Do szaleństwa

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
Cykl: Lucky Harbor (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Head Over Heels
Ag2S

Kolejna świetna, wzruszająca i przewrotna powieść w znakomitej serii romansów. Chloe, w przeciwieństwie do sióstr, które wkrótce wychodzą za mąż, nie jest gotowa, by się ustatkować. Jej miłość do kłopotów – i kłopoty z miłością – przyciągają jednak uwagę bardzo surowego, seksownego szeryfa, który postanawia nieco poskromić jej dzikość. I nagle Chloe nie może zrobić kroku, by się na niego nie...

Kolejna świetna, wzruszająca i przewrotna powieść w znakomitej serii romansów.

I nagle Chloe nie może zrobić kroku, by się na niego nie natknąć. Osobowość i enigmatyczny uśmiech Sawyera sprawiają, że każda kobieta błaga, by zakuł ją w kajdanki. Po raz pierwszy w życiu, zamiast omijać prawo, Chloe pragnie mu się podporządkować. Czy buntowniczka zdoła żyć w zgodzie z zasadniczym szeryfem? Czy mimo barwnej przeszłości znajdzie w miasteczku Lucky Harbor trwałe uczucie i spokojną przystań, o której zawsze marzyła?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Do_szalenstwa-p-31877-1-30-.html

W części trzeciej poznajemy losy i zawirowania miłosne ostatniej z trzech sióstr mieszkających w miasteczku Lucky Harbour i prowadzących hotel - najmłodszej Chloe, szalonej dziewczyny, chorującej na astmę i marzącej o otworzeniu salonu Spa z kosmetykami własnego wyrobu. Wszystko w jej życiu wydaje się układać i być w miarę należytym porządku.

Ale tak jest do czasu. I jak to w życiu czasem bywa, nic już nie będzie proste, kiedy na drodze naszej bohaterki zacznie zbyt często pojawiać się przystojny szeryf Sawyer.

Czy ludzie tak od siebie różni niczym ogień i woda odnajdą dla siebie wspólną drogę? Czy nasza roztrzepana, czasem lekkomyślna, nieokrzesana, ale ciepła i troskliwa Chloe rozkocha w sobie Sawyera - ułożonego, zorganizowanego, odpowiedzialnego i opanowanego stróża prawa? Dowiecie się, kiedy sięgniecie po tę pozycję.

Jedno jest pewne, po przeczytaniu "Do szaleństwa" malowanie ścian już nigdy nie będzie kojarzyło mi się tylko z ich malowaniem. ;)

Kobietki z mojej...

deana | 2015-05-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 10 maja 2015

Kolejna opowieść o miasteczku Lucky Harbour, a zarazem ostatnia o trzech siostrach, które odziedziczyły po matce mały hotel. Po tym jak jej starsze siostry zakochały się i związały z Jaxem i Fordem, na plan pierwszy wysuwa się najmłodsza, Chloe. Nazywana ,,dzikim dzieckiem" jest zwariowana, żądna przygód, łapiąca pełną piersią życie. Jej zupełnym przeciwieństwem jest Sawyer - lokalny szeryf. Chłodny, opanowany, sumiennie przestrzegający litery prawa. Połączenie tylu kontrastów powinno być wybuchowe. Trochę jednak mi zabrakło w tej części energii.

Chloe i Sawyer na tle pozostałych par wypadli trochę blado. Zabrakło mi prawdziwego szaleństwa, pozytywnej energii. Może liczyłam na coś więcej obserwując tę parę we wcześniejszych tomach jako zajadłych wrogów. Tam czuło się pasję i przebiegające impulsy między bohaterami. Tutaj trochę za szybko się to rozładowało. Potem już była tylko romantyczna opowieść z delikatnym wątkiem kryminalnym w tle. Mimo to całkiem sympatyczna.

Dodi | 2014-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2014

,,Do szaleństwa" to pierwsza książka Jill Shalvis, którą dane mi było przeczytać. Po raz kolejny rozpoczynam nową serię od środka, zamiast zabrać się za pierwszy tom, ale cóż...dostałam ją w prezencie więc nie będę narzekać, zwłaszcza, że powieść jest po prostu fenomenalna!

Pomiędzy Chloe, a sobą dostrzegam pewne podobieństwa, dzięki czemu darzę ją jeszcz większą sympatią. Szalona i bardzo pozytywna, chociaż miewa również gorsze dni. Miłość zmienia ją diametralnie, jednak dzięki temu staje się o wiele szczęśliwsza.

Książkę czyta się w ekspresowym tempie. Dla mnie ma ona szczególną wartość, gdyż podarowała mi ją osoba bardzo bliska memu sercu :) Żal mi się z nią rozstawać, więc mam nadzieję, że w najbliższym czasie sięgnę także po kolejne tomy.

wiolagg66 | 2015-02-05

UWIELBIAM TĄ KSIĄŻKĘ !!!

Chloe-szalona i przebojowa kobieta w niczym nie przypomina swoich sióstr,które już się ustatkowały. Poszukuje miłości,a na jej drodze staje szeryf Sawyer...
Czy jest szansa by między nimi zaiskrzyło?Czy Chloe odnajdzie szczęście?

Z pewnością nie zabraknie humoru,romantyzmu i miłości. :)

CZYTAJCIE I OCENIAJCIE. POLECAM.

Magda | 2014-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2014

Płakałam strasznie bojąc się, że autorka pokaże całe losy Lance'a. płakałam strasznie podczas jego szczerej rozmowy z Chloe. Kto czytał, będzie wiedział :) To była jedyna chwila, gdy musiałam odpuścić czytanie, odejść od tego całkowicie i się naprawdę wypłakać.
A o samej książce? Historia wciągająca i podana nam, czytelnikom, w bardzo ciepły, obrazowy i emocjonujący sposób. To zestawienie dwóch - na pozór - odrębnych biegunów. Mamy temperamentną Chloe, która jest dobrą duszą, ale roznosi ją energia. To typ człowieka, który najpierw myśli, potem robi. Nie boi się konsekwencji. Ale wszystko, co robi, jest dla dobra ogółu - ratuje innych, samej narażając się na ryzyko. I mamy jego - cudownego, męskiego szeryfa. Spokojny. Surowy. Cierpliwy. I oba te bieguny nagle zaczynają baaaardzo blisko siebie krążyć. A ich losy śledziłam z prawdziwą przyjemnością.
Teraz przejdę do minusów. A raczej minusa, którego zrozumieć nie potrafię. Okładka jest sympatyczna. Taka typowa dla tej serii....

Jomi | 2014-05-22
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2014
Przeczytana: 22 maja 2014

Romanse to nie jest mój ulubiony gatunek literacki. Większość romansideł mnie irytuje, a ich bohaterki już po dwóch rozdziałach (albo i po paru stronach) działają mi na nerwy.
Czasami jednak mam ochotę na jakąś lekką lekturę na poprawę nastroju, taką na jeden wieczór dla odprężenia szarych komórek.
Nie czytałam wcześniej żadnych książek Jill Shalvis, więc to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i jakże udane !
"Do szaleństwa" to urocza opowieść o uczuciach, o miłości, przyjaźni, poczuciu winy, trudnych relacjach z bliskimi. Główna bohaterka to inteligentna , ładna młoda kobieta, a nie pusta idiotka jak w większości typowych romansów. Dialogi między nią, a seksownym szeryfem są dowcipne, pełne uszczypliwości, pasji i namiętności. Książka, która mówi także o trudnych uczuciach , ale pełno w niej poczucia humoru. To opowieść, która na całe szczęście nie jest banalna, przesłodzona i nie trąci Harlequinem (patrz powieści Sarah Jio :D )
Lektura naprawdę baaardzo pozytywnie mnie...

pat_8910 | 2013-11-24
Przeczytana: 23 listopada 2013

Chloe jest niespokojnym duchem,jako kosmetolog jeździ od stanu do stanu i tam wykonuje zabiegi spa, wychowana przez matkę, która tak ukochała wolność iż nie zapewniła jej stałego adresu i odpowiednich relacji z siostrami. Główna bohaterka dziedziczy wraz z siostrami hotel, który wspólnie rozbudowują, co daje jej pierwsze stałe miejsce zamieszkania, zaczyna zapuszczać tam korzenie. Poznaje szeryfa, który jest jej przeciwieństwem, spokojny i opanowany, często przymyka oko na wybryki Chloe i jej przyjaciela Lance'a. Po jakimś czasie zawiązuje się między nimi nic przyjaźni, z czasem namiętność a na samym końcu miłość.
Nie zwykłam czytać takich książek, jednak ta bardzo mi się spodobała, miła odmiana dla morderców i potworów. Dobra na gorszy nastrój.

Marlena | 2015-11-07
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 18 marca 2015

Trzy przyrodnie siostry które nie dorastały razem prowadzą hotel który zostawiła im po śmierci matka. Chloe bo to o niej jest ta część jest najmłodsza i najbardziej postrzelona to jej najczęściej przytrafiają się kłopoty z prawem a co za tym idzie kłopoty z miejscowym seksownym szeryfem. Przy każdym ich spotkaniu wyczuwa się miedzy nimi napięcie i dużą dawkę chemii. Jak się zakończy ich historia ?Przeczytajcie polecam przyjemną zabawną i wzruszającą lekturę przy której nie można się nudzić!

myślnik | 2013-03-29
Przeczytana: 29 marca 2013

Kiedy każdy w promieniu kilku mil stykając się z tobą,uważa cię za lekkoducha,płynącego z prądem życia,poklepuje po plecach jak niesfornego dzieciaka...to znak,że albo faktycznie taka jesteś(trzeba w końcu dorosnąć);a jeśli nie to na"MIŁOŚĆ BOSKĄ"wybij wszystkim z głowy taki obraz.

Chloe to wolny,niesforny duch,kobieta szukająca przygód i kochająca adrenalinę. Do momentu,w którym jej największe przekleństwo zaczyna odcinać jej dopływ tlenu do płuc. Astma,to definitywnie nie najlepszy wybór dla kobiety,którą wszyscy nazywają -Dzikim Dzieckiem. Astma to w ogóle nie wybór,tylko jakiś podły żart karmy,aby usidlić ją w miejscu.

Szalona dziewczyna to zmartwienie dla sióstr i prawdziwe utrapienie dla szanownego szeryfa. Ale gdzieś tam,pod tą maską kpiącego poczucia humoru,dystansu,fobii na punkcie angażowania się bije ogromnie czułe serce.
Serce,które boi się szachować łzawymi słowami;

Serce,które lęka się uczuć i straty;

Serce,które chce być kochane takim jakie jest.

Szeryf...

Monika | 2013-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Jill Shalvis pierwszy raz poznałam czytając "Szczęściarę". Oczarowana postanowiłam sięgnąć po inne pozycje i tak w moje ręce trafiła książka "Do szaleństwa".

Bohaterką jest Chloe, która uwielbia kłopoty,a kłopoty uwielbiają ją. Przykuwa uwagę surowego szeryfa Sawyera, mężczyznę z burzliwą przeszłością. Na ich wspólnej drodze stanie miłość. Czy pozwolą uczuciom zawładnąć ich życiem?

Książka bardzo przypadła mi do gustu, była taka lekka, tak łatwo i szybko się ją czytało. To się ceni. Idealne romansidło na nudne wieczory :).

Polecam!

"Wiedzieliście, iż tradycja ludowa głosi, że jeśli podzielicie się truskawką z osobą płci przeciwnej, na pewno się zakochacie?" O? Byle do sezonu i będę chodziła z koszykiem po mieście :D.