Ścigany

Wydawnictwo: Między Słowami
Gosia

Danka i Hubert to dwoje życiowych straceńców. Byli przekonani, że nic dobrego ich nie czeka. Aż spotkali siebie. Danka pomogła mu, kiedy ranny i ścigany przez policję uciekał przez bieszczadzkie bezdroża. Uwierzyła w jego niewinność, choć był poszukiwany za zabójstwo. Był taki jak ona. W oczach miał gniew, w duszy mrok, a w sercu głęboką ranę po wielkiej miłości. I jeszcze większej...

Był taki jak ona. W oczach miał gniew, w duszy mrok, a w sercu głęboką ranę po wielkiej miłości. I jeszcze większej krzywdzie.
Hubert sprowadził na nią same kłopoty. Aby go chronić musiała znosić poniżenie i oddać się innemu mężczyźnie. Ale oddała mu tylko ciało. Serce zamroziła już dawno. Nie miała nic do stracenia i na niczym ani na nikim jej nie zależało. Nie można jej było przekupić ani zastraszyć.
Tylko miłość była w stanie to zmienić. I namiętność, tak silna, że pali wszystko, co stanie jej na drodze.

źródło opisu: facebook.pl

źródło okładki: facebook.pl

Nie potrafię obiektywnie oceniać pisarstwa pani Michalak i nawet nie zamierzam próbować. Nie interesuje mnie, że ma ono ewidentne wady - czasem zbyt wiele dramatyzmu, czasem za duża dawka sentymentalizmu, nieprawdopodobne zwroty akcji... Naprawdę mnie to nie obchodzi, bo każdą kolejną jej powieść czytam z ogromnymi emocjami, wzruszeniem, często łzami... Taka ze mnie płaksa, a autorka jakimś sposobem zawsze trafia w moje czułe struny...

Nie inaczej było tym razem. Owszem, może to historia trochę momentami naciągana, ale pokochałam ją i chcę więcej... Dawno już aż tak nie denerwowałam się przy książce - tyle tutaj tragedii, okrucieństwa, niesprawiedliwości, że aż szlag mnie trafiał! A Hubert - to mój nowy książkowy mąż;)

Nic nie poradzę - jestem sentymentalną babą i uwielbiam czytać o miłości z przeszkodami, zalewając się przy tym łzami;).

A Autorkę błagam o następny tom - teraz, natychmiast!

PS. Na szczęście nie jest to erotyk, a takie miałam obawy z powodu dopisku "dla...

Angelic | 2018-10-01
Przeczytana: 01 października 2018

„Ścigany” Katarzyny Michalak, to chyba pierwsza książka tej autorki, w której stronę mój wzrok spoczął z natychmiastowym zainteresowaniem.

Fabuła skupia się wokół Huberta, który otrzymał zadanie w ramach pracy w specjalnej jednostce uderzeniowej, na usługach Rzeczpospolitej. Mężczyzna nie wiedział jednak, że zostanie zdradzony i wrobiony w morderstwo ogromnego kalibru. Z beznadziejnej sytuacji, krwawiącego z ran postrzałowych, ratuje go Danka, była lekarka, która sama mogłaby się pochwalić, niemałym bagażem negatywnych doświadczeń.

Powiem szczerze, że czułam się zaintrygowana całym spiskiem i prowadzeniem akcji, która miała rozwiązać zagadkę i zbliżyć do siebie bohaterów. W miarę czytania okazały się jednak dwie rzeczy. Po pierwsze postać negatywna, która szantażowała Dankę, oczekując jej ciała w zamian za milczenie, była tak ohydnym typem, że za każdym razem kiedy owy Pan się pojawiał, miałam ochotę własnoręcznie skręcić mu kark. Po drugie, nie sądziłam, że wątek obyczajowy i...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po "Mistrzu" i "Zemście" kolejna powieść "Dla dorosłych"ze względu na dużą ilość śmiałych scen seksu.
Tym razem nie mamy do czynienia z gangsterem, ale z agentem jednostki specjalnej "Gniew Orłów", która ma za zadanie ochronę Polaków poza granicami kraju.
Jest on oskarżony o zabójstwo prezydenta. Ścigany przez policję, służby wywiadowcze, wojsko oraz straż graniczną ponieważ cała akcja rozgrywa się w Bieszczadach.I właśnie tu schronienia i pomocy udziela mu Danka, początkowo niechętnie a później już z własnej woli postanawia mu pomóc, oczyścić z zarzutów jego imię i udowodnić jego niewinność. Hubert ciężko ranny, jest całkowicie zdany na jej łaskę i tak powoli zaczyna łączyć ich wspólna tajemnica.
Jak zwykle autorkę ponosi wyobraźnia i powieść jest czasami bardzo nierealna i naciągana. Jak zwykle ma wiele wad ale też i zalet i jak zwykle razi archaiczny język w którym się autorka lubuje.
Ale jak zwykle czyta się lekko i z zainteresowaniem. Może nie ma zbyt szybkiej akcji, ale są...

Jolka | 2018-10-09
Przeczytana: 09 października 2018

Katarzyna Michalak potrafi w doskonały sposób oczarować czytelnika."Ścigany" to doskonała powieść,która mnie zachwyciła .Czytałam ją z ogromnymi emocjami i wzruszeniem.To nic,że autorkę poniosła trochę wyobraźnia ale w sumie ja to kocham w Jej książkach.
Nie ma tu może jakiejś szalonej akcji ale jest sporo emocji,które sprawiły,że nie mogłam się od niej oderwać.Oj,sporo się nadenerwowałam przy niej.Jest tu sporo tragedii,okrucieństwa i sporo niesprawiedliwości,którą pragną sprowadzić na właściwy tor Hubert oraz Danka.
Hubert-mężczyzna wrobiony w morderstwo Prezydenta,postrzelony znajduje schronienie u Danki-kobiety,która zmęczona życiem chce odebrać sobie życie.Zostaje jednak zmuszona do tego by pomóc Hubertowi.I tak pomału pomiędzy nimi nawiązuje się nić przyjaźni,a później namiętność.Nie wszystko jednak jest takie proste.
Nie chcę tu dalej uchylać rąbka tajemnicy ,zapraszam jednak do książki,która mam nadzieję zachwyci niejednego czytelnika.

rinos | 2018-09-17
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 15 września 2018

--prawie 8 gwiazdek--

"Ścigany" ma jedną zaletę, która zagłusza wady tej książki, a mianowicie - wciąga... bardzo... i tak do ostatnich stron.

Historia Danki i Huberta jest prawie tak dobra jak "Mistrz" p. Michalak. W "Ściganym" dzieje się dużo, mimo to nie jest naszpikowany takimi zwrotami akcji jak w "Leśnej trylogii". Jest to fikcja literacka, owszem, jednak będę się czepiać poświęcenia głównej bohaterki. Sorry, ale tego nie kupuję. Taka ofiarność dla obcego faceta? W imię czego? Jego życia? Za to odjęłam gwiazdki.
Dodatkowy minus za język literacki - chodzi mi o wszechobecne partykuły li oraz takie rekwizyty jak "nań" czy "doń". Te archaizmy są obce współczesnej mowie potocznej i nie są mile widziane w języku pisanym, a "Ścigany" rozgrywa się w czasach obecnych, dlatego tak bardzo mnie to irytowało.

Chociaż najnowsza książka K.Michalak nie jest wolna od wad, świetnie się ją czyta. Rzadko można trafić na historie, które pochłaniają tak czytelnika. Z jednej strony nie można...

Gosia | 2018-09-17
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 17 września 2018

Książka wywołała u mnie sporo emocji, czytałam ją z zapartym tchem. Pomimo, iż wiele sytuacji było może mało realnych, mnie bardzo się podobała. Przyszła mi na myśl inna książka pani Katarzyny - Mistrz a potem druga część Zemsta. Tutaj również kończy się w taki sposób, ze można by dopisać tom drugi (czekam na to!!!)
Historię Huberta, ściganego przestępcy za zabójstwo prezydenta oraz Danki, która podjęła się opieki i ukrycia go przed pościgiem, powinna przeczytać każda fanka tej autorki. Polecam gorąco!

mania_kch | 2018-09-18
Na półkach: 2018, Przeczytane

Przypadła mi do gustu ta historia. Było napięcie, akcja, trochę rozlewu krwi trochę miłości nienachalnej, niewulgarnej.
Czytało się z przyjemnością i ciekawością.
Faktycznie nadużywanie zwrotów li, nań czy doń może być drażniące zwłaszcza, że to opowieść współczesna, jednak nie na tyle bym zdyskwalifikowała tę książkę. Można to zaakceptować i cieszyć się czytaniem.
To samo tyczy się naciągania niektórych wątków, jednak mieściło to się w granicach zdrowego rozsądku.
Polecam :)

Asia | 2018-09-07
Przeczytana: 07 września 2018

Najchętniej chciałabym ponownie wziąć do ręki "Ściganego". I ponownie przeżyć te wszystkie emocje, które mi towarzyszyły kiedy go czytałam. Jestem tak ogromnie szczęśliwa, tak wielce usatysfakcjonowana, że trafił w moje ręce. Przyznaję, moją ulubioną książką jest powieść właśnie Pani Kasi, "Mistrz". I niestety po jego przeczytaniu miałam trochę problemy. Uzależniłam się od niego, i każda kolejna książka, która trafiała w moje ręce nie była w stanie mnie do końca zadowolić.
Dziękuję Pani Katarzynie Michalak za cudowną przygodę z Hubertem i Danką. ❤️📖, teraz już wiem że po prostu trzeba było chwilkę poczekać ☺️ na tą jedną, jedyną perełkę. Ten klejnot w literaturze kobiecej 💎 Nie będę zdradzała treści, ale powiem tylko jedno to trzeba KONIECZNIE przeczytać!

Gola | 2018-09-07
Przeczytana: 07 września 2018

Każda książka tej autorki to pozycja obowiązkowa w mojej biblioteczce i to zaraz po premierze. Autora ma lekkość pióra i każdą jej książkę nawet o niczym czyta się miło i przyjemnie. Dużo dialogów, czyta się szybko i czym prędzej chce się dowiedzieć co dalej. Tak naprawdę to książka o niczym, akcji tutaj jak na lekarstwo ale.... ale i tak przeczytałam ją w dwa wieczory i sięgałam po książkę w wolnej chwili. ale i tak ją polecę i na pewno sięgnę po kolejną pozycję tej autorki.

Kasiek | 2018-10-27
Przeczytana: 19 października 2018

Kolejna dobra książka pani Michalak. Interesująca i wciągająca, choć czasami mało realistyczna. Jednak wartka akcja, a także wpleciony w nią wątek romantyczny, sprawiają, że warto po nią sięgnąć.