Kto mieszka za ścianą?

Wydawnictwo: Filia
In the Dark
Joanna Grabarek
aleqsia

Ledwo żywe kobieta i dziecko zostają znalezione zamknięte w piwnicy. Nikt nie wie, kim są i skąd się tam wzięły. Kobieta nic nie mówi i nie ma żadnego raportu o zaginięciu, który pasowałby do ich profilu. Starszy człowiek, który jest właścicielem również twierdzi, że nigdy ich wcześniej nie widział. Mieszkańcy spokojnej dzielnicy Oksfordu są zszokowani tym, że coś takiego mogło się wydarzyć tuż pod ich nosem. Do śledztwa przystępuje detektyw Adam Fawley. Z czasem okazuje się, że każdy skrywa jakąś tajemnicę i nie ma niewinnych. Czy zastanawiałeś się kto mieszka za twoją ścianą? Czy wiesz, co ukrywa? Cara Hunter idealnie połączyła thriller psychologiczny z klasycznym policyjnym śledztwem, a gęsto utkane zwroty akcji nie pozwalają na chwilę odpoczynku.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

książek: 2067
ila1982 | 2019-07-16
Na półkach: Moje recenzje, Przeczytane, 2019
Przeczytana: 02 lipca 2019

Dla odmiany to thriller, jeden udało mi się przeczytać ostatnio. Książka ma wysoką ocenę bo aż 7,5 gwiazdki, dużo bardzo pozytywnych opinii, ale ja sie na niej wynudziłam. Nie wiem, może to mnie akurat nie podeszła i nie świadczy to o jakości książki, albo faktycznie jest tak słaba jak o niej myslę.

Postaram się napisać dlaczego tak mnie rozczarowała, choć będzie trochę ciężko, bo naprawdę trudno mi wyrazić co tak mnie w niej denerwowało.

Przede wszystkim jak dla mnie wiało strasznie nudą, mało się działo, a jednocześnie było zbyt wiele szczegółów, można się było pogubić w nich. Często też nie wiedziałam o kim w ogóle jest mowa, kto jest kim, musiałam sie wracać i szukać informacji co to za osoba.

O rany, jak ja się umęczyłam na niej.

Dopiero pod koniec zaczęło być ciekawie i to jedyne co u mnie uratowało tę książkę, bo gdy zaczęło się wyjaśniać wszystko to było naprawdę interesująco.

kryminalnatalerzu | 2019-07-11
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 18 maja 2019

Historia zaczyna się od Marka, który kupił dom bliźniak w Oxfordzie. Podczas remontu okazało się, że ściana w piwnicy jest spleśniała, zrobiła się dziura do piwnicy sąsiada, przez którą widać było... uwięzioną dziewczynę z dzieckiem. Śledztwo prowadzi wspomniany już Adam Fawley ze swoim zespołem. Cała powieść to jego wierne odwzorowanie, czytelnik razem z narratorem śledzi poczynania detektywów, przerywane wycinkami z gazet, reportażami i przesłuchaniami świadków. To wszystko jest bardzo filmowo przedstawione, słuchając powieści oczami wyobraźni oglądałam serial 😊 Rzadko spotyka się w taki sposób napisane książki, a ta faktycznie wciąga. Słuchało mi się jej bardzo dobrze, nie będę się też czepiać zakończenia, mimo że nie jestem pewna czy było ono faktycznie tak całkowicie prawdopodobne. Książkę oceniam na 7/10 i na pewno w najbliższym czasie nadrobię sobie pierwszy tom cyklu.
Pełną recenzję znajdziecie pod adresem:...

beztroska_domatorka | 2019-07-08
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 28 czerwca 2019

Pierwszą styczność z autorką miałam dość niedawno i po przeczytaniu „Kto porwał Daisy Manson?” musiałam kupić kolejną jej książkę. Nie miałam większego wyboru, gdyż oprócz wspomnianej wcześniej pozycji, jest tylko jedna książka tej autorki na naszym rynku.
Spodziewałam się dobrego thrillera i taki właśnie dostałam, chociaż mam problem z zakończeniem. Z jednej strony było ciekawe, ale czy tak nieprzewidywalne, jak w pierwszej książce? Chyba nie i właśnie dlatego trochę się rozczarowałam. Niemniej sama historia dostarczyłam mi tego, czego oczekiwałam, czyli tajemnicy, zbrodni, śledztwa i mylnych tropów. Z pewnością mogę ją Wam polecić, oczywiście po uprzednim przeczytaniu pierwszej części, bo tam poznajemy naszego detektywa Adama Flawey'a.
Z przyjemnością przeczytam trzeci tom, o ile takowy wejdzie na nasz rynek, a mam nadzieje, że tak się właśnie stanie.

Fiona363 | 2019-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2019

Jak zaczęłam czytać to pojawiła się myśl -chyba książka zasługująca na maksymalną ocenę! I kolejne strony zweryfikowały moją opinię.
Muszę przyznać, że autorka miała świetny pomysł na fabułę. Dialogi i narracja nie męczyły, czytało się szybko i z zaciekawieniem.
Typowy brytyjski kryminał, bez pościgów i skoków do zamarzniętego morza, tylko porządna policyjna robota.
Duża ilość wątków i postaci nie była męcząca, bo autorka sprawnie wszystko pospinała w całość.
Pomimo, iż rozpracowywanie podejrzanej zaczęło sie dość wcześnie, to samo zakończenie okazało dość zaskakujące i satysfakcjonujące.
Ale czegoś w niej zabrakło do maksymalnej oceny, czuję jakiś wewnętrzny niedosyt.
Mimo tego mogę ją polecić miłośnikom brytyjskiego kryminału na niedzielne leniwe popołudnie.

Ksebardo | 2019-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2019

„Kto mieszka za ścianą” to kolejna książka, która utwierdziła mnie w przekonaniu, że ta tematyka to nie mój konik...Chciałam ją dokończyć, bo nie lubię odkładać czegoś co zaczęłam. Temat ciekawy, czytało się spoko, ale dla mnie bez przyjemności. Dlatego ciężko mi ją ocenić. Kilkadziesiąt stron przed końcem zagadka się rozwiązała i w sumie dobrnięcie do ostatniej strony to dla mnie duży wysiłek... a Tobie się podobała?

Marii | 2019-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2019

świetny trzymający w napięciu do ostatniej strony.Nieprzewidywalne zakończenie, pełna zwrotów akcji opowieść - to wszystko znalazłam w tej książce. Polecam

visa77 | 2019-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2019

" Ze ściany wykrusza się jedna cegła, potem kolejna, a wreszcie spory kawałek muru ląduje w chmurze pyłu u ich stóp. (...) W murze widnieje dziura, szeroka może na pięć centymetrów. A w mroku za nią widać twarz."
Podczas remontu jednego domu z bliźniaków robotnicy przypadkowo przebijają się do piwnicy drugiego. Tam dokonują szokujacego odkrycia a mianowicie odnajdują  młodą, ledwo żywą dziewczynę z dwuletnim dzieckiem. Właścicielem tego domu jest staruszek który ma już objawy Alzheimera. W trakcie przeszukania posesji natrafiają na zwłoki innej kobiety która zaginęła dwa lata wcześniej. Co tak naprawdę się stało? Dlaczego nikt nie zgłosił zaginięcia młodej kobiety? Kto jest winien? Czy te dwie sprawy mają coś ze sobą wspólnego?
Autorka świetnie ukazała policyjne śledztwo które  doprowadza do zaskakującego rozwiązania. Ciekawe wątki które wypływają na światło dzienne podczas dochodzenia. Jak to zwykle ja nie sprawdziłam a okazało się że to druga część serii z detektywem Adamem...

HistoriaSłowemPisana | 2019-07-01
Przeczytana: 23 czerwca 2019

Świetny, wciągający thriller. Jestem w połowie książki i wydaje mi się, że już wiem, wiem, kto i jak, a gdy odwracam kartkę... to się okazuje, że jednak nie wiem.. I tak do końca książki. Trzyma w napięciu do ostatniej strony, dosłownie.

kaczan44 | 2019-06-27

Z racji tego że jestem bardzo wybredny w dobieraniu książek, muszę przyznać że miło spędziłem czas poznając tą historię. Podobała mi się 1) wielowątkowość - ale nie przesadzono z nią, 2) zwroty akcji - jednak bez typu lądują kosmici i smoki zjadają wszystkich. Bohaterowie, bardzo różnorodni dają się lubić, są "jacyś" co dodaje chęci do poznania dalszych ich losów. Była to pierwsza książka jaką przeczytałem tej autorki, żałuje że zacząłem od 2 tomu, muszę nadrobić zaległość. Polecam!

Paulina | 2019-06-25
Na półkach: Przeczytane, 2019, Przesłuchane
Przeczytana: 20 czerwca 2019

Kobieta na skraju wycieńczenia oraz mały chłopczyk zostają wskutek przypadku znalezieni w piwnicy. Nikt nie ma pojęcia kim są, ani w jaki sposób tam trafili. Czy to możliwe, aby w spokojnej oksfordzkiej dzielnicy doszło do nieludzkiego okrucieństwa? Mroczne tajemnice krążą w otoczeniu każdego z nas, tak naprawdę nigdy nie mamy pewności KTO MIESZKA ZA ŚCIANĄ.😱

Poprzednia książka Cary Hunter "Kto porwał Daisy Mason" idealnie wpasowała się w mój czytelniczy gust. Do teraz, gdy ktoś pyta mnie, co ostatnio dobrego czytałam, bez wahania polecam ten właśnie tytuł. Zatem kiedy tylko na polskim rynku wydawniczym ukazała się druga powieść pani Hunter, czułam że czeka na mnie kolejna dawka mocnych wrażeń.

Mój dobry znajomy z poprzedniej powieści, detektyw Adam Fawley wprowadził mnie w świat zawiłego i trudnego śledztwa. Nic w tej sprawie nie było oczywiste, dochodzenie kilkakrotnie trafiało na ślepy zaułek. Wychodziły na jaw kolejne kłamstwa, intrygi oraz sekrety z przeszłości. Ogromnym...