Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem

Tłumaczenie: Anna Ochnio-Brudzyńska
Cykl: Kroniki znad jeziora (tom 3) | Seria: New York Times Bestselling Authors: Powieść obyczajowa
Wydawnictwo: HarperCollins
Dockside
Montgomerry

Nina Romano nie miała łatwego życia. Dzięki hartowi ducha skończyła studia i stopniowo awansowała. Rozpoczęła pracę jako pokojówka w Pensjonacie nad Wierzbowym Jeziorem, a skończyła jako jego zarządca. Później została burmistrzem. Teraz, kiedy jej kadencja dobiega końca, pragnie zostać właścicielem Pensjonatu nad Wierzbowym Jeziorem i ponownie doprowadzić go do świetności. Zaczyna myśleć o rozpoczęciu nowego życia…
Jej plany niweczy Greg Bellamy, rozwodnik, który wraz z dziećmi przeprowadza się z Nowego Jorku w rodzinne strony. Kupuje Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem razem z kontraktem Niny.
Nina jest wściekła, kiedy dowiaduje się, że bank za jej plecami sprzedał pensjonat wraz z jej umową o pracę. Tymczasem Gregowi bardzo zależy, by Nina u niego pracowała, nie tylko ze względu na jej świetne kwalifikacje. Doskonale pamięta ją sprzed lat…
Nina początkowo odmawia, mimo znakomitych warunków oferowanych przez Grega. Jest w trudnej sytuacji, bo wprawdzie nienawidzi Grega za kupno pensjonatu, ale ma do niego słabość...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2010

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Zachwyciła mnie ta powieść w przepięknej, malowniczej scenerii Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem magiczne, urocze miejsce.
Nina Romano główna bohaterka powieści nie miała lekko w życiu mimo wszystko się nie poddała poradziła sobie.
Rozpoczęła pracę na początku jako pokojówka w Pensjonacie nad Wierzbowym Jeziorem, następnie pracowała jako pani burmistrz, a skończyła jako jego zarządca.
Ciekawa historia wzruszająca do głębi serca, wzruszyła mnie poruszyła bardzo mnie.
Bardzo dobra książka, lekka i przyjemna przy kubku gorącej smacznej kawy czytało się świetnie!!!

Joanna Gołaszewska | 2010-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nina jako nastolatka urodziła córkę, która teraz już poszła na studia, więc Nina może zacząć realizować własne marzenia i cele. Niestety na jej drodze staje Greg, który sprzed nosa sprzątnął jej wymarzony pensjonat. Kupił go, zanim Nina zdążyła nabrać mocy kredytowej.
Początek książki jawi się jak klasyczny romans, prawda? On i ona spotykają się po latach, dawno temu się znali, ale drogi ich się rozeszły zanim zdążyło cokolwiek zaiskrzyć, ona zaszła w ciążę, on musiał się ożenić. Zakończenia można się domyślać i nie jest zaskakujące.

Nie w wątku miłosnym jednak jest zawarta istota książki. On tylko ubarwia fabułę. Otóż wydaje mi się, że najważniejsze jest tu wczesne macierzyństwo. Młode dziewczyny zachodzące w ciążę spotykają się przede wszystkim z potępieniem ze strony starszych, bogobojnych ludzi. "Bo po co w ogóle zaczynały" - czuć te słowa w każdym osądzającym spojrzeniu, ironicznym skrzywieniu warg, wyrokującym kiwaniu głowy - "same tego chciały". Nikt nie myśli, że do tego...

beataj | 2011-03-07
Przeczytana: 07 marca 2011

Świetna na odstresowanie, tak jak poprzednie części - nie/części, bo każda z książek w serii jest połączona osobami bohaterów, ale jednocześnie w każdej głównym bohaterem jest ktoś inny. Sympatyczna, taka zwyczajnie ludzka.

Montgomerry | 2010-07-29

Nowa powieść Susan Wiggs przenosi czytelnika do małego miasteczka Avalon w stanie Nowy Jork. Tu od urodzenia mieszka Nina Romano. To tutaj po wielu latach mieszkania w metropolii Nowego Jorku, ukojenie i nowe życie po rozpadzie małżeństwa z siedemnastoletnim stażem znajduje Greg Bellamy wraz z dwojgiem dzieci: Daisy i Maxem.

Drogi Niny i Grega stykały się jednak już w przeszłości. Niestety los tak chciał, że życie ich przebiegało inaczej. Nina wychowywała się w wielodzietnej rodzinie. Zaszła w ciążę z młodym kadetem szkoły oficerskiej jak niespełna piętnastolatka. Postanowiła urodzić dziecko i nie oddawać go do adopcji. Dzięki uporowi i niesamowitej ambicji, z pokojówki przeszła drogę kariery do posady burmistrza miasta.

calość

rosa-yeryha | 2014-04-09
Na półkach: Przeczytane, 2014

całkiem ciekawa, na odreagowanie stresów. mimo że czytamy o doświadczeniach życiowych głównych bohaterów wszystko takie spokojne, bez szaleństw. opisy otoczenia, krajobrazu bardzo obrazowe.

elima | 2014-09-15
Przeczytana: 15 września 2014

Bardzo dobra część Kronik znad jeziora. Ciekawe perypetie bohaterów, błędy z przeszłości, druga szansa.

Paulina | 2015-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Bardzo dobra na odstresowanie. Mimo przeciwności losu bohaterka świetnie sobie poradziła, polecam.

masiaczka | 2015-04-08
Przeczytana: 31 marca 2015

Trzecia część serii równie fajna i wciągająca jak poprzednie części. Kolejni bohaterowie z przewijającymi się wzmiankami o swoich poprzednikach. Książka była na tyle ciekawa, że już nie mogę doczekać się kiedy przeczytam kolejną książkę z tej serii.

lizzy11 | 2017-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2017

Historia typowa dla tej autorki - przyjemna, nieskomplikowana i optymistyczna :-) nie wniesie nic ważnego do naszego życia, nie spowoduje poważnych przemyśleń, ale pozwoli się w łatwy sposób zrelaksować i oderwać od rzeczywistości :-)

virgo123 | 2015-07-05
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Jedna z ulubionych z tej serii :)