Kto mieszka za ścianą

Okładka książki Kto mieszka za ścianą
Cara Hunter Wydawnictwo: Filia Cykl: Detektyw Adam Fawley (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Detektyw Adam Fawley (tom 2)
Mroczna strona
In the Dark
Filia
2019-03-27
2019-03-27
Joanna Grabarek
Joanna Grabarek

To już kolejne spotkanie z autorką po "Kto porwał Daisy Mayson" z chęcią zasiadłam do nowej lektury. Niestety już na początku ilość tzw wtrącek w postaci artykułów, planów zdarzeń itp bardzo mnie zanurzyła. Co zagłębiałem się i na dobre rozczytywałam się to znów pojawiała się wtrąćka. Gdyby pozbyć się ich odchudzlibyśmy książkę o 1/3, a czytaloby się od razu lepiej. Sama historia intrygująca, wciągająca i z efektem zaskoczenia choć niewielkiego na koniec. Nie jest to kryminał wysokich lotów, ale coś lżejszego na kilka wieczorów.

Cara Hunter trzyma poziom - ciekawa fabuła, zaskakujące zwroty akcji, lekko napisana.

Niesamowicie wciągająca historia, dobrze napisana

Niesamowicie wciągająca historia, dobrze napisana

Świetna książka. Po prostu znakomita. Jest tak dobrze napisana, że nawet nie zwracałam uwagi, czy na końcu wszystko się zgadza, czy nie było jakiegoś nagięcia.
Jeden z najlepszych kryminałów, jakie czytałam.

Jeden z najlepszych kryminałów, jakie czytałam.

Ciekawa i zaskakująca książka, trzyma w napięciu do końca

Ciekawa i zaskakująca książka, trzyma w napięciu do końca

Świetnie przemyślana, dobrze napisana. Czego więcej chcieć? ❤️

Świetnie przemyślana, dobrze napisana. Czego więcej chcieć? ❤️

Ciekawa historia z ogromnym potencjałem, bardzo fajnie opisana praca policji ale książce autorki zdecydowanie czegoś brakuje... Ciężko mi powiedzieć czym jest to "coś" ale sprawia to, że książka jest nieatety średnia

Niby fajna, ale coś jej jakby brakuje... Może brak większej dynamiki? Może za bardzo wszystkie działania policyjne i przesłuchania są rozciągnięte w czasie? Ciężko mi powiedzieć, ale po przeczytaniu mogę śmiało powiedzieć, że brakowało mi w tej książce tego "czegoś", tego dreszczyku emocji.

Pomysł na fabułę fajny, książka wciągająca i nużąca jednocześnie: zbyt wiele wątków, przeskoków akcji, mnogość postaci, a gdy dochodzi słuchanie w formie audiobooka łatwo można się pogubić...
Okazuje się, że zdecydowanie wolę thrillery niż kryminał, z którym tu mamy do czynienia.

Powieść i fabuła sama w sobie bardzo wciągająca. Fajny styl pisania.
Jednakże rozwiązanie zagadki okazało się być nieco nieprawdopodobne, mało możliwe. I przeciągane, no bo jak tacy policjanci doświadczeni nie domyślili się od razu że Vicky Neale i Nicky Veale to ta sama osoba?

Powieść i fabuła sama w sobie bardzo wciągająca. Fajny styl pisania.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to