Zaraza

Cykl: Jeźdźcy apokalipsy (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
Pestilence
Ag2S

Przybyli na Ziemię – Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć – czterej jeźdźcy pędzący na cztery strony świata na dzikich wierzchowcach. Zdolni zniszczyć całą ludzkość. Przybyli na Ziemię, by zakończyć nasz żywot. Kiedy Zaraza pojawia się w mieście Sary Burns, pewne jest tylko jedno – wszystkich jej bliskich i znajomych czeka śmierć. No, chyba że ktoś powstrzyma przystojnego jeźdźca. Szkoda tylko, że tym...

Szkoda tylko, że tym kimś okazała się Sara i nikt nie uprzedził jej, że Zarazy nie można zabić…
W tej chwili ciągle żywy i bardzo wkurzony jeździec więzi ją, pragnąc jej cierpienia. Jednak im dłużej przebywa w jej towarzystwie, tym dziwniejsze są jego uczucia do niej... a jej do niego.
Sara wciąż może uratować świat, ale żeby to zrobić, będzie musiała wiele poświęcić…

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/386

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/386

Patrycja | 2019-07-15

Powiało nudą. Autorka zbagatelizowala odpowiedzi na dręczące pytania natury religijnej tak by nikogo nie obrazić i skupiła się na romansie głównych bohaterów. Od połowy ksiazki zrobiło się tak nudno, że zadałam sobie pytanie " Dlaczego ja to czytam? Po co ja marnuje na to czas?"

ppaula195 | 2019-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2019

Przyznam szczerze że książka jest jedną z lepszych jakie czytałam. Dawno żadna historia mnie tak nie zachwyciła jak i momentalnie wciągnęła. Nie mogłam się od niej oderwać. Opowiada o Zarazie- jednym z jeźdźców apokalipsy który przemierza kontynent niosąc za sobą śmierć. Gdy spotyka Sare która chce go zabić by ratować ludzkość postanawia zgotować jej taki sam los i zadawać cierpienie. Na początku traktuje dziewczynę brutalnie. Wiąże ją za nadgarstki do siodła i wlecze za sobą co skutkuje wieloma ranami. Następnie dziewczyna zapada na hipotermie przez zbyt długą jazdę w zimny dzień. Mimo to Sara budzi w jeźdźcu coś na kształt człowieczeństwa. Mężczyzna z dnia na dzień zaczyna troszczyć się o dziewczynę i nie traktuje jej już jak jeńca. Niestety dziewczyna także ulega urokowi Zarazy mimo że niesie ze sobą śmierć i zniszczenie . Tematyka książki jest zupełną nowością i jestem pewna ze nie jeden raz sięgnę po tą serie. Bardzo polecam

booklover_52 | 2019-07-13

"Przybyli na Ziemię - Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć - czterej jeźdźcy pędzący na cztery strony świata na dzikich wierzchowcach." W ten sposób rozpoczyna się opis najnowszej książki Laury Thalassa "Zaraza". Muszę przyznać, że pierwszy raz spotkałam się z tematyką apokalipsy połączonej z romansem. Moim zdaniem jest to taki powiew świeżości, który zdecydowanie do mnie przemawia. Już po przeczytaniu opisu, wiedziałam, że to będzie coś dla mnie, a sama lektura tylko mnie w tym przekonaniu utwierdziła ❤
Historia opowiada o biblijnej apokalipsie, 4 jeźdźcy dostali zadanie zniszczenia całej ludzkości. W pierwszym tomie mamy do czynienia z Zarazą, który jako pierwszy się przebudził i na swoim rumaku przemierza świat, zarażajac ludzi śmiertelną chorobą. Sara Burns została wytypowana przez innych, aby zabić jeźdźca, nim ściągnie na wszystkich koniec. Dziewczyna z naszykowaną bronią, samotnie czekała na przyjazd mężczyzny. Nie przewidziała jednak jednego. Czy istota stworzona przez Boga do...

Luluuna | 2019-07-12

Skończone! Hmm ogólna ocena ode mnie to takie mocne 6. Sam początek książki, był świetny, ale właśnie miałam wrażenie, że akcja pędzi trochę za szybko. Główna bohaterka była nieco irytująca, zbyt powierzchowna... no ja rozumiem przystojny facet, ale serio[?] wspominane było o tym tyle razy, że te momenty były bardziej irytujące niż pokazywały Zaraze w dobrym świetle.

Ogółem samą książkę polecam, sam motyw apokalipsy był ciekawy, a spotkanie Staruszków rozwaliło na chwile moje serduszko. Do tego szybko się czyta, a okładkę ma piękną.

Co do całej serii, to mam nadzieję iż nie zmieni się to w to, że co książkę będzie kolejny jeździec, który uległ kolejnej kobiecie xD

Pati | 2019-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2019

➡ Jeżeli spodziewacie się pędzącej akcji, romantycznych uniesień, balonów i kucyków pony, to nie jest książka dla Was. Jeżeli myślicie, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie, to również nie jest książka dla Was.
➡ Mimo, że jest to romans paranormalny czyli powinno być optymistycznie, tak nie jest. Książka ma przynębiający wydźwięk, mimo że jest o rodzącej się miłości jest w równej mierze o śmierci (chodź nie twierdzę, że skończy się źle 😉) . Okoliczności w jakich rodzi się uczucie i osób jakich dotyka sprawia, że pojawią się pewnie poważne dylamaty moralne, i o nich w dużej mierze właśnie jest ta książka. Można z niej wyciągnąć kilka naprawdę mądrych rzeczy, co w literaturze fantasy zdarza się dość rzadko.
➡ Mnie osobiście się podbała, przeczytałam wcześniej opis i dostępne recenzje, wiedziałam czego się spodziewać i się nie zawiodłam. Czyta się szybko, a ja jak zaczęłam to oderwać się nie mogłam. Polecam, na pewno sięgnie po kolejną część.

Dominika | 2019-07-08
Przeczytana: lipiec 2019

Muszę przyznać że ta książka ma piękna okładke, a jak jest w środku?
Otóż ta lektura potrafi poważnie sponiewierać emocjonalnie... raz się śmiałam, raz szło mi na płacz. Naprawde dużo emocji miałam przy tej lekturze, czego się nie spodziewałam.

A teraz krótko streszcze cały tom;
* Opowiada o biblijnej apokalipsie, kiedy to na ziemię zstąpuje 4 jeźdźców apokalipsy z zadaniem uśmiercenia całej ludzkości.
* W tym tomie mamy do czynienia z pierwszym jeźdźcą Zarazą, który jedzie na swoim nieśmiertelnym białym rumaku i rozprzestrzenia plagę gdzie się pojawi, w pewnym momencie wkracza główna bohaterka Sara, która postanawia zabić Zarazę dla dobra ludzi, więc zaczaja się, strzela do niego a potem jeszcze go podpala. Niestety dziewczynie nie przyszło do głowy, że Zaraza jest nieśmiertelny i nic nie może go zabić.
* Zaraza postanawia się na niej zemścić, nie zabija jej, lecz chcę by "ciągle cierpiała". I tu zaczyna się brutalna część książki. Sara bardzo cierpi psychicznie i fizycznie,...

american_books | 2019-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2019

Sara Burns jest jedną z ostatnich osób, które pozostały w małym kanadyjskim miasteczku, w którym za kilka godzin ma pojawić się jeden z Jeźdźców Apokalipsy. Sara zdaje sobie sprawę, że jej koniec jest bliski, a zanim dopadnie ją śmiertelna choroba, którą roznosi pierwszy jeździec — Zaraza, musi go zabić. Czeka cierpliwie, odlicza godziny do spotkania, które odbierze jej życie. Sara wykonuje swoje zadanie. Odbiera Zarazie życie, ale czy na pewno? Czy nie przyszło jej do głowy, że wysłannik Boga może być nieśmiertelny? Zaraza nie zamierza odpuścić Sarze. Kobieta zostaje jeńcem, który ma być przykładem dla innych. Z Zarazą Zwycięzcą się nie zadziera. Nie ma przed nim ucieczki. Pora zapłacić za grzechy.

Pierwszoosobowa narracja prowadzona jest przez Sarę, która jest bohaterką niezyskującą sympatii w pierwszych stronach. Sara jest dwudziestojednoletnią kobietą, która marzyła o studiowaniu literatury angielskiej, ale najazd jeźdźców, odmienił jej życie. Zaczęła pracować w straży...

Patrycja | 2019-07-07

Polecam :)

kilmeny12 | 2019-07-07

BEWARE OF THE PESTILENCE, WEEK PEOPLE

“Miłość wyciąga z ciebie to, co najlepsze.”

Ach, stara, dobra Apokalipsa. Tyleśmy się o niej naczytali. Jest to stosunkowo popularny motyw w literaturze (i nie tylko), spotykaliśmy się z nią w różnej formie: wojnach z kosmitami, demonami, bestiami, samymi sobą. Pojawienie się biblijnych Jeźdźców Apokalipsy to jednak wciąż mało eksponowany aspekt. Zaraza, Głód, Wojna i oczywiście Śmierć. Najbardziej (dla mnie) ekscytujące postaci biblijne.

Dlatego z taką chęcią sięgnęłam po książkę Laury Thalassy. Opis skojarzył mi się trochę z „Angelfall”, ale, oh boy, jeśli „Zaraza” to przeróbka „Angelfall” to zdecydowanie w wersji hard, dla dorosłych. I nie mam tu nawet na myśli scen erotycznych (które się zdarzają i są świetnie, mym skromnym zdaniem, opisane) i wulgaryzmów. Sam nastrój i powaga sytuacji zdaje się przytłaczać czytelnika. Mamy tu jednak do czynienia ze sporą dawką humoru i sarkazmu (głównie ze strony głównej bohaterki), które równoważą to,...

Sandra | 2019-07-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 06 lipca 2019

Książka znalazła się w moich dłoniach, kiedy jeden z portali polecił jak w akcji "jeżeli podobała Ci się ta, to musisz sięgnąć po tą". W ten sposób idąc tropem Angelfalla Zaraza zawitała w moje progi. Książka jest dość mroczna zawiera barwne opisy ran, czy skutków rozprzestrzeniajacej się epidemii. Jednocześnie relacja jeźdźca apokalipsy jest tak uzależniająco intrygująca, że czyta się ją praktycznie w ciągu. Polecam!