Uprowadzona

Wydawnictwo: Filia
The Girl Who Was Taken
Adrian Tomczyk
Ag2S

W trakcie wakacyjnej imprezy na plaży Nicole Cutty i Megan McDonald zostają porwane. Policja prowadzi szeroko zakrojone poszukiwania, jednak nie znajduje po dziewczynach żadnego śladu. Niedługo potem ledwo żywa Megan cudem ucieka z bunkra ukrytego w głębokim lesie. Rok później książka na temat jej ucieczki ma już status bestsellera, a Megan staje się gwiazdą. Historię jej triumfalnej...

Rok później książka na temat jej ucieczki ma już status bestsellera, a Megan staje się gwiazdą. Historię jej triumfalnej ucieczki zaburza tylko jeden szczegół: Nicole nadal nie odnaleziono. Starsza siostra uprowadzonej dziewczyny, Livia, pracuje w prosektorium i spodziewa się, że któregoś dnia przyjdzie jej zbadać ciało siostry i zrozumieć tajemnicę jej zniknięcia. Zamiast tego na jej stole ląduje ciało młodego mężczyzny, które łączy się ze sprawami zaginięć dziewczyn w całym kraju.

Powodowana niezdrową ciekawością Livia nawiązuje kontakt z Megan, której wiedza wykracza daleko poza to, co można przeczytać bestsellerowej książce, a strzępy wspomnień dziewczyny stopniowo składają się w przerażającą całość.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/244

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/244

Wszystko się rozpoczyna w trakcie wakacyjnej imprezy na plaży Nicole Cutty i Megan McDonald zostają porwane. Policja prowadzi szeroko to zakrojone poszukiwania, jednak nie znajduje po dziewczynach żadnego nawet śladu.
Niedługo potem ledwo co żywa Megan cudem ucieka z bunkru ukrytego głęboko w lesie, gdzie była więziona, przetrzymywana.

Rok później książka na temat tej całej ucieczki ma już status bestsellera, a Megan staje się prawdziwą gwiazdą.
A tylko jeden szczegół historii zaburza, zakłóca nadal Nicole nie odnaleziono nie wiedzą gdzie jest, czy żyje!
Livia starsza siostra dziewczyny, która została uprowadzona pracuje w prosektorium i się spodziewa, że któregoś dnia przyjdzie jej zbadać ciało jej siostry i do końca to zrozumieć tajemnice jej zniknięcia.Zamiast tego na stole w jej prosektorium wylądowało ciało młodego mężczyzny wyłowionego pływaka on łączy się z tymi sprawami zaginięć dziewczyn w całym kraju.

Megan wciąż przeżywa traumę po porwaniu, jak była uwięziona mocno...

Dia | 2018-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2018

Ksiązka jest reklamowana na storytel, jako prawdziwy bestseller. Na pewno dobrze się słucha/czyta. Natomiast spodziewałam się czegoś lepszego stąd moje rozczarowani. Niemniej na pewno szybko się czyta i bardzo pasuje do wakacyjnego klimatu.

darek_lask | 2018-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

W zalewie genialnych, fenomenalnych, zaskakujących i co tam jeszcze kryminałów trafiają się na szczęście takie jak ten.
Zręcznie skonstruowana intryga, wiarygodni bohaterowie, sprytne wrzutki na temat "a może to on jest mordercą?". Tłumaczenie całkiem poprawne, co bardzo mnie cieszy.

Herbie | 2018-08-01
Przeczytana: 01 czerwca 2018

Jesyt coś takiego w książkach Charliego, że czyta się jednym tchem. Myślę, że to niewiedza. Podobnie jak Coben, Dolnea bazuje na podejrzeniach, poszlakach, wspomnieniach. Do końca nie wiemy czy ofiara się odnajdzie czy nie bo to właśnie ten dreszczyk niewiedzy nas napędza aby czytać dalej. W połowie książki rozwiązałam zagadkę Uprowadzonej, mimo to czytałam z przyjemnością do końca. Krótka opinia bo trudno dużo napisać aby nie zdradzić fabuły. Polecam.

Czytaczyk | 2018-05-29
Przeczytana: 29 maja 2018

Miałam już okazję przeczytać poprzednią książkę Charlie’go Donlea. „Dziewczyna z Summit Lake” idealnie trafiła w mój gust, więc nie sprawdzenie jego najnowszej pozycji byłoby grzechem! Tym bardziej, że opis niesamowicie mnie zaintrygował.

Nie zawiodłam się w najmniejszym nawet stopniu.

Po raz kolejny dostałam trochę wydumaną historię, ale przy tym ciekawą i oryginalną. Fabuła jest dość skomplikowana i pełna haczyków, na które łatwo się natknąć. Niekiedy było nieco przewidywalnie oraz schematycznie, ale dla równowagi pojawiły się też bardziej zaskakujące momenty. Mimo tych wszystkich zakrętów autor dba o to, aby wszystko było spójne i dopracowane. Posługuje się przy tym prostym i przystępnym piórem, które nie sprawia najmniejszych problemów w odbiorze. Dzięki temu całość czyta się lekko, w naprawdę ekspresowym tempie. Jedyna na co mogę się poskarżyć, to brak takiego intensywnego, elektryzującego napięcia. Ale jakoś za bardzo mi to nie przeszkadzało, bo książkę pochłonęłam...

MagdaMaj | 2018-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Uprowadzona książka która nie była miłością od pierwszego wejrzenia.... ale miłością się zakończyła.
Nicol i Megan dwie dziewczyny które zostały porwane, jednak Megan udaje się uciec. Livia starsza siostra Nicol chce dowiedzieć się co naprawdę stało się z jej siostrą, w swoje prywatne śledztwo dopuszcza Megan.
Książka która ma jedną wadę i wiele zalet. Jedyną wadę to tempo w książce, śledztwo toczy się w ślimaczym tempie i brak słynnego w kryminałach napięcia co się wydarzyło i kto jest sprawca.
Zalety na pewno ilość słów i drobiazgowość. Autorka tłumaczy każdy zagadnienie jak i wplotła tak intrygę dzięki której czytelnik nie jest w stanie przewidzieć kto jest sprawcą. W tej książce podejrzewa się każdego.
Uprowadzona to mieszanina kryminału medycznego, śledczego jak i psychologicznego.

Hanna | 2018-07-09

Podczas wakacyjnej imprezy, zostają porwane dwie nastoletnie dziewczyny – Nicole Cutty oraz Megan McDonald. Kiedy policjanci rozpoczynają akcję poszukiwawczą, nic nie zwiastuje na to, iż nastolatki się odnajdą. Jednak pewnego dnia, jeden z kierowców spotyka na swojej drodze Megan. Dziewczynie udało się uciec z rąk porywacza i szczęśliwie wraca do swojej rodziny. Natomiast Nicole Cutty, nadal nie została odnaleziona… Megan nie potrafi sobie przypomnieć, gdzie była przetrzymywana, nie jest w stanie naprowadzić policji do celu…

Ocalona Megan, rok po porwaniu wydaje książkę o swoich traumatycznych przeżyciach, która w zawrotnym tempie staje się bestsellerem. Jednak w swojej książce, nie wspomina ani słowem o drugiej porwanej dziewczynie… Czy coś ukrywa?

Starsza siostra Nicole, rozpoczyna pracę w Instytucie Medycyny Sądowej. Livia, głęboko wierzy w to, iż nie przyjdzie się jej zmierzyć na stole sekcyjnym z ciałem jej nadal poszukiwanej siostry. Zrozpaczona oddaje się swojej pracy z...

zaczytanywksiazkach | 2018-07-18

To prześwietny thriller psychologiczny z zaskakującym zakończeniem. Każdy fan tego gatunku musi sięgnąć po tę książkę.

Wydaje mi się, że Uprowadzona daje lekcję czytelnikom i chce pokazać, że ludzie często zapominają o tragediach, o których można usłyszeć w telewizji. Jeśli coś nie dotyczy nas, to szybko tracimy zainteresowanie i po pewnym czasie już nie współczujemy rodzinie, w której doszło do tragedii. Tak jak bohaterzy książki, którzy po usłyszeniu, iż z Megan jest wszystko okej, zapomnieli o Nicole. Ponadto autor ukazuje to, że media często szukają tanich sensacji i podkolorowują wydarzenia, aby lepiej się sprzedały. Nie można wierzyć we wszystko, co powie miła pani zza telewizora.

Autor raz za razem ustawiał pułapki, w które dawałem się złapać. Podstawiał bohaterów, chcąc sprawić, abym pomyślał, że to oni są porywaczem. Było to świetne zagranie. Bardzo spodobało mi się zakończenie. Napięcie rosło, a emocje sięgały zenitu. Nie spodziewałem się takiego rozwiązania...

Kiedy po przeczytaniu książki mam podniesione ciśnienie, serce wali mi jak oszalałe, a w głowie kotłują się myśli, to jest oznaka tego, że w moim odczuciu ta książka była doskonała.
W przypadku "Uprowadzonej" moje emocje skakały i w trakcie czytania i po...
Bez przerwy snułam rozważania kto... a jednak za każdym razem autor zwodził mnie i zaskakiwał.
Ta powieść to doskonała huśtawka nastrojów, thriller psychologiczny w bardzo dobrym wydaniu. Naprawdę, nie mogłam się od niej oderwać i nie wiem, czy to oznacza, że jestem mało wymagająca i tak niewiele mi potrzeba, żeby odczuwać satysfakcję z samego zetknięcia się z książką, czy ta powieść jest po prostu tak dobra :)

Ksiazkowepasje | 2018-08-17

Na wakacyjnej imprezie giną dwie młode dziewczyny - Nicole Cutty i Megan McDonald. Mimo usilnych starań policji i szeroko zakrojonego śledztwa, nie udaje się dotrzeć do porywacza. Niedługo potem Megan udaje się uciec z bunkra w środku lasu, gdzie była przetrzymywana. Rok później ukazuje się jej książka, a ona sama staje się gwiazdą. Megan nie udaje się zapomnieć o wstrząsających przeżyciach. Nadal korzysta z pomocy lekarza, który za pomocą hipnozy, pomaga jej dotrzeć do wspomnień, które dziewczyna wyparła z pamięci. Czy uda jej się zobaczyć twarz porywacza i dotrzeć do miejsca, w którym była przetrzymywana?
Do prosektorium, na stół Livii Cutty - starszej siostry zaginionej Nicole - trafia ciało młodego mężczyzny. W trakcie badań dziewczyna odkrywa, że nieznajomy mógł mieć jakiś związek z porwaniem jej siostry. Livia rozpoczyna prywatne śledztwo, w które angażuje Megan. Wkrótce trafiają na kolejne ślady i docierają do większej ilości porwanych dziewcząt. Czy młodej kobiecie uda się...