Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem

Tłumaczenie: Anna Ochnio-Brudzyńska
Cykl: Kroniki znad jeziora (tom 3) | Seria: New York Times Bestselling Authors: Powieść obyczajowa
Wydawnictwo: HarperCollins
Dockside
Montgomerry

Nina Romano nie miała łatwego życia. Dzięki hartowi ducha skończyła studia i stopniowo awansowała. Rozpoczęła pracę jako pokojówka w Pensjonacie nad Wierzbowym Jeziorem, a skończyła jako jego zarządca. Później została burmistrzem. Teraz, kiedy jej kadencja dobiega końca, pragnie zostać właścicielem Pensjonatu nad Wierzbowym Jeziorem i ponownie doprowadzić go do świetności. Zaczyna myśleć o rozpoczęciu nowego życia…
Jej plany niweczy Greg Bellamy, rozwodnik, który wraz z dziećmi przeprowadza się z Nowego Jorku w rodzinne strony. Kupuje Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem razem z kontraktem Niny.
Nina jest wściekła, kiedy dowiaduje się, że bank za jej plecami sprzedał pensjonat wraz z jej umową o pracę. Tymczasem Gregowi bardzo zależy, by Nina u niego pracowała, nie tylko ze względu na jej świetne kwalifikacje. Doskonale pamięta ją sprzed lat…
Nina początkowo odmawia, mimo znakomitych warunków oferowanych przez Grega. Jest w trudnej sytuacji, bo wprawdzie nienawidzi Grega za kupno pensjonatu, ale ma do niego słabość...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2010

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Zachwyciła mnie ta powieść w przepięknej, malowniczej scenerii Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem magiczne, urocze miejsce.
Nina Romano główna bohaterka powieści nie miała lekko w życiu mimo wszystko się nie poddała poradziła sobie.
Rozpoczęła pracę na początku jako pokojówka w Pensjonacie nad Wierzbowym Jeziorem, następnie pracowała jako pani burmistrz, a skończyła jako jego zarządca.
Ciekawa historia wzruszająca do głębi serca, wzruszyła mnie poruszyła bardzo mnie.
Bardzo dobra książka, lekka i przyjemna przy kubku gorącej smacznej kawy czytało się świetnie!!!

Przeczytana: 04 sierpnia 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nina jako nastolatka urodziła córkę, która teraz już poszła na studia, więc Nina może zacząć realizować własne marzenia i cele. Niestety na jej drodze staje Greg, który sprzed nosa sprzątnął jej wymarzony pensjonat. Kupił go, zanim Nina zdążyła nabrać mocy kredytowej.
Początek książki jawi się jak klasyczny romans, prawda? On i ona spotykają się po latach, dawno temu się znali, ale drogi ich się rozeszły zanim zdążyło cokolwiek zaiskrzyć, ona zaszła w ciążę, on musiał się ożenić. Zakończenia można się domyślać i nie jest zaskakujące.

Nie w wątku miłosnym jednak jest zawarta istota książki. On tylko ubarwia fabułę. Otóż wydaje mi się, że najważniejsze jest tu wczesne macierzyństwo. Młode dziewczyny zachodzące w ciążę spotykają się przede wszystkim z potępieniem ze strony starszych, bogobojnych ludzi. "Bo po co w ogóle zaczynały" - czuć te słowa w każdym osądzającym spojrzeniu, ironicznym skrzywieniu warg, wyrokującym kiwaniu głowy - "same tego chciały". Nikt nie myśli, że do tego...

beataj | 2011-03-07
Przeczytana: 07 marca 2011

Świetna na odstresowanie, tak jak poprzednie części - nie/części, bo każda z książek w serii jest połączona osobami bohaterów, ale jednocześnie w każdej głównym bohaterem jest ktoś inny. Sympatyczna, taka zwyczajnie ludzka.

Montgomerry | 2010-07-29

Nowa powieść Susan Wiggs przenosi czytelnika do małego miasteczka Avalon w stanie Nowy Jork. Tu od urodzenia mieszka Nina Romano. To tutaj po wielu latach mieszkania w metropolii Nowego Jorku, ukojenie i nowe życie po rozpadzie małżeństwa z siedemnastoletnim stażem znajduje Greg Bellamy wraz z dwojgiem dzieci: Daisy i Maxem.

Drogi Niny i Grega stykały się jednak już w przeszłości. Niestety los tak chciał, że życie ich przebiegało inaczej. Nina wychowywała się w wielodzietnej rodzinie. Zaszła w ciążę z młodym kadetem szkoły oficerskiej jak niespełna piętnastolatka. Postanowiła urodzić dziecko i nie oddawać go do adopcji. Dzięki uporowi i niesamowitej ambicji, z pokojówki przeszła drogę kariery do posady burmistrza miasta.

calość

rosa-yeryha | 2014-04-09
Na półkach: Przeczytane, 2014

całkiem ciekawa, na odreagowanie stresów. mimo że czytamy o doświadczeniach życiowych głównych bohaterów wszystko takie spokojne, bez szaleństw. opisy otoczenia, krajobrazu bardzo obrazowe.

Paulina | 2015-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Bardzo dobra na odstresowanie. Mimo przeciwności losu bohaterka świetnie sobie poradziła, polecam.

elima | 2014-09-15
Przeczytana: 15 września 2014

Bardzo dobra część Kronik znad jeziora. Ciekawe perypetie bohaterów, błędy z przeszłości, druga szansa.

toska1982 | 2013-02-09

Książka idealna na długie słoneczne popołudnie. Już od pierwszych stron wciąga nas historia Niny, która wieku 15 lat urodziła dziecko i nigdy się nie poddała, tylko uparcie dążyła do realizacji swoich marzeń. Bardzo podobało mi się jej podejście do życia, do tego, że nieplanowana ciąża wcale nie przekreśla naszych planów tylko nieznacznie je przesuwa. Z życia należy się cieszyć i czerpać jak najwięcej.
Losy Niny przedstawione są na tle pensjonatu, znajdującego się nad pięknym jeziorem, otoczonego bujną roślinnością. Życie tam płynie swoim własnym tempem, nie ma pośpiechu, gwaru miejskiego, czy „wyścigu szczurów”. Słychać za to szum drzew, śpiew ptaków i śmiech ludzi. Wszystko staje się takie proste, no prawie proste, bo gdy w grę wchodzą uczucia, to wtedy dopiero się zaczyna ...
Bardzo przyjemna i fajna powieść, wciągająca, lekka ale nie płytka. Pozwala zatopić się w marzeniach i uwierzyć, że warto je mieć.
Ja sama niedługo wybieram się nad jeziorko, na kajaczki i kto wie co się...

masiaczka | 2015-04-08
Przeczytana: 31 marca 2015

Trzecia część serii równie fajna i wciągająca jak poprzednie części. Kolejni bohaterowie z przewijającymi się wzmiankami o swoich poprzednikach. Książka była na tyle ciekawa, że już nie mogę doczekać się kiedy przeczytam kolejną książkę z tej serii.

jolunia559 JOLA | 2010-09-14
Przeczytana: 13 września 2010

Wspaniała,ciepła,liryczna powieść na jesienne wieczory/szczególnie dla romantycznych pań/.
Ona/Nina Romano/jako nastolatka została matką./
Dzięki swojemu uporowi zdobyła wykształcenie,pięła się po wszystkich szczeblach drabiny zawodowej.W pensjonacie Pod Wierzbowym Jeziorem zaczynała jako pokojówka,a skończyła jako zarządca.Jej marzenie to być właścicielką pensjonatu i do końca życia robić to co kocha najbardziej.
On /Greg Bellamy/rozwodnik,znajomy Niny z lat młodzieńczych kupuje pensjonat.
Przeprowadza się do niego po rozwodzie .Dzieci,które bardzo żle przyjęły rozwód rodziców i mają swoje problemy-/nastoletnia córka w ciąży,syn nie może się odnależć w nowej sytuacji/mają tu odnależć spokój.
Greg wie,że najlepszym menagerem pensjonatu będzie Nina,dlatego proponuje jej posadę.
Spędzają coraz więcej czasu ze sobę.Łączy ich coraz więcej spraw i uczucie,które tkwiło w sercach obojga od wielu lat mimo,iż nie do końca zdawali