Dogologia. Co naprawdę myśli twój pies

Okładka książki Dogologia. Co naprawdę myśli twój pies Felix Osborne
Okładka książki Dogologia. Co naprawdę myśli twój pies
Felix Osborne Wydawnictwo: Wydawnictwo RM poradniki
poradniki
Wydawnictwo RM
2024-03-20
2024-03-20
pies encyklopedia psów poradnik wychowanie psa zwierzę zwierzę domowe psy

Mówią, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka i trudno się z tym nie zgodzić. Zawsze cię wysłucha, przytuli, pocieszy. Jednak pies też jest istotą żywą, ma swoje uczucia, emocję, charakter, potrzeby. Jak zrozumieć psa? Zadaje sobie to pytanie z pewnością nie jeden szczęśliwy właściciel tego czworonoga. "Dogologia" spieszy z pomocą... Co tu znajdziemy? Mnóstwo porad nie tylko jak dbać o pieska, ale też jak go właśnie zrozumieć, czytać jego nastroje, emocje.

Ta mała, niepozorna, ilustrowana i urocza książeczka zawiera w sobie naprawdę mnóstwo ciekawych rzeczy
Dzięki niej możemy spojrzeć na rzeczywistość z perspektywy pieska, co pozwoli nam na dogłębne jego poznanie i to pod względem zarówno fizycznym, jak i tym emocjonalnym, psychicznym.
Znajdziemy tu odpowiedzi na takie pytania, jak:
Dlaczego pejs szczeka na gości nie nie lubi kąpieli?
Czy naprawdę cię kocha, czy chodzi mu tylko o jedzenie?
Jak się z tobą komunikuje? Jaka jest najważniejsza rzecz w życiu psa? Jacy są jego wrogowie publiczni? I wiele innych.

Książka, zarówno jej okładka, jak i wnętrze, jest utrzymane w lekkiej, humorystycznej konwencji, co sprawia, że jej czytanie to czysta przyjemność i zabawa w jedynym. Na pewno nie raz zasmiejecie się przy tej książce, czytając np o psiej modlitwie na pogodę ducha, anatomii zuchwałej wiewiórki, czy interpretacji zachwiania kota.

Mało tekstu, dużo ilustracji, ogromną dawką humoru - to wszystko sprawia, że książeczka jest nie tylko praktycznym poradnikiem, ale również świetna rozrywką i sposobem na poprawę humoru!

"Kiedy już opiekunowie w satysfakcjonujący nas sposób spełnią wszelkie nasze wymagania dotyczące jedzenia oraz smakołyków, ich kolejnym najważniejszym zadaniem jest obsadzanie nas wymaganym poziomem uwielbienia."

Polecam

Jeśli już ktoś jest po lekturze Kotologii to wie, że Dogologia jest jego idealnym odzwierciedleniem. Psy zadają tu ważne pytanie, kto tu komu bardziej pomaga, człowiek psu, czy pies człowiekowi? Na to pytanie każdy z nas będzie miał inną odpowiedź. Zatem poznajcie pieski, które wzięły się w garść i postanowiły o sobie opowiedzieć. Znajdziemy tu różne rodzaje piesków i ich zainteresowania. Poznacie najważniejsze zasady dla szczeniaków, oraz to, że głaskać ich można prawie wszędzie. Dziesięć zasad posiadania psa według psów znacznie przybliży was do ich sposobów myślenia. Zobaczycie jak oni odbierają imiona, które im nadaliście i kiedy ich kupka sugeruje, że nie powinni czegoś jeść. Poznacie najważniejsze rzeczy na świecie w życiu psa, co oznacza ich skomlenie i rodzaj wydawanego dźwięku, oraz sposób zabaw, które uwielbiają. Jak wygląda samotny piesek, kto jest jego wrogiem publicznym, oraz wszystkie prawdy na temat kąpieli. Ogólnie jest tu zawarta calutka wiedza na temat psa. Zatem jeśli wasze dziecko niemiłosiernie prosi was o psiaka, a wy niechętnie mamcie ochotę go przyjąć, bądź chcielibyście, ale nie wiecie na co się piszecie, to ta książka odpowie wam na każde dręczące pytanie. Po jej lekturze, was pies będzie najszczęśliwszy na ziemi, bo odczytacie każdy jego sygnał i zapewnicie komfort sobie i jemu. Wydana w czarno- białych rysunkach, które niekiedy pomogą wyjaśnić terminy, których użyto w tym poradniku. Napisana w zabawnym stylu, by wybaczyć im wszystkie wybryki, choćby spanie na naszym łóżku, czy też gryzienie naszych butów:-) Do tego nigdy nie zapominają, by maksymalnie wykorzystać u nas swoje słodkie oczy, które zażegnają każdy spór:-) Mądra i zabawna, dlatego ją polecam:-)

Na półkach: , , , , , ,

Książka, inna niż wszystkie, bo napisana z punktu widzenia psa- głównego bohatera🐶

"Żeby jednak skomplikowana relacja z człowiekiem mogła się udać, psy wypracowały własny wyrafinowany zestaw zasad".

Poznajemy, min: obyczaje szczeniaków, rasy psów dopasowane do charakteru człowieka, znaczenie psich imion, ich przyzwyczajenia, relacje z innymi zwierzętami.
Autor Felix Osborne, wspomina o znanych psach w literaturze, historii.
Poznajemy także Powszechną Deklarację Praw Psów.
A w niej czytamy, min.:

"Wszystkie psy rodzą się wolnej równe w godności oraz prawach.
Każdy pies ma prawo do uwielbiania tego człowieka, którego wybierze, a zwłaszcza tego, kory niezmiernie głaszcze go po brzuszku".

Pocieszna, pouczająca, pełna ciekawostek.
Zabawnie zilustrowana.
Polecam zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Także właścicielom czworonogów.
Z moim obserwacji wynika, że nie każdy kto posiada psa, umie z nim postępować, pracować i go uczyć.
Zapewniajmy i okazujmy psim przyjaciołom: miłość, troskę, bezpieczeństwo, należyte i godne życie. Odwdzięczą się nam w dwójnasób🦮🐕‍🦺🐩🐕
Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu RM💙📖📘

Autor Felix...

Napisany z humorem i pewnym przymrużeniem oka poradnik o psach z perspektywy naszych ukochanych czworonogów. Ta uroczo ilustrowana książka przybliża psie zwyczaje i upodobania, a także pomaga lepiej poznać swojego wspaniałego psiego towarzysza. 🐾
Książka idealna na rozładowanie stresu po pracy, ale też żeby inaczej spojrzeć na naszego pupila. W tym krótkim poradniku poznamy różne aspekty życia psa i zobaczymy świat jego oczami.
Poznajcie ulubioną play listę psów, zasady posiadania psa z perspektywy naszych czworonogów, najważniejsze rzeczy dla psa, rodzaje psich drzemek, najważniejsze przystanki zapachowe na spacerze, jak niesamowitym zmysłem są psie uszy i ich węch oraz klasyka literatury, którą powinien przeczytać każdy pies.
Znajdzie się jeszcze kilka smaczków i to nie tylko dla psa 😉
Lekka, przyjemna, zabawna książka dla dzieci i dorosłych.

Na początku chciałam podziękować wydawnictwu za możliwość przeczytania książki. ☺️

Rozdziały są krótkie, z dużą ilością grafik. Oglądałam rysunki, czytałam krótkie testy pod nimi i nagle zobaczyłam, że doszłam do ostatniej strony. Jeden dzień, godzinka bądź dwie czytania i po lekturze...

Nie dowiedziałam się nic nowego z książki. Większość to były oczywiste dla mnie fakty, więc trudno mi traktować tą książkę jako poradnik. Podczas czytania z większością punktów przedstawionych z punktu widzenia psiaka zgadzałam się w myślach. Czasem się śmiałam pod nosem, mrucząc "no tak to z nimi jest" czy "no wiem coś o tym".

Dla mnie to jest mega pozytywna książka, której głównym zadaniem jest poprawienie nastroju. Idealna dla psiarzy, którzy zrozumieją większość rozdziałów.
Rozbawiła mnie psia opera niepoprawnie nazywana przez ludzi wyciem. No cóż... chyba znam to wycie. 😅

O współżyciu kotów z psami też coś wiem. I w sumie trafnie autor je przedstawił. Jedzenia w życiu psiaka --> och, jak ja się zgadzałam z tym schematem...

Modlitwa o psią pogodę ducha też mi się spodobała. Taka wymieszana ludzka modlitwa z psimi marzeniami...

Z mojej strony mogę tylko polecać tą książeczkę, bo doskonale się przy niej bawiłam. Ba, mój brat też zresztą już ją pożyczył i pochłonął (gdy zobaczył wczoraj, że ją mam na widoku). W sumie oboje mamy psy, więc nasz odbiór książeczki był adekwatny do lektury. Trudno mi sobie bowiem wyobrazić psiarza, któremu ta książeczka by się nie spodobała... chyba że... jest ponurakiem (albo lubi tylko poważne lektury 🤷).

Także bardzo polecam. "Dogologia" uszczęśliwia (nie tylko psiarza).

"Dogologia jest niezwykłą pozycją ze względu na jej formę. To pierwszy poradnik o psach pisany z punktu widzenia psa. Dzięki czemu jest przede wszystkim zabawny. Bardzo poprawia nastrój, który może być zepsuty po ciężkim dniu. Mi właśnie ta książeczka pomogła odzyskać dobry nastrój....

Dziękuję Wydawnictwu RM za przeslanie mi egzemplarza "Dogologii" - chyba widać, kto na LC czyta wszystkie książki o psach. :)
"Dogologia" to niewielka objętościowo, zabawna książka, która na pewno przypadnie do gustu wszystkim psim mamom i tatom. ;)
Zabawne teksty i grafiki przemycają jednak również trochę porad dla opiekunów czworonogów.
Przeczytałam z wielką przyjemnością i z dużym uśmiechem na twarzy! :)

Przeczytałam z wielką...

Psy są pociesznymi kompanami, którzy szybko zaskarbiają sobie miejsce w naszym sercu. Pragniemy się nie tylko nimi zaopiekować, ale także je zrozumieć. Dlatego istnieje na rynku tak wiele poradników na ich temat. Grube tomy, cienkie poręczne książeczki, kolorowe, przepełnione wynikami najnowszych badań tomy; napisane przez specjalistów, miłośników i właścicieli czworonogów. Wybór jest naprawdę ogromny. Książki są pełne rad na temat pielęgnacji, odżywiania, organizowania zabaw, tresowania. Zostajemy obdłużeni od szczenięcia od psiego seniora; od chihuahuy do niemieckiego doga.

Jednak czy ktokolwiek pokusił się, by napisać poradnik dla ludzi, który zostałby ukazany… oczami psa? Z pewnością niewielu. Pomysł Felixa Osborne’a wydaje się być pokręcony, trochę nawet szalony, ale ta koncepcja intrygowała. Oczywiście można z łatwością zauważyć, że autor pozbył się powagi z książki chyba tym samym specyfikiem, które używa się na pchły, bezczelnie nawet uczłowieczył czworonoga, co tak mocno bije po oczach, że trudno nie wstrzymać się przed… lekkim uśmiechem. Tak, nawet mnie to nie ominęło, choć się wzbraniałam.

Jednak co ten nieco kreskówkowy czworonóg chce nam w tej książce właściwie przekazać? Okazuje się, że wszystkiego po trochu. Punkt widzenia psa jest oczywiście inny od człowieczego, więc nauka musi przebiec od podstaw. Później można się wdrążyć w psie nawyki, zainteresowania, zwyczaje czy nastroje. Informacje są krótkie, ale o dziwo treściwe. Mój przyzwyczajony do dłuższych i mocno rozbudowanych książek mózg wciąż musiał się przyzwyczaić. Książeczka się praktycznie sama czyta, a pozbawione kolorów ilustracje były prędzej źródłem informacji czy elementem komicznym, jak ozdobą.

Wnętrze książki skojarzyło mi się od razu z tymi małymi książeczkami z ćwiczeniami, które używałam do nauki języków obcych. W sumie „Dogologia” też próbuje nam w pokręcony sposób przekazać obcą mowę i zwierzęcy punkt widzenia. W końcu wspomniano często o komunikacyjnych nieścisłościach pomiędzy psami a nami. Nasze zachowanie jest dla nich często nie tylko niezrozumiałe, ale także pozbawione sensu. Najśmieszniej robi się wtedy, gdy jakaś czynność czy nasze rutynowe zachowanie zostaje opatrznie odebrane. Autor bazuje często na znanych psich stereotypach, jak niechęć do kąpieli czy zabiegów pielęgnacyjnych. Do tego skupia się na specyficznych relacjach z kotami czy z wiewiórkami. Daleko było tu od oryginalności. W końcu co autora powstrzymywało poza własną fantazją?

Zarówno opracowanie wydawnicze, jak i tłumaczenie pasowały do lekkiej atmosfery książki. Pani Aneta Gwiazda musiała się dobrze bawić w trakcie przekładu tych słowotwórczych zwrotów czy imion na psi język polski. Jej wersje brzmiały nie tylko zgrabnie, ale utrafiła w humor autora.

Dla kogo jest ta książka? Dla właścicieli psów, którzy szukają na rynku czegoś lekkiego, zabawnego i nie do końca biorącego temat na serio. Szczególnie młodszym czytelnikom może ta pozycja przypaść do gustu. Osoba poważna czy szukająca „prawdziwego” poradnika się tu z oczywistego powodu rozczaruje.

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu RM za egzemplarz.

Malutka, zabawna książeczka. Mało tekstu, dużo czarno-białych zabawnych rysunków. Książeczka - żarcik na poprawę humoru.
Troszkę w stylu Psich sucharków. Ale Psie sucharki są bardziej edukacyjne i bardziej rysunkowe, a Dogologia jest raczej po prostu zabawna. Wiele żarcików jest naprawdę śmiesznych. I po prostu trzeba się uśmiechnąć oglądając psie stworki w książce. Uroczy jest szczególnie śnieżny pies na kanapie (strona 74). Zdecydowanie mój ulubiony typ.

Dostałam swój papierowy egzemplarz od wydawnictwa (bardzo dziękuje) i trzymam go w szufladzie w pracy, żeby do niego zajrzeć jak potrzebuje lekkiego wsparcia psychicznego.
Mój ulubiony fragment to interpretacja zachowania kota z punktu widzenia psa. Doskonała.

1962

Bardzo dobry poradnik dla właścicieli psów, lub tych, którzy dopiero chcą zaopiekować się pieskiem. Prosto i z humorem autor tłumaczy, co (według samych psów) jest najlepsze dla naszych czworonożnych przyjaciół. Są tu wprawdzie pewne niedociągnięcia (minn. od strony tłumacza i korekty),a może się tylko czepiam, bo nie przepadam za amerykańskim stylem. Ogólnie ok.

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu RM za udostępnienie mi egzemplarza książki do recenzji, lektura przedpremierowa.

Poradnik ale bardzo nietypowy, z przymrużeniem oka, w krzywym zwierciadle. Jest przekorny sam w sobie z dość ekscentryczną dawką humoru.
Dowiecie się wszystkiego co chciałby powiedzieć wam psi przyjaciel o sobie.
Całość ze szczekanego na ludzki przetłumaczył i odnotował autor Felix Osborne. A dalszego dzieła kompilacji dokonała Aneta Gwiazda.
Książeczka posiada miękką oprawę, dość dobry papier. Czcionka bardzo wyrazista bez koloryzowania. Za to zastosowano stopniowanie jej grubości , wielkości, wyłuszczenia tłustym drukiem, ramki i zakreślacze. Wszystko dlatego, żeby czytelnik mógł po przeczytaniu całości powracać do tekstu wielokrotnie. A naprawdę jest do czego.

Przepiękne, dowcipne, humorystyczne czarno-białe ilustracje dopełniają całości doskonałości książki.
Czasem karykaturalne, rozbrajające, powodujące uśmiech na twarzy do głośnego rechotu.
Jade Orlando doskonale podpatrzył wygląd różnych ras piesków, ich zachowania statyczne oraz dynamiczne, posypał szczyptą groteski od siebie i wyszło ilustracyjne dzieło sztuki.

W treści przedstawiono wysublimowany zestaw zasad naszych czworonogów i dobrze byłoby ,żeby ludzie zrozumieli wreszcie raz a definitywnie ,czego się można po nich spodziewać. Komunikacja właściciel – pies powinna być pieczołowicie dopracowana, bez powierzchowności. Potraktujmy je raz serio właśnie jak przystało w tej książce.
Odrzućmy precz naukowe schematy, weźmy pogłębmy to co leży w ich naturze.

Publikacja rozpatruje w sposób zabawny różne rasy psów pod każdym kątem. Znajduje rozwiązanie nawet dla tych co bronią się przed przyjęciem ich pod swój dach, zasłaniając się alergią. A są na nią sposoby!

Przed wami bogaty wachlarz możliwości wyboru pieska i wszystkie za i przeciw. Zaczynamy nietypowo od psów puchatych poprzez psy świadome mody i inne aż do kundelka , który jak pisze autor jest ,,waletem ras wszystkich.’’

Poznamy aż 10 zasad dla rozkosznych szczeniaków o maślanych oczach, będzie to czas uprzywilejowania i każdy maluch psi powinien z nich korzystać w pełni.

Posiądziemy wiedzę na temat schematu życiowego psów w kwiecie wieku oraz seniorów, 10 zasad posiadania czworonoga, psich imion nadawanych przez człowieka ale też i w kontekście pies-pies, wariacji (niekoniecznie muzycznych czy matematycznych) w temacie psich kupek; jedzonka, smakołyków , które nie są strawą , należącą się w ramach jadłospisu; taktyki zachęty do głaskania i pieszczot, 7 poziomów wydawania głosów psich, sposobów na dobrą zabawę z właścicielem, patrolowania domostwa, sposobów na drzemki, mimiki wyrazu pyszczków, psich wrogów publicznych, czego psi towarzysze nie cierpią najbardziej ( kąpiel, fryzjer, weterynarz),oczywiście wszystko z punktu widzenia psów.

Poszerzymy naszą minimalistyczną , bo tylko naukową czy szkoleniową teorię spacerów z psami, luźnym spuszczeniem ze smyczy, rozwiniętymi zmysłami, artystycznym podziałem psów pracujących.
Przyjrzymy się wystawom psów, kursom agility, spotkaniom towarzyskim lub przypadkowym psa z innymi zwierzętami jak: pies - pies, pies - kot, pies – wiewiórka, pies - owce, pies – koń.
Poznamy prześliczną treść modlitwy o psią pogodę ducha, psa w literaturze pod śmiesznymi postaciami ( wszystkie chwyty dozwolone, skręty i przekręty literackie też),wspaniały list do szczenięcia Kiplinga.
Liźniemy trochę teorii o pochodzeniu gatunków, słynne psie zwroty i inne.

Króciutkie cytaty:
,, Pies jest dżentelmenem, mam nadzieję pójść
do jego nieba, a nie do tego ludzkiego’’
Hau Twain.

,,Nie ma bardziej szczerej miłości aniżeli miłość do jedzenia’’
George Bernardyn Shaw

Na koniec zlustrujemy dokładnie Powszechną Deklarację Praw Psów, poznamy słynne psy w historii, występujące na wielkim i małym ekranie, zapamiętamy światową internetową sieć
www. hau oraz psie odpowiedniki naszego YouTube, Tik-tok, Facebook , wybaczcie ale zmodernizowanych nazw już nie powtórzę.

Książeczka cała jest kuriozalna , świetna na poprawę humoru, szczególnie ,gdy za oknem deszcz wali o szyby.
Człowieku , z miejsca się rozruszasz i twój perlisty odgłos śmiechu rozniesie się po mieszkaniu, pies z kotem też mogą dołączyć do wtóru.
Pozycja konieczna do przeczytania dla wszystkich psiarzy , zwierzolubów, dla tych co marzą o psie, dla alergików, dla tych co mają już psiaka lub całą gromadkę, dla wolontariuszy schronisk.
Dla wszystkich co lubią satyrę i ekstazę komizmu. Obowiązkowa w biblioteczce domowej kynologicznej.

Pani Anito, jeszcze raz dziękuję za egzemplarz!

Dowiecie się wszystkiego co chciałby powiedzieć wam psi przyjaciel o sobie.
Całość ze szczekanego na ludzki...

• Czekają na spotkanie
  • Popularnonaukowe
  • Otrzymałam w prezencie, posiadam w domowej biblioteczce
  • (2) - Do kupienia
  • Biografie. Na faktach.