Złoto drapieżcy

Cykl: Żywe maszyny (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Predator's Gold

Tom 2 cyklu Zabójcze maszyny filmowanego przez twórców Władcy Pierścieni i Hobbita Ciąg dalszy światowego bestsellera Zabójcze maszyny przetłumaczonego na 30 języków i zekranizowanego w 2018 roku. Sześćdziesiąt minut – tyle wystarczyło, żeby zniszczyć ludzką cywilizację. Tysiące lat później nastała nowa era ruchomych miast. Miasta drapieżcy na gigantycznych gąsienicach przemierzają...

Sześćdziesiąt minut – tyle wystarczyło, żeby zniszczyć ludzką cywilizację.
Tysiące lat później nastała nowa era ruchomych miast. Miasta drapieżcy na gigantycznych gąsienicach przemierzają wyludnioną Ziemię. Polują: atakują, walczą i pożerają się nawzajem.
W tym świecie młody czeladnik i dziewczyna z blizną na twarzy walczą o życie i przyszłość ludzkości.
Dwa lata po zniszczeniu Londynu Tom i Hester wciąż muszą uciekać.
Ich sterowiec, uszkodzony podczas powietrznej walki nad biegunem północnym, w ostatniej chwili ląduje na pokładzie mroźnego i pięknego Anchorage. Lecz to nie jest bezpieczne miejsce. Miasto zdziesiątkowała zaraza. A jego młodziutka władczyni ma jeden szalony cel: dotrzeć do Ameryki, kontynentu uznanego za martwy...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: [prowizorka]

Aaron | 2013-02-18
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Druga część Żywych maszyn. Można się skusić.

LepNaKsiążki | 2015-01-20

Kolejna, pasjonująca część serii "The Hungry City Chronicles".
Philip Reeve znów zaskakuje genialnymi pomysłami, od pierwszych stron wciągając czytelnika w mroczną, post-apokaliptyczną rzeczywistość świata po wojnie sześćdziesięciominutowej. Porywająca, niebywale sugestywna wizja przyszłości, bezwzględnego i pełnego niebezpieczeństw świata rządzącego się prawami "miejskiego darwinizmu".
POLECAM!

Athoualia | 2018-07-14
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 14 lipca 2018

Szkoda, że nie wypuścili kolejnych tomów (nie zmieniłam zdania odkąd przeczytałam "Żywe Maszyny") - wspaniała lektura! Jest akcja, smutno jak w postapokaliptycznym świecie, jednakże nie zabrakło miejsca dla nadziei i romansu. Polecam!

Odzio | 2018-09-18
Przeczytana: 18 września 2018

Druga część "Żywych maszyn" nie powinna Was rozczarować. Książka trzyma wysoki poziom i zachwyca swoją kreatywnością i pomysłowością. WIem, że jest również trzecia część będąca kontynuacja tej historii, jednak w Polsce została wydana wile lat temu i dość trudno ją kupić. Chyba pozostanie mi tylko wersja angielskojęzyczna.

unicornication | 2016-06-24
Na półkach: Przeczytane, Rozczarowanie

Słabsze niż pierwsza część.

Jaśmina | 2011-11-19
Przeczytana: 2006 rok

Kontynuacja I części. Czytałam kilka lat temu, ale pamiętam, że nie mogłam się oderwać od lektury.

Aniaa14 | 2010-06-20
Przeczytana: 11 marca 2010