Kto mieszka za ścianą

Okładka książki Kto mieszka za ścianą Cara Hunter
Okładka książki Kto mieszka za ścianą
Cara Hunter Wydawnictwo: Filia Cykl: Detektyw Adam Fawley (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Detektyw Adam Fawley (tom 2)
Mroczna strona
In the Dark
Filia
2019-03-27
2019-03-27
Joanna Grabarek
Joanna Grabarek

Bardzo wciągająca, świetnie napisana, aż się chce czytać i czytać. Historia trochę zagmatwana i mało realna, ale przecież zupełnie nie o to chodzi.

Świetna książka, zarwałam dla niej pół nocy. Wciąga od pierwszych stron i do samego końca trzyma w napięciu. Bohaterzy są bardzo realistyczni, wstawki typu posty, artykuły, oświadczenia to bardzo ciekawy dodatek który czyni książkę inną od reszty, potęgując dodatkową ciekawość.
Bardzo interesująca fabuła, dobrze skonstruowana intryga, ciężka do przewidzenia.
Epilog według mnie trochę naciągany, ale nie zmienia to moich ogólnych odczuć co do tej powieści.

Epilog...

Cara Hunter jak zwykle niezawodna. Ciekawe zwroty akcji.

Cara Hunter jak zwykle niezawodna. Ciekawe zwroty akcji.

"Kto mieszka za ścianą" autorstwa Carą Hunter to naprawdę pasjonujący thriller, który wciąga od pierwszych stron. Hunter nie tylko doskonale operuje konwencją kryminału, ale także rzuca nowe światło na temat relacji międzyludzkich i tajemnic, które skrywają się za pozornie spokojnymi fasadami sąsiedzkich domów.

Największym atutem tej książki jest zdolność autorki do tworzenia wielowątkowej fabuły, która skłania czytelnika do ciągłego zastanawiania się, co kryje się za kolejnymi zdarzeniami. Zagadkowe wątki splatają się ze sobą, prowadząc czytelnika przez labirynt emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Hunter unika łatwych rozwiązań, co czyni lekturę nieprzewidywalną i trzymającą w napięciu.

Postacie stworzone przez Carę Hunter są realistyczne i złożone, co sprawia, że czytelnik łatwo się z nimi utożsamia. Bohaterowie skrywają tajemnice, a ich psychologiczny rozwój nadaje powieści dodatkowego wymiaru. W trakcie lektury można dostrzec, jak każda postać ukazuje różne oblicza, co czyni "Kto mieszka za ścianą" nie tylko kryminałem, ale także głębokim studium ludzkiej natury.

Dodatkowo, Carą Hunter zgrabnie łączy elementy thrillerowe z analizą społeczeństwa i relacji sąsiedzkich. Autorka wplata w fabułę tematy uniwersalne, co sprawia, że książka staje się nie tylko intrygującym kryminałem, ale także refleksją nad ludzkimi zachowaniami i ich konsekwencjami.

"Kto mieszka za ścianą" to pozycja obowiązkowa dla miłośników inteligentnych thrillerów, poszukujących książki, która porusza zarówno umysł, jak i serce. Cara Hunter udowadnia, że ma niezwykłą zdolność konstruowania historii, które trzymają w napięciu do samego końca, pozostawiając czytelnika z chęcią sięgnienia po kolejne powieści autorki.

Największym atutem tej książki jest zdolność autorki do...

Powieść rozpoczyna się znalezieniem młodej kobiety z dzieckiem, zamkniętych w piwnicy. Zarówno dziecko jak i kobieta są w traumatycznym szoku, ledwo udało im się ujść z życiem. Właścicielem domu, do którego przynależała piwnica jest starszy człowiek cierpiący na demencję. Mężczyzna nie rozpoznaje kobiety, nie wie kim jest, zaprzecza temu, by cokolwiek miało z nim związek. Znaleziona kobieta niewiele mówi, nikt nie wie kim ona jest, nie ma żadnych zgłoszeń zaginięcia. Dodatkowo sprawa zaczyna się łączyć z zaginięciem pewnej dziennikarki sprzed dwóch lat. Z każdą stroną powieści odkrywamy nowe fakty i okazuje się, że każdy skrywa jakąś mroczną tajemnicę.

To był fantastyczny thriller kryminalny. Rozpoczął się mocnym tupnięciem, a z każdą kolejną stroną odkrywamy inne fakty, pojawiają się kolejne wątki, jest cała masa zwrotów akcji, przez które nie jesteśmy w stanie stwierdzić jak cała historia się zakończy. Uwielbiam taki rodzaj prowadzenia fabuły, kiedy do samego końca nie wiemy jaki będzie ostateczny finał. Bardzo mi się podobała, jest to druga pozycja autorki z serii o detektywie Adamie Fawley, która bardzo mi się podobała. Napięcie od początku do samego końca. Zdecydowanie warta uwagi powieść dla fanów tego gatunku.

Inny punkt widzenia. Czytając bierzemy udział w slwdztwie. Spotkania, przesłuchania, nawet spotkania z prasą, dla mnie nowy punkt widzenia. Ciekawa, wciągająca historia.

Wow ile tu jest zwrotów akcji już wydaje Ci się, że wiesz co się stało a tu bum nowe informacje, początkowo historia mnie super. nie wciągnęła, ale im więcej stron pochłonęłam tym robiło się ciekawiej! Polecam!

Jedyny minus to ta autorka nie robi podziału na rozdziały, do czego trzeba się trochę przyzwyczaić

Typowy thriller kryminalny .Bardzo szczegółowy jeśli chodzi o czynności policyjne . Nawet fajnie się czytało . Intryga też niczego sobie . Zakończenie pospolite . Ale ogólnie książka godna polecenia dla fanów tego gatunku .

Rewelacja

Rewelacja

Słuchałam jej trochę w złym momencie, bo w trasie i nie zyskała stu procent mojej uwagi i twierdzę, że pierwszy tom podobał mi się bardziej, ale mimo to - chyba serio znalazłam nowa ulubioną serię i póki co przykro mi, że jest tylko 5 tomów, bo coś czuję, że będę mieć niedosyt mocny.

Ale kurde to było dobre! Naprawdę mocny start i to zakończenie :O kompletnie się nie spodziewałam takiego obrotu sprawy i naprawdę dobrze się tego słuchało! Muszę się powstrzymywać, żeby dzień po dniu nie sięgać po nowe tomy, bo zaraz nie będę miała czego słuchać :(. Szybko polubiłam Fawleya i niecierpliwie wyczekuję momentu rozpoczęcia kolejnej przygody. Zdecydowanie brakowało mi takiej serii w repertuarze ♡