Karuzela

Okładka książki Karuzela
Paulina Świst Wydawnictwo: Akurat Cykl: Karuzela (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Karuzela (tom 1)
Akurat
2018-11-14
2018-11-14
literatura polska

Okładka książki Grzeszny rok Małgorzata Falkowska, D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Iza Maciejewska, Marta Matulewicz, Daria Skiba, Alicja Skirgajłło, Anna Crevan Sznajder, Aniela Wilk, Paulina Świst
Ocena 7,6
Grzeszny rok Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Świąteczne namiętności Edyta Folwarska, J.B. Grajda, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Magdalena Winnicka, Anna Wolf, Paulina Świst
Ocena 7,2
Świąteczne nam... Edyta Folwarska, J....
Okładka książki Niebezpieczne związki I.M. Darkss, Edyta Folwarska, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Alicja Sinicka, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Magdalena Winnicka, Anna Wolf, Paulina Świst
Ocena 7,2
Niebezpieczne ... I.M. Darkss, Edyta ...

Fajna książka dla lubiących mocne słowa, dużo akcji I erotyki. Książkę czyta się szybko, mnóstwo dialogów, wartka akcja. Polecam na miły wieczór.

Zdecydowanie tak. Musiałam sporo googlować i się dokształcać w zakresie VAT. Trochę terminologii mnie przerosło, bo nie mieszkam w tym kraju. Ale ogarnęłam i pokochałam

Dwoje młodych ludzi, adwokaci – Piotr i Olka są głównymi bohaterami książki „Karuzela”. Przyjaźnią się od studiów, ale dopiero teraz między nimi nawiązuje się głębsza relacja. Ona mężatka z mężem hazardzistą, sama ma problemy z używkami. Piotr – mąż Magdaleny, która leczy się po załamaniu nerwowym. Bohaterowie, którzy rozkręcają karuzelę podatkową, która z czasem przysparza im coraz większe problemy.

Ja nie wiem co to było. To była najgorsza przeczytana przeze mnie książka. Ciężko mi się to czytało. Żadnych emocji. Chciałam, aby to jak najszybciej się skończyło. Bohaterowie – słabi, ciężko ich polubić. Relacja, która między nimi się stworzyła - słaba, nawet nie wiem do końca, kiedy ona się pojawiła. Rozmowy, teksty które rzucali między sobą… serio? Wszystko szybko się działo, ledwie coś się rozkręcało to już było koniec. Nie, nie i jeszcze raz nie. Rozczarowałam się.

Zabawna, na jeden wieczór, lekka lektura , mi się podobało -biorę następna część..

Polecam! Nie zawiedziecie się na tej kontynuacji serii.

Polecam! Nie zawiedziecie się na tej kontynuacji serii.

Po serii Prokuratora, spodziewalam się czegoś więcej.
Pierwszy tom kolejnej serii nie wzbudził we mnie jakiś szczegolnych odczuć.
Choć tematyka zapowiadała się bardzo ciekawie-autorka nie zgłębiła powiązań karuzeli podatkowej, przez co czułam niedosyt. Sceny seksu też raczej pisane na siłę, byle były...
Ogólny zarys książki bardzo ciekawy, proste słownictwo, wartka akcja. Książka "na szybko"

Po serii Prokuratora, spodziewalam się czegoś więcej.
Pierwszy tom kolejnej serii nie wzbudził we mnie jakiś szczegolnych odczuć.
Ogólny zarys książki bardzo ciekawy, proste słownictwo, wartka akcja....

Taki prosty, lekki kryminał dla mało wybrednego czytelnika. Nie ma w nim ani ciętego języka, ani jakoś strasznie ponętnych scen erotycznych. Prosty język, czyta się szybko. Jasny, prosty przekaz. Taki kryminał na odmóżdżenie.

Dwoje młodych adwokatów Olka i Piotr. Obydwoje są w toksycznych związkach. Ona ma męża hazardzistę, on żonę, która leczy się po załamaniu nerwowym. Korzystając z prawniczej wiedzy i kontaktów w świecie przestępczym, rozkręcają karuzele podatkową. Nagle wszystko zaczyna się sypać. Olka trafia do więzienia, a Piotr ucieka na Śląsk. Kto sypnął i poszedł na współpracę z wymiarem sprawiedliwości? Tego próbują dowiedzieć się bohaterowie.
Bardzo mi się ta książka podobała, szybko się ją czytało. Od razu polubiłam Olkę za jej teksty, poczucie humoru i bezpośredniość. Dobrze, że na półce stoją kolejne tomy, ponieważ jestem bardzo ciekawa co było dalej.
Książkę przeczytałam już jakiś czas temu i na prawdę podobają mi się książki Pani Pauliny, wiec czekam na każdą kolejną, która wyjdzie z pod Jej pióra 😃

Dla fanow tego typu ksiazek to bedzie dobra propozycja

Dla fanow tego typu ksiazek to bedzie dobra propozycja

Nie wiem skąd bierze się fenomen autorki. O ile pierwsze dwie książki mogły przyciągać uwagę ponieważ zaskakiwały nieco "świeżością" i odmiennym stylem - obecnie każda kolejna nie prezentuje nic nowego. Te same wątki, podobne, średnio zarysowane postacie nie prezentujące nic oprócz ostrego języka i wyuzdanego sexu. Ile można czytać to samo? Autorka nawet nie próbuje zagłębić się w psychikę swoich bohaterów, rozbudować nieco akcję o nowe watki. Ciągle powiela te same motywy.