Galeria umarłych

Cykl: Robert Hunter (tom 9) | Seria: Thriller
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Gallery of Dead
eMM

„Służę od trzydziestu siedmiu lat, i gdyby zapytano mnie, co chciałbym wymazać z pamięci, powiedziałbym, że to, co zobaczyłem w tym pokoju” – tymi słowami porucznik Wydziału Policji Los Angeles wita detektywów Huntera i Garcię z jednostki ds. wyjątkowo brutalnych zbrodni na miejscu najbardziej szokującego morderstwa, jakie widzieli. Nieoczekiwany obrót zdarzeń sprawia, że detektywi zostają...

Nieoczekiwany obrót zdarzeń sprawia, że detektywi zostają zmuszeni do współpracy z FBI i wspólnego wytropienia seryjnego mordercy; psychopaty, który kocha to, co robi, bo mord jest dla niego czymś więcej niż tylko zabójstwem – jest dziełem sztuki.
Witajcie w Galerii umarłych.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Carolyna | 2018-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2018

Chris Carter zachwyca fanów gatunku po raz dziewiąty. Tym razem dwójka naszych głównych bohaterów detektyw Hunter i Garcia łączą swoje siły wraz z jednostką FBI, by wspólnie stanąć do walki z wyjatko skrupulatnym zabójcą ochrzczonym przez nich z pewnych przyzcyn mianem Chirurga i Artysty. Tym razem seryjny zabójca zaskakuje swoim niezwykłym MO a także tym, iż stara się on dla odmiany oszczędzic swoim ofiarom cierpienia.
Zaskakujące zaskoczenie jak i szybko tocząca się akcja książki sprawia, że czyta się ją niezwykle przyjemnie.

Joanna82 | 2018-03-17
Przeczytana: 17 marca 2018

Swoją przygodę z Chrisem Carterem zaczęłam od " An evil mind" ( "Geniusz zbrodni") ponad 2 lata temu. Wtedy byłam oszołomiona jego stylem, pomysłowością ale przede wszystkim ogromną wiedzą.
Chris Carter wkłada ogromnie dużo serca w pisanie. W każdej jego książce widać dużo pracy, staranność i drobiazgowość.
Robert Hunter jest ukazany jako super bohater z wielkimi umjęjętnościami i ponad ludzką inteligencją. Jego osoba może męczyć zwłaszcza przy każdej kolejnej części serii.
W książkach Cartera jest dużo przemocy, dużo psychoanalizy seryjnych morderców.
W "Gallery of death" jest wiele rzeczy podobnych do poprzednich książek Cartera. Mam wrażenie że po takiej ilości książek przeczytanych z tej dziedziny czuję nieco przesyt i znudzenie. Każda ma zadziwiająco dobre zakończenie a Garcia i Hunter są niezniszczalni. W prawdziwym życiu tak nie jest i na całym świecie na wolności wciąż grasują prawdziwe ludzkie potwory a ich schwytanie odbiega daleko od książek kryminalnych. Po takiej...

maśka | 2018-08-29
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Carter to taki mój pewniak. Na każdą jego książkę czekam z niecierpliwością. Szybkie tempo narracji, zwroty akcji, krótkie rozdziały- to wszystko sprawia, że ciężko się oderwać od lektury. Fakt, opisy ofiar, scen zbrodni są niezwykle brutalne, zdecydowanie dla czytelników o mocnych nerwach. No i w tym wszystkim Robert Hunter, detektyw, trochę jakby wycofany, ale niezwykle inteligentny. Wyrósł na mojego ulubionego bohatera- detektywa (no, może tylko Harry Hole jest w stanie mu dorównać).

basiarw | 2019-01-20
Przeczytana: styczeń 2019

Taki typowy 'Carter', fani nie zawiodą się i gdyby to była moja pierwsza książka Cartera na pewno bylabym zachwycona, ale, że nie była, to nie porwała, ale czytało się dobrze, a i końcówka oczywiście ekscytująca

Daimonia Frey | 2017-12-19
Przeczytana: 26 grudnia 2018

Bardzo dobra ale... Nic nie pobije siódmej części

kina | 2018-01-31
Na półkach: Przeczytane, Ebook, Eng