Książka Roku 2018

Pocałunek szpiega

Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Cykl: Traitor''s Trilogy (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
The Traitor's Ruin
Mirror_of_soul

Kapitan skrywający sekret. Szpieg wysłany z misją. Królestwo o włos od klęski. Sage Fowler dowiodła już swojej wartości jako utalentowana swatka i przebiegły szpieg, teraz więc może cieszyć się zasłużonym spokojem jako guwernantka królewskich dzieci i czekać na Alexa, wyjeżdżającego na kolejne misje wojskowe. Kolejnym zadaniem kapitana Alexa Quinna jest wyszkolenie nowego oddziału – ale czy...

Kapitan skrywający sekret.
Szpieg wysłany z misją.
Królestwo o włos od klęski.

Sage Fowler dowiodła już swojej wartości jako utalentowana swatka i przebiegły szpieg, teraz więc może cieszyć się zasłużonym spokojem jako guwernantka królewskich dzieci i czekać na Alexa, wyjeżdżającego na kolejne misje wojskowe. Kolejnym zadaniem kapitana Alexa Quinna jest wyszkolenie nowego oddziału – ale czy rzeczywiście tylko o to chodzi?
Gdy Sage domyśla się prawdziwego celu tej misji, wykorzystuje okazję, by ponownie przysłużyć się królestwu, a przy tym towarzyszyć swojemu narzeczonemu.

Alex nie jest jednak zachwycony obecnością ukochanej na trudnej misji, zaś jej upór i jego skrytość tylko pogarszają sprawę. Jak poradzi sobie Sage, gdy zrządzeniem losu zostanie oddzielona od reszty oddziału i wbrew swojej woli zapuści się daleko na terytorium wrogiego kraju? Czy w nowym miejscu zdoła utrzymać – w sekrecie tożsamość własną i swojego podopiecznego? Tym razem nie tylko jej królestwo znajdzie się w niebezpieczeństwie…

źródło opisu: www wydawcy

źródło okładki: Wydawnictwo

ZaczytanaMajka | 2018-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2018

CAŁA RECENZJA NA BLOGU:

Podziwiam tę historię za autentyzm. Obraz wojny, w której śmierć i krzywda nie wybiera. Zmusza do zauważenia, że wróg jest również człowiekiem i ma takie same pragnienia, by cało wrócić do domu. Uświadamia, że czasem ten, którego uważałeś za najbliższą Ci osobę, ziści Twój najgorszy koszmar, tylko po to, by zrealizować własne ambicje. A zbyt pochopna decyzja, może pozbawić życie ukochanego. Myśleliście kiedykolwiek o tym, że w sercu każdego żołnierza codziennie toczy się walka pomiędzy obowiązkiem a miłością?

„Pocałunek szpiega” to nie tylko opowiastka o miłości ponad podziałami i trudach wojny. Pokazuje również, że inny nie znaczy gorszy, a coś co wydaje się dziwne i niebezpieczne, zwykle jest tylko niezrozumiałe. Myślę, że najważniejszą lekcją płynącą z historii Sage i Alexa, powinno pozostać, że zanim chwycimy za miecz, warto poznać nawzajem swoje kultury, wymienić się...

kruczek | 2018-10-24

Pocałunek szpiega to druga część rewelacyjnej i trzymającej w elektryzującym napięciu trylogii, która swoją premierę miała 26 września 2018 roku za pośrednictwem Wydawnictwa Jaguar.

Autorką tej powieści jest Erin Beaty – kreatywna pisarka z Indianapolis w stanie Indiana, która ukończyła amerykańską Akademię Marynarki Wojennej na wydziale nauk o rakietach. Po odbyciu służby we flocie jako oficer do spraw obronności i instruktor szkolący kadrę kierowniczą, zajęła się pisaniem swojej pierwszej książki Pocałunek Zdrajcy, która jest pierwszym tomem Trylogii – The Traitor’s Circle.

Główną bohaterką książki jest Sage Fowler–dziewczyna, która nie ma zamiaru żyć tak, jak narzucają jej inni. Chce żyć według swoich własnych zasad i to zgodnych z biciem jej własnego serca. Sage jest nie tylko utalentowaną swatką i niezwykle inteligentną osóbką, ale i nieziemsko przebiegłym, cwanym szpiegiem, który dla dobra swojego królestwa gotów jest do największych i najbardziej niebezpieczniejszych...

Sylwia MyBooksMyLife | 2018-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2018

Wiecie jak wielkiej rozpierduchy narobiły czytelnikom książki Sarah J. Maas. Jak nie w jednej, to w drugiej trylogii zakochały się tysiące czytelników na całym świecie. Osobiście bardziej jestem za Dworami, co nie zmienia faktu, że uwielbiam naprawdę mocno obie serie. Ale po przeczytaniu już dwóch tomów trylogii od Erin Beaty wiem, że właśnie nastąpiła detronizacja. Bo porównując książki obu autorek, to jednak Maas wychodzą na dosyć naiwne. Niby bohaterowie starsi, a dojrzałością wygrywa drużyna Beaty. Ale nie tylko o to się rozchodzi. Maas się cacka z bohaterami. Niby tu im nadszarpnie czegoś, tu zrani, ale ostatecznie wszyscy są cali, zdrowi i błyszczący. Erin Beaty ma pokaleczonych, ma zranionych i cierpiących. Pomijając kwestie gatunkowe, Maas oferuje lanie wody i kolorowy pyłek, gdzie Beaty krew, pot i łzy.

here comes my new Queen and she slays!!!

Amanda | 2018-12-20
Przeczytana: wrzesień 2018

Pełny tekst na blogu: https://amandaasays.blogspot.com/2018/12/pocaunek-szpiega-erin-beaty.html

Pocałunek szpiega to książka mogąca być przykładem, jak powinno się pisać sequele. Historia trzymająca w napięciu, z masą zwrotów akcji, świetną kreacją bohaterów i niesamowitym klimatem. Czyta się szybko i niezwykle przyjemnie. Polecam z całego serca, a sama już nie mogę się doczekać trzeciego tomu!
Komu spodoba się najbardziej? Miłośnikom barwnych bohaterek, zwrotów akcji i YA z nieco średniowiecznym klimatem (żołnierze, królowie i te sprawy).
Wyruszcie w drogę wraz z Sage i Alexem! Niezapomniana przygoda gwarantowana!

camilleshade | 2018-11-19
Przeczytana: 18 listopada 2018

Po rewelacyjnym "Pocałunku Zdrajcy" nie mogłam się doczekać kontynuacji, która okazała się być tak dobrym rozwinięciem historii, że nie sposób się nadziwić. Autorka pokazała nam jak ogromna jest jej wyobraźnia i jak bardzo rozwinięty jest świat, w którym żyją Sage i Alex. Erin Beaty niesamowicie poszerzyła miejsca, w których odgrywa się akcja, wzbogaciła powieść o nowe kraje, o których dotychczas tylko słyszeliśmy wzmianki a także we wspaniały sposób ukazuje czytelnikowi otoczenie dzięki pięknym opisom.

Już od pierwszych stron zostajemy wrzuceni na głęboką wodę, a nasi bohaterowie mają nowe zadania do wykonania, trudne decyzje do podjęcia a także sekrety, o których nikt nie powinien się dowiedzieć. Jak zapewne pamiętacie w pierwszym tomie doświadczyliśmy niesamowitej intrygi, ale zapewniam Was, że w kontynuacji będzie jeszcze więcej tajemnic, szpiegowskich akcji i niebezpiecznych zagrań. Bo kiedy ważą się losy państwa wszystkie chwyty dozwolone, a nasza Sage....oj dziewczyna...

Sawyer | 2018-10-15
Przeczytana: 15 października 2018

O rany, o rany, o rany, o rany... Jestem świeżo po skończeniu tej książki. Odczuwam teraz milion emocji, ale najważniejsze z tego wszystkiego jest to, że nie mogę się doczekać kolejnego tomu!

Na ten moment nie umiem nic więcej sklecić, będę przeżywać jeszcze przez kilka dni jeśli nie do wydania następnej części.

books_holic | 2018-11-10
Przeczytana: 08 listopada 2018

Sage Fowler, tak samo jak w „Pocałunku zdrajcy”, tak i w „Pocałunku szpiega” wykazuje się niezwykłą spostrzegawczością. Naprawdę podziwiałam ją za to jak potrafi łączyć niektóre fakty i wyciągnąć z nich odpowiednie wioski. Dodatkowo główna bohaterka jest naprawdę inteligentną dziewczyną, co w pewnym momencie okaże się być świetną cechą, a dodatkowo jest odważna. Która nastolatka rzuciłaby się w wir wojny albo potrafiła przeciwstawić rozkazom? Sage to potrafi.
Natomiast Alex Quinn… jest mężczyzną, na którego widok wzdycha niejedna, wierzcie mi. Jest przystojny, ale także odważny i uważany za bohatera. Jednak jest też po prostu człowiekiem i za maską pewności siebie oraz rycerskości kryje się strach i sekret.
Bohaterowie nie są idealni. Ani inteligentna Sage ani kapitan Quinn. Oboje popełniają błędy, oboje mają swoje sekrety, ale moim zdaniem to właśnie dzięki temu nie byli nudnymi postaciami. Byli ciekawi i nie wiedzieliśmy do końca jak mogą postąpić w pewnych sytuacjach, co...

bookwormpll | 2018-10-09
Przeczytana: 06 października 2018

Oryginał recenzji na blogu: https://bookwormpl.blogspot.com/2018/10/107-pocaunek-szpiega-erin-beaty.html

W końcu miałam możliwość zapoznać się z dalszymi losami moich ulubionych bohaterów! Tak, dzisiaj mam dla Was recenzję 2 tomu przygód Sage i Alexa. Wiem, że pierwsza część zebrała skrajne opinie, ale jak dla mnie jest to coś zupełnie nowego i nie trzyma się tak utartych już schematów z jakimi spotykamy się w młodzieżówkach. 2 tom jest kontynuacją wydarzeń z pierwszej części. W "Pocałunku szpiega" mamy o wiele więcej akcji, niż w poprzednim tomie. Każda scena ma swoje odzwierciedlenie dalszym przebiegu tej historii. Wszystkie podane szczegóły znacznie odbijają się na tempie akcji, co nie ukrywam wbija w fotel. Czytałam tą książkę zaledwie dwa dni, więc musicie sobie wyobrazić jaka była interesująca skoro totalnie zawładnęła mną i moim czasem.

Mamy tu bohaterów, którzy nie są idealni. Każdy boryka się z własnymi problemami i widać czarno na białym, do czego takie tajemnice mogą...

Kinga Skrzypalik | 2019-01-28
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Bardzo się bałam drugiego tomu. Z jednej strony czekałam na niego z niecierpliwością, z drugiej z kolei bałam sie tej historii. Głównie dla tego, że tom pierwszy zakończył się happy endem także nie do końca wiedziałam, czym autorka może mnie tu jeszcze zaskoczyć.
Wyobraźcie sobie moje zaskoczenie kiedy od pierwszych stron zostajemy wrzuceni na głęboką wodę. Jeżeli myśleliście, że Sage będzie siedzieć pokornie w zamku, kiedy Alex wyruszy na tajemniczą i niebezpieczną misję to byliście w błędzie.
Sage jest ponadprzeciętne spostrzegawcza oraz inteligentna, a dodatkowo bardzo szybko potrafi łączyć fakty. Tym razem działa na polecenie kogoś innego niż król. Jak można było się tego spodziewać na misje wyrusza wraz z Alexem (ku jego ogromnemu niezadowoleniu). Oficjalnie wyrusza jako guwernantka swojego podopiecznego, nieoficjalnie ma szpiegować.

W tym tomie wyruszamy poza granice królestwa, do sąsiadów. Czy Sage znajdzie się w niebezpieczeństwie? Czy uda się jej wydostać?

Więcej na:...

moni | 2019-02-05

Druga częśc przygód Sage Fowler, dziewczyny inteligentnej, bystrej, twardo stapajacej po ziemi. Królewskie intrygi, kraj na krawędzi wojny,śmierć, kłamstwo i miłosc. Wszystko to sprawia że 2 częsc jest rewelacyjna. Czyta sie szybko zwłaszcza, że zna sie bohaterów a rozdziały są krótkie i przjrzyście napisane. Wartka i zaskakujaca akcja sprawiła że nie bedziesz sie nudził.
I tylko prosze was nie sądcie ksiazki po okładce bo ta akurat jak dla mnie jest mega tandetna i nie odzwierciedla zawartości. POLECAM