Zaraza

Okładka książki Zaraza Laura Thalassa
Okładka książki Zaraza
Laura Thalassa Wydawnictwo: Filia Cykl: Jeźdźcy apokalipsy (tom 1) fantasy, science fiction
Jeźdźcy apokalipsy (tom 1)
Pestilence
Filia
2019-07-03
2019-07-03
2018-03-20
paranomal romance jeźdźcy apokalipsy new adult koniec świata

To jest wciągający romans/erotyk apokaliptyczny, czy jak ktoś woli fantasy. W takim zakresie oceniam, a nie jako uniwersalne dzieło sztuki:)

Przeczytałam wszystkie części tej tetralogii i ta cześć najbardziej przypadła mi do gustu.

Podoba mi się podejście do tematu, gdzie mężczyzna jest niedoświadczony, ale ciągle zachowujemy romansową wszechmocność.

Podoba mi się osobowość głównego bohatera.
Jest tam seks i to taki dość dosłowny, nie ma ograniczania się w opisach. Książka budzi dużo emocji, czego ja typowo szukam w romansidłach. Jest lekko napisana, przy czym ja czytałam w języku angielskim.

Spoiler dla tych którzy tego potrzebują - kończy się pozytywnie:)

Podoba mi się...

Genialna, uwielbiam, przeczytałam już z 5 razy i ciągle wracam

Genialna, uwielbiam, przeczytałam już z 5 razy i ciągle wracam

❤️

❤️

Czytana w oryginale jest bardzo wciągająca. Nie wiem jak w polskim przekładzie, ale język książki był bardzo przystępny, nie był trywialny, ale na prawdę wygodny. Ciekawe spojrzenie, fajne opisy i przede wszystkim świetna historia! Wciągnęła mnie praktycznie od razu! Zachęciła do kupna kolejnych tomów. Polecam!

Całkiem przyjemna.

Całkiem przyjemna.

Dziś chciałbym podzielić się moją opinią na temat książki "Zaraza" autorstwa Laury Thalassy, która jest pierwszym tomem serii Jeźdźcy Apokalipsy. Mimo wielu obiecujących aspektów, niestety ta powieść nie spełniła moich oczekiwań w pełni.

Fabuła przedstawia pojawienie się czterech jeźdźców apokalipsy na Ziemi: Zarazy, Wojny, Głodu i Śmierci, którzy mają moc zniszczenia całej ludzkości. Gdy Zaraza pojawia się w mieście Sary Burns, wszystkim bliskim i znajomym grozi śmierć, chyba że ktoś powstrzyma tego przystojnego jeźdźca. Niestety, Sara dowiaduje się, że Zarazy nie można zabić, a on sam ją więzi i pragnie jej cierpienia. Jednak im dłużej są razem, tym bardziej dziwne stają się ich uczucia. Sara ma szansę uratować świat, ale będzie musiała wiele poświęcić.

Pomimo intrygującego pomysłu na fabułę, wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Przez większą część książki odczuwałem brak dynamiki i akcji. Momentami tempo opowieści zwalniało, a akcja stawała się przewidywalna i monotonna. Oczekiwałem więcej napięcia i emocji, które by mnie porwały.

Główna bohaterka, Sara, miała potencjał, ale niestety jej charakter był mało rozwinięty. Niektóre z jej decyzji wydawały się niezrozumiałe i niekonsekwentne, co utrudniało mi nawiązanie więzi emocjonalnej z nią. Również relacja między Sarą a Zarazą nie została należycie rozwinięta i zanikła w tle, pomimo obiecującego początku.

Styl pisania Laury Thalassy jest przystępny i łatwy do czytania. Jednakże brakowało mu głębi i bardziej skomplikowanych opisów, które mogłyby bardziej wciągnąć czytelnika w świat apokalipsy. Czułem, że wiele możliwości pozostało niewykorzystanych.

Mimo swoich wad "Zaraza" ma pewne pozytywne aspekty. Pomysł na historię jest interesujący i obiecuje emocjonującą lekturę. W niektórych momentach akcja nabiera tempa i pojawiają się chwile napięcia.

Podsumowując, "Zaraza" jest pierwszym tomem serii Jeźdźcy Apokalipsy, który niestety nie dostarcza pełnej satysfakcji czytelnikowi. Pomimo obiecującego pomysłu fabuły, brakuje dynamiki, słabo rozwiniętych postaci i powtarzających się wzorców akcji. Dlatego przyznaję tej książce ocenę 5/10.

Meh, totalnie przeciętna w skali ocen szkolnych dostałaby 3, zdała egzamin, ale nic więcej

Trafilam na ta ksiazke przypadkiem - czytalam juz o wampirach, wilkolakach, demonach, aniolach, skrzytach i innych fae. Nigdy jednak nie natrafilam na ksiazke o jezdzcach apokalipsy i powiem szczerze ze mialam co do tego mieszane uczucia ale postanowilam sprubowac.

Nie zawiodlam sie. Ksiazka napisana jest latwym jezykiem, szybko sie ja czyta, postacie sa fajne i co najwazniejsze jest dosc dlugi okres rozkwiatajacej miedzy nimi milosci co w dzis jest dosc zadkie.

Ksiazka zdecydowanie dla osob pelnoletnich, jest kilka pikantnych scen, glowna bohaterka lubi przeklinac i opisy smierci moga byc zbyt drastyczne dla bardziej wrazliwych osob.

Ogolnie oceniam na 8 bo wielkie arcydzielo to to nie jest, ale zdecydowanie warte przeczytania.

Bardzo dobra książka, pisana prostym językiem, bohaterowie ciekawi, chociaż nie zaskakują zachowaniem, a akcja pomimo tego, że przewidywalna całkiem ciekawie opisana. Przyznam, że niektóre sceny śmierci przyprawiały mnie o ciarki na plecach, ale z opinii kolejnych części dowiaduję się, że są nad wyraz łagodne. Cała uwaga skupia się tylko na relacji głównych bohaterów, brakuje mi rozbudowania wątków pobocznych. Jak już wspominałam, można przewidzieć co się będzie działo, ale warto spędzić wieczór nad ciekawym romansem jeźdźca apokalipsy:)

Co myślicie o tematyce apokalipsy, końca świata?

Ja zwykle po taką tematykę nie sięgam, po prostu nieraz wydaje się dla mnie za nudna lub zbyt ciężka i rezygnuję z czytania. Jednak nie było tak w przypadku „Zarazy”

To książka, która ukazuje, koniec świata w trochę innej, bardziej fantastycznej odsłonie. Cała fabuła tej książki oparta jest na drodze jednego jeźdźcy-Zarazy i jego nowo poznanej towarzyszki, która chyba co ważne, próbowała go zabić na początku.

Jego zadanie, misja, to zarażanie każdej napotkanej osoby, straszliwą chorobą, jednak jego światopogląd zmienia się po spotkaniu pewnej dziewczyny.

Jest to książka, w której, chociaż niby za wiele się nie dzieje, widzimy tylko ciągłe przemieszczanie się głównych bohaterów z jednego miejsca do następnego, to jest niezwykle interesująca. Powolna zmiana relacji między bohaterami i powolna ewolucja poglądów jeźdźcy, który myślał jedynie o zniszczeniu ludzkości, jest dosyć interesująca.

Książka porusza również trochę inne tematy. Podczas swojej podróży para głównych bohaterów, poznaje wielu ludzi i każdy z nich ma inne oblicza. Tematy, które dają do myślenia, a są w tej książce poruszana, we mnie spowodowały dziwne, refleksyjne uczucia. Ponieważ widok opisanych na papierze, tak różnych i nie raz okrutnych zachowań ludzkich oraz katastrof i bólu, potrafi dać do myślenia.

Co prawda książka ma swoje wady, ponieważ główny romans był dosyć… Specyficzny. To chyba byłoby najlepsze słowo w tym przypadku. Ciężko było mi zrozumieć obojga bohaterów, chociaż co prawda naprawdę ich polubiłam i zapragnęłam w pewnym momencie, a w ogóle na końcu, poznać dalsze ich losy. Mimo ich nie raz komicznego zachowania.
Zwykle nie oceniam książek, żadnymi skalami, tylko wypowiadam swoje zdanie i polecam wam ją do przeczytania, jeśli macie na to ochotę. Jednak stwierdziłam że będę robić to według własnej wymyślonej skali.

Co myślicie o tematyce apokalipsy, końca świata?