Kocha, nie kocha

2012-06-21
978-83-7839-203-3
Krzysztof Mazurek
romans literatura kobieca miłość

Powieść dla miłośniczek romansów

Pomyliłam kolejność czytania tej serii, na swoją obronę powiem, że nie wiedziałam że to jest seria i że książki są ze sobą powiązane. Chociaż jak dla mnie to można je czytać niezależnie od siebie.
Abigail uwielbia dziergać różne rzeczy. Dzięki swojej przyjaciółce otrzymuje w spadku kawałek ziemi razem z małym domkiem.
Cade kowboj z krwi i kości, który nie lubi jak mu się obcy ludzie kręcą po jego ziemi. Niestety nie ma nic do gadania. Z czasem się przekonuję, że nowa współlokatorka nie jest całkiem taka zła.
Spodobała mi się dynamika relacji między Abigail a Cadem. Iskrzyło nieźle między nimi.

Cade kowboj z krwi i kości, który nie lubi jak mu się...

Lekka i przyjemna odskocznia. Nic tylko ubrać sweterek, zaparzyć herbatkę i zatracić się w ich historii ❤️ polecam :)

Świetna, zabawna książka oczywiście z wątkiem miłosnym. Wspaniała opowieść o miłośniczce robótek nad drutach i przystojnym acz niedostępnym farmerze. Na szczęście wszystko dobrze się kończy i miłość jak zwykle jest ponad wszystkim.

Potrzebowałam książki na poprawę humoru i rozluźnienie i ta pozycja idealnie się wpasowała w moje wymagania. To bardzo ciepła, obyczajowa powieść w której mamy wszystko począwszy od kłótni, dramatów z przeszłości, a kończąc na szukaniu swego miejsca na ziemi i znalezieniu miłości.
Bardzo polubiłam Abigail i jej nietuzinkową pasję czyli robienie na drutach. To było bardzo urocze, z kolei Cade to seksowny kowboj, który pod maską twardego faceta jest mięciutki i słodki.
Zdecydowanie polecam tą książkę osobom, które mają gorszy dzień, bo naprawdę ona potrafi poprawić humor.

Lekki, czarujący romans z zabarwieniem kryminalnym.
Farma na wzgórzach, otoczona pięknymi krajobrazami, a w tym wszystkim Abigail i Cade, którzy rozwijają kłopotliwą znajomość.
Jeden testament, wiele problemów.

Książka ma swój urok. Pasterski, wiejski klimat powoduje, że bardzo przyjemnie się czyta.
Fabuła opiera się głównie na miłości bohaterki do tkactwa i robieniu na drutach. Związek bohaterów to spirala uczuć, od nienawiści do miłości. Na początku musieli się tolerować, a ich relacja z każdym dniem się zmieniała.
Charakter Abigail daje wiele do życzenia. Bohaterka zachowywała się jak naiwna nastolatka i momentami śmieszył mnie jej brak logiki.
Podobały mi się ironiczne odzywki Cade'a i jego twardy charakter, choć na początku był opryskliwy i wybuchowy.
Wątek prześladowcy dodał do historii odrobinę grozy i przełamał miłosną nudę.
Ogólnie jest to miła lektura, przy której można się odprężyć.

Lekki, czarujący romans z zabarwieniem kryminalnym.
Jeden testament, wiele problemów.

Fabuła opiera się głównie na miłości bohaterki do tkactwa i robieniu...

Bardzo fajna, ciepła opowieść.
Czasem przewrotna z dreszczykiem emocji.
On rolnik, hodowca owiec, a ona z wełny robi swetry :-)
Bardzo przyjemna, czasem zabwna, ale i wzruszająca pozycja.

Bardzo fajna, ciepła opowieść.
Czasem przewrotna z dreszczykiem emocji.
On rolnik, hodowca owiec, a ona z wełny robi swetry :-)
Bardzo przyjemna, czasem zabwna, ale i wzruszająca pozycja.

Bardzo szybko udało mi się książkę zdobyć. I niemal tak samo szybko przeczytać.
Zdecydowanie książka z gatunku: lekkich, łatwych i przyjemnych. Pewnie, że można byłoby sobie zadać pytanie - czy nie za bardzo jest lekka, łatwa i przyjemna, ale na to chyba każdy musi odpowiedzieć samodzielnie. Ja podejrzewam, że w moim przypadku ocena tej „lekkości”, uzależniona była w dużej mierze od mojego zmęczenia, a co za tym idzie zapotrzebowania na teksty niekoniecznie trudne, smutne i przygnębiające. A jako, że byłam bardzo zmęczona, to wiele nie narzekałam.
Raczej uśmiechałam się pod nosem i od czasu do czasu zastanawiałam czy faktycznie bohaterowie mają tyle lat, na ile wskazuje ich metryka.
Historia niewątpliwie jest z gatunku tych ciepłych, do poduszki i poprawy nastroju. Młoda dziewczyna dziedziczy po bliskiej przyjaciółce kawałek ziemi i postawiony na nim domek, który ku zdziwieniu i zaskoczeniu, znajduje się na środku dużego gospodarstwa zajmowanego przez drugiego spadkobiercę. Dziewczyna z miasta, która chce odnaleźć się w swojej pasji na wsi i gospodarz, który nie ma planów dalekosiężnych – jego życie koncentruje się na gospodarstwie, owcach i spotkaniach z dziewczynami (bywa, że kilkoma jednocześnie). W jego poukładane życie wpada niekoniecznie ogarnięta młoda dziewczyna. Ale co ważne zdeterminowana walką o swoje robótki i swój sklep.
Wydawać by się mogło, że z takiego starcia dwóch osobowości może wyjść coś iskrzącego, drażniącego, nawet wybuchowego. Moim zdaniem, nie do końca tak wyszło. Nie wiem czy to było celem autorki, ale gdyby planowała jakoweś starcie, to wypadło raczej blado. Bohaterowie, a i owszem, mają dylematy, nękani są swoimi emocjami, ale są one pokazywane jakby przez cienką bibułkę, która nie tylko nie pozwala wiedzieć o co im chodzi, ale równie skutecznie, nie pozwala im albo na pojednanie, albo na kłótnię z piorunami. Sprawia to, przynajmniej dla mnie, że historia wypada ogólnie monotonnie. O ile na początku możemy śmiać się razem z bohaterką i jej perypetiami – jak choćby historia z alpakami, czy sceny w barze, o tyle w drugiej połowie, wkraczamy w świat lekko smętnego zakochania. Raczej emocjonalnego wyrażonego w pojedynczych myślach na ten temat, niż okazywanego drugiej stronie. Bohaterowie zmieniają nastrój i zachowania o 180 stopni. Dzieje się tak zwykle na podstawie kilku zasłyszanych słów, niczym nie podyktowanych przeczuć. Przechodzą od namiętnego (w sumie niedoszłego) seksu w pakamerze do zupełnej oziębłości i odrzucenia w kilka godzin. Trochę jak żuraw i czapla, niby chcą, ale jednak nie do końca i gdy jedno jest na tak, to drugie na nie. Bohaterka bez sprzeciwu jakiegokolwiek przyjmuje wyznanie bohatera, że wieczorem ma randkę z inną kobietą, a informacja ta dociera do niej po nocy fantastycznego seksu. I w sumie, nie ma ku temu nic specjalnie przeciwko. Żyją w jednym domu nie widując się całymi dniami, tygodniami. Próby nawiązana kontaktu raz z jednej raz z drugiej strony, też nie przynoszą specjalnych sukcesów. Dla mnie to się lekko rozmyło.
Ale trzeba przyznać, że choć zachowują się jak niedojrzałe emocjonalnie dzieciaki, czyta się o nich naprawdę miło i w zasadzie przyjemnie.
W kilku miejscach miałabym zastrzeżenia do tłumaczenia. Nie wiem jak brzmi ta historia w oryginale, ale w tłumaczeniu polskim jest dla mnie lekko męska. Były fragmenty, przez które ciężko było mi przebrnąć z powodu powtórzeń i związki typu stoickie przekonanie czy czerwona tiszertka. Mnie to gryzło, choć podejrzewam, że niewiele osób miałoby taki problem.
I to chyba wszystko tak w skrócie.
A, jeszcze powinnam wspomnieć, że cała otoczka „drucianko, robótkowa” do mnie chyba specjalnie nie dociera. Bo o ile lubię ręczne robótki, o tyle nie wpadłabym na to, aby dziergać sweterki na randce w eleganckiej restauracji. Ale jak kto woli ;)
Poleciłabym te historię osobom, które chcą odpocząć, odreagować. Można, szczególnie w pierwszej połowie. Później wedle uznania

Bardzo szybko udało mi się książkę zdobyć. I niemal tak samo szybko przeczytać.

Przyjemna książeczka na zimowe wieczory. Czyta się lekko i szybko.

Przyjemna książeczka na zimowe wieczory. Czyta się lekko i szybko.

Lekka i przyjemna

Lekka i przyjemna

Fajna książka na wieczór. Ciepła, przyjemna opowieść.

Fajna książka na wieczór. Ciepła, przyjemna opowieść.

• Romans

Dodaj cytat z książki Kocha, nie kocha