Dzisiaj śpisz ze mną

Wydawnictwo: Filia
Bezimienna

Powieść autorki bloga "Panna Anna Biega", inspirującego tysiące kobiet! "Na ręce wysypał mi się brokat, Twój brokat, z którego zawsze się śmiałem. (…) Zebrałem wszystkie ziarenka i wrzuciłem z powrotem do książki. Dzięki temu częściowo jesteś ze mną." Nina zdaje się mieć ułożone życie: kochający mąż, śliczne córki, stabilizacja. W najmniej oczekiwanym momencie ten spokój burzy Jan, młody i...

Powieść autorki bloga "Panna Anna Biega", inspirującego tysiące kobiet!

Nina zdaje się mieć ułożone życie: kochający mąż, śliczne córki, stabilizacja. W najmniej oczekiwanym momencie ten spokój burzy Jan, młody i przystojny mężczyzna, który sprawia, że znów czuje się piękną i zmysłową kobietą. I choć Nina broni się przed rodzącą się namiętnością, to nie może uwolnić się od marzeń o Janie. To on przypomniał jej jaka była kiedyś. To on uwolnił tęsknotę za tą dziewczyną, którą była zanim weszła w rolę żony i matki. Targana emocjami, poczuciem odpowiedzialności i namiętnością, kobieta dojrzewa do podjęcia tej jedynej, właściwej decyzji. Jednak czy jest to możliwe? Czy w tej sytuacji jest tylko jedno dobre rozwiązanie? Czy odpowiedzialność za rodzinę zawsze musi oznaczać rezygnację z marzeń? Czy miłość usprawiedliwia każdą decyzję? A może przeciwnie, to miłość właśnie wymaga poświęceń?

"Dzisiaj śpisz ze mną" to piękna i zmysłowa opowieść o marzeniach, trudnych wyborach i odpowiedzialności.

Anna Szczypczyńska opowiada historię, która może dotyczyć każdej z nas. Wszystkie bowiem stajemy przed niezliczoną ilością wyborów, a każda decyzja niesie za sobą konsekwencje. I choć nigdy nie wiemy jakie one będą, to to co przeżyjemy buduje nas na nowo. Najważniejsze jest to, by świadomie stawiać kolejne kroki, bo zawsze gdzieś tam czeka na nas miłość.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Zapowiedzi

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Zapowiedzi

Herbatkow87a | 2018-10-26
Na półkach: Recenzenckie, Przeczytane
Przeczytana: październik 2018

Tytuł “Dzisiaj śpisz ze mną” jest bardzo oczywisty, jednak subtelna okładka nadaje tej książce innego charakteru. Już nie spodziewamy się soczystego erotyka. Tak przynajmniej było w moim przypadku. I moje przypuszczenia się sprawdziły. Otrzymałam przyjemną opowieść o miłości, pożądaniu i wyborach. Z życiem głównej bohaterki mogłaby się utożsamiać niejedna z nas. Mąż, dzieci, praca, codzienność i monotonia, wspomnienie przeszłości. Z jednym małym wyjątkiem, Nina zrobiła “ten” krok. Nie zdradzę Wam jaki. Może zachęcę Was tym do przeczytania. Czy to, co zrobiła, wyjdzie jej na dobre, czy raczej będzie żałować?
Zanim napiszę Wam co nieco, o czym jest książka, podzielę się moimi odczuciami. Potraktowałam tę książkę jako przerywnik w cięższych klimatach. I nie zawiodłam się. Powieść Anny Szczypczyńskiej jest lekka i przyjemna w odbiorze. Nie powala na kolana, ale ma coś w sobie. Wzbudza przemyślenia. O nas samych, o małżeństwie, o naszych uczuciach. Napisana jest w ciekawy. I nie chodzi...

kogellmogell | 2018-10-08
Przeczytana: 01 października 2018

Gdy patrzycie na powyższą okładkę, oraz tytuł książki, to jaka historia tworzy Wam się w wyobraźni? Bo mi początkowo typowy romans, z nutką zmysłowych scen łóżkowych, oraz szczęśliwym zakończeniem. I tak: ✔️ książka jest zmysłowa, ale z pewnością nie banalna, ✔️ jest romans, ale nie tak oczywisty jak mogłoby się nam wydawać, ✔️ i jest naturalnie zakończenie, ale czy szczęśliwe? Na pewno nie idealne i przepełnione słodyczą. Zapytacie dlaczego? Dlatego, że życie również nie jest idealne i nie pisze perfekcyjnych scenariuszy.

Główną bohaterką powieści jest Nina, matka i mężatka, która spełnia się zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Z pozoru ma wszystko, czego może pragnąć kobieta, ale czy rzeczą ludzką nie jest chcieć więcej? I pożądać czegoś, czego akurat nie mamy? Nina zaczyna błądzić i staje przed wyborem, który może zaważyć na całym jej dalszym życiu. Pragnie beztroski i lekkomyślnych chwil uniesień, ale jednocześnie wspomina potknięcia z przeszłości...

Powiem szczerze, że Anna...

klawawarszawianka | 2018-10-10

(...) Przyznam bez bicia - książkę przeczytałam w dwa wieczory. Jest napisana współczesnym językiem, bez wulgaryzmów, w sposób wciągający. I choć zarys fabuły i otoczka historii (zdrada w związku) jest Wam zapewne znana również z innych powieści, mamy tutaj powiew świeżości. To książka z historią, która mogła się przytrafić każdej kobiecie. I nie, nie mam na myśli tylko zdrady czy pożądania. Chodzi mi również o sceny erotyczne, które są realistyczne. Tu ktoś może podrapać się w głowę i zastanowić co mam na myśli, więc od razu objaśniam - chodzi mi o to, że nie ma tu chodzenia po suficie, niekończących się fajerwerków i różowych słoni dookoła. Nie mamy tu wyidealizowanego obrazu pierwszej miłości, dla której świat dookoła się zatrzymał. W życiu codziennym możesz położyć się, cały dzień patrzeć w sufit i myśleć o nebieskich migdałach, ale świat na Ciebie nie zaczeka. W pracy nie przejdzie wymówka "myślałam o jego pięknych, wielkich oczach", dzieci nie nakarmisz zasłyszanymi od...

galizelle | 2018-10-08
Przeczytana: 08 października 2018

Szczerze mówiąc dziwią mnie tak wysokie oceny tej książki. Ale może to po prostu ja mam dość prostych, wręcz błahych historii. Znam autorkę i jej książka mnie rozczarowała - spodziewałam się czegoś więcej. Językowo sprawnie, ale nie powala. Z tematem podobnie - ileż było już podobnych powieści! Główna bohaterka zdradza męża i nic sobie z tego nie robi. Opisy seksu momentami niesmaczne. Czy naprawdę każda autorka/każdy autor opisujący seks muszą w kółko używać tych samych słów? Aż coś mi się od nich robi. Wiele scen nudnych i zupełnie niepotrzebnych. Zapomnę o tej powieści tak szybko, jak ją przeczytałam. Liczyłam na więcej, zawiodłam się. Szkoda.

Kaś | 2018-10-06
Przeczytana: 06 października 2018

"Dzisiaj śpisz ze mną". Intrygujący tytuł. Intrygująca fabuła. Przeplatana wspaniałymi cytatami znanych i cenionych pisarzy. Historia zawiła. Zaś zakończenie najlepsze jakie mogło być w tej historii. Choć nie idealne. Bo... Przeczytajcie książkę.

maria_soko | 2018-10-20
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 20 października 2018

"Dzisiaj śpisz ze mną" opowiada historię warszawskiej dziennikarki, która tęskni za czasami studenckiej młodości.
Postać w książce zbudowana jest głównie przez opisy modnych miejsc, do których chodzi i wina, które pije. Ewentualnie przez opisy zbliżeń seksualnych z młodszymi mężczyznami, do których jej tęskno.

Po książkę sięgnęłam jako aktywna czytelniczka bloga autorki i nie sposób oprzeć się wrażeniu, że główna bohaterka jest projekcją autorki za pomocą tych samych pasji, sposobu ubierania, ulubionych potraw, czy partnera.

Obserwując od dawna Annę Szczypczyńską i jej zamiłowanie do literatury klasycznej (które również podziela bohaterka ;)), liczyłam na coś więcej, niż erotyczne fantazje.

Książka należy do łatwych i przyjemnych - "na jedną noc".

maobmaze | 2018-11-07
Przeczytana: 06 listopada 2018

Historię Niny, głównej bohaterki, poznajemy na dwóch płaszczyznach czasowych. Przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Nina jest ustatkowaną kobietą- ma dobrą pracę, męża i dwie córeczki. Gdy w jej życiu pojawia się Jan, w kobiecie budzą się wspomnienia- wraca myślami, do lat młodzieńczych, kiedy jej życiem zawładnął Kamil. Zapragnęła życia jakie miała kiedyś- gdy nic nie musiała, a wszystko mogła. Gdy nikt jej nie ograniczał, a życie było beztroskie i pełne przygód. Jednocześnie nad życie kocha swoje córeczki, bez których nie wyobraża sobie życia. Niną targają sprzeczne emocje, nie wie jak powinna postąpić, by być szczęśliwa, jednocześnie nikogo nie krzywdząc.

Autorka dość brutalnie opisała małżeństwo, w które niepostrzeżenie wkradła się monotonia, w którym brakuje iskier i zaangażowania. Jednocześnie odnoszę wrażenie, że wiele kobiet, mniej czy bardziej, utożsami się z główną bohaterką i będzie podzielała jej wątpliwości i przemyślenia. Ania bardzo prawdziwie opisała...

Karina | 2018-10-15
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 października 2018

Bardzo ciekawa pozycja o dość trudnym temacie.
Każdy z bohaterów jest przedstawiony przez autorkę w taki sposób, że można się z nimi utożsamić. Nie ma tutaj kryształowo dobrych czy na wskroś złych postaci. Wszyscy mają swoje wady i zalety. Zupełnie jak w realnym życiu.
Główna bohaterka, Nina, jest na takim etapie życia / związku, że zaczyna za czymś tęsknić. Wydawać by się mogło, że ma wszystko - kochanego i kochającego męża, dwie śliczne córeczki, super pracę, do której wstaje co rano z przyjemnością. Właściwie czego chcieć więcej. A jednak na tym szczęśliwym obrazku zaczynają się pojawiać jakieś rysy. Mąż zaczyna coraz więcej czasu poświęcać swojej pasji (planuje wyprawę na Grenlandię), a ich rozmowy dotyczą już właściwie tylko życia rodzinnego. Nie ma już między nimi tej chemii co kiedyś. I na pewno nie pomagają w tym niektóre stwierdzenia męża, który twierdzi na przykład, że przecież Nina jest jego żoną i matką jego dzieci, więc nie musi mu się podobać. I w całej tej sytuacji...

jacdzi | 2018-10-09
Przeczytana: 09 października 2018

Mam bardzo mieszane uczucia. Dzisiejsze czasy nie stawiaja na piedestale trwalych zwiazkow, stad podejscie autorki jest cenne. Historia jest intrygujaca, jednak bardzo zawila. Niekoniecznie do konca logiczna. Ksiazka emanuje zmyslowymi opisami, erotycznymi scenami, niekiedy mocnymi, jednak sam seks opisywany ciagle tymi samymi slowami, momentami staje sie to monotonne, nudne. Watki pro-sportowe wywazone i fajne, w koncu autorka to biegaczka, a bohaterka redaguje dzial fit w prasie.

Michał | 2018-10-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 października 2018

Ania Szczypczyńska stworzyła historię, z którą zidentyfikuje się wiele kobiet. Dawno nie czytałem książki, która tak autentycznie i szczerze opowiada o emocjach, przeżyciach, potrzebach, pragnieniach. Tak prosto z serca, bez koloryzowania życia. Czytając miałem przed oczami bohaterów i opisywane sytuacje. Wszystko przez realność całej historii i opisy, które bez niepotrzebnych przedłużeń, pozwoliły mi poczuć klimat i wszystko sobie wyobrazić. Dodatkowo książka pełni rolę przewodnika po Warszawie. Po lekturze wiele Warszawskich miejsc będzie kojarzyło mi się tylko z randkowaniem. ''Dzisiaj śpisz ze mną'' to książka do polecenia Paniom i Panom. Zaskakuje i nie można się od niej oderwać. Warto poznać tę powieść. Oby więcej tak udanych debiutów literackich. Wróżę bestseller!