Anyway

Okładka książki Anyway Paulina Świst
Okładka książki Anyway
Paulina Świst Wydawnictwo: Akurat Cykl: Fighter (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Fighter (tom 2)
Akurat
2022-11-23
2022-11-23

Paulina dalej kąsa nas ostrym językiem i ciętym dowcipem. To jest nie zmienne. Tak samo jak postacie z jej opowiadań. Część , a nawet sporą już pobieżnie poznaliśmy z wcześniejszych cykli, co za tym idzie czujemy się jakby to byli nasi starzy znajomi. Nic tylko wypić z nimi drinka . Historia Igi i Patryka wciąga już od początku ale nie jest nad wyraz rozwleczona , przez co całość czyta się dość szybko i przyjemnie . Pozostaje tylko dokończenie cyklu i zaczęcie kolejnego , bo jak się okazuje mam w tej materii braki .

Bardzo fajna, ciekawa, silna kobieca postać. Przyjemnie się słuchało. Sceny erotyczne jak na te autorkę bardzo spokojne, wyważone, z klasą. A cała historia intrygująca.

"Anyway" to druga część tej boskiej trylogii. O jedynce pisałam ostatnio, o trójce w wakacje...
Wiem, wiem... kolejności nie zachowałam. Jednak wszystko wiem, wszystko pamiętam, wszystko mi się składa... Wam zalecam czytanie w kolejności:
1. Fighter
2. Anyway
3. Fu#k up
Anyway wciągnęło mnie totalnie od samego początku, znów przeczytałam w 1 dzień.
Jeśli znacie twórczość Pauliny Świst i macie pewne oczekiwania, na bank się nie zawiedziecie.
Mija pół roku od wydarzeń opisanych w Fighterze. Patryk i Ksenia (vel Pola) nadal wiernie są razem, celebrują swój związek. Zajęli się bardziej sobą i swoją miłością, odpuścili natomiast VeroMaxowi. Można powiedzieć, że stracili czujność. W efekcie Patryk zostaje aresztowany za zabójstwo. Oczywiście jest niewinny, VeroMax go wrabia.
I teraz "wszystkie rece na poklad" bo woadomo - Cwibla trzeba wyciągnąć z aresztu. Ksenia umiera z niepokoju, zatrudnia kancelarię adwokacką NRJ, gdzie pracują znajomi Patryka.
I tak poznajemy kolejną parę, której można kibicować. Iga przyjechała do Warszawy że Śląska, by podjąć pracę w kancelarii NRJ. Dostajemy kolejną bohaterkę, o silnym, zadziornym charakterze, a do tego piękną, zgrabną, pełną wdzięku i seksapilu (no zazdro...). W pierwszej scenie jest zaczepiana w barze przez pijanego, namolnego gościa, a z opresji ratuje ją przystojny brunet, przedstawiający się jako Ragnar. Iga rezolutnie odpowiada, że jest Laghertą a my już wiemy jak to się skończy... Po długim wieczorze i wielu drinkach spędzają razem upojną noc. Ragnar zapomniał jej tylko wspomnieć, że to on jest literką R w nazwie NRJ, a tym samym jej przyszłym szefem.
Podobnie jak w części pierwszej, o wydarzeniach opowiadają nam sami bohaterowie w narracji pierwszoosobowej, z tym, że tym razem mamy nie dwoje narratorów a czterech: Patryk i Ksenia oraz Ragnar i Iga.
Jak zwykle u Pauliny język jest dosadny, ostry, wręcz wulgarny. Jest to jednak słownictwo, które nie razi, nie powoduje zniesmaczenia, użyte jest w formie wywołującej uśmiech i lekkość odbioru. Widać, że autorka zna środowisko, w którym obracają się jej bohaterowie.
Anyway to bardzo udana kontynuacja i muszę dodać, że historia Ragnara i Igi podoba mi się najbardziej z całej trylogii.

1. Fighter
2. Anyway
3. Fu#k up
Anyway wciągnęło mnie totalnie od samego początku, znów przeczytałam w 1 dzień.
Jeśli znacie...

O co chodzi w tej książce? Korona królowej bądź króla Familiady dla tego kto odpowie. Anyway…
Psioczyłem, że seria Incognito, to „nie TA Świst”, że brak tych charakterystycznych cech, przy których te wszystkie książki o dniach (nie koniecznie akurat o „tych” dniach) wydają się być lekturą arcyskromną. No i wróciłem do „Fightera” i Anyway.
To jest „TA Świst” z tymi takimi specyficznymi iskierkami w oczach (bardzo trafnie to nazwała kiedyś Pani Renata Beger, mi nie wypada powtórzyć). Akcja toczy się na wszystkich frontach, a do zakochania wystarczy jeden krok czy jedna noc, jak kto woli. Zapowiadające się ONSy przekształcają się w relacje długotrwałe. Do tego złamane nosy, wybite zęby i błyskawiczne akcje rodem z najlepszych filmów akcji. Panie i Panowie są oddani sprawom Erosa i Aresa, jak ich ucieleśnione formy na tej pełnej grzechu i występku Ziemi.
BACH! TRACH! Pozamiatane. Zęby wybite, orgazmy przeżyte.
Prosto, kiczowato, ostro. Przepychanki słowne. Dużo popkulturowych sloganów. Niby głupie, a jednak fajne. Pani Świst, wracamy do starego. Lepsze jest wrogiem dobrego XD

To jest „TA Świst” z tymi takimi...

Znakomita książka, świetnie się czyta, polecam ;)

Znakomita książka, świetnie się czyta, polecam ;)

Nie zaczynaj czytać, bo przepadniesz! Kolejna książka autorki wciągająca od pierwszych stron. Wartka akcja, świetne wykreowani bohaterowie, rewelacyjnie przeplatająca się akcja wszystkich części cyklu. MEGA ❤️

Jak zwykle się nie zawiodłam.

Jak zwykle się nie zawiodłam.

Uwielbiam autorkę I jej styl. Ostry jezyk, ciete riposty i duzo seksu bez zbednego lania wody. Ciekawa, i mam nadzieję, że to tylko wstęp do rozwinięcia akcji I duuuzej afery;)) polecam

1966

Otto Weininger napisał kiedyś skrajnie mizoandryczną książkę "Płeć i charakter". "Anyway" mógłby być osadzony w podobnym uniwersum - mamy tutaj śluzarę, której głównym motorem napędowym jest wskakiwanie na złych chłopców, nawet kosztem ryzykowania kariery zawodowej, seks, seks, seks, w tle jakaś intryga, więcej złych chłopców, och, jacy oni pociągający, seks, penis, weź mnie. Nie mam nic do takich scen samych w sobie, obleśność też jest formą sztuki, ba, nawet prymitywne historyjki postaci z metra ciętych też mogą być odprężające, przecież nie każda historia musi być superduper dogłębna, może być schematyczna i rozrywkowa. Nawet na 365 dni jest miejsce na rynku. Ale tutaj to jest hit.

Ktokolwiek kryje się pod pseudonimem pani Świst, umie jednak pisać na tyle dobrze, że czyta się szybko i bez większych zgrzytów (poza nierzadką żeżunrcją),mimo zupełnego niemal braku fabuły innej niż "seks, napalona, bad boy". Z chęcią przeczytałbym coś innego tej autorki (autora?),bo to sprawia wrażenie raczej rzemieślniczo dobrze spisanych mokrych snów incela.

Książka o wiele bardziej wciągająca niż tom pierwszy. Sporo się działo, wydarzenia były ciekawe, a cała fabuła po prostu ciekawa i intrygująca.

• Przeczytane 2023