McSweeney's Mammoth Treasury of Thrilling Tales
978-83-7506-057-7

Najbardziej wybuchowa antologia opowiadań w historii! W tomie między innymi: Stephen King, Michael Crichton, Neil Gaiman, Nick Hornby, Harlan Ellison. Michael Chabon, zdobywca nagrody Pulitzera, autor światowego bestsellera "Cudowni chłopcy", prezentuje jedyną i niepowtarzalną antologię - największe sławy literatury popularnej specjalnie do tego tomu napisały opowiadania utrzymane w uwielbianych przez czytelników gatunkach, opowiadania, które przeniosą was w miejsca, z których istnienia nawet nie zdawaliście sobie sprawy. W trakcie lektury poczujecie elektryzujący dreszczyk emocji na plecach, a serca zabiją wam mocniej w piersiach, jest tu bowiem niemal wszystko - opowieść o duchach, horror, czarny kryminał, thriller, science fiction, fantasy i makabreska.

| 2013-01-10

Niestety mimo kilku znanych nazwisk ten zbiór opowiadań prezentuje się bardzo przeciętnie. Historie w większości przypadków nie są wstanie zainteresować czytelnika i zaraz po ich przeczytaniu znikają z pamięci. Można wyróżnić może 3 opowiadania o nazistach, słoniu oraz czarownicy reszty już nie.

Vanu | 2017-01-16

Niewiele mogę o tej książce napisać, bo i niewiele ma do zaoferowania.

Obiecuje dużo. Przyciągające nazwiska i gadanie o starych dobrych czasach, kiedy nie ważne były gatunki, ważne były fabuły.

I w większości przypadków z obietnicy się nie wywiązuje. Większość tekstów wydaje się raczej odrzutami, z którymi autorzy nie mieli co zrobić. "Cześć Michael. Antologia? Tak, spoko, mam coś tam w szufladzie z czym nie mam co zrobić. Już wysyłam ci mailem." Jest parę interesujących kawałków, ale nie warto dla nich wertować całości.

Nie jest to też książka wybitnie zła. Jeżeli chcesz sobie po prostu poczytać jakieś głupotki w wolnym czasie, to to nie jest wcale najgorszy na świecie wybór.

eR_ | 2014-02-17

Elektryzujące,jak do prądu podepnę.
Jedynie nazistowski kanarek perełka,reszta -już zapomniałem o czym.

Marcin | 2011-08-12
Przeczytana: lipiec 2011

Podobnie jak z książką 999...:-)

BialyRumcajs | 2017-05-22
Topbookread | 2017-01-22