Allegro - kampania grudzień kat. romans

Pan Perfekcyjny

Wydawnictwo: Filia
Look the Part
aleqsia

Ta kobieta musi odejść! Niestety, jest jeden problem… Ellen Rodgers wydawała się idealną kandydatką do zamieszkania nad biurem Flinta Hopkinsa. Miła, dobrze wyglądająca kobieta sprawiała przy tym wrażenie cichej i spokojnej. Tymczasem dziewczyna okazała się… bardzo energiczną muzykoterapeutką. Teraz Flint, zamiast skupić się na pracy, musi wysłuchiwać dźwięków bongosów, gitar i śpiewania....

Ta kobieta musi odejść! Niestety, jest jeden problem…

Co gorsza, Ellen jest wkurzająco szczęśliwa i odczuwa ciągłą potrzebę naruszania przestrzeni osobistej Flinta – bez przerwy poprawia mu krawat, zapina guziki w koszuli i robi wiele innych rzeczy, wprowadzających w głowie mężczyzny niezły zamęt. Na dodatek kobieta trzyma w charakterze zwierzątek domowych… szczury. Tak, szczury!
Choć Flint marzy o wręczeniu Ellen wypowiedzenia najmu, jego autystyczny syn Harrison zdaje się przepadać za kobietą. Tych dwoje jest więc chwilowo na siebie skazanych, a z czasem ich miłosno-nienawistna relacja zaczyna się przeradzać w coś jednocześnie pięknego i tragicznego.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/298

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/298

Powiecie romans. Powiecie erotyk. Powiecie książka jakich powstało już wiele.
Zgoda, jest to romans, zgoda ma sceny erotyczne, ale do tego jest jedyny w swoim rodzaju. Bo opowiada o więzach międzyludzkich, nie tylko tych między dwójką bohaterów.
Równie ważna jak relacja między Ellen i Flintem jest relacja ich obojga z synem Flinta, z ojcem Ellen i masą innych bohaterów.
Ale nie tylko to czyni tę książkę wyjątkową. Nawet jeśli Harrison nie byłby dzieckiem autystycznym, co mocno komplikowało sytuację bohaterów, to sam romans był inny.

Bohaterowie pozostają sobą do ostatniej chwili. Flint od pierwszej strony do ostatniej jest śfiniowatym prawnikiem, ale poza tym definiuje go wiele innych cech.
Ellen jest magiczna. Jest genialnie wykreowana. Oboje tworzą wybuchową mieszankę a ich historia jest prawdziwą opowieścią o żywych ludziach. O przeciwnościach które trzeba pokonać, o demonach przeszłości które trzeba odegnać.

Tak oboje mają przeszłość. Nie straumatyzowaną do granic...

Luna | 2018-09-16
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 16 września 2018

„– Świat się czasami kończy i zapomina zabrać cię ze sobą.
Rozumiem”.

To moja czwarta przygoda z książkami pani Jewel – powiedziałabym, że najbardziej wyważona i nie tak szokująca jak pozostałe, ale równie ciekawa i poruszająca. Emocje buzują na każdym kroku: łzy wzruszenia i radości, gniew, rozczarowanie – a to tylko niektóre z nich. Tym razem autorka zrzuca bombę już w prologu, potem jest spokojniej, ale to nie znaczy, że mniej emocjonalnie.

„Nie chcę niczego znajomego – bo właśnie to mnie zniszczyło.
Nie chcę przewidywalności – bo to nic ponad bolesną iluzję.
Kierowanie się rozumem za bardzo boli. Chcę po prostu zaistnieć
w czysto fizyczny sposób”.

Jewel to autorka, której nie można obsadzić w sztywne ramki i powiesić na ścianie – ona łapie za serce i nie chce puścić jeszcze długo po lekturze. Jej stylu i klasy nie można porównać z żadną inną autorką współczesnych romansów. W jednej postaci umieszcza jednocześnie jej dorosłość/dojrzałość i pomysłowość dziecka. Innym wychodzi...

mclena | 2018-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2018

"Sometimes the world ends and forgets to take you with it."

E. Ann Jewel napisała kolejną przepiękną i bardzo emocjonalną powieść, która mam nadzieję zachcecie kiedyś przeczytać - naprawdę warto.

"Feelings are our greatest compass. They will always lead you to the truth."

Było genialnie! Nie wiem nawet gdzie zacząć... Kreacja bohaterów, to jak "skalany" jest Flint, jego cudowny syn Harry, który chwytał mnie za serce i rozbawiał do łez, przezabawne sytuacje, z których Ellen i Flint potrafili wyjść jak nikt inny, ich jakże unikatowe historie, profesja głównej bohaterki... Cudowne dialogi... mogłabym tak wymieniać i wymieniać, a i tak nie zmieni to tego, że to jest książka, którą trzeba przeczytać. Oby tak dalej Pani Jewel - czekam na kolejne powieści, które mam nadzieję, będą równie dużą pożywką dla duszy jak właśnie dwa ostatnie projekty!

mania_kch | 2018-10-06
Na półkach: 2018, Przeczytane

Jestem mile zaskoczona tą książką. Mimo, że jej treść nie jest odkrywcza czy bardzo zaskakująca to jednak została tak napisana, że od samego początku jesteśmy ciekawi tego co wydarzy się dalej.
Styl pisania bardzo przyjemny, fabuła ciekawa, całokształt jak najbardziej wypada na tak :)
Polecam :)

WampirkaJustynka | 2018-09-28
Przeczytana: 28 września 2018

Z początku nie rozumiałam zachwytów nad tą książką. Ale z czasem myślałam sobie: Wow, ta książka jest naprawdę dobra. Było wszystko co lubię: śmiech, łzy i sporo wzruszenia. Choć przyznaję, że początkowo Ellen mnie wkurzała, ale koniec końców ją polubiłam. Tak więc serdecznie polecam.

magpie101 | 2018-10-01
Przeczytana: 30 września 2018

Styl pisania Pani Jewel jst specyficzny ale ja lubie jej ksiazki i polecam.
Pan Perfekcyjny spelnil moje oczekiwania, czesto sie wzruszalam i smialam. Glownych bohaterow polubilam od samego poczatku mimo, ze Pan P. byl wyniosly i gnurowaty, a jego syna wprost pokochalam. Koniec to miod na moje serce :)
Polecam!

Daria24 | 2018-09-16
Przeczytana: 16 września 2018

Sięgając po książkę z takim tytułem zawsze proszę aby główny bohater nie okazał się bogatym cwaniakiem a głowna bohaterka słodką idiotka w wiecznych opałach, na całe szczęście tak sie nie stało! Opis bardzo zachęcał ale bądźmy szczerzy ile razy przeczytaliśmy świetne, zachęcające opisy a później okazywało się, że to klasyczny gniot. Ta historia nie jest gniotem, jest przepiękna, wzruszająca, śmieszna ma wszystko czego pragnę w tego typu książkach, można zrywać boki i wylać tonę łez. Uwielbiam

Natalia | 2018-10-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 01 października 2018

Jak, dla mnie w tej historii nie ma nic odkrywczego. Nic co, by mnie zachwyciło.
Zaletą tej książki są jej główni bohaterowie, którzy są bardzo odmienni pod względem charakterów, ale oboje są dobrymi i wrażliwymi osobami. Nawet Flinta, naszego "Pana Perfekcyjnego" przy bliższym poznaniu da się lubić.
W mojej ocenie bohaterowie i początek historii są dobre, ale końcówka pełna banałów i niepotrzepanego przeciągania oczywistego zakończenia.

lulamae | 2018-09-19
Przeczytana: 19 września 2018

Opinia zawiera SPOILERY!!!

Dziesięć lat temu Flint Hopkins popełnił błąd, który kosztował go szczęście i naznaczył jego duszę na resztę życia. Uważa, że nie zasługuje w życiu na nic dobrego, a jedyną rolą i zadaniem w jego życiu jest wychowanie jak najlepiej potrafi jego autystycznego syna Harrisona.

Po dziesięciu latach od tragedii jest szanowanym prawnikiem i stara się robić wszystko co najlepsze dla Harrisona. Wtem w jego życiu pojawia się Ellen Rodgers. Kobieta, która chce być nowym najemcą jednego z jego lokalów. Ellen jest muzykoterapeutką, jednak Flint chyba nie zrozumiał na czym polega jej praca. Pierwszego dnia, kiedy słyszy łupanie w bębny wie, że musi zrobić wszystko aby eksmitować tę kobietę z budynku. Gorzej, że jego syn odnajduje przy Ellen swoją nową pasję - grę na gitarze, no i jeszcze coś... zamiłowanie do szczurków.

Ellen Rodgers po ciężkich przeżyciach i wielu stratach postanowiła przenieść się do Minneapolis i ułożyć sobie jakoś życie. Z zewnątrz wygląda...

Joanna J | 2018-11-05
Przeczytana: 25 października 2018

To co wyróżnia tę książkę na tle innych są bohaterowie. Niezwykli, nietuzinkowi, charakterystyczni, zapadający w pamieć. Filnt wydawałoby sie twardy i bezduszny prawnik i Ellen pewna siebie, zwykła, ale seksowna z ciętym poczuciem humoru. Oprócz nich poznajemy całą masę drugoplanowych postaci, które są równie ważne i bez których książka by nie istniała.
Mimo, że opowiadanie porusza ważne i trudne tematy, to przez cały czas z moich ust nie schodził uśmiech, a podsumować bym je mogła dwoma wyrazami urzekająca i optymistyczna historia.