Incognito

Okładka książki Incognito Paulina Świst
Okładka książki Incognito
Paulina Świst Wydawnictwo: Akurat Cykl: Incognito (Paulina Świst) (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Incognito (Paulina Świst) (tom 1)
Akurat
2023-08-23
2023-08-23
#literatura polska #seryjny zabójca #prokurator #dziennikarka #tajemnica #śledztwo Przemoc Ofiara

Niby tak samo, a jednak inaczej. Podoba mi się ta mała zmiana w wątku miłosno-erotycznym. Dotyczy to wszystkich trzech części.

No i mamy zupełnie nową Paulinę Świst. Ta historia znacznie odbiega od twórczości, którą mieliśmy okazję poznać w poprzednich książkach autorki.
Jest mniej "rozmów piosenkami" (co traktuję na plus),w ogóle nie ma scen erotycznych (co jest aż dziwne),za to mamy związkowo-przyjacielski trójkąt, w którym bohaterowie sami mają problem się odnaleźć.

A wszystko zaczęło się kilka lat wcześniej. Niby seryjny zabójca siedzi w więzieniu, a jednak ekipa pracująca przy jego ostatnich atakach spotyka się ponownie i to w podobnych okolicznościach. Morderca wysyła znaki, które nie tak prosto odczytać. Świadek pracujący pod przykryciem robi, co może, ale wszystko komplikuje się z każdą kolejną ofiarą. Kolejne podejrzenia podsycają tylko ciekawość czytelnika, aż nagle BUM i wszystko składa się w całość. Ostatnie rozdziały to wręcz erupcja zdarzeń i emocji. A sama ostatnia strona tylko sprawia, że nie mogę doczekać się kolejnego tomu, bo nagle okazuje się, że nie wszystko jest takie czarno-białe.

Autorka pokazała się nam z zupełnie innej strony: lepszej, mroczniejszej, bardziej dopracowanej. Widać też, że jej bohaterowie dojrzewają z każdą serią. Pomiędzy "Prokuratorem" a "Incognito" jest duża różnica i to bardzo na plus.

A wszystko zaczęło się...

Czy prokurator musi być grzecznym “chłopcem”? Nie musi i nie będzie jeśli postać stworzyła Paulina Świst!

Uwielbiam książki autorki i wielu rzeczy mogę sobie odmówić, ale nie kupna jej książek! Możecie się zastanawiać w takim razie dlaczego przeczytałam dopiero teraz? Otóż z książkami autorki mam tak, że kupuje każdą zaraz po premierze, ale nie czytam od razu. Czekam zawsze do premiery drugiego lub trzeciego tomu. taki rytuał.
Nowa seria, śledztwo i napięcie. To gwarantuje wam ta historia. Tom pierwszy nowej serii kryminalnej jest fantastyczny i wręcz elektryzujący. Troszkę to inna Świst jaką ja znam, w tej trylogii start jest łagodniejszy. Nie sądziłam, że doczekam się książki, w której nie ma ani jednej sceny intymnej. Jest za to bardzo fajna atmosfera. Naładowana elektrycznością, która krąży między bohaterami, ale póki co nie razi żadnego z nich. Co też bardzo mi się podoba, ale zapytam:
Paulina, where are you?

Konstrukcja fabuły jak zawsze majstersztyk, Jest intrygująca, wciągająca i nie do przewidzenia. Autorka podrzuca mylne tropy, kręci nęci, ale do pewnego momentu. W którym zwalnia zapadkę i pozwala rozwikłać zagadkę.

Uwielbiam bohaterów stworzonych przez autorkę i ich relację. Przyjaźń jest zawsze najważniejsza, a życie tego drugiego cenniejsze.
Dialogi, zabawne podteksty, wulgaryzmy i cięte riposty - cud, miód. malina - wszystko w idealnych proporcjach.

Przeglądałam sporo recenzji książek autorki i jak czytałam, że książki są wulgarne i za dużo w nich scen intymnych. Ja nie uważam by tak było i wszystkim takim narzekaczom mówię: “nie”! Zmieńcie kochani dział z literaturą!

Nie jest to literatura wysokich lotów, ale bardzo przyjemnie się czytało

Nie jest to literatura wysokich lotów, ale bardzo przyjemnie się czytało

takie sobie czytadełko. Można śmiechnąć z tekstów nie raz i nie dwa;

takie sobie czytadełko. Można śmiechnąć z tekstów nie raz i nie dwa;

To historia w trochę innym stylu niż ten, do którego przyzwyczaiła nas autorka lecz nie mniej wciągająca. Mniej wulgaryzmów i seksu, to ciekawa odmiana, na szczęście nadal są zabawne sceny i błyskotliwe żarty. Niebawem III tom, także nadrabiam zaległości.

Beznadziejna rzecz. Wytatuowani prokuratorzy używający przekleństw w co drugim zdaniu. Przemęczyłem kilkadziesiąt stron i poddałem się. Najwyraźniej nie jestem członkiem "grupy docelowej".

Świetna nowa seria, bardziej kryminalna, mniej romansowa. Jednak nadal możemy tu spotkać cięte riposty, pociągających mężczyzn i silne bohaterki. Trzyma w napięciu! Nie można się oderwać! Jestem totalną fanką!

Czy Świst potrafi napisać książkę w której nie ma seksu? No jak widać może. Czy będzie równie dobra jak wcześniejsze? No pewnie. Czy może nas zaskoczyć pozytywnie? A jakże.

Nowa seria, zupełnie nowi bohaterowie, ale dalej ta sama Paulina. Lubię lekkość czytania, możliwość relaksu, odskoczni umysłowej i tego jak czytając książkę, można mimo niewiedzy kim jest autorka naprawdę, mieć pogląd na jej osobowość.
Chętnie bym poznała ją osobiście, bo sposób jej pisania, to całe cwaniakowanie, obracanie wielu rzeczy w żart jest serio podobne do mojego stylu. Podejrzewam, że w sprzyjających okolicznościach mogła by mnie dopisać do listy „ta lubię”.

Lubie ją za autentyczność bo styl pisania na fb czy w książce nie różni się za wiele, i nie sądzę by to było celowe. Ten typ tak ma.

Po bodaj pięciu tomach, porównując zawartość z popularnością, zaczynam wierzyć, że to jakiś eksperyment społeczny.

• Przeczytane 2023