Książka Roku 2018

Cykl: Setna królowa (tom 1) | Seria: Young
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
The Hundreth Queen
aleqsia

Chciał wojowniczej królowej. Dostał rewolucjonistkę. Osiemnastoletnia Kalinda jest sierotą wychowaną w zakonie, której przeznaczono życie w samotności i modlitwie. Dziewczyna cierpi na częste gorączki, przez co nie nadaje się nawet na służącą, nie mówiąc o, kurtyzanie czy żonie.. Los Kalindy odmienia wizyta potężnego tyrana Radży Tarka. Nagle dziewczyna musi opuścić zakon i wyruszyć na...

Chciał wojowniczej królowej. Dostał rewolucjonistkę.

Los Kalindy odmienia wizyta potężnego tyrana Radży Tarka. Nagle dziewczyna musi opuścić zakon i wyruszyć na pustynną wyprawę, która zaprowadzi ją prosto do haremu. Jako setna żona będzie walczyć o pozycję królowej z pozostałymi dziewięćdziesięcioma dziewięcioma żonami i licznym kurtyzanami. Jedyną pociechą odnajdzie w osobie strażnika Devena.

W obliczu niebezpiecznego turnieju na śmierć i życie oraz uczucia, które żywi do młodego kapitana, Kalinda ma tylko jedną nadzieję na ucieczkę. Musi obudzić w sobie tajemną i zakazaną moc.

źródło opisu: Kobiece

źródło okładki: Kobiece

Daria24 | 2019-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2019

I takich bohaterów to ja bardzo lubię! Wyraziści, dobrze wykreowani. Nie ma zbędnych słów w tej historii wszystko dzieje się po coś jest akcja-jest reakcja. Będę bardzo oczekiwać kolejne części

Wiiki_books | 2019-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2019

"Setna królowa" to historia osadzona w indyjskich realiach, ukazująca poniekąd życie w tym kraju.

Książka opowiada o nastoletniej Kalindzie- sierocie, zamieszkującej zakon, w którym uczy się jak zostać dobrą żoną. Niestety dziewczyna choruje na częste gorączki, co sprawia, że nie nadaje się aby zostać żoną mężczyzny o zbyt dobrym statucie społecznym.
Pewnego razu Kalinda znalazła się w złym miejscu i w złym czasie, przez co przypadkowo podsłuchała rozmowę, informującą o przyjeździe gościa, który miał za zadanie wybrać kolejne dziewczyny na zamążpójście.
Życie dziewczyny zmienia się jednak o 180 stopni gdy zostaje wybrana na zostanie żoną Radży Taraka słynącego z okrucieństw. Długie przeprawy przez pustynie przywiodły ją do Haremu, gdzie jako setna żona musiała zawalczyć z pozostałymi dziewięćdziesięcioma dziewięcioma kobietami o status królowej. Podczas sporu pomiędzy pozostałymi żonami Radży Taraka, Kalinda odnajduje pocieszenie w ramionach strażnika.

"Setna królowa"...

readforrhys | 2019-02-08
Na półkach: 2019, Przeczytane

Do przeczytania tej książki skłoniła mnie nie okładka, a opis – raz go przeczytałam i już wiedziałam, że to historia dla mnie, że mi się spodoba i wprost muszę ją przeczytać! Kiedy już miałam ku temu możliwość, od razu się za nią zabrałam i bardzo szybko ją skończyłam. Ale może po kolei.

Główną bohaterką „Setnej królowej” jest Kalinda, osiemnastoletnia podopieczna zakonu, w którym została wychowana. Dziewczyna cierpi na chroniczne gorączki, które zdają się nie mieć przyczyny, przez co jest nieco w tyle za pozostałymi mieszkankami zakonu w swoim wieku. Wszystko się zmienia, kiedy do świątyni przybywa sam radża Tarek by dokonać Powołania... I jakimś cudem wybiera właśnie Kali jako jedną z dwóch dziewczyn, po które przybył. Teraz Kalinda będziemy musiała stanąć do walki o swoją pozycję setnej królowej władcy. Wszystko by się nawet układało, gdyby nie pewien strażnik...

Raczej nikogo nie dziwi, że główna bohaterka, zwyczajna, niczym niewyróżniająca się (no...może poza tymi...

Lubicie indyjskie klimaty?

Wydawnictwo Kobiece na styczeń zapowiedziało „Setną Królową”, która niesamowicie kusi okładką. Sięgnęłam po tę pozycję wcześniej (post pisany w listopadzie 2018), aby przekonać się, czy warto tę książkę mieć na półce.
Cóż... w sumie to chyba nie.

Kalinda to sierota, którą przygarnęło Bractwo Parijana faith. Tam dorosła, razem z innymi dziewczynami, ucząc się być posłuszną mężczyznom. Razem ze swoją przyjaciółką Jayą każdego dnia trenowała sztuki walki, aby pokazać się swojemu przyszłemu mężowi, który przyjedzie do Bractwa z jak najlepszej strony. Tego dnia, dziewczyny także trenowały, kiedy Przewodnicząca całej Bractwa Mita oświadczyła, że będą miały gościa.
Gościa, który ma wybrać kolejne dziewczyny, które pojadą z nim i nigdy nie wrócą z powrotem.
Wieczorem, Kalinda będąc przez przypadek w nieodpowiednich rejonach, dowiedziała się kim jest ów gość. Wiedzą tą, nie...

jovvi | 2019-02-07

Dobrze napisana opowieść dla młodego czytelnika. Jest wyjątkowa zagubiona bohaterka, uczucie na horyzoncie oraz walka. I oczywiście prawda i honor zawsze wygrywa:)

Detektyw_Książkowy | 2019-01-31

Niektórzy ludzie wierzą w przeznaczenie. W przewidzianą przyszłość i z góry zaplanowaną przez siły wyższe. Bez żadnego oporu oddawają się bogom i ich woli. Z pokorą przyjmują wszystkie troski i niesprawiedliwości na swoje barki. Ufają, że pewnego dnia ich cierpienia się skończą i w końcu będą naprawdę szczęśliwi. Wierzą w dobrą wolę bogów i w swoje przeznaczenie. Ale cierpliwość ludzka ma swoje granice. Co zrobić kiedy los ciągle plata Ci figle i rzuca kłody pod nogi? Jak się zachować w sytuacji kiedy Twoja przeszłość jest czarną dziurą, teraźniejszość jest bolączką, a przyszłość Twoim zmartwieniem? W takiej sytuacji znajduje się główna bohaterka powieści pt."Setna królowa".

Los Kalindy odmienia wizyta potężnego tyrana Radży Tarka. Nagle dziewczyna...

Osiemnastoletnia Kalinda praktycznie od urodzenia była wychowywana przez kapłanki. Nikt nie znał jej rodziców, więc jedyną rodziną jest dla niej Siostrzeństwo, a w szczególności jej przyjaciółka Jaya, ponieważ Kalinda przez swoją przypadłość - częste gorączki - jest dość w tyle za innymi dziewczętami, jeśli chodzi o walkę. Dziewczyny obiecały sobie wspólne życie po wsze czasy, jednak ich plany krzyżuje wybór dokonany przez radżę Tarka. Wybiera on Kalindę na swoją setną żonę, przez co w tradycji w swoim kraju może zostać uznanym za najpotężniejszego władcę. Legendy i wierzenie mówią o tym, że kiedyś istniał bóg mający sto żon, więc władca, który mu w tym dorówna ma być traktowany niemalże tak samo. Z okazji wyboru nowej i ostatniej żony organizuje pojedynek, w trakcie którego każda z pozostałych żon i licznych kurtyzan może wyzwać Kalindę do walki na śmierć i życie.

Przyznaję się bez bicia, że pierwsze na co zwróciłam uwagę w tej książce to prześliczna okładka. Musicie przyznać, że...

Recenzentka Doskonala | 2019-02-06

Setna królowa, Emily R. King. Przyznam, że na początku miałam pewne problemy z tą powieścią. Chociażby właśnie przez to, że w ogóle nie mogłam wciągnąć się w jej początek. Jednak jak już ruszyłam, to nie mogłam przestać jej czytać. Genialny pomysł na fabułę, na cudownie wykreowany, fantastyczny świat pełen magii, czarów. Ogólnie w całej powieści utrzymany jest taki indyjski klimat w stylu sułtana. Muszę przyznać, że czytając tę książkę bawiłam się, przeżywałam wszystkie emocje jakie przeżywała bohaterka tej książki, śmiałam się i smucili jednocześnie razem z nią. Po pierwsze pokochałam główną bohaterkę, kalinda była cudowna. Pełna poczucia swojej wartości, pewna siebie, zawsze uśmiechnięta, dążąca do celu. Waleczna, tocząca walki i spory o swoje, ale zarazem delikatna i kobieca. Najbardziej jednak urzekło mnie to , że była bezpośrednia, nie bała się powiedzieć tego co myśli. Po drugie, byłam zakochana w wątku miłosnym, jaki jest tutaj widoczny. Ojej, pokochałam ten romans, tak...

Krainaksiążek | 2019-01-28

„Setna królowa” wzbudziła we mnie dość sprzeczne ze sobą uczucia. Bardzo długo czekałam na jej premierę i się nie zawiodłam. Jednak zaczynając od samego początku, poznajemy historie młodej Kankindy, która przez swoje słabe zdrowie jest skazana na życie w klasztorze, z tego powodu, iż jest sierotą. Nie jest to zbyt ciekawe życie, nic się nie dzieje aż do momentu, jak na jej drodze staje Radży Taraka, tyran, który słynie ze swojego okropieństwa. Naszą bohaterkę czyni swoją setną żoną, a co za tym idzie, zostaje jego ostatnią służebnicą. Jest zmuszona wyruszyć z nim w daleką podróż, w sam głąb pustyni gdzie to włącza ją do haremu. Nic nie zostaje innego dziewczynie jak konkurować z kobietami, sprawić, aby to ona miała tutaj najlepiej, zmuszona do tak wielkiej walki, znajduje jedynie oparcie w strażniku imieniem Deven, to on sprawia, że ma wielką nadzieję, że przy jego pomocy uda się jej wydostać z tego okropnego miejsca. Książka tym sposobem prezentuje nam brutalny świat, pełen...

martah | 2019-01-18

Setna królowa to książka, którą się pokocha albo znienawidzi. Wzbudza w czytelnikach skrajne emocje. Ja zapisuje się jednak do jej fanów i czekam na kolejne tomy.

Historia osadzona jest w egzotycznym świecie, w którym bogowie i magia to codzienność wszystkich mieszkańców. Pokazane jest ogromne bogadztwo przy skrajnej biedzie. Gdzie ludzie godzą się ze swoim przeznaczeniem, a losem biednych i sierot kierują ludzie bogaci, pobawieni empatii.

Na początku historii trafiamy do klasztoru, w którym wychowują się młode dziewczyny, które są wybierane przez mężczyzn (benefactorów) na swoje służące, kurtyzany albo żony. Kobiety całkowicie pozbawione są możliwości wyboru, traktowane są przedmiotowo.

Kali główna bohaterka, która nie może się pogodzić ze swoim losem zostaje wybrana przez Radże na swoją ostatnią, setną żonę. Od tego momentu musi walczyć o swoje życie.

Książka jest pełna niesprawiedliwości, przemocy i płacowych intryg. Kali, jej postawa, przekonania i dobroć ma wszystko...