Fu#k up

Okładka książki Fu#k up Paulina Świst
Okładka książki Fu#k up
Paulina Świst Wydawnictwo: Akurat Cykl: Fighter (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Fighter (tom 3)
Akurat
2023-04-26
2023-04-26
literatura polska

Wg.mnie najsłabsza i najnudniejsza z serii fighter.

Wg.mnie najsłabsza i najnudniejsza z serii fighter.

Słodko pierdząca ta książka nie była . Działo się i to do tego stopnia, że zdążyłam się pogubić o co chodzi , kto z kim i po co. Końcowy rozdział zrobił mi dodatkowy mix zależności i powiązań . Brakowało mi tu lekkości jak w innych książkach Pauliny . Całość serii na duży plus , ale w tej części się totalnie nie odnalazłam .

Świstak już tak ma, że jak coś napisze, to czyta się przyjemnie. No kobieta ma dar do tego.

Ciekawe kogo by obsadzili w serialu na miejscu tych wszystkich bohaterów. Bo to, że są oni nie do podrobienia to oczywiste.

"Fu#k up" to 3 już książka z serii "Fighter" Pauliny Świst, która jest dla mnie takim pewniakiem jeśli chodzi o coś niezobowiązującego, chociaż muszę przyznać, że ten cykl podobał mi się najmniej co nie zmienia faktu, że jak zawsze bawiłam się przy nim dobrze.

Warto zaznaczyć, że nie ma sensu brać się za tę pozycję bez znajomości wcześniejszych powieści, bo wszystko się ze sobą łączy, a "Fu#k up" jest najzwyczajniej w świecie zakończeniem tej serii i rozwiązaniem wszelkich intryg. Ja miałam krótką przerwę między 2, a 3 tomem i nie będę ukrywać, że gubiłam się w wątkach szczególnie podczas końcowych tłumaczeń powiązań i trochę żałuję, że nie przeczytałam całej serii na raz.

Ponadto jak zawsze mamy tu połączenie romansu, kryminału i obyczajówki, trochę rzucania mięsem, cięte riposty i trochę cytatów zarówno tych filmowych jak i muzycznych.
Poza tym bardzo lubię to jak autorka wplata w swoje historie aktualne wydarzenia ze świata.
Niestety, ale te 3 bohaterki pojawiające się w tej serii były jak klony, wszystkie tak samo ładne, z tym samym poczuciem humoru i zadziornością, trudno tak na prawdę byłoby rozróżnić, która jest która bez konkretnego zaznaczenia tego w tekście, ja wiem że prawie wszystkie kobiece postaci od Pauliny takie są niemniej jak pojawiają się na kartach jednej powieści robi się problem 😂.

Jeśli szukacie czegoś na odmóżdżenie i relaks to śmiało, jeśli zaczytujecie się tylko w ambitnych książkach, literaturze pięknej i noblistach to nie ma sensu.
Ja lubię i sięgam i pozostało mi czekać na kolejną książkę, która mam nadzieję będzie zwieńczeniem serii "Incognito"

Jak zawsze książka Pauliny Świst mega super! Polecam!

Jak zawsze książka Pauliny Świst mega super! Polecam!

generalnie ten cykl podobał mi się najmniej, niemniej miłe połączenie znajomych postaci w ostatniej części cyklu :) Mi zawsze przyjemnie czyta się książki Świst - po prostu mnie relaksują i są zabawne. Niemniej cyk Incognito, Paprocany czy Prokurator podobał mi się zdecydowanie bardziej.

Wciąga i bawi od samego początku. Świetna jak poprzednie. Polecam.

Wciąga i bawi od samego początku. Świetna jak poprzednie. Polecam.

To chyba najzabawniejsza książka Świst jaką do tej pory czytałam, często śmiałam się w głos. Czytało się bardzo szybko, a wręcz nie dało się oderwać. Zdecydowanie podoba mi się jak autorka wplata w swoje historie aktualne wydarzenia ze świata. Tym razem było niewiele seksu, za to sporo intryg i jak zwykle wspaniałe rozwikłanie sieci zależności.

Paulina Świst jest jedną z tych autorek, po której książki zawsze sięgam. Właśnie dlatego musiałam przeczytać Fu#k up. Nie będę ukrywała, że to jedna z tych powieści, do której raczej nie wrócę.

Główna bohaterka była dokładnie taka, jak się spodziewałam: bardzo zadziorna i nie potrafiła trzymać języka za zębami. Jej poczucie humoru niejednokrotnie mnie rozśmieszyło. Czasami zastanawiam się skąd autorka bierze takie teksty i sprawia, że pisane przez nią książki są nie do podrobienia. Mam wrażenie, że wszystkie kobiety wykreowane przez Paulinę Świst nie dają sobie w kaszę dmuchać i mają niezły charakterek.

Fu#k up jest trzecim tomem serii „Fighter” i muszę Wam powiedzieć, że nie mogłam się wgryźć w tę książkę. Choć mamy tutaj fajnie wykreowanych bohaterów, czegoś mi brakowało. Moim zdaniem drugi tom serii był najlepszy. W trójce nie mieliśmy tak wielu emocji, jakich oczekiwałam. Oczywiście nie brakowało poczucia humoru i fajnych tekstów ale liczyłam na coś więcej.

Bardzo często książki Pauliny czytam na jeden raz. Fabuła mnie wciąga i trudno mi się od niej oderwać a tutaj było zupełnie inaczej. Nie będę ukrywała, że spodziewałam się, iż ten tom również mnie zaciekawi. Niestety tak nie było.
Mam wrażenie, że trzeci tom był nieco zagmatwany. Niekiedy musiałam się dużo bardziej skupić, aby zrozumieć, co się właściwie dzieje. Niby mieliśmy fajny humor i ciekawą kryminalną zagadkę w tle ale moim zdaniem Paulina Świst stworzyła dużo lepszych historii.

Jeśli nie czytaliście tej serii – polecam wyrobić sobie własne zdanie. Może Wam bardziej przypadnie do gustu.

Masakra. Nie da się tego czytać. Średnio 2 wulgaryzmy na stronę, postacie trzydziestolatków+ napisane tak, jakby każdy z nich zatrzymał się na etapie wczesnego gimnazjum. Takie książki są po prostu nie do przyjęcia - to powinno nigdy nie wyjść poza bariery wattpada.

• Przeczytane 2023

Paulina Świst Fu#k up Zobacz więcej