Z nakazu sądu

Okładka książki Z nakazu sądu Nora Roberts
Okładka książki Z nakazu sądu
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Rodzina Stanislawskich (tom 3) Seria: Silhouette Intimate Moments literatura obyczajowa, romans
Rodzina Stanislawskich (tom 3)
Silhouette Intimate Moments
Falling for Rachel
HarperCollins Polska
2021-07-07
1994-01-01

Jest miłość, akcja, humor i wiele wzruszających momentów. Polecam.

Jest miłość, akcja, humor i wiele wzruszających momentów. Polecam.

"RACHEL z nakazu serca"

"RACHEL z nakazu serca"

Lekka i przyjemna.

Lekka i przyjemna.

Wciągająca seria. Serdecznie polecam wszystkie tomy.

Wciągająca seria. Serdecznie polecam wszystkie tomy.

Rzadko mam ambiwalentne odczucia odnośnie książki. A w tym przypadku włąśnie tak jest. Z jednej strony ciekawa fabuła, świetny język, z drugiej strasznie się dłużyło czytanie - znam dobrze Twórczość Nory Roberts i żadnej ksiązki mi się tak ciężko nie czytało. Niby to romans, ale dość przewidywalny. Wątek kryminalny był zdecydowanie najciekawszym elementem książki.

Zamiłowanie do książek Nory Roberts zaszczepiła we mnie mama, z którą czytałam każdy zdobyty tytuł. Lubię lekki styl pisania autorki, jej poczucie humoru i umiejętność ubierania w słowa uczuć dlatego też po długiej przerwie skusiłam się na wznowienie Z nakazu serca. Czy dostałam, to czego oczekiwałam?

Z NAKAZU SĄDU to trzeci tom serii, opowiadający o przygodach rodziny Stanislaskich. To, że zaczynamy czytać tę serię od trzeciego tomu niewiele zmienia, ponieważ autorka wielokrotnie wspomina o pozostałych członkach rodziny, poświęcając im kilka zdań, więc szybko orientujemy się kto jest kim, czym się zajmuje i jaki (mniej więcej) ma charakter.
Rachel to ambitna prawniczka, która otrzymuje sprawę nastoletniego Nicka LeBecka. Nie dość, że przyłapano go na kradzieży, to dodatkowo należał do wyjątkowo niebezpiecznego gangu Kobr. Rachel wierzy jednak w zmianę Nicka, dlatego postanawia zrobić wszystko, żeby ten nie trafił do więzienia. Nie spodziewa się jednak, że sąd nakaże jej sprawować dwumiesięczną opiekę nad oskarżonym. Pomimo swojego niezadowolenia Rachel postanawia wywiązać się z powierzonego jej obowiązku, a dodatkowo uprzykrzyć trochę życia starszemu bratu chłopca, Zackowi. Jak łatwo się domyślić pomiędzy całą trójką będzie strasznie iskrzyć, dojdzie do wielu nieporozumień, ale jak skończy się cała ta przygoda musicie dowiedzieć się, sięgając po książkę.
Osobiście uważam, że choć książkę czyta się przyjemnie i bardzo szybko, to jest strasznie słaba. Tak naprawdę nie dzieje się tam absolutnie NIC. Dla mnie książka była bardzo nudna, żaden z przedstawionych wątków mnie nie zaciekawił. Ot, taka sobie czytanka dla przeciętnego czytelnika. Roberts ma w swoim dorobku dużo lepsze pozycje, które naprawdę warto przeczytać.

Rachel to ambitna...

Ta książka to potocznie tzn. harlekin. No cóż na wakacje może być. Jak harlekin to o miłości . Składa się jakby z dwóch części. W pierwszej perypetie miłosne pani adwokat , w drugiej jej brata, policjanta. W sumie dość sympatyczna.

Na półkach: , , , , , , , ,

członkowie rodziny Stanislaski szukają miłości. książka z cyklu Rodzina Stanislaski.To dwa opowiadanka o rodzeństwie z rodziny Stanislaski.
Rachel - prawniczka, obrońca z urzędu, decyzją sądu zostaje kuratorem Nicka - członka gangu, złodzieja. Pilnując poczynań podopiecznego, nie ma możliwości unikać Zacka Muldoona. Który z braci zdobędzie jej serce?
Aleksij - detektyw w policji, aresztuje Bess McKnee oskarżając ją o prostytucję. Czy miał rację, czy też pomylił się w swych osądach?
Relacje w rodzinie Stanislaski mogą być wzorem do naśladowania. Wzajemne wsparcie, które sobie udzielają, i uczucie, którymi się obdarzają, dla nich są czymś naturalnym, a dla osób z zewnątrz magią. Kolejna część opowieści o rodzinie Stanislawski. Tak jak poprzednia jest Super, czyta się z zapartym tchem. Gorąco polecam!

Aleksij - detektyw w...

Rachel, obrońca z urzędu angażuje się w sprawę nieletniego przestępcy. Zagłębiając się w jego historię z każdym dniem bardziej rozumie motywy jego postępowania. Niekonwencjonalne metody sędziego oraz linia obrony Rachel stawiają ją w niezręcznej roli opiekuna chłopaka. Angażując się w jego sytuację kobieta poznaje przyrodniego brata przestępcy Zacka, właścicela baru.

• Nora Roberts
  • Romans