Onyks

Okładka książki Onyks
Jennifer L. Armentrout Wydawnictwo: Filia Cykl: Lux (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Lux (tom 2)
Onyx
Filia
2019-04-17
2014-01-01

Ciekawsza niż pierwsza część, bo więcej się dzieje, ale nadal jest dużo nieścisłości, ponadto z powodu natłoku wydarzeń cierpią relację między bohaterami. Można się rozerwać, ale nie jest szczególnie porywająca.

Fragment recenzji pochodzi z mojego instagrama: zia.libri

Wspominałam, jak bardzo uwielbiam to, że tytuł historii idealnie do niej pasuje i jest jej częścią? Jeśli nie to właśnie to robię. Nie dość, że sprawia iż okładki wyglądają przepięknie, to do tego wnosi dużo do życia bohaterów. Jeśli nie znacie tej części historii o Katy i Daemonie to powiem jedno: onyks = ból.
[..]

Daemona za to skradł moje serce staraniem, które włożył, aby pokazać dziewczynie swoje uczucia. Urocze to było. Jednak jego nadopiekuńcza strona czasem może przekazać. Dosłownie ją śledził w niektórych momentach. Jednak szczęściem w nieszczęściu było to, że przeważnie wtedy ratował Katty.

Fragment recenzji pochodzi z mojego instagrama: zia.libri

Nie oczekiwałam cudów po pierwszym tomie, który mnie wynudził i wymęczył, ale ta część jest milion razy lepsza. Poprawił się język zdecydowanie, tłumaczenie jest płynniejsze, pomine błędy logiczne, bo były mało istotne. Dużo się działo, sporo zwrotów akcji i bardzo emocjonująca końcówka. Po czymś takim od razu chce się sięgnąć po kolejny tom. Zdecydownie polecam. Warto się przemęczyć z Obsydianem dla tego.

Naprawdę fajnie mi się czyta serie LUX. Drugi tom odhaczony i to z zaskoczeniem. Na pewno sięgnę po kolejne części.

Książka jest rewelacyjna. Wartka akcja, nie potrafiłam się oderwać. A relacja między Daemonem i Katy niezwykle burzliwa, ale absolutnie genialna i wciągająca. Polecam!

Całkiem solidna kontynuacja. Na początku zanosiło się na katastrofę, ale gdy już przestajemy tak bardzo skupiać się na Katy, a zaczyna się prawdziwa akcja, jest całkiem ciekawie. Dużym minusem jest niestety główna bohaterka. Nie da się jej lubić, trzeba ją tolerować.

Mam głęboką nadzieję, że książka utrzyma swój poziom styku w dalszych częściach
Jest bardzo dobrze. Jestem już daleko za wiekiem nastoletnim, jednak wolę czytać takie historie niż o kobietach w których miejscu wiekowym jeszcze nie jestem. Ciekawi bohaterzy, Katy ma jeszcze swoje irytujące chwile. Demon no co tu duzo mówić, hihi ah Daemon.

Mam głęboką nadzieję, że książka utrzyma swój poziom styku w dalszych częściach

7,5/10

7,5/10

Ta seria jest naprawdę całkiem niezła. Nie spodziewałam się tego. Dawno nie czytałam książki z taką fabułą.

Druga część historii Katy i Daemona, zdecydowanie wypada na plus w porównaniu z pierwszą częścią. Kiedy zignoruje się wszelkie dziwności i głupotki fabularne, czyta się naprawdę świetnie, cała relacja między dwójką bohaterów jest naprawdę wciągająca!