Uprowadzona

2018-05-23
2018-05-23
Adrian Tomczyk
Adrian Tomczyk

Sięgnęłam po tę książkę zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami i nie zawiodłam się. Jak dla mnie wszystko na plus. Bardzo ciekawa fabuła, no i zakończenie naprawdę zaskakujące.

Książka bardzo dobra. Ciekawy, inny wątek, nie powielona historia. Interesujące postanie i przebieg akcji.
Jedyny minus to rozwleczenie fabuły na maksa. Przyznam się, że 2 razy miałam odłożyć książkę, bo momentami mnie nudziła. Jednak odkrycie finału było mocniejsze i wow, nie zawiodłam się, nie spodziewałam się takiego zakończenia. Polecam

Jedna z nielicznych książek które miały nieoczywiste zakończenie przynajmniej dla mnie, często w drugiej połowie książki zaczynam się domyślać kto a tu zaskoczenie totalne. Polecam.

Ni­co­le Cutty i Megan McDo­nald zostały uprowadzone kilka miesięcy wcześniej. Megan uciekła porywaczowi i obecnie wydała książkę o swoich przeżyciach, a Nikole nadal ma status zaginionej. Jej siostra Livia ciągle stara się ją odnaleźć.

Pierwszą książką autora, którą czytałam było "Idealne morderstwo". Wywarła na mnie duże wrażenie. Śledztwo było porywające, intryga zawiła, a sprawca nieoczywisty. Ta książka była przeciwieństwem "Idealnego morderstwa". Sam koncept na fabułę był trafiony, ale wykonanie rozwleczone. Bohaterów była garstka, w przeciwieństwie do wspomnianej wcześniej książki, czym i liczba domniemanych sprawców skurczyła się do dwóch. W historię wkradły się dłużyzny. Można opuścić czytanie 50, 60, 70 stron i nic nie tracić z historii, dalej śledzić losy bohaterów i wiedzieć, w którą stronę zmierza dochodzenie. Sprawca był dla mnie oczywisty znacznie przed końcem. Finał mocno wieje sensacją, a to nie jest mój ulubiony gatunek literacki, więc mnie nie porwał. "Uprowadzona" to średniak jakich wiele.

Świetna intryga...historia trochę rozwlekła i dla uważnego czytelnika. Książka zawiera dużo wiedzy z zakresu kryminologii.
A zakończenie satysfakcjonujące. Polecam!

A zakończenie satysfakcjonujące. Polecam!

Co rusz miałam jakąś nową teorię, na temat zaginięcia Nicole i tego co się stało z jej chłopakiem, zanim trafił na stół sekcyjny. Nieźle się nakombinowałam, a i tak nie trafiłam. I dobrze, bo nie ma to jak dobre, zaskakujące zakończenie. Duży plus za to, jak zostało pokazane "śledztwo" dwóch kobiet, które w tych sprawach są laikami. Wyszło bardzo wiarygodnie. Bardzo przyjemnie się czytało.

Ciekawie poprowadzona historia w dwóch liniach czasowych. Może nie trzymające w napięciu do ostatniej strony, ale na pewno interesujące na tyle, aby pochłonąć tę książkę w kilka dni

Rewelacja. Polecam serdecznie tę kryminalną historię!

Rewelacja. Polecam serdecznie tę kryminalną historię!

W bólach przebrnąłem przez tą książkę. Było słabo i tyle.

W bólach przebrnąłem przez tą książkę. Było słabo i tyle.

Kolejna dobra książka Charliego Donlea. Może nie tak dobra jak "Zło kryje się w mroku" (bo od tej nie mogłam się oderwać),ale również ciekawe zwroty akcji i świetnie poprowadzona fabuła. Czasem za mocno przegadana, co sprawiło, że akcja zwalniała i książkę czytałam nieco dłużej niż zazwyczaj. Domysły co do porwania Nicole i tego gdzie ona może być mnozyły się w głowie jak szalone aż w pewnym momencie błysnął mi właściwy pomysł. Kto porwał, dlaczego i po co. Po przeczytaniu stwierdzam, że świetna historia, dobry pomysł i ciekawe przedstawienie dwóch linii czasowych, które prowadzi do zakończenia - nie jakiegoś zaskakującego, ale w sumie właściwego.

Charlie Donlea Uprowadzona Zobacz więcej
Charlie Donlea Uprowadzona Zobacz więcej