Złoto drapieżcy

Philip Reeve Wydawnictwo: Amber Cykl: Żywe maszyny (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Predator's Gold
2019-02-14

Oficjalne recenzje i

Drapieżca stracił pazur

[ 3 ] Link do recenzji

Tę serię naprawdę można pokochać! Druga część jest chyba nawet lepsza od pierwszej! Nie nudziłem się ani przez chwilę!

Kontynuacja przygód Toma i Hester. Jest ciekawie mimo, że akcja lekko spowolniła i autor skupia się na wewnętrznych przeżyciach bohaterów, i tutaj przemyślenia Hester są irytujące choć rozumiemy jej ciężką przeszłość i jej brak wiary w siebie. Na uwagę zasługuje motyw Zaginionych chłopców, świetnie dopracowany i przedstawiony przez autora.
Czytam dalej z zainteresowaniem.

Na półkach: , , , ,

Kontynuacja Zabójczych maszyn, moim zdaniem udana. Historia może nie jest mocno zarysowana, bohaterowie nie są skomplikowani, ale to raczej lekka lektura. W dodatku przeznaczona dla młodego czytelnika.
Dlatego nasi bohaterowie, nastolatkowie, dokonują takich, a nie innych wyborów, kierują się porywami serca i nieracjonalnymi przesłankami - ot, taki urok młodych.
Hester...

Po pierwszym rozdziale trochę się przeraziłam, że nie będzie moich ulubieńców, bo cały rozdział poświęcony był Freyi, ale na szczęście szybko wróciliśmy na stałe tory. Postać margrabiny nie przypadła mi do gustu, od typowa rozpieszczona panienka z własnym statkiem. Niby zbyt szybko zmuszona do dorosłości, ale mentalnie wciąż nastolatka, pragnąca aby wszytko było po jej...

Kolejna odsłona świat przyszłości z tego cyklu jest fascynująca. Bohaterowie podróżują, a za nimi podażąja ludzie chcący się na nich zemścić. Świat, który znają bohaterowie powoli i nieubłaganie się zmienia. Nadchodzą nowe czasy. Pojawi się kilka już znanych postaci oraz wiele nowych.
Podoba mi się w tej opowieści to że autor nie próbuje moralizować. Dobrzy ludzie nie...

Szybka akcja, Hester szaleje, Tom jeszcze bardziej. A zakończenie iście amerykańskie. Hollywood!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

" Ta dziewczyna to diabelskie nasienie, Tom. Zupełna wariatka. Nie dość, że brzydka , to jeszcze szalona..."
Oh Hester, coś w tym jest. W literaturze młodzieżowej ze świecą szukać podobnej bohaterki do Hester Shaw.
Została oszpecona we wczesnych latach swojego życia, głęboka blizna przechodzi przez środek jej twarzy,od ust przez nos aż do oka. Jej moralność jest wątpliwa,...

Zupełnie niepotrzebna kontynuacja.

Bardzo polecam tę książkę.
Czyta się jednym tchem. Pierwsza część troszkę się ciągnie, ale za to druga idzie gładko z bardzo dużą ilością wątków i akcją która pędzi niesamowicie wprowadzając czytelnika w niesamowitą krainę fantazji. Jestem zachwycony książką i polecam ją każdemu kto lubi świat sci-fi.
Pozdrawiam

W sumie to nie pamiętam ile czasu minęło od kiedy przeczytałem pierwszy tom serii, gdzieś w nim przeminęła się jeszcze jego ekranizacja ale o niej nie będę mówił. Ciesze się iż wróciłem do tego uniwersum ale niestety to wydanie wydaje się troszeczkę zbyt szybkie. I gdyby rozbudować poszczególne etapy to książka tylko zyskałaby na tym. Dodatkowo jednak dużo bardziej pasowała...

Dyskusje

• 2019
  • 2020
  • Fantastyka
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • Poszukuję
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Złoto drapieżcy