Pocałunek szpiega

Okładka książki Pocałunek szpiega Erin Beaty
Okładka książki Pocałunek szpiega
Erin Beaty Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Traitor's Trilogy (tom 2) fantasy, science fiction
Traitor's Trilogy (tom 2)
The Traitor's Ruin
Jaguar
2018-09-26
2018-09-26
Małgorzata Kaczarowska
literatura amerykańska magia manipulacja nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo podstęp szantaż ucieczka uczucie walka dobra ze złem wojna

Okazanie życzliwości może zmienić losy świata

Ten tom jest jeszcze lepszy od poprzedniego.

Historia opisana w tej trylogii odbiega od tego, czego się spodziewałem. Nie jest to fantasy, chyba, że liczyć za fantazję nazwy krajów. Nie ma tu absolutnie ani grama "magii", "nadprzyrodzonej mocy" ani nic podobnego - ktoś powinien usunąć te tagi z opisu. Mimo wszystko książka jest świetna i wciąga już od początkowych rozdziałów.

Powieści szpiegowskie czy wojenne nie są tym, czego szukam, a tu jest mnóstwo jednego i drugiego. Ale mimo to świetnie się bawiłem czytając tę książkę. Podobnie było w przypadku poprzedniego tomu.

Zdecydowanie polecam, nawet, jeśli ktoś nie gustuje w takich klimatach. Naprawdę można się świetnie bawić czytając tę książkę.

Ten tom jest jeszcze lepszy od poprzedniego.

2036

Na półkach: , , , , , , ,

Bohaterowie zmieniają się i rozwijają przez całą historię. Autorka kontynuuje historię od zakończenia ostatniej książki. Odkrywanie nowych obszarów i kultur jest ekscytujące, a strony przewracają się z nowymi zagrożeniami, zdradami i akcją! Zakończenie tej książki zapowiada nokautujący finał ostatniej części.

W tej części już mi trochę panna Sage podpadła nadmiernym zaufaniem wobec własnego osądu ;) Mimo to, podobnie jak w przypadku "Pocałunku zdrajcy", bardzo podobali mi się bohaterowie tej książki i chętnie śledziłam ich losy. Tutaj na dokładkę dostajemy więcej informacji o świecie, wykraczając poza królestwo Demory, w którym działa się akcja całej pierwszej części. Obawiałam się, że opowieść będzie skupiona na Sage i jej ukochanym, ale na szczęście pojawia się kilka różnorodnych, bardzo ciekawych wątków.

📖🐲
Tom drugi podobał mi się chyba nawet bardziej niż pierwszy i przeczytałam w zasadzie w dobę z przerwą na sen. Wartka akcja, dużo nowych przygód i namiętny romans bez wulgarności. Dla mnie świetna lektura i cudowny relaks. Na pewno sięgnę też po tom trzeci.

📖🐲

mmmm... Nie

mmmm... Nie

Bardzo dobrze bawiłam się czytając tą książkę. Momentami nawet trzymała w napięciu i miałam wrażenie, że bohaterowie są odrobinę fajniejsi. Nie mogę doczekać się kolejnego tomu.

Świetna rozrywka! Tak mi się dobrze czytało drugą część przygód Sage i Alexa, że nawet nie wiem kiedy nastąpił wieczór😊
Wartka akcja, ciekawi bohaterowie, sporo emocji. Niezobowiązujący i przyjemny relaks.
Polecam!

Polecam!

Początkowo nudnawe, ale później nabiera tempa. Można przeczytać

Początkowo nudnawe, ale później nabiera tempa. Można przeczytać

W porównaniu do I tomu męczyłam się z nią strasznie. Jak dla mnie stanowczo za dużo wątków historycznych (po prostu nie lubię historii ;) ),ale historia sama w sobie bardzo przyjemna.

Po drugi tom sięgnęłam od razu po zapoznaniu się z pierwszym. I tym razem w świat, w którym żyją Sage z Aleksem, wciągnął mnie od razu.

Sage to nadal niezwykle uparta bohaterka – i w tym tomie czasami potrafiło to mnie trochę drażnić, gdyż dziewczyna nie potrafiła spojrzeć poza czubek własnego nosa i dostrzec oczywistych przyczyn zachowań Aleksa. Z kolei Alex pragnie chronić swoją ukochaną po tragicznych wydarzeniach mających miejsce kilka miesięcy wcześniej. Co prowadzi do sporów. I chociaż bohaterowie dosyć sporo się kłócą, to nadal czuć między nimi chemię.

Odniosłam wrażenie, że drugi tom jest bogatszy w akcje. Znalazłam tu także więcej intryg wojskowych i politycznych. Autorka także pokazuje nam więcej wykreowanego przez siebie świata – po Kimisarach możemy poznać Casmuńczyków – pustynny naród, zaprzysiężonych wrogów Kimisarów. „Pocałunek szpiega” wciągnął mnie od pierwszych stron, nie było tak, jak przy pierwszym tomie, że musiało minąć około stu stron, żebym zaangażowała się w historię. Gdy zaczęłam czytać, nie potrafiłam oderwać się od książki dopóki jej nie skończyłam. Z trzecim tomem koniecznie muszę się zapoznać!

Erin Beaty Pocałunek szpiega Zobacz więcej
Erin Beaty Pocałunek szpiega Zobacz więcej