Falling for Rachel/Convincing Alex
aleqsia

Z nakazu sądu Zack Muldoon jest oburzony, że jego brata ma bronić Rachel Stanislaski. Uważa, że młoda obrończyni z urzędu nie uratuje od więzienia Nicka, który wpadł w poważne tarapaty. Jest jeszcze bardziej zły, gdy sąd postanawia, by wspólnie z Rachel przez dwa miesiące sprawowali nadzór nad nastolatkiem. To oznacza, że spędzą wspólnie mnóstwo czasu, a on wolałby już nigdy nie spotkać pani...

Z nakazu sądu

Zack Muldoon jest oburzony, że jego brata ma bronić Rachel Stanislaski. Uważa, że młoda obrończyni z urzędu nie uratuje od więzienia Nicka, który wpadł w poważne tarapaty. Jest jeszcze bardziej zły, gdy sąd postanawia, by wspólnie z Rachel przez dwa miesiące sprawowali nadzór nad nastolatkiem. To oznacza, że spędzą wspólnie mnóstwo czasu, a on wolałby już nigdy nie spotkać pani adwokat, która coraz bardziej go fascynuje.

Szczęśliwa pomyłka

Detektyw Aleksij Stanislaski od razu zwrócił uwagę na tę atrakcyjną blondynkę. Mocno umalowana i w seksownych ciuszkach głośno dyskutowała z miejscowymi prostytutkami. Aresztował ją, by zadać kilka pytań w związku z prowadzonym śledztwem, Jednak Bess McKnee, znana scenarzystka, nie jest przestraszona, a raczej zadowolona z rozwoju sytuacji. Liczy na to, że przystojny detektyw pomoże jej w zbieraniu materiałów do serialu „Grzechy i kłamstwa”. Zamiast się obrazić, proponuje mu współpracę.

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl/ksiazka,4115,z-nakazu-serca.html

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl/ksiazka,4115,z-nakazu-serca.html

Zamiłowanie do książek Nory Roberts zaszczepiła we mnie mama, z którą czytałam każdy zdobyty tytuł. Lubię lekki styl pisania autorki, jej poczucie humoru i umiejętność ubierania w słowa uczuć dlatego też po długiej przerwie skusiłam się na wznowienie Z nakazu serca. Czy dostałam, to czego oczekiwałam?

Alicja | 2014-06-15

II część losów rodziny Stanislawskich (1."Z nakazu sądu",2."Szczęśliwa pomyłka")opowiadająca historię kolejnych potomków rodziny.Trochę ciekawsza od części I lecz również przewidywalna.W dalszym niesamowite więzi rodzinne, wzajemne wsparcie i pomoc w trudnych sytuacjach.Wątki humorystyczne,sumienne wywiązywanie się z pełnionych obowiązków,wiara w drugiego człowieka.

Katarzyna Busłowska | 2015-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2015

Tak jak Rachel i sędzia Beckett mam chyba słabość do niegrzecznych chłopców (oczywiście tylko w powieściach). Przez większość czasu miałam ochotę przytulić Nicka. Nawet, gdy zachowywał się jak dupek. Może zwłaszcza wtedy. Był taki samotny, niekochany i zagubiony. Trudno jest odnaleźć dobrą duszę w całej masie kryminalistów, z którą na co dzień ma do czynienia Rachel. Nick jest jak diament w popiele. Niewiele brakowało, a rozpłakałabym się, gdy sędzia Beckett wygłaszała swoją mowę podczas ostatniej rozprawy. Niby to tylko dwa miesiące, ale zdziałały cuda.

Wątek braterskich relacji Nicka i Zacka bardzo mi się podobał. Choć nie łączyły ich więzy krwi, Rachel zauważyła między nimi wiele podobieństw. Wynikały one z wychowania, a nie genetyki. Nick był jeszcze małym chłopcem, kiedy ich rodzice się pobrali i nowy starszy brat był dla niego wzorem do naśladowania. Dlatego pewnie przybrał tak wiele jego cech. Zaskakujące jest to, że choć tak długo nie utrzymywali kontaktów, podobieństwa...

Natalia | 2015-11-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 27 listopada 2015

Kolejne spotkanie z rodziną Stanislaski, poznajemy kolejnego członka tego klanu, a jest nią: Rachel, odważna, piękna, Pani adwokat, dla, której praca w życiu stanowi jedną z najwyższych wartości. Walczy o sprawiedliwość. I to praca do tej pory zajmuje większość jej czasu, ale do czasu, aż poznaje Zacka Muldoonowa i jego brata Nicka. Poznają się dość nie typowo. Ona jest adwokatem jego zagubionego brata. Uczucie przychodzi szybko choć ona się broni... Dużo się dzieje, problemy Zacka i Nicka są jak lawina, gdy jeden wydaję się rozwiązany, przychodzi następny. Jednak jaką rolę w tym wszystkim odegra Rachel?
Książka nie tylko jest o miłości, ale też o problemach rodzinnych i tym jak ważną rolę odgrywa w życiu, to, że możemy na kogoś liczyć. Bardzo wciągająca od pierwszej strony, ciekawa choć przewidywalna książka.

magda | 2011-05-21
Przeczytana: 21 maja 2011

Nora Robert- amerykańska pisarka , początkowo pracowała w reklamie i public relations, była też aplikantem adwokackim. Swoją twórczość literacką rozpoczęła w 1981 roku sagą Irlandzka wróżka. Pisze pod różnymi pseudonimami: Nora Roberts, Sarah Hardesty i Jill March, a także J.D. Robb.

Książka jest historią rodziny Stanislawski, a w zasadzie dwóch jej członków- Rachel i Aleksija. Rachel jest młodą panią adwokat. Poznajemy ją w sądzie, kiedy to zostaje obrońcą Nicka- nastolatka oskarżonego o włamanie do sklepu. Kobieta nie widzi w młodym złodzieju przestępcy, ale zbuntowanego i zagubionego człowieka, któremu chce pomóc. Robi wszystko, żeby nie sądzono go jako pełnoletniego i w końcu udaje jej się wywalczyć dwumiesięczny nadzór sądowy, po którym ma się odbyć rozprawa. W tym czasie Rachel wraz z przyrodnim bratem Nicka- Zackiem mają nie dopuścić, żeby ich podopieczny wpadł w jeszcze większe kłopoty. Kłopotem jest jednak sama Rachel. Jest młoda, piękna i inteligentna. Nawet nie zauważa,...

Zuela | 2015-04-23

Dzieje ukraińskiej rodziny w USA.Dwóch braci i dwie siostry szybko znajdujących swe miejsce w nowym świecie.Ciepłe

marcia | 2012-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2012

Od wczoraj przeczytałam całą i bardzo mi się podoba. W "Z nakazu serca" są dwie różne historie miłosne Rachel i Aleksja Stanislawskich. W pierwszej historii pod tytułem "Z nakazu sądu" Nora Roberts opisała jak Rachel poznaje swą prawdziwą miłość Zacka, a w drugiej "Niedowiarek" to Aleksji niesamowicie pociągający policjant poznaje piękną i zwariowaną Bess.
Gorąco polecam, ponieważ ta ukraińska rodzina jest na prawdę niesamowita, taka pełna miłości i zaufania, wszyscy bohaterowie są niezwykli i jedyni w swoim rodzaju. Pani Nora stworzyła na prawdę coś pięknego!

dona | 2015-02-08

Kolejna część opowieści o rodzinie Stanislawski. Tak jak poprzednia jest Super, czyta się z zapartym tchem. Gorąco polecam!

marcia | 2012-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2012

Możemy dowiedzieć się z tej książki jak poznali się Zack i Rachel, bohaterowie serii książek o rodzinie Stanislawski. Nie wiem co mogę powiedzieć o tej powieści, może tyle, że bardzo szybko i płynie się czyta, fabuła jest lekka i przyjemna, tak to chyba w zupełności wystarczy aby opisać "Z nakazu sądu".
Polecam na okres wakacyjnych upałów!

Biblioteczka Rudej | 2013-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2013

Pierwsza część,w której bohaterką jest Rachel świetna, druga taka sobie