Doskonale niedoskonali

Okładka książki Herbaciarz. Gdy życie staje się podróżą Monika Lipińska, Sylwia Mokrysz
Herbaciarz. Gd... Monika Lipińska, Sy...

Super

Super

"Doskonale niedoskonali" to książka inna niż większość tego typu. Składa się z historii osób, które osiągnęły w życiu "coś" - to "coś" jest czymś innym dla każdego, jest subiektywne. W każdym razie nikt z bohaterów / autorów nie jest doskonały, bezbłędny, ale na pewno wyjątkowy, to może być każdy z nas. Najbardziej przemówił do mnie Marcin Sobociński (introweryk, analityk - skąd ja to znam?) oraz Anna Węgrzyn. Końcowa część książki składa się z zestawu pytań, mających na celu skłonienie do napisania swojej własnej historii. Pozwalają one na autorefleksję, określenie gdzie jestem, dokąd zmierzam i czego potrzebuję, aby to osiągnąć.
Aby jednak nie było tak kolorowo... Czytając tę książkę, nie raz zastanawiałam się, czy przeszła przez jakąkolwiek korektę. Tyle literówek, błędów składniowych, "pozjadanych" słów, braków kropek, przecinków i innych smaczków w jednej książce nie widziałam nigdy. Nie przesadzam. I tak - przeszkadzało mi to w odbiorze. Może taki był zamysł autorów? W końcu miało być doskonale niedoskonałe.

Agata Limanówka to strateg, psycholog, praktyk biznesu, trener rozwoju osobistego, mentor i coach ICF, a także pomysłodawczyni projektu Doskonale Niedoskonali. Do współpracy zaprosiła wielu ludzi związanych z biznesem, którzy odnaleźli swoją drogę w życiu i odnieśli sukces, robiąc to, co kochają i w czym się realizują.

Rzadko sięgam po tego typu książki, ale sama autorka zachęcała mnie, że to nie jest zwykły poradnik, a książka pełna motywacji i inspiracji. Stwierdziłam, że skoro sama jestem w dość trudnym momencie życia, a mianowicie poszukuję pierwszej pracy, to może znajdę w tej książce coś, co pozwoli mi uwierzyć w siebie. Powiem szczerze, że książka naprawdę jest wyjątkowa. Nie znajdziecie w niej utartych zwrotów motywacyjnych i jakichś sztuczek, a prawdziwe historie ludzi, którzy musieli przejść taką drogę jak my wszyscy, bo w życiu nie ma dróg na skróty, jeżeli chcesz być najlepszy w swoim fachu. Musisz odnaleźć siebie, zaufać sobie i uwierzyć w swoje możliwości, a przede wszystkim włożyć w to ogrom pracy i samodyscypliny. Do mnie najbardziej przemówiły historie Ewy Daroszewskiej, z którą mogę się zidentyfikować, i Jana Pawła Tomaszewskiego. To naprawdę życiowe historie, a ludzie, którzy je opowiadają, również czuli się niepewnie, nie wierzyli we własne umiejętności, a mimo to zdołali osiągnąć sukces. Ja sama na pewno nie jestem jeszcze na takim etapie, w którym mogłabym odpowiedzieć na zadane przez autorkę pytania, ale mam nadzieję, że kiedyś będę w stanie. Aż zazdroszczę tym wszystkim ludziom, którzy robią to, co kochają. Ale z drugiej strony co nas ogranicza? W końcu świat pełen jest możliwości, trzeba więc zacząć od siebie, to będzie najtrudniejszy krok, ale będzie to pierwszy krok, który postawimy na naszej długiej drodze, a im więcej kroków wykonamy, tym bliżej będziemy celu. Oprócz tego pozostaje jedynie marzyć i stopniowo spełniać te marzenia.

Mam nadzieję, że każdy z nas znajdzie się w końcu w takim momencie, w którym będzie mógł powiedzieć: „Jestem spełniony, jestem szczęśliwy, mam dobre życie”. W tej książce na pewno każdy znajdzie coś dla siebie; coś, co pozwoli mu wykonać pierwszy krok ku zmianom, ku lepszemu samopoczuciu i lepszemu życiu. Dlatego polecam Wam tę książkę, myślę, że warto po nią sięgnąć.

Rzadko sięgam po tego typu książki, ale sama autorka...

Świetna książka pełna fascynujących opowieści. Polecam

Świetna książka pełna fascynujących opowieści. Polecam

• Z polecenia
  • Współpraca
  • 2024 do przeczytania
  • Rozwój osobisty
  • 4 Polecane

Dodaj cytat z książki Doskonale niedoskonali