Galeria umarłych

Chris Carter Cykl: Robert Hunter (tom 9)
kryminał, sensacja, thriller 392 str.
The Gallery of Dead
Data 1. wydania:
2018-02-08
Mikołaj Kluza
Thriller
Sonia Draga
kryminał, sensacja, thriller
literatura amerykańska Mikołaj Kluza seryjni mordercy literatura kryminalna śledztwo policjant morderstwo morderca

The Gallery of Dead

Kup książkę

Oficjalna recenzja

Piękno należy kolekcjonować

8 Link do recenzji

Długo czekałam na tą cześć. Nie do końca akcja mnie porwała ponieważ dopiero w połowie części akcja nabrała rumieńców i czytając kolejne rozdziały byłam zaskoczona zwrotem akcji. Autor dał nam do zrozumienia, ze to sie nie skończy gdy największy koszmar Roberta i wróg właśnie uciekł z więzienia.... Czekam z niecierpliwością na akcję i kolejny tom

To już kolejne moje spotkanie z Carterem. Czy pisałam już, jak bardzo uwielbiam styl, którym się posługuje przy pisaniu swych powieści? Dzięki temu, historie które tworzy pochłaniam jednym tchem.
I ta część mnie nie zawiodła. Myślę, że nie zawiedzie i innych wielbicieli Chrisa 🙂

Miasto Aniołów nigdy nie śpi. Przestępcy również. Carlos& Robert zostają wezwani na nowe miejsce zbrodni. Ofiarą jest fotomodelka, z której ciała zostały zabrane pewne partie..
Słaba była to część. Historia nie kleiła się, motyw i sam zbrodniarz nie przekonały mnie . A pod koniec już serio zrobiło się kiepsko. Irytująca postać agentki FBI. "Kolekcjoner" sk...

Kolejna z cyklu i niestety jakoś zaczynają się wszystkie zlewać w jedno. Ponownie morderca tak bardzo okrutny, znowu zbrodnie tak bardzo straszne, a Robert jak zawsze genialny. Nic nowego niestety, ponadto zbyt łatwo można się domyślić rozwoju akcji po pewnych scenach (albo za dużo tego typu książek już przeczytałam). Niemniej czyta się jak zawsze dobrze i trudno się oderwać, g...

Carter jak zawsze stanął na wysokości zadania,książka wciąga od pierwszej strony, zresztą jak cała seria.

Na półkach: , , , ,

Od pierwszej przeczytanej książki Carter mnie zaintrygował.
Robert Hunter i Carlos Garcia to jedni z moich ulubionych detektywów.
Kto lubi Cartera ten się nie zawiedzie (chyba). Kto go nie polubił i tym razem nie polubi.
Plusy:
- ciekawa fabuła, kolekcjonowanie idealnej „Galerii umarłych”;
- dynamiczna, dopracowana akcja, trzymająca w napięciu;
- mroczny...

Moje pierwsze spotkanie z autorem. Nie przekonują mnie makabryczne opisy i niestety, w pewnym momencie trochę przewidywalne rozwiązania wątków. Za to na plus: nie ma lania wody, cięte poczucie humoru i interesujący bohater. Dam szanse kolejnej pozycji z dorobku autora, by sprawdzić, czy polubię go tak samo jak np Reachera (z książek L.Child'a).

Jak zwykle cudo. Miałam zamiar czekać aż następna wyjdzie po polsku ale zakończenie galerii umarłych skłoniło mnie do zamówienia oryginału. Cała seria jak i każda część z osobna jest świetna i warta przeczytania.

Po "Galerię umarłych "sięgnąłem tak naprawdę z dwóch powodów, po pierwsze miałem ją w formie audiobooka więc słuchałem go w drodze do roboty,a po drugie chciałem zakończyć wreszcie ten cykl i mieć go już z głowy. Nie nastawiałem się, że ostatni jak dotąd tom cyklu powali mnie na kolana i dodatkowo urwie mi głowę i po przeczytaniu książki, ku mojej wielkiej uciesze ws...

Dyskusje