jatymyoni 
status: bibliotekarz, dodał: 43 książki i 61 cytatów, ostatnio widziany 3 godziny temu
Teraz czytam

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-18 18:50:34
Ma nowego znajomego: Robert Frączek
 
2018-12-18 18:50:32
Ma nowego znajomego: PrzemekJ
 
2018-12-18 18:32:47

Smartfon mam i uwielbiam WatsApp, ale dlatego, że mogę się komunikować z przyjaciółmi i podziwiać coś razem np. obraz będąc nawet fizycznie daleko.
A co jak ktoś jest uzależniony od czytania książek i od serwisu LC?

więcej...
 
2018-12-18 18:14:47

Dziękuję interesujący artykuł.

więcej...
 
2018-12-18 12:03:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Bez zachwytu, L. polska
Cykl: Stanisław Madej (tom 1) | Seria: Kryminał z duszą

„Dlaczego człowiek wspina się na drzewo, pod niebo i skacze do piekła”
Dla mnie jest to powieść obyczajowa z tragiczną tajemnicą w tle. Pięćdziesięcioletni stary kawaler po śmierci matki postanawia całkowicie zmienić swoje życie. Wyprowadza się z anonimowego dużego miasta, porzuca pracę w której też jest anonimowy i przenosi się do wioski, gdzie wszyscy się znają. W nowym środowisku poznaje...
„Dlaczego człowiek wspina się na drzewo, pod niebo i skacze do piekła”
Dla mnie jest to powieść obyczajowa z tragiczną tajemnicą w tle. Pięćdziesięcioletni stary kawaler po śmierci matki postanawia całkowicie zmienić swoje życie. Wyprowadza się z anonimowego dużego miasta, porzuca pracę w której też jest anonimowy i przenosi się do wioski, gdzie wszyscy się znają. W nowym środowisku poznaje i zbliża się do mieszkańców. Zanurza się w naturze i zaczyna obserwować ptaki. Jednak zamiast w lesie znaleźć pięknego ptaka natyka się na wisielca. Zaczyna prywatne śledztwo, co pchnęło tego człowieka do tak radykalnego kroku. Czy samobójca znaleziony przed laty jest powiązany z tym samobójstwem. Żona denata nawiązuje z nim kontakt i rozpoczyna się dość dziwna znajomość. Jaką tajemnicę skrywa denat i jego żona? Ale to nie jedyna ciekawa znajomość z kobietę. Czy nawiąże trwałe przyjaźnie w nowym środowisku i zmieni swoje życie? Czy właśnie w tym miejscu, pośród tych ludzi pragnie spędzić następne lata? Czego tak naprawdę pragnie? Akcja toczy się powoli i główny bohater ma mnóstwo dylematów natury zdrowotnej, filozoficznej, religijnej i egzystencji. Plusem są ciekawie zarysowane postacie drugoplanowe i ich losy.
Przyjemnie się słuchało, ale baz specjalnego zachwytu.

pokaż więcej

 
2018-12-18 11:58:29
Wypowiedział się w dyskusji: Czytamy w weekend

Zainteresowana dyskusją zaczęłam czytać "Śnieg". Jak na razie po 80 stronach, oceniam ją bardzo dobrze. Świetna klimatyczna wciągająca powieść o tematyce dla nas dość obcej. Gdyby nie to, że trzeba spać i przygotowywać się do wyjazdu to bym ją przeczytała przed świętami.

więcej...
 
2018-12-17 08:30:43
Ma nowego znajomego: husa
 
2018-12-16 17:31:09
Ma nowego znajomego: Stefcia14
 
2018-12-16 17:29:11
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Odkryj filozofię (tom 23)
 
2018-12-16 12:22:42
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Dobra książka, L. amerykańska, Popularnonaukowe

W swej książce opowiada się za fundamentalną jednością całej wiedzy ludzkiej i odnalezieniu parę podstawowych praw leżących u podstaw każdej dziedziny nauki. Jak czytamy na okładce, proponuje wspaniałą i spójną wiedzę łączącą nauki przyrodnicze, nauki humanistyczne, sztukę, etykę i religię. Jednak jak na razie ta koncepcja składa się głownie z dziur i życzeń, że kiedyś to odkryjemy.... W swej książce opowiada się za fundamentalną jednością całej wiedzy ludzkiej i odnalezieniu parę podstawowych praw leżących u podstaw każdej dziedziny nauki. Jak czytamy na okładce, proponuje wspaniałą i spójną wiedzę łączącą nauki przyrodnicze, nauki humanistyczne, sztukę, etykę i religię. Jednak jak na razie ta koncepcja składa się głownie z dziur i życzeń, że kiedyś to odkryjemy. Oczywiście pragnie, żeby na tronie nauki zasiadła biologia. Ciekawe, że pomija w swych rozważaniach matematykę, chociaż ciągle odwołuje się do modeli matematycznych. Już idea powiązania wszystkich dyscyplin biologicznych napotyka wciąż poważne trudności. Ogłosił śmierć samolubnego genu, a na pierwsze miejsce wychodzą reguły epigenetyczne. Jak mało jeszcze wiemy o zależności między genami, a regułami epigenetycznymi może zilustrować przykład: „Odkryto także geny wpływające na osobowość. W chromozomie X zlokalizowano pewną mutację powodującą nagłe wybuchy agresji, jakkolwiek uszkodzony gen znaleziono dotychczas u jednej holenderskiej rodziny.” Tak naprawdę w dalszym ciągu mózg jest dla nas zagadką. Dlatego rozciągnięcie nauk przyrodniczych na nauki społeczne, etykę, religię jest może daleką przyszłością. Natomiast rozciągnięcie koncepcji biologicznych na sztukę i jej interpretację jest dla mnie fantastyką. Bo co oznacza piękno w sztuce. Jakie są kryteria? Dla mnie piękne są utwory współczesnej klasycznej muzyki, balet i opera. Ale wiem, że jestem w mniejszości. Dla innych co innego jest piękne. Można to odnieść też do malarstwa i rzeźby, a także do literatury.
Książka jest napisana prostym, zrozumiałym dla każdego językiem. O wiele łatwiej ją się czyta niż na przykład „Samolubny gen”. Autor rozdziela mniej więcej precyzyjnie to co zostało już udowodnione, od teorii które są tworzone i własnych spekulacji. Dlatego możemy zobaczyć, co jest, a do czego uczeni dążą w bliższym i dalszym czasie. Mnie przekonał szacunkiem dla poglądów innych od swoich i nie szukaniem na siłę odpowiedzi na wszystkie pytania. Ukazuje nie tylko ile już wiemy, ale też ile jeszcze nie wiemy. Na stronie 306 napisał: „Naszą siłą są prawda, wiedza i charakter, niezależnie od światopoglądu. „
Gorąco polecam.

pokaż więcej

 
2018-12-15 22:59:04
Ma nowego znajomego: Spiderdog86
 
2018-12-15 22:54:32
Wypowiedział się w dyskusji: Remigiusz Mróz odpowiedział na Wasze pytania!

To radziłabym Pochwała głupoty Pochwała głupoty

więcej...
 
2018-12-15 22:51:43
Wypowiedział się w dyskusji: Czytamy w weekend

Ja miałam takie uczucie po przeczytaniu "Dokąd odchodzą parasolki". Jego książka już leży na mojej półce i czeka na swoją kolej.

więcej...
 
2018-12-15 15:37:38

@Carmel Zgadzam się z Tobą, ale i to spektrum warto poznać. Myślę, że jest interesujące poznawać różne opinie na dany temat, a nie zamykać się wyłącznie na jeden obraz. Ja się zauroczyłam księgarnią wydawnictwa. Można tam wygodnie się rozsiąść przeglądając książki i do tego napić się kawy lub herbaty i zjeść co nieco. Jest to księgarnia z duszą.

więcej...
 
2018-12-15 14:45:16
Wypowiedział się w dyskusji: Remigiusz Mróz odpowiedział na Wasze pytania!

Mnie zawsze śmieszył i poprawiał humor Don Camillo Don Camillo

więcej...
 
Moja biblioteczka
2456 417 26316
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (595)

Ulubieni autorzy (65)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (304)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd