Nozomi 
Mój ulubiony gatunek literacki to postapo. Ukochana książka: "Do światła" Andrieja Diakowa. Poza tym uwielbiam uczyć się języków obcych, moje ulubione to rosyjski i japoński.
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 6 cytatów, ostatnio widziana 14 minut temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-18 22:21:58
Ma nowego znajomego: BezKompromisowa
 
2018-12-18 18:14:33
Ma nowego znajomego: Nata_jac
 
2018-12-18 13:16:55
Ma nowego znajomego: PrzemekJ
 
2018-12-18 00:02:25
Ma nowego znajomego: TakeshiKovacs
 
2018-12-17 18:36:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Chyba najlepszy tom jak do tej pory. Fajnie rozwijają się moce Percy'ego. Ciekawy i zaskakujący wątek Dedala. To, co się stało z Lukiem, też mnie bardzo zaskoczyło. Jednak mój ulubiony to wątek Nicka. Już w poprzednim tomie przyciągnął moją uwagę, jednak teraz jego postać rozwija się w bardzo interesującym kierunku. Zakończenie obiecujące i zaostrzające apetyt na następny tom.

 
2018-12-13 19:56:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Fabryczna Zona, Posiadam

Moim zdaniem lepsza od pierwszej części, a może po prostu przyzwyczaiłam się do sposobu pisania pana Nieściura. Jednak gdy ktoś zna Zonę, trochę dziwnie czyta się o jej początkach i o bohaterach, którzy dziwią się na widok byle żarnika czy trampoliny i nawet słowa "stalker" nie znają. A właśnie, strasznie zaskoczyło mnie to, że autor wywodzi to słowo od powieści Kiplinga "Stalky i... Moim zdaniem lepsza od pierwszej części, a może po prostu przyzwyczaiłam się do sposobu pisania pana Nieściura. Jednak gdy ktoś zna Zonę, trochę dziwnie czyta się o jej początkach i o bohaterach, którzy dziwią się na widok byle żarnika czy trampoliny i nawet słowa "stalker" nie znają. A właśnie, strasznie zaskoczyło mnie to, że autor wywodzi to słowo od powieści Kiplinga "Stalky i spółka". To jedna z moich ulubionych książek, ale nigdy nie kojarzyłam jej ze stalkerami ^_^

pokaż więcej

 
2018-12-06 20:00:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Boris Akunin, Posiadam
Autor:

Jakoś strasznie wkurzał mnie ten cały Momus - Walet pikowy. Nie pojmuję, jak można nazwać się Momus, gdy naprawdę ma się na imię Mitieńka. Gdyby używał swojego prawdziwego imienia, może bardziej bym go lubiła ^_^ Choć wątpię, śliczne imię nie wystarczy, żeby polubić człowieka. Fandorin z kolei znów miał koszmarną kochankę. Biedak ciągle cierpi przez swój wybujały estetyzm - wybiera sobie... Jakoś strasznie wkurzał mnie ten cały Momus - Walet pikowy. Nie pojmuję, jak można nazwać się Momus, gdy naprawdę ma się na imię Mitieńka. Gdyby używał swojego prawdziwego imienia, może bardziej bym go lubiła ^_^ Choć wątpię, śliczne imię nie wystarczy, żeby polubić człowieka. Fandorin z kolei znów miał koszmarną kochankę. Biedak ciągle cierpi przez swój wybujały estetyzm - wybiera sobie kobiety wyłącznie według urody, a nie charakteru. A plusy? Anisij Tulipanow. Był tak uroczo zapatrzony w Fandorina - zupełnie jak ja, gdy po raz pierwszy czytałam ten cykl dziesięć lat temu. No i Fandorin w roli hinduskiego radży ^_^

pokaż więcej

 
2018-12-03 19:41:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Boris Akunin, Posiadam
Autor:

Dopiero przy ponownej lekturze cyklu o Fandorinie zwracam baczniejszą uwagę na postacie drugoplanowe. Akunin jest prawdziwym mistrzem w ich kreowaniu. W "Radcy stanu" szczególnie udali mu się rewolucjonista Rachmet i książę Pożarski. Zwłaszcza ten drugi absolutnie fantastyczny! Natomiast kochanka Fandorina Esfira strasznie działała mi na nerwy.

 
2018-12-01 20:12:01
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Boris Akunin, Posiadam
Autor:

W tym tomie przygód Fandorina po raz pierwszy pojawia się jego japoński służący, Masa, którego zderzenie z europejską cywilizacją jest źródłem wielu zabawnych sytuacji.
"- Masa, mówiłeś, że jest niemłoda. Przecież ma najwyżej dwadzieścia pięć lat!
- Europejskie kobiety wyglądają tak staro. - Masa pokręcił głową. - A poza tym jak może być młoda, skoro ma dwadzieścia pięć lat?
- Ale mówiłeś, że...
W tym tomie przygód Fandorina po raz pierwszy pojawia się jego japoński służący, Masa, którego zderzenie z europejską cywilizacją jest źródłem wielu zabawnych sytuacji.
"- Masa, mówiłeś, że jest niemłoda. Przecież ma najwyżej dwadzieścia pięć lat!
- Europejskie kobiety wyglądają tak staro. - Masa pokręcił głową. - A poza tym jak może być młoda, skoro ma dwadzieścia pięć lat?
- Ale mówiłeś, że brzydka!
- Bo jest brzydka, biedaczka. Ma żółte włosy, duży nos i wodniste oczy - całkiem takie jak pan.
- Tak - wyszeptał obrażony Erast Pietrowicz. - Poza tobą nie ma tu nikogo pięknego."
Na ogół nie przepadam za kryminałami, ale gdyby inni ich autorzy pisali w takim stylu, jak Akunin, na pewno bym je lubiła.

pokaż więcej

 
2018-11-28 20:26:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Siedmioksiąg Grzechu (tom 1) | Seria: Polskie Fantasy

Nie dałam rady. Dotrwałam do setnej strony i to by było na tyle. A pomysł na fabułę był bardzo w moim guście: przybysz znikąd charyzmą i podstępem przejmuje władzę w królestwie. Na podobnym schemacie fabularnym opierała się jedna z moich ulubionych książek, "Tytus Groan". Ale tam to było pokazane fascynująco, a tutaj... no niestety. Styl strasznie rozwlekły, główny bohater Zahred jakiś nijaki,... Nie dałam rady. Dotrwałam do setnej strony i to by było na tyle. A pomysł na fabułę był bardzo w moim guście: przybysz znikąd charyzmą i podstępem przejmuje władzę w królestwie. Na podobnym schemacie fabularnym opierała się jedna z moich ulubionych książek, "Tytus Groan". Ale tam to było pokazane fascynująco, a tutaj... no niestety. Styl strasznie rozwlekły, główny bohater Zahred jakiś nijaki, jego charyzma zupełnie na mnie nie działała. W dodatku te ciągłe zachwyty nad urodą księżniczki Sarsany w wykonaniu jej brata i ojca, kompletnie niestrawne to było (choć muszę przyznać, że pierwsza scena z udziałem Sarsany i Tyrsena była niezła ^_^). Chyba na przyszłość ograniczę się do czytania książek o Zonie, jeśli chodzi o Gołkowskiego.

pokaż więcej

 
2018-11-22 19:15:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Fabryczna Zona, Paweł Kornew
Cykl: Przygranicze (tom 1)

Doskonałe rosyjskie postapo z lodowej krainy, z sympatycznym głównym bohaterem, szczyptą magii i masą akcji. Wszyscy chcą wykorzystać Sopla do swoich celów, a ci, którzy nie chcą go wykorzystać, chcą go zabić. Ale Sopel umie o siebie zadbać. Lepiej w zaspie złamać nogę, niźli wejść Soplowi w drogę! Taki "lepiej" mi wyszedł ^_^ Polecam przygody naszego zimnokrwistego bohatera na długie zimowe... Doskonałe rosyjskie postapo z lodowej krainy, z sympatycznym głównym bohaterem, szczyptą magii i masą akcji. Wszyscy chcą wykorzystać Sopla do swoich celów, a ci, którzy nie chcą go wykorzystać, chcą go zabić. Ale Sopel umie o siebie zadbać. Lepiej w zaspie złamać nogę, niźli wejść Soplowi w drogę! Taki "lepiej" mi wyszedł ^_^ Polecam przygody naszego zimnokrwistego bohatera na długie zimowe wieczory.

pokaż więcej

 
2018-11-19 19:31:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Fabryczna Zona, Posiadam
Autor:
Cykl: Ziemia złych uroków (tom 1) | Seria: Fabryczna Zona

Kolejny młody, zdolny polski autor debiutuje powieścią o Zonie. Jacek Kloss ma dobry, naturalny styl, przy czym umie zachować odpowiednie proporcje między akcją, dialogami i opisami. Bardzo plastycznie i realistycznie opisuje Zonę, czytelnik czuje się, jakby tam był. Narracja pierwszoosobowa w czasie teraźniejszym jeszcze dodaje dynamizmu akcji, która i tak sama w sobie jest dynamiczna. Trudno... Kolejny młody, zdolny polski autor debiutuje powieścią o Zonie. Jacek Kloss ma dobry, naturalny styl, przy czym umie zachować odpowiednie proporcje między akcją, dialogami i opisami. Bardzo plastycznie i realistycznie opisuje Zonę, czytelnik czuje się, jakby tam był. Narracja pierwszoosobowa w czasie teraźniejszym jeszcze dodaje dynamizmu akcji, która i tak sama w sobie jest dynamiczna. Trudno się od tego oderwać, wciąga jak grawikoncentrat ^_^ Już nie mogę się doczekać na drugi tom.

pokaż więcej

 
2018-11-14 19:49:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Uniwersum Metro 2033

Nawet nie zdawałam sobie sprawy, jak tęskniłam do świata Metra. Pochłaniają te tunele człowieka i gdy na końcu go z siebie wyrzucą, chciałoby się od razu zanurzyć w nie z powrotem. Chyba będę musiała sprowadzić sobie parę książek z Uniwersum po rosyjsku, bo trudno mi będzie doczekać do następnego polskiego tłumaczenia.

 
2018-11-11 20:12:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Siedem kenningów (tom 1)

Długo nie mogłam się wciągnąć w ten świat. Myślałam, że będzie to coś w rodzaju anime "Atak Tytanów" i byłam rozczarowana, że olbrzymy u Hearne'a nikogo nie zjadają ^_^ Przeszkadzało mi zbyt dużo polityki, zbyt dużo wątków i postaci. Początkowo nie mogłam nikogo polubić, ale potem zaczęłam czuć sympatię do Abhi'ego. Wtedy z kolei zaczęło mi przeszkadzać, że jest o nim za mało. Ale w końcu... Długo nie mogłam się wciągnąć w ten świat. Myślałam, że będzie to coś w rodzaju anime "Atak Tytanów" i byłam rozczarowana, że olbrzymy u Hearne'a nikogo nie zjadają ^_^ Przeszkadzało mi zbyt dużo polityki, zbyt dużo wątków i postaci. Początkowo nie mogłam nikogo polubić, ale potem zaczęłam czuć sympatię do Abhi'ego. Wtedy z kolei zaczęło mi przeszkadzać, że jest o nim za mało. Ale w końcu jakoś się wciągnęłam i pozostałe wątki też zaczęły mnie coraz bardziej interesować. Na pewno przeczytam drugi tom, gdy się ukaże.

pokaż więcej

 
2018-11-08 19:00:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Myślałam, że to będzie coś podobnego do "Króla szczurów". Bardzo się zawiodłam. Nie zdołałam polubić ani jednej postaci. Pomysł był naprawdę obiecujący, ale wykonanie jak dla mnie rozczarowujące.

 
Moja biblioteczka
271 271 24108
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (545)

Ulubieni autorzy (16)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (22)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd