CZY FANTASTYKA NAUKOWA JEST W STANIE ZGŁĘBIĆ ISTOTĘ NAUKI? James Morrow przedstawia antologię opowiadań laureatów nagrody NEBULI z 1992 roku. Są to: John Clute "Czy science fiction wyszła na lunch? Przemyślenia na temat roku 1992" (przekład: Piotr W. Cholewa) Connie Willis "Nawet królowa" (przekład: Dorota Malinowska) Pameyla Sargent "Danny leci na Marsa" (przekład: Paulina Braiter) Gregory...

Connie Willis "Nawet królowa" (przekład: Dorota Malinowska)
Pameyla Sargent "Danny leci na Marsa" (przekład: Paulina Braiter)
Gregory Benford "Koniec rzeczy" (przekład: Sławomir Kędzierski)
Poul Anderson, Dawid Hartwell, Stephen King "Pamięci Fritza Leibera" (przekład: Ewa Łodzińska)
Frederik Pohl "Niech się stanie Fandom" (przekład: Elżbieta Gepfert)
S. N. Dyer "Oddział lipcowy" (przekład: Piotr W. Cholewa)
Paul Di Filippo "Okulary Lennona" (przekład: Hanna Pasierska)
Nancy Kress "Góra przyszła do Mahometa" (przekład: Juliusz W. Garztecki)
Nick Lowe "Nadzieja dla potworów: filmy fantastyczne 1992 roku" (przekład: Paweł Ziemkiewicz)
David Lunde "Pieśń marsjańskiej cykady" (przekład: Tomasz Wyżyński)
Kim Stanley Robinson "Winlandia naszych snów" (przekład: Kinga Dobrowolska)
Michael Bishop "Życie jako układanka z kotami na wysoki połysk' (przekład: Kinga Dobrowolska)
James Morrow "Miasto prawdy" (przekład: Arkadiusz Nakoniecznik)
Gregory Benford opisuje osobliwy świat fizyków z instytutu badawczego, Kim Stanley Robinson pokazuje, jak łatwo naukowcy mogą paść ofiarą fałszerstw, kierując się pobożnymi życzeniami. S. N. Dyer porusza problem omylności lekarzy. Twórca antologii, James Morrow ostrzega przed niebezpieczeństwem, jakie niesie ze sobą pseudonauka new age...

Rondon | 2016-05-04

Chyba jedna ze słabszych książek autorstwa Kinga jaką czytałem.

ROB | 2017-04-28
LordVaderJunior | 2017-04-27