Z nakazu serca

Cykl: Rodzina Stanislawskich (tom 3)
Wydawnictwo: HarperCollins
Falling for Rachel ; Convincing Alex
rodzina, detektyw, uczucie

Fascynująca opowieść o niezwykłej rodzinie Stanislaski - kochającej się i zżytej. Jej członkowie mogą liczyć na wzajemne wsparcie w każdej sytuacji. Rachel Stanislaski, obrońca z urzędu, początkowo nie wydawała się Zackowi Muldoonowi odpowiednią osobą. Ten mieszkający na Manhattanie były marynarz pilnie potrzebował doświadczonego i sprytnego adwokata. Nie dla siebie, a dla przyrodniego...

Rachel Stanislaski, obrońca z urzędu, początkowo nie wydawała się Zackowi Muldoonowi odpowiednią osobą. Ten mieszkający na Manhattanie były marynarz pilnie potrzebował doświadczonego i sprytnego adwokata. Nie dla siebie, a dla przyrodniego brata, nastolatka, który z głupoty wpadł w poważne tarapaty. Po bliższym poznaniu Zack odkrył, że Rachel jest nie tylko wyśmienitą prawniczką, ale także bardzo piękną kobietą... zakochany...

Aleksij Stanislaski, policyjny detektyw, zaaresztował bezwstydnie zachowującą się młodą kobietę. Popełnił jednak fatalną pomyłkę; wziął za prostytutkę Bess McKnee, autorkę scenariuszy seriali telewizyjnych. Bess uznała, że przystojny detektyw nie tylko może pomóc jej w zbieraniu materiałów do kolejnego filmu, ale wprost idealnie do niej pasuje. Tylko musi go o tym przekonać...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Zamiłowanie do książek Nory Roberts zaszczepiła we mnie mama, z którą czytałam każdy zdobyty tytuł. Lubię lekki styl pisania autorki, jej poczucie humoru i umiejętność ubierania w słowa uczuć dlatego też po długiej przerwie skusiłam się na wznowienie Z nakazu serca. Czy dostałam, to czego oczekiwałam?

Alicja | 2014-06-15

II część losów rodziny Stanislawskich (1."Z nakazu sądu",2."Szczęśliwa pomyłka")opowiadająca historię kolejnych potomków rodziny.Trochę ciekawsza od części I lecz również przewidywalna.W dalszym niesamowite więzi rodzinne, wzajemne wsparcie i pomoc w trudnych sytuacjach.Wątki humorystyczne,sumienne wywiązywanie się z pełnionych obowiązków,wiara w drugiego człowieka.

Katarzyna Busłowska | 2015-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2015

Tak jak Rachel i sędzia Beckett mam chyba słabość do niegrzecznych chłopców (oczywiście tylko w powieściach). Przez większość czasu miałam ochotę przytulić Nicka. Nawet, gdy zachowywał się jak dupek. Może zwłaszcza wtedy. Był taki samotny, niekochany i zagubiony. Trudno jest odnaleźć dobrą duszę w całej masie kryminalistów, z którą na co dzień ma do czynienia Rachel. Nick jest jak diament w popiele. Niewiele brakowało, a rozpłakałabym się, gdy sędzia Beckett wygłaszała swoją mowę podczas ostatniej rozprawy. Niby to tylko dwa miesiące, ale zdziałały cuda.

Wątek braterskich relacji Nicka i Zacka bardzo mi się podobał. Choć nie łączyły ich więzy krwi, Rachel zauważyła między nimi wiele podobieństw. Wynikały one z wychowania, a nie genetyki. Nick był jeszcze małym chłopcem, kiedy ich rodzice się pobrali i nowy starszy brat był dla niego wzorem do naśladowania. Dlatego pewnie przybrał tak wiele jego cech. Zaskakujące jest to, że choć tak długo nie utrzymywali kontaktów, podobieństwa...

Natalia | 2015-11-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 27 listopada 2015

Kolejne spotkanie z rodziną Stanislaski, poznajemy kolejnego członka tego klanu, a jest nią: Rachel, odważna, piękna, Pani adwokat, dla, której praca w życiu stanowi jedną z najwyższych wartości. Walczy o sprawiedliwość. I to praca do tej pory zajmuje większość jej czasu, ale do czasu, aż poznaje Zacka Muldoonowa i jego brata Nicka. Poznają się dość nie typowo. Ona jest adwokatem jego zagubionego brata. Uczucie przychodzi szybko choć ona się broni... Dużo się dzieje, problemy Zacka i Nicka są jak lawina, gdy jeden wydaję się rozwiązany, przychodzi następny. Jednak jaką rolę w tym wszystkim odegra Rachel?
Książka nie tylko jest o miłości, ale też o problemach rodzinnych i tym jak ważną rolę odgrywa w życiu, to, że możemy na kogoś liczyć. Bardzo wciągająca od pierwszej strony, ciekawa choć przewidywalna książka.

magda | 2011-05-21
Przeczytana: 21 maja 2011

Nora Robert- amerykańska pisarka , początkowo pracowała w reklamie i public relations, była też aplikantem adwokackim. Swoją twórczość literacką rozpoczęła w 1981 roku sagą Irlandzka wróżka. Pisze pod różnymi pseudonimami: Nora Roberts, Sarah Hardesty i Jill March, a także J.D. Robb.

Książka jest historią rodziny Stanislawski, a w zasadzie dwóch jej członków- Rachel i Aleksija. Rachel jest młodą panią adwokat. Poznajemy ją w sądzie, kiedy to zostaje obrońcą Nicka- nastolatka oskarżonego o włamanie do sklepu. Kobieta nie widzi w młodym złodzieju przestępcy, ale zbuntowanego i zagubionego człowieka, któremu chce pomóc. Robi wszystko, żeby nie sądzono go jako pełnoletniego i w końcu udaje jej się wywalczyć dwumiesięczny nadzór sądowy, po którym ma się odbyć rozprawa. W tym czasie Rachel wraz z przyrodnim bratem Nicka- Zackiem mają nie dopuścić, żeby ich podopieczny wpadł w jeszcze większe kłopoty. Kłopotem jest jednak sama Rachel. Jest młoda, piękna i inteligentna. Nawet nie zauważa,...

Zuela | 2015-04-23

Dzieje ukraińskiej rodziny w USA.Dwóch braci i dwie siostry szybko znajdujących swe miejsce w nowym świecie.Ciepłe

marcia | 2012-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2012

Od wczoraj przeczytałam całą i bardzo mi się podoba. W "Z nakazu serca" są dwie różne historie miłosne Rachel i Aleksja Stanislawskich. W pierwszej historii pod tytułem "Z nakazu sądu" Nora Roberts opisała jak Rachel poznaje swą prawdziwą miłość Zacka, a w drugiej "Niedowiarek" to Aleksji niesamowicie pociągający policjant poznaje piękną i zwariowaną Bess.
Gorąco polecam, ponieważ ta ukraińska rodzina jest na prawdę niesamowita, taka pełna miłości i zaufania, wszyscy bohaterowie są niezwykli i jedyni w swoim rodzaju. Pani Nora stworzyła na prawdę coś pięknego!

dona | 2015-02-08

Kolejna część opowieści o rodzinie Stanislawski. Tak jak poprzednia jest Super, czyta się z zapartym tchem. Gorąco polecam!

marcia | 2012-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2012

Możemy dowiedzieć się z tej książki jak poznali się Zack i Rachel, bohaterowie serii książek o rodzinie Stanislawski. Nie wiem co mogę powiedzieć o tej powieści, może tyle, że bardzo szybko i płynie się czyta, fabuła jest lekka i przyjemna, tak to chyba w zupełności wystarczy aby opisać "Z nakazu sądu".
Polecam na okres wakacyjnych upałów!

Biblioteczka Rudej | 2013-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2013

Pierwsza część,w której bohaterką jest Rachel świetna, druga taka sobie