Oto zbiór nigdy wcześniej niepublikowanych opowieści pochodzących z tajnych roczników historii Krain - opowieści o niesławie, w których ukazani są najbardziej nikczemni złoczyńcy tego magicznego świata: Artemis Entreri, Manshoon z Twierdzy Zhentil, Elaith Craulnober i wielu innych. A wszystko to opowiedziane przez waszych ulubionych autorów, wśród których są: Ed Greenwood, R.A. Salvatore, Elaine Cunningham, Troy Denning, Christie Golden i inni.

źródło opisu: [ISA, 2006]

//Opinia do przeczytania również na: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/01/54-krainy-niesawy-r-salvatore-elaine.html#

Witajcie w Krainach Niesławy! Podążajcie śladami największych nikczemników Zapomnianych Krain, poznajcie ich mroczne sekrety i tajemnicze działania!
Czekają na was między innymi: Artemis Entreri, Manshoon z Twierdzy Zenthil, Elaith Craulnober... Oraz wielu, wielu innych, których przygody owiewa nuta tajemnicy, a nie każdy czyn zapisał się złotymi zgłoskami w ich historii.
"Krainy Niesławy" to zbiór 16 opowieści, dziejących się w świecie Zapomnianych Krain. Każda z nich opowiada osobną historię jednej postaci, które są mniej lub bardziej znane wszystkim fanom Forgotten Realms. Znajdziemy więc tu praktycznie wszystko, za co kocha się tę serię: magię, przygodę, smoki, elfy, dobro i zło. Potężne zaklęcia będą rywalizować o naszą uwagę ze sprytnymi szermierzami, a smoki i upiory sprawią, że zaczniemy zastanawiać się nad siłą bóstw. Każde opowiadanie dotyczy innego...

sav | 2010-06-14

Głównie radocha dla kolekcjonerów zakochanych w FR. Dla kogoś szukającego dobrej literatury sam znaczek powinien oznaczać ślepy zaułek.

Fillon | 2011-07-22
Przeczytana: 19 lipca 2011

Niezły zbiór opowiadań jak dla mnie najlepsze; Trzeci Poziom, Mury Północy oraz Wzrok

Oren | 2016-05-14
Dankenvill | 2015-12-20