Rebelia

2018-09-09
2016-12-06
Nina Wum

Okładka książki Kruki Kass Morgan, Danielle Paige
Kruki Kass Morgan, Daniel...
Okładka książki Meet Cute Jennifer L. Armentrout, Sona Charaipotra, Katie Cotugno, Jocelyn Davies, Nina LaCour, Emery Lord, Katharine McGee, Kass Morgan, Julie Murphy, Meredith Russo, Sara Shepard, Nicola Yoon
Meet Cute Jennifer L. Armentr...

Rebelia Kass Morgan to 4 tom z serii Misja 100. Książka opowiada o najeździe Opiekunów na obóz kolonistów i Ziemian. Bellamy i Clarke ruszają na pomoc porwanym przyjaciołom. W między czasie ich związek przechodzi poważny kryzys. Czy uda im się przetrwać przeciwności i odbić porwanych? Polecam przeczytać. Jest to historia całkowicie zamknięta w tym jednym tomie. Ciekawy dodatek do historii powrotu na ziemię ludzkości z kosmosu.
Jestem też wierna fanką serialu the 100 ale poza imionami to raczej zbyt wiele wspólnego nie ma on z książkami. Przyjemnie jest przeczytać "alternatywną" historie ulubionych bohaterów z serialu.

Cała seria ma specjalne miejsce w moim sercu.

Cała seria ma specjalne miejsce w moim sercu.

Życie w obozie toczy się swoim rytmem, trwają radosne przygotowania do święta zbiorów. I kiedy wszystkie konflikty między obozowiczami zdają się być już zażegnane, na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie - tajemniczy "opiekunowie", którzy zaatakowawszy obóz, ograbiają go z zapasów, mordują i porywają miejscową ludność. Clarke i Bellamy ruszają z odsieczą swoim przyjaciołom. Lecz co zastaną na miejscu?

Właśnie takie zakończenie doceniam najbardziej! Słodko-gorzkie, nie przybijające, a wręcz dające nadzieję i ogrzewające serduszko. Właśnie tak kończy się dla mnie cykl "Misja 100". Ale recenzja ostatniego tomu to też dobra okazja, żeby powiedzieć kilka słów o całości.

I tutaj przydałoby się wspomnieć o moich największych zarzutach. Po pierwsze - dość powierzchowne opisy wyglądu i charakterów postaci. Zauważyłam też pewną niekonsekwencję w opisywaniu bohaterów oraz ich późniejszym działaniu. Przykład? Opiekunowie, którzy opisywani są jako okrutni i bezwzględni, a w rzeczywistości wyrozumiale ignorujący podejrzane zachowania innych bohaterów.

Podobnie jest z decyzjami naszych protagonistów - tkwi w nich może jakaś logika, ale raczej niewielka. Często czepiam się tego przy recenzowaniu książek, ale tutaj jest o tyle lepiej, że "głupota" i naiwność bohaterów są stosunkowo krótkotrwałe, konsekwencje popełnionych przez nich błędów nie ciągną się w nieskończoność, a nawet wyciągnane są z nich wnioski. Wszystkie tutejsze dramy przypominają mi przez to zapałki - szybko się zapalają i szybko gasną.

Ta seria ma swoje wady, ale pomimo ich pobudza jakąś czułą strunę w moim sercu. Do tego stopnia, że dopisuję ją do listy "comfort book series"!

Jeśli szukacie lekkiej i niezobowiązującej młodzieżówki na odmóżdżenie lub zastój czytelniczy, cykl Kass Morgan sprawdzi się rewelacyjnie! Zwłaszcza dla fanów postapo!

Zakończenie całej serii jest mega wzruszające. Porównując je do serialu, to mamy tutaj prawdziwy hołd dla relacji Clarke x Bellamy. Seria jest bardzo pobłażliwa dla bohaterów. Wiele wątków jest dosyć szybko ucinane, skracane albo rozwiązywane w dosyć prosty sposób. Rozumiem ten zabieg, bo książki nie są zbyt długie. Nie można było w nich zmieścić zbyt wielu rozbudowanych akcji czy historii.
Jednak największym zaskoczeniem jest chyba to jak bardzo książki różnią się od serialu. To co mamy przedstawione w literaturze jest tak odmienne od tego co widzimy na ekranie, że czasami może to wprowadzić człowieka w błąd.
Książki są wciągające, bohaterowie są postaciami, które na długo zapadną czytelnikowi w pamięć, a więzi między nimi są tak głębokie, że zapierają dech.
Jestem wielką fanką "Misji 100" oraz wszystkich bohaterów z jakimi przychodzi nam się spotkać.
Pomimo iż można pomyśleć, że to tylko literatura dla młodzieży, to myślę, że i każdy z nas wyciągnie z niej coś dla siebie. Coś głębokiego, wartego przeanalizowania...

Bohaterowie:7/10

Sposób pisania autorki/a/ów: 7/10
Okładka: 7/10
Kreatywność 7/10

Więcej przeczytanie o niej tutaj --> https://www.instagram.com/p/CR1xJvZH2YC/

Cała seria jest świetna. Poziom każdej części jest utrzymany na równi. Choć myślę, że jest to bardziej książka dla nastolatków niż dorosłych to zachęcam wszystkich do zapoznania się z tą historią.

Jejuś! Jakie zakończenie! Powiem jedno zakończenie było po prostu w moim stylu, czyli bardzo romantyczno-uroczo-słodkie. Takie jakiego się nie spodziewałam. Jest to jedyna część tej serii która nie zakończyła się tragicznie. Jednak jest to najmniej ulubiona część tej serii, dlatego daję 7 gwiazdek.
Niewątpliwie moją ulubioną częścią tej serii jest trzeci tom: "Powrót na Ziemię", w tej części zostało zawarte wszystko co cenię w tej serii. Cieszę się niezmiernie, że moja ulubiona kuzyneczka i osoba z którą można porozmawiać na temat książek, no i oczywiście nie każe ci się zamknąć, KAZAŁA mi przeczytać tą serię! Martynko jeśli to czytasz dziękuję ci bardzo!!! <3

Niewątpliwie moją ulubioną częścią tej serii jest trzeci tom: "Powrót na...

Krótko i w odniesieniu do całej serii: stworzenie takiej postaci jak Bellamy to mistrzostwo. Brawa dla pani Kass Morgan! Nie da się przeczytać tej książki i go nie pokochać, ale uwaga: on jest mój!

Podczas czytania książki nie mogłam odegnać porównania do najnowszego sezonu Lucyfera - wiecie, tego, który został nakręcony przez Netflix. Że jest kompletnie wyrwany z kontekstu i nie pasuje do całej reszty. Jest przez to inny, ale niekoniecznie lepszy. I właśnie taka jest dla mnie czwarta część Misji 100 - niepotrzebna, wyrwana z kontekstu, odstająca od reszty. Ja nie mam wrażenia, że otrzymuję kontynuację dobrze już znanej historii - to jest zupełnie nowa historia oparta na motywach znanych z pierwszych trzech części. Które z powodzeniem mogłyby stać się zgrabną, zamkniętą trylogia. Ale nie, trzeba dodać czwarty tomu. Kuć żelazo póki gorące.

Seria rozczarowująca nie ma "fajerwerków" i świetnych akcji za jakie pokochaliśmy serial.
W ostatnim tomie w końcu coś się dzieje ale oczywiście w ostatnich działach.. A utorka łaskawie nam to fajnie opisała a nie poucinała jak w poprzednich częściach więc propsy chociaż za chęci zrobienia efektownego zakończenia.
Jeśli komuś brakuje w serialu BELLARKE to niech sięga po książkę miziają się prawie w każdej zmiance o nich.
Jakie mam przemyślenia? Jakim trzeba być zajebistym scenarzystą, żeby z takiej słabej historii zrobić hicior na ekranie? POKŁONY I OKLASKI z mojej strony a Pani Kass Morgan niestety podziękuję bo to jak wyżynała najlepsze wątki z historii to się chyba nie dzieje. Szkoda kasy, nie wierzyłam ocenom, musiałam sprawdzić, żałuję.

Jeśli komuś brakuje w serialu BELLARKE to niech sięga po...

• Do kupienia