Uprowadzona

Wydawnictwo: Filia
The Girl Who Was Taken
Adrian Tomczyk
Ag2S

W trakcie wakacyjnej imprezy na plaży Nicole Cutty i Megan McDonald zostają porwane. Policja prowadzi szeroko zakrojone poszukiwania, jednak nie znajduje po dziewczynach żadnego śladu. Niedługo potem ledwo żywa Megan cudem ucieka z bunkra ukrytego w głębokim lesie. Rok później książka na temat jej ucieczki ma już status bestsellera, a Megan staje się gwiazdą. Historię jej triumfalnej...

Rok później książka na temat jej ucieczki ma już status bestsellera, a Megan staje się gwiazdą. Historię jej triumfalnej ucieczki zaburza tylko jeden szczegół: Nicole nadal nie odnaleziono. Starsza siostra uprowadzonej dziewczyny, Livia, pracuje w prosektorium i spodziewa się, że któregoś dnia przyjdzie jej zbadać ciało siostry i zrozumieć tajemnicę jej zniknięcia. Zamiast tego na jej stole ląduje ciało młodego mężczyzny, które łączy się ze sprawami zaginięć dziewczyn w całym kraju.

Powodowana niezdrową ciekawością Livia nawiązuje kontakt z Megan, której wiedza wykracza daleko poza to, co można przeczytać bestsellerowej książce, a strzępy wspomnień dziewczyny stopniowo składają się w przerażającą całość.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/244

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/244

Wszystko się rozpoczyna w trakcie wakacyjnej imprezy na plaży Nicole Cutty i Megan McDonald zostają porwane. Policja prowadzi szeroko to zakrojone poszukiwania, jednak nie znajduje po dziewczynach żadnego nawet śladu.
Niedługo potem ledwo co żywa Megan cudem ucieka z bunkru ukrytego głęboko w lesie, gdzie była więziona, przetrzymywana.

Rok później książka na temat tej całej ucieczki ma już status bestsellera, a Megan staje się prawdziwą gwiazdą.
A tylko jeden szczegół historii zaburza, zakłóca nadal Nicole nie odnaleziono nie wiedzą gdzie jest, czy żyje!
Livia starsza siostra dziewczyny, która została uprowadzona pracuje w prosektorium i się spodziewa, że któregoś dnia przyjdzie jej zbadać ciało jej siostry i do końca to zrozumieć tajemnice jej zniknięcia.Zamiast tego na stole w jej prosektorium wylądowało ciało młodego mężczyzny wyłowionego pływaka on łączy się z tymi sprawami zaginięć dziewczyn w całym kraju.

Megan wciąż przeżywa traumę po porwaniu, jak była uwięziona mocno...

Czytaczyk | 2018-05-29
Przeczytana: 29 maja 2018

Miałam już okazję przeczytać poprzednią książkę Charlie’go Donlea. „Dziewczyna z Summit Lake” idealnie trafiła w mój gust, więc nie sprawdzenie jego najnowszej pozycji byłoby grzechem! Tym bardziej, że opis niesamowicie mnie zaintrygował.

Nie zawiodłam się w najmniejszym nawet stopniu.

Po raz kolejny dostałam trochę wydumaną historię, ale przy tym ciekawą i oryginalną. Fabuła jest dość skomplikowana i pełna haczyków, na które łatwo się natknąć. Niekiedy było nieco przewidywalnie oraz schematycznie, ale dla równowagi pojawiły się też bardziej zaskakujące momenty. Mimo tych wszystkich zakrętów autor dba o to, aby wszystko było spójne i dopracowane. Posługuje się przy tym prostym i przystępnym piórem, które nie sprawia najmniejszych problemów w odbiorze. Dzięki temu całość czyta się lekko, w naprawdę ekspresowym tempie. Jedyna na co mogę się poskarżyć, to brak takiego intensywnego, elektryzującego napięcia. Ale jakoś za bardzo mi to nie przeszkadzało, bo książkę pochłonęłam...

Hanna | 2018-07-09

Podczas wakacyjnej imprezy, zostają porwane dwie nastoletnie dziewczyny – Nicole Cutty oraz Megan McDonald. Kiedy policjanci rozpoczynają akcję poszukiwawczą, nic nie zwiastuje na to, iż nastolatki się odnajdą. Jednak pewnego dnia, jeden z kierowców spotyka na swojej drodze Megan. Dziewczynie udało się uciec z rąk porywacza i szczęśliwie wraca do swojej rodziny. Natomiast Nicole Cutty, nadal nie została odnaleziona… Megan nie potrafi sobie przypomnieć, gdzie była przetrzymywana, nie jest w stanie naprowadzić policji do celu…

Ocalona Megan, rok po porwaniu wydaje książkę o swoich traumatycznych przeżyciach, która w zawrotnym tempie staje się bestsellerem. Jednak w swojej książce, nie wspomina ani słowem o drugiej porwanej dziewczynie… Czy coś ukrywa?

Starsza siostra Nicole, rozpoczyna pracę w Instytucie Medycyny Sądowej. Livia, głęboko wierzy w to, iż nie przyjdzie się jej zmierzyć na stole sekcyjnym z ciałem jej nadal poszukiwanej siostry. Zrozpaczona oddaje się swojej pracy z...

MagdaMaj | 2018-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Uprowadzona książka która nie była miłością od pierwszego wejrzenia.... ale miłością się zakończyła.
Nicol i Megan dwie dziewczyny które zostały porwane, jednak Megan udaje się uciec. Livia starsza siostra Nicol chce dowiedzieć się co naprawdę stało się z jej siostrą, w swoje prywatne śledztwo dopuszcza Megan.
Książka która ma jedną wadę i wiele zalet. Jedyną wadę to tempo w książce, śledztwo toczy się w ślimaczym tempie i brak słynnego w kryminałach napięcia co się wydarzyło i kto jest sprawca.
Zalety na pewno ilość słów i drobiazgowość. Autorka tłumaczy każdy zagadnienie jak i wplotła tak intrygę dzięki której czytelnik nie jest w stanie przewidzieć kto jest sprawcą. W tej książce podejrzewa się każdego.
Uprowadzona to mieszanina kryminału medycznego, śledczego jak i psychologicznego.

Kiedy po przeczytaniu książki mam podniesione ciśnienie, serce wali mi jak oszalałe, a w głowie kotłują się myśli, to jest oznaka tego, że w moim odczuciu ta książka była doskonała.
W przypadku "Uprowadzonej" moje emocje skakały i w trakcie czytania i po...
Bez przerwy snułam rozważania kto... a jednak za każdym razem autor zwodził mnie i zaskakiwał.
Ta powieść to doskonała huśtawka nastrojów, thriller psychologiczny w bardzo dobrym wydaniu. Naprawdę, nie mogłam się od niej oderwać i nie wiem, czy to oznacza, że jestem mało wymagająca i tak niewiele mi potrzeba, żeby odczuwać satysfakcję z samego zetknięcia się z książką, czy ta powieść jest po prostu tak dobra :)

Aggie | 2018-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2018

Miałam ochotę na kryminał, dobry kryminał. Chciałam, żeby trzymał mnie w napięciu od pierwszej do ostatniej strony i był napisany lekkim językiem.

Gdy zobaczyłam okładkę "Uprowadzonej" od razu skojarzyła mi się z jedną z książek naszego rodzimego pisarza, którego nazwisko powoduje u mnie mroźne dreszcze i chęć ucieczki od danego tytułu. Na szczęście w ostatniej chwili wzrok mój padł na wydrukowane na okładce nazwisko Charliego Donlea – czyli jednak nie nasz narodowy grafoman ...ufff. Jeszcze tylko rzut oka na stronę o autorze – ok, jest zdjęcie, więc to też nie pseudonim. W takim razie, można dać książce szansę.

"Uprowadzona", to była dokładnie taka powieść, jakiej w danej chwili szukałam. Już od pierwszego rozdziału wciągnęła i nie chciała wypuścić. Trzy dni i było po książce. Lekki język, porywająca fabuła, wielka niewiadoma kim jest porywacz, ciekawy zabieg, jakim jest przeplatanie wydarzeń w czasie – raz śledzimy akcję przed porwaniem, innym razem po. To wszystko sprawia,...

ZaczytanywKsiążkach | 2018-07-18

To prześwietny thriller psychologiczny z zaskakującym zakończeniem. Każdy fan tego gatunku musi sięgnąć po tę książkę.

Wydaje mi się, że Uprowadzona daje lekcję czytelnikom i chce pokazać, że ludzie często zapominają o tragediach, o których można usłyszeć w telewizji. Jeśli coś nie dotyczy nas, to szybko tracimy zainteresowanie i po pewnym czasie już nie współczujemy rodzinie, w której doszło do tragedii. Tak jak bohaterzy książki, którzy po usłyszeniu, iż z Megan jest wszystko okej, zapomnieli o Nicole. Ponadto autor ukazuje to, że media często szukają tanich sensacji i podkolorowują wydarzenia, aby lepiej się sprzedały. Nie można wierzyć we wszystko, co powie miła pani zza telewizora.

Autor raz za razem ustawiał pułapki, w które dawałem się złapać. Podstawiał bohaterów, chcąc sprawić, abym pomyślał, że to oni są porywaczem. Było to świetne zagranie. Bardzo spodobało mi się zakończenie. Napięcie rosło, a emocje sięgały zenitu. Nie spodziewałem się takiego rozwiązania...

kryminalnyswiat | 2018-06-03
Przeczytana: 31 maja 2018

Każdego dnia na całym świecie dochodzi do wielu zaginięć. Często ten problem dotyczy osób nieletnich. Większość z nich udaje się na szczęście znaleźć w odpowiednim czasie. Młodzi ludzi nie potrafią poradzić sobie z przytłaczającą ich rzeczywistością i pod wpływem emocji postanawiają porzucić rodzinny dom. Zdarzają się jednak sytuacje, w których o losie innych decyduje osoba trzecia. W dalszym ciągu w statystykach policyjnych można trafić na rubrykę z ludźmi uprowadzonymi. Jakie myśli towarzyszą tym, którzy nagle, z zaskoczenia, z użyciem siły są zmuszeni opuścić swoich bliskich? Tę istotną kwestię wykorzystał w swojej najnowszej powieści Charlie Donlea. ,,Uprowadzona'' ukazała się na polskim rynku w maju nakładem wydawnictwa Filia.

Podczas imprezy wieńczącej zakończenie wakacji zostają porwane dwie nastoletnie uczennice - Megan McDonald i Nicole Cutty. Policjanci rozpoczynają akcję poszukiwawczą, która nie przynosi jednak żadnych rezultatów. Niespodziewanie po dwóch tygodniach od...

klaudik22 | 2018-07-05
Przeczytana: czerwiec 2018

Uprowadzona to moja pierwsza książka autorstwa Charlie Donlea i kupując ją, muszę przyznać, że wahałam się pomiędzy najnowszą książką Charlotte Link, ale po chwili namysłu i pomimo ogromnej sympatii do twórczości Link, doszłam jednak do wniosku, że pora na coś nowego, i nie zawiodłam się.

Historia opisana w książce może nie jest spektakularna i nie odkrywa niczego nowego, bo przecież uprowadzenia czy porwania stanowią, fabułę niejednej powieści to jednak niczego jej nie, brakuje. Książkę czytało mi się bardzo dobrze, z zaciekawieniem, przede wszystkim płynnie, nie musiałam szczególnie główkować się nad treścią, ponieważ stanowi ona spójną całość. To jednak muszę, przyznać, że moje zaskoczenie było nie małe, kiedy dowiedziałam się kto tak naprawdę stoi za całym uprowadzeniem głównej bohaterki, ponieważ między czasie sama już zdarzyłam obarczyć winą trzy inne osoby.

Podsumowując, polecam książkę z czystym sumieniem wszystkim tym którzy lubią poczuć dreszczyk emocji.

Cantata | 2018-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2018

Przy okazji czytania debiutu Charliego Donlea "Dziewczyna z Summit Lake" (recenzja tutaj "Dziewczyna z summit lake") wypunktowałam parę błędów i liczyłam na to, że przy okazji następnej powieści dostanę coś jeszcze lepszego z mniejszą ilością niedociągnięć. Autor mnie nie zawiódł i dokonał fenomenalnego progresu zarówno pod względem stylu, motoryki fabuły oraz charakterystyki postaci. Wierzę, że nazwisko Donlea już niedługo stanie się znane wszystkim fanom thrillerów. "Uprowadzona" to kompleksowa, mroczna powieść z zaskakującym finałem, którą czyta się z zapartym tchem. To książka z gatunku tych, które działają lepiej niż najmocniejsza kawa.

Pełna recenzja na blogu : https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/07/uprowadzona-charlie-donlea.html