Plotka

Wydawnictwo: Otwarte
The Rumour
plotka
Agnieszka

Thriller oparty na prawdziwej historii! Przeprowadzka z Londynu do nadmorskiego Flinstead miała być dla Joanny i jej synka Alfiego nowym początkiem. Pewnego dnia rozmawiając z innymi matkami, Jo dowiaduje się, że w ich sennym miasteczku podobno mieszka pod nowym nazwiskiem słynna morderczyni, która jako nieletnia wbiła małemu chłopcu nóż kuchenny prosto w serce. Początkowo kobieta bagatelizuje...

Thriller oparty na prawdziwej historii!
Początkowo kobieta bagatelizuje tę plotkę, jednak szokująca wiadomość nie daje jej spokoju do tego stopnia, że powtarza ją dalej. Plotka zaczyna żyć własnym życiem i rozprzestrzeniać się jak pożar.
Kiedy Joanna wchodzi do Twittera i odczytuje: „plotki potrafią zabijać”, a kilka dni później na szkolnej tablicy ogłoszeń widzi przerobione zdjęcie klasowe, na którym w piersi Alfiego tkwi zakrwawiony nóż, zaczyna baczniej przyglądać się mieszkańcom Flinstead.
Czy jej synek jest w niebezpieczeństwie? Kim jest ukrywająca się dzieciobójczyni?
Historia opisana w powieści jest luźno oparta na głośnej sprawie Mary Bell. W 1968 roku jako jedenastolatka Mary Bell zabiła dwóch kilkuletnich chłopców. Pierwszego udusiła, drugiego udusiła i pośmiertnie okaleczyła. Uznano ją za niepoczytalną i umieszczono w zakładzie poprawczym. W wieku dwudziestu trzech lat została wypuszczona na wolność i otrzymała nową tożsamość, by móc rozpocząć nowe życie.

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte

źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl/plotka-6512005-ksiazka.html

Magda | 2019-01-26
Przeczytana: 30 stycznia 2019

Ciekawy thriller

książek: 2063
skarbka78 | 2019-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2019

"Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by sam przedtem nie stał się potworem. Zaś gdy długo spoglądasz w bezdeń, spogląda bezdeń także w Ciebie." Ten cytat z "Poza dobrem i złem" Fryderyka Nietzche'go jest doskonałym wstępem do tej książki.

Główna bohaterka Joanna w chwili gdy ją poznajemy przeprowadziła się właśnie do małego miasteczka Flinstead, zwabiona morzem i mniej pospiesznym stylem życia. Wcześniej była szefem jednego z działów dużej agencji nieruchomości w Londynie. Wraz ze swoim "przyjacielem od seksu" -dziennikarzem śledczym Michaelem Lewisem są rodzicami czteroletniego chłopca Alfiego. Z akcją zapoznajemy się głównie z perspektywy Joanny, ale czasami także z punktu widzenia innych uczestników zdarzeń. A wszytko zaczyna się od plotki, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że we Flinstead zamieszkała także słynna morderczyni Sally McGowan, która w latach 60-tych, mając wówczas 10 lat, zabiła nożem 5-letniego Robbiego Harrisa. Była to sensacyjna sprawa, która...

Euka | 2019-02-17
Przeczytana: 05 lutego 2019

Zacznę od podziękowań dla Wydawnictwa Otwarte, za umożliwienie mi przeczytania egzemplarza recenzenckiego.

Bardzo dobry thriller.
Główna bohaterka Joanna Critchley wraz z synem przenosi się z Londynu do rodzinnego, nadmorskiego miasteczka Flinstead. Pracuje jako agentka nieruchomości. Jej matka pomaga zajmować się kilkuletnim synem Alfiem. Jej syn (ciemnoskóry po ojcu) nie potrafi się odnależć w nowym miejscu, w szkole nie ma żadnych kolegów. Joanna postanawia pomóc mu się zaaklimatyzować. Podczas rozmowy z innymi matkami wspomina, że podobno tutaj mieszka słynna morderczyni Sally McGowan, która zabiła małego chłopca, kiedy sama miała dziesięć lat. Po wyjściu z więzienia z nową tożsamością podobno właśnie w tym miasteczku zamieszkała. Nikt nie wie, jak teraz wygląda, wszyscy pamiętają ją tylko z czasów gdy była dzieckiem. Plotka zaczyna żyć własnym życiem. Joanna dostaje pogróżki i ostrzeżenia.
Ojciec Alfiego, Michael jest dziennikarzem i chce napisać książkę o zabójczyni sprzed...

Agnieszka | 2019-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2019

W niewielkim nadmorskim miasteczku ktoś rozpuszcza plotkę, że mieszka tam kobieta, która w dzieciństwie zabiła małego chłopca. Wszyscy nagle zachowują się inaczej, są nieufni, podejrzliwi. Plotka zaczyna żyć własnym życiem. Tymczasem Joanna otrzymuje pogróżki. Czy ktoś ją wini, za powtarzanie plotki? Czy coś może grozić jej dziecku?
Książka pokazuje ciekawy mechanizm powstawania plotki. Obserwujemy, jak plotka się tworzy, jak ewoluuje. Jaki ma wpływ na osoby zainteresowane i te początkowo postronne. Jak niszczy niewinne ofiary. Wreszcie jak prowadzi do sytuacji niebezpiecznych. Ciekawa i wciągająca lektura. Zakończenie zaskakuje, ale czy nie dodaje jej smaku?

Ewa | 2019-01-27

Miałam tzw. zastój czytelniczy i gdy wzięłam książkę do ręki bałam się, że i tę książkę będę czytać kilka tygodni. Ku mojemu zaskoczeniu przeczytałam ją w jeden dzień-nie mogłam się od niej oderwać! Cały czas coś się dzieje, nie ma nudnych, przydługich opisów, które zazwyczaj zniechęcają mnie do dalszego czytania. Do końca nie wiedziałam kto jest morderczynią, a kto należy do poszkodowanej rodziny i szuka zemsty. Polecam wszystkim! Przy tej książce nie będziecie się nudzić!

EIGHT | 2019-03-23
Na półkach: 2019, Przeczytane