VViolla 
https://www.instagram.com/vviolla_88
W skrócie? Czytam, czytam i czytam, a w międzyczasie pracuję ;) Co czytam? Co wpadnie mi w ręce! Kryminały - uwielbiam! Kocham fantastykę! Z chęcią sięgam również po literaturę obyczajową, romanse, a także literaturę młodzieżową :) Książki to moja pasja, mój drugi świat, w który z chęcią się przenoszę jeśli mam tylko czas :) Nie wyobrażam sobie życia bez ukochanych książek.
status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 dzień temu
Teraz czytam
 • Art & Soul
  Art & Soul
  Autor:
  W szkole średniej byłam młodą, niepozorną artystką. Nie zauważano mnie. Pomijano. Olewano. Teraz jestem Arią Watson... „Tą” dziewczyną. Jedna zła decyzja i zostałam zauważona – przypięto mi etykietkę...
  czytelników: 3096 | opinie: 191 | ocena: 7,76 (1446 głosów)
 • Eleonora i Park
  Eleonora i Park
  Autor:
  Eleonora… nie sposób jej nie zauważyć: rude włosy, dziwne ciuchy. Czyta mu przez ramię. Uważa Romea i Julię za bogate dzieciaki, które dostawały wszystko, co chciały. Najbardziej nie lubi weekendów, b...
  czytelników: 9807 | opinie: 638 | ocena: 7,32 (4550 głosów)
 • Listy do utraconej
  Listy do utraconej
  Autor:
  Przypadek czy przeznaczenie? Ten list mógł przecież znaleźć każdy… Juliet jest wrażliwą nastolatką. Nie może pogodzić się ze śmiercią matki i od wielu miesięcy zostawia listy na jej grobie. To jedyny...
  czytelników: 1390 | opinie: 74 | ocena: 8,32 (359 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-09 11:56:05
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-12-05 21:58:44
Ma nowego znajomego: Markiza88
 
2018-12-05 10:11:08
Ma nowego znajomego: sardegna
 
2018-12-04 21:42:23
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Listy do utraconej (tom 1)
 
2018-12-02 15:06:23
Cykl: Oddechy (tom 3)

No i mamy finał serii. Co o nim myślę? Nie jest źle, ale też jakoś specjalnie mnie nie porwał. Skąd takie mieszane uczucia? Przede wszystkim wynika to z faktu, że cała seria jest bardzo ciężka, szalenie emocjonalna. Swoją tematyką i problemami, które porusza, miażdży i przytłacza. Czułam się po tej serii bardzo zmęczona. Nawet nie wynika to z faktu problemów, jakie się przewijają w tej serii,... No i mamy finał serii. Co o nim myślę? Nie jest źle, ale też jakoś specjalnie mnie nie porwał. Skąd takie mieszane uczucia? Przede wszystkim wynika to z faktu, że cała seria jest bardzo ciężka, szalenie emocjonalna. Swoją tematyką i problemami, które porusza, miażdży i przytłacza. Czułam się po tej serii bardzo zmęczona. Nawet nie wynika to z faktu problemów, jakie się przewijają w tej serii, ale też z samego podejścia bohaterów, a właściwie głównej bohaterki. Rozumiem poniekąd jej kreację – zmęczona życiem, wiele przeszła, więc psychicznie, no musi być podłamana. Jednak z drugiej strony, otaczając się tak wartościowymi ludźmi, którym mogłaby zaufać, co nie raz z resztą jej udowodnili, ona woli cierpieć w samotności, popełnia te same błędy, odpycha ich od siebie i stacza się coraz bardziej na dno. Taki jest jej wybór. Człowiek wiele może znieść, ale każdy ma „swój limit”. Rozumiem załamanie Emmy i wcale mnie nie dziwi to, co się z nią do połowy tej książki działo. Jednak nie pojmę tego, jak można odpychać ludzi, którzy tak naprawdę do tej pory dawali jej siłę i dzięki nim się podnosiła. W dużej mierze to im zawdzięcza to, że żyje, to oni ją kochają i wspierają mimo wszystko.

W tej części bardzo spodobało mi się ukazanie całej historii nie tylko z perspektywy Emmy, ale również poznajemy świat widziany oczami Evana. Tym bardziej dochodzimy do wniosku, dzięki temu zabiegowi, że wszystko co spotykało Emmę dotykało nie tylko jej. Niszczyło głównie bohaterkę, ale odbijało się rykoszetem o pozostałych bohaterów, głównie Evana, który cierpiał równie mocno.

Dalsze losy bohaterów są bardzo przewidywalne, zakończenie również nie jest niczym zaskakującym. Nie odbiera to na szczęście niczego całej powieści. Wręcz pragnie się w końcu szczęśliwego zakończenia i czegoś pozytywnego po całej tej serii i takim ogromie emocji, jaki zaserwowała nam sama autorka.

pokaż więcej

 
2018-12-02 14:43:01
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-11-26 15:27:49
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Spektrum (tom 2)
 
2018-11-26 15:26:52
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Setna królowa (tom 1) | Seria: Young
 
2018-11-25 16:20:00
Ma nowego znajomego: Łukasz_wawa
 
2018-11-24 19:25:02
Cykl: Oddechy (tom 2.)

Drugi tom dalszych losów Emmy. Z kolejnymi tomami serii jest o tyle trudniej, że ciężko napisać coś, by nie zdradzić zbyt wiele.

Emma przeżyła koszmarną noc w domu ciotki i wujka, niewiele z niej pamięta. Co się wydarzyło? Zdradzić nie mogę. Pojawia się za to w tej części Rachel, matka dziewczyny. Emma postanawia dać jej szansę i wprowadza się do niej. Dziewczyna boryka się nieustannie z...
Drugi tom dalszych losów Emmy. Z kolejnymi tomami serii jest o tyle trudniej, że ciężko napisać coś, by nie zdradzić zbyt wiele.

Emma przeżyła koszmarną noc w domu ciotki i wujka, niewiele z niej pamięta. Co się wydarzyło? Zdradzić nie mogę. Pojawia się za to w tej części Rachel, matka dziewczyny. Emma postanawia dać jej szansę i wprowadza się do niej. Dziewczyna boryka się nieustannie z przeszłością, demonami i koszmarami, które nieustannie dają o sobie znać. Przezwyciężyć nocne koszmary pomaga jej Johnatan, chłopak Rachel, który również się z nimi boryka. Zaczyna ich łączyć pewnego rodzaju więź i zrozumienie. Nie tylko nocne koszmary są powodem trosk Emmy. Matka zaczyna ponownie sięgać po alkohol, co z czasem zaczyna wymykać się spod kontroli.

W tej części wiele się dzieje. Czasem miałam wrażenie, że Emma jest masochistką i niczego nie nauczyła po pobycie u wujostwa. Gdy zaczynają pojawiać się problemy z matką znów nikomu nic nie mówi, poza Johnatanem. Jednak nie jest szczera wobec Evana i swojej przyjaciółki. Zaczęło mnie to w niej trochę irytować. Drugi tom wywołał we mnie więcej emocji, niekoniecznie pozytywnych, niż pierwszy. Tam mieliśmy do czynienia z przemocą domową, a tu alkoholizm. Matka Emily to najbardziej irytująca postać, nie potrafię zrozumieć takiego zachowania u dorosłego człowieka. Okropne! Tej części nie można oceniać pod kątem poprzedniej. Są one zupełnie inne. Tutaj autorka skupiła się przede wszystkich na psychologicznej i emocjonalnej stronie bohaterów. Dotykamy problemów nie tylko głównej bohaterki, ale zderzamy się ze światem Rachel oraz jej partnera Johnatana, który również skrywa swoje demony przeszłości. Zakończenie nie pozostawia innego wyboru, jak tylko sięgnięcie po ostatni tom serii „Oddechy”.

pokaż więcej

 
2018-11-24 19:07:32
Cykl: Oddechy (tom 1)

Pierwszy tom młodzieżowej serii, poruszającej dość trudny i ciężki temat związany z przemocą domową. Czy jest to pozycja skierowana tylko do młodzieży? Niekoniecznie. Śmiało może sięgnąć po nią każdy, gdyż naprawdę robi wrażenie.

Historia dotyczy Emmy, młodej dziewczyny, której los niestety nie oszczędza. Jej ojciec ginie w wypadku, matka nie jest w stanie pogodzić się ze stratą ukochanego i...
Pierwszy tom młodzieżowej serii, poruszającej dość trudny i ciężki temat związany z przemocą domową. Czy jest to pozycja skierowana tylko do młodzieży? Niekoniecznie. Śmiało może sięgnąć po nią każdy, gdyż naprawdę robi wrażenie.

Historia dotyczy Emmy, młodej dziewczyny, której los niestety nie oszczędza. Jej ojciec ginie w wypadku, matka nie jest w stanie pogodzić się ze stratą ukochanego i popada w alkoholizm, tak Emma trafia pod opiekę wuja i ciotki. Niestety na tym nie kończy się zły los dziewczyny. W domu, do którego trafiła spotyka się z brakiem akceptacji, codziennym poniżaniem, a jakby tego było mało ciotka obwinia ją o wszystko i stosuje wobec niej przemoc fizyczną. Emma chowa swoje rany i ból pod obszernymi swetrami, nic nikomu nie mówi. Siłę czerpie od swoich przyjaciół i skupia się na swoim jedynym celu – by dotrwać do ukończenia szkoły i wyjechać na studia jak najdalej od swoich realnych koszmarów. Z tego codziennego piekła pomaga jej się wyrwać również poznany w szkole Evan, z którym dziewczynę zaczyna łączyć bliższa więź.

Powieść bardzo dojrzała, poruszająca ciężki temat. Otwiera oczy na krzywdę i cierpienie człowieka, którego może doświadczać w domu od najbliższych. Czytając momentami miałam dreszcze na całym ciele. Byłam przerażona taką ludzką nienawiścią i tym do czego są w stanie dopuścić się ludzie praktycznie bez powodu. Okrutna, przerażająca, a zarazem dająca nadzieję na lepsze jutro powieść o dziewczynie, która mimo piekła przez jakie przechodzi nadal stoi i walczy. Może czasem nie byłam w stanie zrozumieć bohaterki, dlaczego nikomu nie powiedziała, dlaczego milczała, ale z drugiej strony rozumiem też powody jej milczenia. Napisana w rewelacyjny sposób. Zrobiła na mnie naprawdę ogromne wrażenie, czego się kompletnie nie spodziewałam. Miałam ciary.

pokaż więcej

 
2018-11-22 08:50:18
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-22 08:49:05
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Współczesne baśnie (tom 2)
 
2018-11-22 08:48:31
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-22 08:48:02
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
4436 89 1593
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (222)

Ulubione cytaty (2)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd