Słodsze niż czekolada

Seria: Zaczytaj się
Wydawnictwo: Znak Literanova
literatura piękna
Ag2S

Samantha zawsze wiedziała, że poświęci się prowadzeniu rodzinnej fabryki czekolady. Od kiedy babcia Rose wyśniła pierwszy przepis na legendarne, najlepsze na świecie praliny, czekoladowa tradycja była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Niestety przyszłość nie wygląda słodko. Jeśli Samantha nie zdoła spłacić zaciągniętego przez poprzedniego dyrektora kredytu, fabrykę przejmie bank oraz...

Niestety przyszłość nie wygląda słodko. Jeśli Samantha nie zdoła spłacić zaciągniętego przez poprzedniego dyrektora kredytu, fabrykę przejmie bank oraz jego manager – irytująco arogancki przystojniak Blake Preston.

Samantha przysięga do tego nie dopuścić. Wraz z matką i siostrami wpada na wyborny pomysł: zorganizuje w miasteczku walentynkowy festiwal czekolady…

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3644,Slodsze-niz-czekolada

katala | 2018-06-01
Przeczytana: 12 marca 2016

Skończyłam czytać kilka dni temu, ale jakoś recenzja wypadła mi z głowy. To nie do końca dobrze, ponieważ należę do osób, które powinny pisać recenzję tuż po przeczytaniu, o ile nie w trakcie. Więc pewnie będzie mniej i nawet może coś ucieknie, ale lepsze to niż nic.
Kilka lat temu nie miałam nawet pojęcia, że istnieją takie powieść. Długie cykle zaczepione w jednym miejscu, opisujące nie tylko poszczególnych bohaterów, ale ich kolejne lata, otoczenie, świat w którym budzą się i zasypiają. A potem na jedne serie sama wpadłam, na inne otworzyły mi dziewczyny oczy. Lubię Carr, Macomber, Miller czy Wood. I pewnie jeszcze kilka innych.
Czy Sheila Roberts ze swoim miasteczkiem trafi na listę tych lubianych?
Nie wiem.
Bo o ile lubię tego typu historie, o tyle zwracam uwagę na ich wykonanie.
W przypadku Słodszego niż czekolada jest różnie. Trudno tej książce odmówić wątku obyczajowego. Zdecydowanie dużo miejsca autorka przeznaczyła na prezentację postaci. Dokłada do tego przeszłość,...

"Słodsze niż czekolada" - smakowity tytuł, który zachęca do sięgnięcia po, jak się okazuje, ciekawą opowieść autorstwa Sheili Roberts. Mnie niestety książka dość długo kusiła swoją czekoladową oprawą, ale w końcu postanowiłam po nią sięgnąć. I nie żałuję...

Autorka zabiera czytelników do niewielkiego, ale urokliwego Icicle Falls położonego w stanie Waszyngton, w górskiej krainie, gdzie swoją rodzinną firmę o nazwie "Słodkie Sny" prowadzą prawdziwe kobiety z charakterem. Fabryka czekolady powstała tu już lata temu i od kilku pokoleń jest wizytówką rodziny Sterlingów. Niestety od pewnego czasu biznes kuleje, a nawet znalazł się nad przepaścią i jedyną osobą, która może uratować rodzinne dziedzictwo jest Samantha - najstarsza z sióstr Sterling. Dlaczego dobrze prosperująca firma stanęła na skraju bankructwa przeczytacie w książce. Dodam tylko, że zarówno Samantha, jak i jej mama oraz dwie młodsze siostry łatwo się nie poddają, a Festiwal Czekolady organizowany w okolicach Walentynek...

Gala | 2017-03-11
Przeczytana: 12 lipca 2016

Nie pamiętam już co mnie skłoniło do sięgnięcia po tę książkę. Prawdopodobnie okładka i tytuł ale niestety dostałam mniej niż oczekiwałam.Takie sobie czytadełko na dwa letnie popołudnia ponieważ czyta się szybko i przyjemnie.Nie ma tu specjalnie nad czym się rozwodzić. Prawdopodobnie za jakiś czas zapomnę, że w ogóle ją przeczytałam.Ciekawostką są rozpoczynające każdy rozdział cytaty, może nie górnych lotów ale przykuwających uwagę.

Adrianna | 2017-01-07

Pomoc można znaleźć tam gdzie się tego nie spodziewamy.

Ewelina | 2016-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Historia na typową komedię romantyczną. Samantha po śmierci swojego ojczyma przejmuje rodzinną firmę produkującą czekoladę w wielkim kryzysie. Na dodatek bank (i nowy prezes - kolega ze szkoły) nie chce dać więcej czasu na spłatę kredytu. Jak się okazuje, również matka Sammy jest pozbawiona środków, gdyż polisa jej męża wygasła, a dom wart jest mniej niż w momencie zakupu.
Sammy wraz z siostrami i mamą wymyślają sposób na uratowanie rodzinnego dziedzictwa - festiwal czekolady w ich uroczym miasteczku. Ta impreza na pewno przyciągnie wielu turystów i całe miasteczko na tym skorzysta, ale czy dziewczyny zdążą zarobić wystarczająco żeby spłacić kredyt w banku na czas.
I czy odnajdą swoją miłość, zwłaszcza że festiwal będzie tuż przed Walentynkami?

kasiula | 2016-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Książkę czyta się tak powoli jak powoli toczy się w niej akcja.
Główna bohaterka przejmuje firmę na skraju bankructwa. Aby ratować fabrykę czekolady urządza festyn, który oczywiście kończy się sukcesem a jej największy dotąd wróg (dyrektor banku w którym zalega z kredytem)okazuje się być największym sprzymierzeńcem - przyszłym mężem. Banalne? No cóż, książka nie zachwyca ale też nie "uwiera". Myślę, że gdyby na jej podstawie powstał film byłby lepszy niż tekst. Przyjęłabym go jako jeden z tych słodkich "bzdetów" lecących w czwartkowy wieczór w TVP a tak czuję rozczarowanie. Po czekoladowym tytule spodziewałam się czegoś więcej, czegoś chociażby na poziomie "Czekolady" J.Harris a tak...? No cóż, dla Czekoladowych Snów co najmniej jedna gwiazdka mniej.

G-abiks | 2016-02-26

Lekka i słodka opowiastka :). Może fabuła nie jest zbyt ambitna, ale przeplatana fajnymi przepisami. Książka na zimowe popołudnie, jako deser do herbatki :)

Wioluśka | 2016-02-10

8/52/2016
lekka, łatwa i przyjemna :)

Klaudia Cebula | 2016-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Witajcie w Icicle Fallis miasteczku gdzie znajduje się osobliwa fabryka czekolady.

Słodkie Sny to rodzinny biznes Sterlingów, odziedziczony po prababce, której przyśniła się pralinka, życiodajny smakołyk całej familii.

Największe nadzieje z przedsiębiorstwem wiąże prawdziwa miłośniczka czekolady Samantha. Niestety obecnym zarządcą firmy był Waldo, partner matki. Akcja powieści rozpoczyna się w momencie gdy trwa jego pogrzeb.

Kolejne zwroty akcji dowodzą, że Słodkie Sny dzierży w swoich rękach właśnie Samantha. Firma okazuje się jednak mocno zadłużona a ubezpieczenie po Waldo wygasło. Piekielne długi wraz z czekoladowym dziedzictwem przejmuje Samantha. Jej siostry wyjechały z miasta a matka pogrążona jest w żałobie.

Samantha musi radzić sobie własnymi metodami. Najpierw próbuje przekupić koszem słodyczy Blake'a Prestona, bankowego menadżera, niestety jej duma nie pozwala jej płaszczyć się przed wierzycielem. Ten oszołomiony temperamentem próbuje zdobyć serce kobiety, ale czy...

Wrażenia z lektury...
Są dobre, przyjemne i słodkie, ale nie za słodkie. Niby czekoladowo, ale za mało czekolady. Czułam się tak jakbym połykała wyrób czekoladopodobny a nie prawdziwą czekoladę. Czyli... było miło, ale nie wystarczająco by spełnić moje oczekiwania, choć dziękuję za gościnę.
Książka nie jest aż tak czekoladowa jak np. "Czekolada" Joanny Harris czy "Charlie i fabryka czekolady", niestety nie spowodowała, że miałam ochotę na czekoladę, nie pobudzała moich kubków smakowych i nie doprowadzała do obłędu jak to było w przypadku dwóch wyżej wymienionych tytułów.
Samo gadanie o tym jaka ich czekolada jest najlepsza na świecie nie wystarczyło mi żeby podbić moje serce, a wręcz irytowało mnie brak skromności u głównej bohaterki, która momentami mnie wkurzała, chociaż trzeba przyznać, że jej sarkastyczne uwagi lub sytuacje z nią czasami mnie rozbawiały, więc co do poprawienia humoru, książką tę bazę zaliczyła.
Nie rozkoszowałam się książką w pełni i nie jestem w pełni...