Gorsze niż śmierć

Okładka książki Gorsze niż śmierć Cara Hunter
Okładka książki Gorsze niż śmierć
Cara Hunter Wydawnictwo: Filia Cykl: Detektyw Adam Fawley (tom 6) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Detektyw Adam Fawley (tom 6)
Mroczna strona
Hope to Die
Filia
2024-04-03
2024-04-03
2022-08-18
Joanna Grabarek

Pewnej nocy funkcjonariusze policji z Oxfordu zostają wezwani na miejsce zabójstwa.
Sprawa wygląda na dość prostą , ponieważ starszy pan zastrzelił mężczyznę, który włamał się do jego domu.
Inspektor Adam Fawley podejrzewa jednak, że zarówno podejrzany jak i jego małżonka nie mówią mu całej prawdy a dochodzenie ma drugie dno.
Szybko okazuje się, że intuicja nie zawiodła policjanta.
Na jaw bowiem wychodzą kolejne sekrety pary emerytów, oraz powiązania obecnie prowadzonego śledztwa ze sprawą młodej dzieciobójczyni sprzed dwudziestu lat.
Jakie tajemnice zostaną odkryte? Jakie motywy stały za popełnioną zbrodnią?
Bolesna przeszłość, życie prywatne Adama i jego ukochanej żony Alex oraz spektakularne zwroty akcji w połączeniu z nietuzinkową kreacją bohaterów sprawiają ,że tę powieść się pochłania.
Dreszczyk emocji i prawdziwe wydarzenia przeplatają się z fabułą w iście mistrzowski sposób.
Serdecznie polecam 💙

Szybko okazuje się, że intuicja nie...

W świecie literatury kryminalnej istnieje specyficzna magia w odkrywaniu tajemnic i rozwiązywaniu zagadek zbrodni. Kiedy otwieramy strony powieści Cara Hunter, "Gorsze niż śmierć", przenosimy się w odległe zakątki Oksfordu, gdzie pozornie zwykłe morderstwo staje się punktem wyjścia do głębokiego labiryntu sekretów. Hunter w swojej powieści nie tylko zabiera nas na emocjonującą podróż przez zawiłe śledztwo, ale także wplata w nią różnorodne elementy narracyjne, które sprawiają, że lektura staje się niezwykle fascynująca i trzymająca w napięciu.

"Gorsze niż śmierć" to powieść kryminalna, której fabuła rozgrywa się na północy, w odizolowanym gospodarstwie rolnym na obrzeżach Oksfordu. Główny bohater, inspektor Adam Fawley, staje w obliczu tajemniczego morderstwa, gdzie ofiarą pada mężczyzna zastrzelony z bliska w kuchni. Na pierwszy rzut oka wszystko wskazuje na zwykłą kradzież z włamaniem, ale Fawley podejrzewa, że istnieje coś więcej niż to, co się widzi.

Autorka, Cara Hunter, zręcznie konstruuje narrację, korzystając nie tylko z tradycyjnej formy powieści, ale również wycinków z gazet, fragmentów scenariusza serialu czy nawet przesłuchań policyjnych. To sprawia, że lektura jest niezwykle emocjonująca i nieprzewidywalna. Hunter stopniowo odkrywa przed czytelnikiem kolejne elementy zagadki, utrzymując napięcie i zaskakując nowymi faktami kluczowymi dla fabuły.

Jedną z najmocniejszych stron tej powieści jest jej zaskakujące zakończenie, które zawiera wszystkie cechy dobrego kryminału: napięcie, zwroty akcji i zaskakujące rozwiązanie. Po pierwszych stu stronach, które mogą wydawać się nieco monotonne, akcja nabiera tempa, prowadząc czytelnika przez wir emocji i zawiłości fabularne.

„Grosze niż śmierć to książka, która wciąga i skłania do ciągłego spekulowania nad tożsamością prawdziwego sprawcy. Autorka sprawnie buduje atmosferę, a kiedy raz zacznie się czytać, trudno oderwać się od tej historii. Choć niektórzy mogą nie być zaznajomieni z twórczością Car Hunter wcześniej, "Gorsze niż śmierć" z pewnością zachęci do sięgnięcia po jej inne książki. To rasowy kryminał, który dostarcza czytelnikowi emocji i trzyma w napięciu aż do ostatniej strony.

Czy książkę polecam? "Gorsze niż śmierć" to nie tylko kolejny kryminał na rynku literackim, to prawdziwa uczta dla miłośników gatunku. Cara Hunter nie tylko dostarcza czytelnikowi wciągającej fabuły, ale także wnikliwie kreśli psychologiczne portrety bohaterów, sprawiając, że są one prawdziwe i złożone. Zakończenie tej powieści pozostawia czytelnika z mieszaniną emocji – zaskoczenia, zadowolenia i chęci sięgnięcia po kolejne dzieło tej utalentowanej autorki. Dla miłośników kryminałów "Gorsze niż śmierć" stanowi pewny strzał w dziesiątkę i pozostawia niesamowite wrażenie, które długo będzie towarzyszyć po zakończeniu lektury.

Małe gospodarstwo rolne na obrzeżach Oxfordu, a w jego kuchni zastrzelony z bliska człowiek. Wypadek podczas włamania? Na to wygląda. Jednak inspektor Fawley coś nie daje spokoju. Jak się wkrótce okazuje, słusznie.

Trzymająca w napięciu fabuła, zaskakujące zwroty akcji i rewelacyjna kreacja bohaterów. Akcja pędzi na łeb i szyję, więc należy przygotować się na jazdę bez trzymanki.

Dobrze poprowadzone śledztwo, które niejednokrotnie zaskakuje oraz stopniowo odkrywane tajemnice, sprawiają że ciekawość rośnie wraz z każdą przewracaną stroną.

"Gorsze niż śmierć" to dobry kryminał, który powinien usatysfakcjonować miłośników gatunku.

Czy czytaliście „Gdzie jesteś Amando?”, która notabene została świetnie zekranizowana? Albo którąś z książek spod pióra Katarzyny Misiołek, gdzie autorka w punkt ukazuje złożoność ludzkich osobowości? Cara Hunter już po raz 6 udowodniła, że napisane przez nią thrillery, to majstersztyk.

Nie lubię w recenzjach opisywania zarysu fabuły (świetnie to robią wydawnictwa),dlatego jak zawsze podkreślę w kilku słowach wywołane wrażenia. Mimo, że akcja rozwija się powoli, to nie wzbudza to irytacji, a jeszcze większą chęć czytania bez wytchnienia. A finisz historii? WOW! Powieść zostanie ze mną na dłużej.
Tak właśnie powinno się pisać thrillery psychologiczne!

W środku nocy, do domu na odludziu zostaje wezwana policja. Świadek zdarzenia twierdzi,że słyszał strzały. Owy dom zamieszkuje para staruszków Margaret i Richard Swann. Oboje twierdza,że Richard postrzelił śmiertelnie mezczyzne w ramach samoobrony, poniewaz byl wlamywaczem. Wersja ta i dowody nie do końca przekonują detektywa Falweya, dostrzega w niej wiele niejasności. Nie pomaga rowniez to,ze denat nie mial przy sobie absolutnie zadnego dokumentu tozsamosci. Identyfikacja zmarlego okazuje się bardziej trudna niż wszystkim się wydawało.
Podczas sledztwa wychodzi na jaw ,ze sprawa jest ściśle powiązana z Camilla Rowan. Odsiadującą wyrok za zabicie swojego dziecka piętnaście lat temu. Wyrok, który zapadł bez odnalezienia ciała dziecka.
Sprawa bardzo się komplikuje, czy tak mało poszlak wystarczy by odkryć prawdę kim był wlamywacz i w jakim celu zawitał do domu Swannow ? I jaki związek ma z tym wszystkim "Milly klamczucha"?

Ciekawą fabuła, tym bardziej,ze jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Gorzej z wykonaniem, książka mi się bardzo dłużyła. Myślę, że gdyby nie było pełno stron poświęconych serialowi z Netflix, pełno raportów przesłuchań, artykułów z gazet mój odbiór byłby o wiele lepszy. Rozumiem zamysł autorki, ale ten styl nie jest dla mnie, wolę gdy takie informacje są umiejętnie wplecione w fabułę.
Książka porusza wiele kwestii takich jak konsekwencje wyborów życiowych i moralne dylematy, jest poruszająca i naprawdę bardzo skomplikowana. Sledztwo jest pokazane z wielu persepktyw co dla wielbicieli kryminałów jest duzym plusem, postacie dosc skrupulatnie przedstawione. Nawet dla tych, ktorzy nie czytali ksiazek z cyklu. Koniec historii może i zaskakujący, ale czuję niedosyt ponieważ wiele kwestii pozostało beż wyjaśnienia.

Pierwsza książka tej autorki, która mnie nie zachwyciła. Mam ambiwalentne odczucia po jej przeczytaniu, bo historia jest intrygująca i ciekawa, ale napisana w taki sposób, że mnie nudziła i męczyła. Przede wszystkim przeszkadzały mi wtrącenia w postaci artykułów z gazet, raportów z przesłuchań czy serialu z Netflix. Ja osobiście wolałabym, by zostało to sprytnie plecione w fabułę, bo tutaj było zdecydowanie za dużo tego wszystkiego. Ale ogólnie jest to bardzo dobra i poruszająca historia, autorka zastosowała zwroty akcji, które faktycznie myliły moje tropy i tok myślenia. Plus za fabułę jako całokształt oraz częściowo za zakończenie, ale tylko częściowo, bo jednak nie wszystko zostało do końca wyjaśnione i czuję spory niedosyt.

Ostatnią książkę tej serii przeczytałam w 2021r. i nie spodziewałam się, że ukaże się dalsza część. A tu taka niespodzianka! 6 część naprawdę istnieje! Gdy dowiedziałam się, że będę mieć okazję ją zrecenzować uwierzcie mi byłam w wniebowzięta.
W środku nocy funkcjonariusze policji zostali wezwani do odosobnionego domostwa, w którym usłyszano wystrzał broni. Z pozoru wygląda to na nieudane włamanie, ponieważ starszy mieszkaniec domu zastrzelił włamywacza, ale dla detektywa Adama Fawleya sprawa wydaje się podejrzana. W trakcie śledztwa odkryto powiązanie z głośnią sprawą sprzed ponad 20 lat, w której to za dzieciobójstwo skazano wówczas młodą kobietę. Czas nagli, a detektywi robią wszystko, aby rozwikłać tą zagmatwaną sprawę.
W trakcie czytania przypominałam sobie wszystkich bohaterów za którymi tak bardzo tęskniłam. Każdy bohater jest uszyty inną nitką krawiecką, dzięki czemu autorka zachowała różnorodność. Każdy na swój sposób jest wyjątkowy. Przeżyli w swoim życiu prywatnym jak i zawodowym naprawdę wiele, mimo to nadal mają siłę psychiczną żeby toczyć kamień jakim jest życie. Szczególnie jestem pod wrażeniem kreacji bohaterki, którą poznajemy pod brzemieniem dzieciobójczyni. Jest bardzo sprytną osobą, nieraz używającą grę słów oraz subtelnego kłamstwa.
Akcja toczy się dosyć intensywnie, nie ma czasu na nudę. Ze szczegółami zostało przedstawione dochodzenie organów ścigania, ich działania oraz presja, z którą muszą się na co dzień zmagać. Ukazana historia została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w Australii. Sprawa jest zarazem interesująca co zatrważająca.
Bardzo ciekawym zabiegiem było przedstawienie przez autorkę planu domostwa, urywków gazet, listów, wiadomości głosowych, e-maili, relacji z nagranego serialu oraz przesłuchań, oczywiście każde w charakterystyczny sposób, dzięki czemu książkę poznaliśmy z perspektywy różnych organizacji, czy nawet osób. To stanowiło idealne zazębienie historii, która obfitowała w niejeden zwrot akcji. Jeszcze chciałabym pochwalić autorkę za szczegółowe opisanie wyników badań genetycznych, w których dodatkowo wytłumaczyła najważniejsze informacje, dzięki czemu osoba nieznająca się na tej dziedzinie mogła bez problemu zrozumieć sedno badań.
W książce tej nie znajdziemy typowo zaznaczonych rozdziałów. Mimo iż jestem zwolenniczką numerowania rozdziałów, w tym przypadku nie stanowiło to dla mnie najmniejszego problemu.
Jeżeli szukacie książki, która od pierwszych stron trzyma w napięciu i nie puszcza do końca do dobrze trafiliście. Uwierzcie mi, nie zawiedziecie się!
PS. Widziałam, że jest jeszcze 7 część serii o inspektorze Adamie Fawleyu! Czekam z niecierpliwością!

Świetna część, emocjonalna, zaskakująca, czytałam i nie wierzyłam, nie rozumiem postępowania Camilli. Nie mam dla kogoś takiego ani współczucia, ani zrozumienia, ani wybaczenia.
Ta wydawałoby się nieprawdopodobna historia jest inspirowana prawdziwymi zdarzeniami.
W tej części mniej jest o życiu prywatnym Adama, całość skupia się na prowadzonym dochodzeniu.

Książka zaczyna się wezwaniem policji na przedmieścia, gdzie doszło do zastrzelenia intruza. Adam podejrzewa że właściciele domu nie mówią mu wszystkiego, a sprawa ma drugie dno. Jak się okazuje łączy się ona z inną sprzed wielu lat, kiedy to wydział sprawiedliwości najprawdopodobniej zawiódł.
Nie ma ciała, nie ma zbrodni...czy można wydać słuszny wyrok?

Bardzo mi się podobała ta książka, cały czas coś się działo, ciągle miałam nowe podejrzenia, ciekawa byłam zakończenia, które muszę przyznać mnie usatysfakcjonowało. Dodam że również od strony psychologicznej autorka poradziła sobie fantastycznie. Pokusiłabym się o stwierdzenie, że to najlepsza z wszystkich części.
Polecam wam tę książkę gorąco, gwarantuję emocje i wiem, że czas z tą książką upłynie wam szybko.

Książka...

Najgorsza zbrodnia to ta dotycząca dzieci? Zgadzacie się ze mną?
Gorsze niż śmierć to świetnie napisany kryminał i mimo iż ciężko było mi „zaskoczyć” to jak już wkręciłam się w tą historię to przepadłam!

„Przypadkowe” włamanie do domku na obrzeżach miasta kończy się śmiercią, napastnika. W trakcie śledztwa wychodzą na jaw nieprawdopodobne rzeczy w tym śmierć dziecka. Kto jest winny? Czy detektyw Adam Fawley i jego zespół rozwiążą tą niezwykle skomplikowaną zagadkę?

Cara Hunter stworzyła mocno psychologiczny, bardzo emocjonalny kryminał, którego nie odłożymy aż nie przeczytamy ostatniej strony. To świetna historia napisana w niesamowity sposób! Znajdziesz tam wspomnienia, listy, zeznania, odtworzone nagrania także czytając ma się wrażenie że samemu prowadzi się to śledztwo!

Polecam🖤

Najgorsza zbrodnia to ta dotycząca dzieci? Zgadzacie się ze mną?

Zabieram Was do Ock Lane, gdzie pewnej nocy policja otrzymuje zgłoszenie o strzelaninie.
Kiedy przybywają mundurowi, na podłodze w kuchni leży martwy mężczyzna.
Właścicielem domu, jest starsze małżeństwo Richard i Margaret Swann, którzy twierdzą, że zastrzelony mężczyzna się włamał, a Richard zastrzelił go w samoobronie.
Zastrzelony mężczyzna nie posiada przy sobie żadnych dokumentów tożsamości.
Sprawa zastrzelenia intruza w domu przez starszego mężczyznę okazuje się być bardziej skomplikowana niż się początkowo wydawało.
Zdarzenie ma związek z głośną sprawą Camilli Rowan, skazanej za zabójstwo dziecka.
Zespół dochodzeniowy Adama Fawleya ma problem z identyfikacją ofiary, a testy DNA stawiają im dodatkowe wyzwanie.
Cała sprawa robi się coraz bardziej skomplikowana i wymaga od dochodzeniowego zespołu ogromnego wysiłku.
Kto skrywa tajemnice ?
Co tak naprawdę wydarzyło się w domku ?

W miarę jak fabuła się rozwija, czytelnik może obserwować, jak bohaterowie przekraczają kolejne przeszkody i zyskują coraz większą wiedzę na temat otaczającego ich świata.
To właśnie te momenty w tej historii robią efekt wow, sprawiając, że czytelnik nie może oderwać się od lektury.

Tempo narracji, efektowne odkrycia sprawiły, że fabuła była niezwykle interesująca i wciągająca, pozostawiając czytelnika z uczuciem zachwytu i chęcią poznania więcej...

Kiedy przybywają mundurowi, na podłodze w kuchni leży martwy mężczyzna.
Zastrzelony mężczyzna nie posiada przy sobie...

• W planach ebook
  • Serie
  • !2024
  • Nowe serie kontynuacja
  • Brak Legimi A
  • Ebook do kupienia
  • Thriller/Kryminał

Dodaj cytat z książki Gorsze niż śmierć