Złoto drapieżcy

Tłumaczenie: Jan Hensel
Cykl: Żywe maszyny (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Predator’s Gold
832411422X
maszyny, miasto, młodzież

Pierwsza powieść Reeve`a Żywe maszyny została uznana w Wielkiej Brytanii za objawienie literackie Złoty Medal prestiżowej nagrody Smarties Nominacja do nagrody Whitbread W dwa lata od wydarzeń Żywych maszyn młodzi bohaterowie przeżywają kolejne przygody - tym razem na pokładzie mroźnego miasta. Przed nimi nowy wróg, zdrada i największe niebezpieczeństwo - wyprawa na martwy kontynent.

źródło opisu: [nieznane]

Aaron | 2013-02-18
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Druga część Żywych maszyn. Można się skusić.

Książki | 2019-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2019

W sumie to nie pamiętam ile czasu minęło od kiedy przeczytałem pierwszy tom serii, gdzieś w nim przeminęła się jeszcze jego ekranizacja ale o niej nie będę mówił. Ciesze się iż wróciłem do tego uniwersum ale niestety to wydanie wydaje się troszeczkę zbyt szybkie. I gdyby rozbudować poszczególne etapy to książka tylko zyskałaby na tym. Dodatkowo jednak dużo bardziej pasowała mi relacja jaką Tom i Hester mieli w poprzednim tomie niż to co zrobiono tutaj. Czyta się bardzo przyjemnie i te lekko ponad trzysta stron spokojnie jest do poznania w jeden dzień, ale to głównie przez styl autora i ciekawe uniwersum. Jednak nie samym stylem książka się broni, a dość osobliwymi postaciami dwu- i trzecioplanowymi. Nie chciałbym wam psuć niespodzianki zdradzając elementy fabuły ich dotyczące ale w pewnej chwili mimo sympatii z głównymi postaciami człowiek kibicował również im. Zakończenie książki daje nam niewielką nadzieję na trzeci tom serii a ja jestem pewny iż jeśli się pojawi to raczej...

LepNaKsiążki | 2015-01-20

Kolejna, pasjonująca część serii "The Hungry City Chronicles".
Philip Reeve znów zaskakuje genialnymi pomysłami, od pierwszych stron wciągając czytelnika w mroczną, post-apokaliptyczną rzeczywistość świata po wojnie sześćdziesięciominutowej. Porywająca, niebywale sugestywna wizja przyszłości, bezwzględnego i pełnego niebezpieczeństw świata rządzącego się prawami "miejskiego darwinizmu".
POLECAM!

Odzio | 2018-09-18
Przeczytana: 18 września 2018

Druga część "Żywych maszyn" nie powinna Was rozczarować. Książka trzyma wysoki poziom i zachwyca swoją kreatywnością i pomysłowością. WIem, że jest również trzecia część będąca kontynuacja tej historii, jednak w Polsce została wydana wile lat temu i dość trudno ją kupić. Chyba pozostanie mi tylko wersja angielskojęzyczna.

Athoualia | 2018-07-14
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 14 lipca 2018

Szkoda, że nie wypuścili kolejnych tomów (nie zmieniłam zdania odkąd przeczytałam "Żywe Maszyny") - wspaniała lektura! Jest akcja, smutno jak w postapokaliptycznym świecie, jednakże nie zabrakło miejsca dla nadziei i romansu. Polecam!

waka | 2019-05-26
Przeczytana: 26 maja 2019

Bardzo polecam tę książkę.
Czyta się jednym tchem. Pierwsza część troszkę się ciągnie, ale za to druga idzie gładko z bardzo dużą ilością wątków i akcją która pędzi niesamowicie wprowadzając czytelnika w niesamowitą krainę fantazji. Jestem zachwycony książką i polecam ją każdemu kto lubi świat sci-fi.
Pozdrawiam

unicornication | 2016-06-24
Na półkach: Przeczytane, Rozczarowanie

Słabsze niż pierwsza część.

Jaśmina | 2011-11-19
Przeczytana: 2006 rok

Kontynuacja I części. Czytałam kilka lat temu, ale pamiętam, że nie mogłam się oderwać od lektury.

Aniaa14 | 2010-06-20
Przeczytana: 11 marca 2010