Occulta

Okładka książki Occulta Paulina Świst
Okładka książki Occulta
Paulina Świst Wydawnictwo: Akurat Cykl: Incognito (Paulina Świst) (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Incognito (Paulina Świst) (tom 2)
Akurat
2023-11-22
2023-11-22

Ale ja to lubię, lubię, lubię!!!

Ale ja to lubię, lubię, lubię!!!

Książka zaczyna być "czytalna" od około setnej strony. Nieco gorsza niż 1 część, ale bawiłam się całkiem dobrze.

Ankę, Artura i Szczepana znacie z pierwszej części serii Pauliny. Od zatrzymania Anioła minęło raptem trzy miesiące. Życie bohaterów pozorne wróciło do normy. Wszystko zmienia się, gdy Anka dostaje zaproszenie na Occultę 🚢 To, co się działo na statku, powinno zostać na statku. Ale nie tym razem. Pojawiają się kolejne ciała, a przesłanie z nich płynące jest jedno. Życie trio wisi na włosku.
Każdego dnia cień Kruka 🦅 coraz bardziej przysłania im rzeczywistość i mocniej zaciska ręce na ich szyjach.
Kolejny psychopata, kolejne śledztwo i kolejne dramaty.
Sytuacja uczuciowa tej trójki też do spokojnych nie należy 🔥
Kogo wybierze Anka? Kto będzie gotów zapłacić najwyższą cenę za jej życie? I kto stoi za tą koronkową robotą? Nikomu nie można ufać. Każdy jest podejrzany 💀

Paulina, jak zawsze, funduje nam mnóstwo emocji, zagadek i ciekawostek. Nie zabrakło nawiązań do bieżących wydarzeń, ciekawostek medycznych, słownych przepychanek i scen, przyspieszających bicie serca♥️
Ta mroczna seria jest inna od poprzednich. Groza przeplata się z humorem, a romans z niebezpieczeństwem. Jednym słowem, to, co tygryski lubią najbardziej 😍

Jak zwykle - świetna książka autorki. Sentyment dodatkowy ze względu na fakt, że doskonale znam dzielnice Katowic, w których dzieje się akcja a dodatkowo w jednej mieszkam ;)
Jak zwykle pełna dobrego humoru, wciągająca intryga. Bardzo dobra książka na poprawę humory, nie można się od niej oderwać a można oderwać się od codziennych problemów.

Jak zawsze świetna!

Jak zawsze świetna!

Typowa książka jeśli ktoś chce się odstresować.

Typowa książka jeśli ktoś chce się odstresować.

Jak zawsze spotkanie z bohaterami książek Pauliny Świst to dla mnie czysta przyjemność.

Tym razem losy Anki, Artura i Szczepana przecina prawdziwy Kruk, który za wszelką cenę pragnie zdobyć Annę.

Akcja niespodziewanie wymyka się spod kontroli i dziewczyna znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie.

Wiele niewiadomych skrywa ta część.
Wiele skrywanych pytań pozostawionych bez odpowiedzi.

Mam nadzieję,że autorka nie będzie kazała nam długo czekać na następną część.

Wiele niewiadomych skrywa ta część.
Wiele skrywanych pytań...

Ja po prostu lubię poczucie humoru autorki. Jak trzeba sobie zakląć to klnie a nie "bułkę przez bibułkę a ch.. do buzi".

Trzy miesiące po aresztowaniu Anioła Artur i Szczepan jeżdżą po Polsce z odczytami na temat seryjnych morderców. Kto jak kto, ale oni wiedzą o tym naprawdę dużo. Może nawet więcej, niż sami by chcieli. Anka – jak to Anka – goni za sensacyjnym materiałem: uczestniczy w zorganizowanej na jachcie Occulta orgii, w której biorą udział wysoko postawione osoby. Niektóre z nich nie cofną się przed niczym, żeby rola w skandalicznej sprawie na zawsze pozostała tajemnicą.
Przez chwilę wydaje się, że życie całej trójki wróciło na w miarę normalne tory…Ale tylko przez chwilę. Znowu zaczynają ginąć ludzie, znowu każdy może okazać się sprawcą.

Moim zdaniem słabsza od pierwszej części ale i tak jest to dużo lepsza Paulina Świst niż kiedykolwiek :)
Fajnie zbudowane postacie, ciekawe charaktery i mroczna sprawa do rozwiązania. Ogólnie oceniam pozytywnie

• Przeczytane 2023