Kto chce ich śmierci?

Okładka książki Kto chce ich śmierci? Cara Hunter
Okładka książki Kto chce ich śmierci?
Cara Hunter Wydawnictwo: Filia Cykl: Detektyw Adam Fawley (tom 3) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Detektyw Adam Fawley (tom 3)
Mroczna strona
2019-04-18
9788381951012
Joanna Grabarek
Thriller Adam Fawley

Świetna historia...opowiedziana w interesujący sposób. Polecam!

Świetna historia...opowiedziana w interesujący sposób. Polecam!

"Kto chce iść śmierci?"
Cara Hunter

Na obrzeżach Oxfordu, w bogatej dzielnicy, płonie jeden z domów. Strażakom udaje się uratować dwóch chłopców. Jeden okazuje się martwy, drugi umiera po paru dniach w szpitalu.
Nikt jednak nie wie, gdzie znajdują się rodzice dzieci.
Śledczy są przekonani, że doszło do podpalenia, tylko kto jest podpalaczem?
Dochodzą do informacji o napisanym przed laty testamencie dotyczącym spalonego domu,który staje się w głównej mierze rozwiązaniem mrocznej zagadki.

Powieść to jeden z lepszych thrillerów jakie miałam okazję przeczytać w tym roku.
Autorka wodzi nas do końca za nos.
Karty prawdy powoli są odkrywanie z każdym rozdziałem, dlatego tak ciężko jest odłożyć książkę.
Autorka przenosi nas też podczas czytania do przeszłości, ukazując życie rodziny Esmond. Zderzaku się z problemem depresji poporodowej, z którą zmaga się matka chłopców - Samantha.
Książka trzyma w napięciu a zakończenie wbija w fotel.
Bardzo spodobał mi się również styl pisania autorki i jej charyzma.
Pomio, że jest to trzeci tom przygód śledczych, spokojnie można się odnaleźć bez znajomości poprzednich tomów.

Moja ocena : 9 /10
#recenzja #book #booklover #bookstagrammer #bookstagram #bookstagrampl #czytambolubie #czytamkryminaly #czytamthrillery #thriller #kryminał #rybnik #rybnikczyta #filia #carahunter #pijackawe_czytam #zmniejszamstoshanby2024

"Kto chce iść śmierci?"
Cara Hunter

Nikt jednak nie wie, gdzie znajdują się rodzice dzieci.
Śledczy są przekonani, że doszło do podpalenia, tylko kto jest podpalaczem?
Dochodzą do informacji o...

Niesamowicie Zawiłe Zagadki, Które Trzymają w Napięciu do Samego Końca

Cara Hunter w swojej najnowszej powieści "Kto Chce Ich Śmierci?" znów udowadnia, że jest mistrzem w kreowaniu zawiłych fabuł kryminalnych, które wciągają czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. To nie tylko kryminał, to także podróż przez mroczne zakamarki ludzkiej natury i psychiki detektywa, który musi zmierzyć się z największym koszmarem.

Akcja rozgrywa się w ekskluzywnej dzielnicy północnego Oxfordu, gdzie płonący dom staje się areną tragicznego wydarzenia. Cara Hunter błyskotliwie przedstawia sytuację dwóch chłopców uratowanych z płomieni, a jednocześnie zaginionej rodziny, której nikt nie może odnaleźć. To nie tylko tragiczny wypadek, to misterna układanka, w której każdy kawałek jest kluczem do rozwikłania zagadki.

Detektyw Adam Fawley, główny bohater, staje przed wyzwaniem odkrycia prawdy, a jednocześnie musi zmierzyć się z własnymi lękami i traumami. Hunter zręcznie łączy elementy psychologiczne z napięciem kryminalnym, tworząc historię, której nie można odłożyć, dopóki nie poznamy ostatniego sekretu.

"Kto Chce Ich Śmierci?" to nie tylko śledztwo detektywistyczne, to również głęboka analiza relacji rodzinnych, ludzkich słabości i konsekwencji decyzji. Autorka podsuwa czytelnikowi jedną zagadkę za drugą, prowadząc go przez emocjonalne wzloty i upadki, a zakończenie tej historii pozostawi go z wrażeniem, które zostanie na długo.

Powieść Cara Hunter to świetnie napisany thriller, który nie tylko trzyma w napięciu, ale również zmusza do zastanowienia się nad ludzką naturą i ceną, jaką płacimy za nasze tajemnice. "Kto Chce Ich Śmierci?" to lektura, która dostarcza emocji na wielu płaszczyznach i pozostaje z czytelnikiem jeszcze długo po zakończeniu lektury.

Niesamowicie Zawiłe Zagadki, Które Trzymają w Napięciu do Samego Końca

W bogatej dzielnicy dochodzi do pożaru jednego z domów. Strażakom udaje się z płonącego budynku wyciągnąć dwóch chłopców. Młodszy niestety nie przeżył, a starszy walczy o życie. Zastanawiające w tej tragedii jest to, że podczas akcji nie udaje się w domu znaleźć nikogo więcej poza dwoma małymi chłopcami. Dlaczego dzieci były same w domu? Gdzie są ich rodzice i dlaczego tak trudno ich znaleźć? Co się za tym kryje?

Kolejny dobry thriller. Jest to już trzeci tom cyklu i dalej trzyma poziom. Aczkolwiek muszę przyznać, że poprzednie dwie części jakoś bardziej trzymały mnie w napięciu. Tu tego napięcia nie było, ale za to ciekawość jak potoczy się fabuła i jaki będzie efekt końcowy całej sprawy była. Nadal fajnie się czyta, nadal ciekawi, nadal intryguje. Świetny styl i sposób prowadzenia narracji. Dobrze się to czyta 😊

Mam trochę mieszane odczucia co do tej książki. Z jednej strony przedstawia bardzo realistycznie pracę policji - że to głównie przesłuchiwanie świadków, żmudne studiowanie bilingów czy monitoringu... Ale z drugiej strony przez to było czasami wręcz nudno. Zwroty akcji i emocje pojawiają się dopiero pod koniec książki. Samo rozwiązanie zagadki było dobre (ciekawe, ale też straszne i smutne),ale sposób poprowadzenia historii nie do końca przypadł mi do gustu.

Książkę szybko się czyta, ale mam mieszane odczucia. Zbrodnia sama w sobie jest okropna, ale po prostu brakowało mi tego czegoś🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

Książki tej autorki trzymają dobry poziom, sporo się dzieje, co chwila wychodzą nowe fakty, zdecydowanie polecam :)

Okay, to nie jest mój ulubiony tom, ale to nie jest wina książki, tylko fabuły, która zwyczajnie do mnie nie trafiła. Słuchałam z zapartym tchem, jak poprzednie dwa tomy i w tym względzie sie nic nie zmieniło - chwilowo mam absolutną zajawkę na tą serię i nie przyjmuję do wiadomości, ze zostały mi tylko dwa tomy (+ jeden po ang, ale cii). Zwyczajnie wątki poruszone w tym tomie mnie nie zachwyciły i nie trafiły do mojego serduszka. Absolutnie nie traktuję tego jako potknięcie, bo zapewne już za kilka dni wciągnę kolejny tom, bo zwyczajnie nie mogę doczekać się ciągu dalszego ♡

Seria trzyma poziom, ale tym razem daje jedną gwiazdkę mniej za przekombinowanie motywu, historia tragiczna, jednak czasem trudno było nadążyć. Tym razem autorka wprowadziła więcej prywaty czyli poświęciła sporo miejsca perypetiom życia prywatnego Adama, a wolałam, kiedy jego żony i ich domowych problemów było mniej.
No i cóż. Dom wart miliony to tylko kłopot:)
Ciekawa jestem, czy w kolejnych tomach także będą dzieci. Do tej pory były w każdym i odgrywały dużą rolę. Autorka nie stroni od tego, aby przypisywać im psychopatyczne cechy, czy słusznie, to już każdy sam może doczytać.

No i cóż. Dom wart miliony to tylko kłopot:)
Ciekawa...

Kolejna historia, której zakończenie obija się w głowie jeszcze przez jakiś czas. Jedna z moich ulubionych autorek kryminałów, której książki są pewnikiem dobrej lektury.

Cara Hunter Kto chce ich śmierci? Zobacz więcej
Cara Hunter Kto chce ich śmierci? Zobacz więcej