Ścigany

Wydawnictwo: Między Słowami
Gosia

Danka i Hubert to dwoje życiowych straceńców. Byli przekonani, że nic dobrego ich nie czeka. Aż spotkali siebie. Danka pomogła mu, kiedy ranny i ścigany przez policję uciekał przez bieszczadzkie bezdroża. Uwierzyła w jego niewinność, choć był poszukiwany za zabójstwo. Był taki jak ona. W oczach miał gniew, w duszy mrok, a w sercu głęboką ranę po wielkiej miłości. I jeszcze większej...

Był taki jak ona. W oczach miał gniew, w duszy mrok, a w sercu głęboką ranę po wielkiej miłości. I jeszcze większej krzywdzie.
Hubert sprowadził na nią same kłopoty. Aby go chronić musiała znosić poniżenie i oddać się innemu mężczyźnie. Ale oddała mu tylko ciało. Serce zamroziła już dawno. Nie miała nic do stracenia i na niczym ani na nikim jej nie zależało. Nie można jej było przekupić ani zastraszyć.
Tylko miłość była w stanie to zmienić. I namiętność, tak silna, że pali wszystko, co stanie jej na drodze.

źródło opisu: facebook.pl

źródło okładki: facebook.pl

Nie potrafię obiektywnie oceniać pisarstwa pani Michalak i nawet nie zamierzam próbować. Nie interesuje mnie, że ma ono ewidentne wady - czasem zbyt wiele dramatyzmu, czasem za duża dawka sentymentalizmu, nieprawdopodobne zwroty akcji... Naprawdę mnie to nie obchodzi, bo każdą kolejną jej powieść czytam z ogromnymi emocjami, wzruszeniem, często łzami... Taka ze mnie płaksa, a autorka jakimś sposobem zawsze trafia w moje czułe struny...

Nie inaczej było tym razem. Owszem, może to historia trochę momentami naciągana, ale pokochałam ją i chcę więcej... Dawno już aż tak nie denerwowałam się przy książce - tyle tutaj tragedii, okrucieństwa, niesprawiedliwości, że aż szlag mnie trafiał! A Hubert - to mój nowy książkowy mąż;)

Nic nie poradzę - jestem sentymentalną babą i uwielbiam czytać o miłości z przeszkodami, zalewając się przy tym łzami;).

A Autorkę błagam o następny tom - teraz, natychmiast!

PS. Na szczęście nie jest to erotyk, a takie miałam obawy z powodu dopisku "dla...

Gosia | 2018-09-17
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 17 września 2018

Książka wywołała u mnie sporo emocji, czytałam ją z zapartym tchem. Pomimo, iż wiele sytuacji było może mało realnych, mnie bardzo się podobała. Przyszła mi na myśl inna książka pani Katarzyny - Mistrz a potem druga część Zemsta. Tutaj również kończy się w taki sposób, ze można by dopisać tom drugi (czekam na to!!!)
Historię Huberta, ściganego przestępcy za zabójstwo prezydenta oraz Danki, która podjęła się opieki i ukrycia go przed pościgiem, powinna przeczytać każda fanka tej autorki. Polecam gorąco!

rinos | 2018-09-17
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 15 września 2018

--prawie 8 gwiazdek--

"Ścigany" ma jedną zaletę, która zagłusza wady tej książki, a mianowicie - wciąga... bardzo... i tak do ostatnich stron.

Historia Danki i Huberta jest prawie tak dobra jak "Mistrz" p. Michalak. W "Ściganym" dzieje się dużo, mimo to nie jest naszpikowany takimi zwrotami akcji jak w "Leśnej trylogii". Jest to fikcja literacka, owszem, jednak będę się czepiać poświęcenia głównej bohaterki. Sorry, ale tego nie kupuję. Taka ofiarność dla obcego faceta? W imię czego? Jego życia? Za to odjęłam gwiazdki.
Dodatkowy minus za język literacki - chodzi mi o wszechobecne partykuły li oraz takie rekwizyty jak "nań" czy "doń". Te archaizmy są obce współczesnej mowie potocznej i nie są mile widziane w języku pisanym, a "Ścigany" rozgrywa się w czasach obecnych, dlatego tak bardzo mnie to irytowało.

Chociaż najnowsza książka K.Michalak nie jest wolna od wad, świetnie się ją czyta. Rzadko można trafić na historie, które pochłaniają tak czytelnika. Z jednej strony nie można...

Asia | 2018-09-07
Przeczytana: 07 września 2018

Najchętniej chciałabym ponownie wziąć do ręki "Ściganego". I ponownie przeżyć te wszystkie emocje, które mi towarzyszyły kiedy go czytałam. Jestem tak ogromnie szczęśliwa, tak wielce usatysfakcjonowana, że trafił w moje ręce. Przyznaję, moją ulubioną książką jest powieść właśnie Pani Kasi, "Mistrz". I niestety po jego przeczytaniu miałam trochę problemy. Uzależniłam się od niego, i każda kolejna książka, która trafiała w moje ręce nie była w stanie mnie do końca zadowolić.
Dziękuję Pani Katarzynie Michalak za cudowną przygodę z Hubertem i Danką. ❤️📖, teraz już wiem że po prostu trzeba było chwilkę poczekać ☺️ na tą jedną, jedyną perełkę. Ten klejnot w literaturze kobiecej 💎 Nie będę zdradzała treści, ale powiem tylko jedno to trzeba KONIECZNIE przeczytać!

mania_kch | 2018-09-18
Na półkach: 2018, Przeczytane

Przypadła mi do gustu ta historia. Było napięcie, akcja, trochę rozlewu krwi trochę miłości nienachalnej, niewulgarnej.
Czytało się z przyjemnością i ciekawością.
Faktycznie nadużywanie zwrotów li, nań czy doń może być drażniące zwłaszcza, że to opowieść współczesna, jednak nie na tyle bym zdyskwalifikowała tę książkę. Można to zaakceptować i cieszyć się czytaniem.
To samo tyczy się naciągania niektórych wątków, jednak mieściło to się w granicach zdrowego rozsądku.
Polecam :)

Gola | 2018-09-07
Przeczytana: 07 września 2018

Każda książka tej autorki to pozycja obowiązkowa w mojej biblioteczce i to zaraz po premierze. Autora ma lekkość pióra i każdą jej książkę nawet o niczym czyta się miło i przyjemnie. Dużo dialogów, czyta się szybko i czym prędzej chce się dowiedzieć co dalej. Tak naprawdę to książka o niczym, akcji tutaj jak na lekarstwo ale.... ale i tak przeczytałam ją w dwa wieczory i sięgałam po książkę w wolnej chwili. ale i tak ją polecę i na pewno sięgnę po kolejną pozycję tej autorki.

Bezimienna | 2018-09-10
Na półkach: 2018, Dno, Przeczytane

Policzyłam.
25 razy użyty zwrot "nań". Sama nie wiem, czy na możliwości tej autorki, to dużo czy mało. Nie znalazłam "brzoskwinki", 'jaskini", "węża".
Za to jesssst Carlos :P
Facet, który szuka schronienia u Danki, której przerwał popełnianie samobójstwa.
Ona stawia mu się i prowokuje "No zabij mnie, no zabij mnie", no bo bezczelny jej przerwał, to niech teraz odwali za nią czarną robotę.
Chwilę później prowadzą dialog, gdzie ona przyznaje się do "wypożyczania" swojej stodoły obywatelom Ukrainy. Na sugestię ze strony Carlosa, że może pora skończyć z tą gościnnością, odpowiada mu, cytuję: "I czekać, aż mnie zgwałcą i zamordują? Użyczam im stodoły w zamian za święty spokój. I pozwól, że pozostanę gościnna."
Kobito, zdecyduj się, chcesz żyć czy nie? I jeszcze taka okazja, gwałt, mniam. W innej książce uznany przez autorkę, za całkiem fajne wydarzenie.
Poziom, dno. Składnia zdań, dno.
Przekartkowałam tylko i wyłącznie z ciekawości, tak mnie to "nań" mierziło :P

NIE...

palalela | 2018-09-10
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 10 września 2018

Właśnie skończyłam czytać najnowsze wypociny pani Michalak i na przemian kręcę głową powtarzając w myślach „ja pierd***” i śmieję się w głos jak jakaś opętana. Bo różne brednie wypisywane przez „ałtorkę” dane było mi czytać, ale takich to jeszcze nie. Otóż”: Polska jest mocarstwem, a Polacy znienawidzoną nacją, którą ciągle ktoś napada i gwałci; z tej przyczyny zostaje powołana jednostka Gniew Orła (a jak! Kto „pisarce” zabroni?), której niezaprzeczalną gwiazdą jest „Carlos – tak na niego wołali”* („ludzie z poza jego miasta, pewnie oni rację mają” – sorry, nie mogłam się powstrzymać), skrzywdzony przez los, ale hojnie obdarzony przez naturę żołnierz, który zostaje posądzony o zastrzelenie z zimną krwią trzydziestopięcioletniego „pana Prezydenta”* (musiało to nastąpić zaraz po wyborach, bo głową naszego państwa może zostać osoba, która ma co najmniej tyle wiosen na karku, ale teraz to już się czepiam). Tak się dziwnie dzieje, że w miejscu, w którym koledzy po fachu próbują „zrobić...

Iwona | 2018-09-08
Przeczytana: 07 września 2018

Nowa książka Pani Kasi bardzo mi się podobała.
Czytało mi się ją lekko i z wielką przyjemnością. I z każdą stroną chciałam się dowiedzieć co dalej. Gorąco polecam

Teraz mam dylemat, która podobała mi się bardziej "Ścigany" czy "Mistrz"?

Snieznooka | 2018-09-15

„Ścigany” jest pierwszą książką autorstwa Katarzyny Michalak, którą udało mi się przeczytać, jestem w niej zakochana, tak samo jak w Hubercie Karlingu, dziwicie mi się? Powinniście sięgnąć po lekturę, czym prędzej i poczuć to samo, co ja, kiedy coraz bardziej poznawałam charakter tego niezłomnego żołnierza, a macie okazję, bowiem książka miała premierę 5 września, jest, więc dostępna w sprzedaży. Co mnie skusiło po sięgnięcie po tą pozycję? Okładka pozycji od jakiegoś czasu przemykała się po bookstagramach, grafik odwalił kawał dobrej roboty, jest niezwykle klimatyczna i odpowiednia do historii, która rozgrywała się w Bieszczadach, a dalej? Opis książki, który obiecywał wiele, namiętność, która spali za sobą wszystko, czy to otrzymałam?
Myślę, że tak i znacznie więcej.

"- Wstawaj! Tylko powoli! - warknął do skulonej pod drzewem kobiety, celując z potężnego glocka między jej szeroko otwarte oczy.
Ona zaś... zamiast poderwać się na równe nogi z rękami w górze i błagać o litość......