Herbaciarz. Gdy życie staje się podrożą

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
literatura polska
Ag2S

Każda filiżanka herbaty jest wyimaginowaną podróżą. Catherine Douzel Rzym. Młody Marco Guarioli zaczyna karierę w sklepie kolonialnym swojego dziadka. Jego kariera jest jasno nakreślona, wkrótce ma objąć stery rodzinnej firmy. Jednak niespodziewane spotkanie z piękną Julią zmienia ten plan. Marco nie wie jeszcze, że to spotkanie nie było dziełem przypadku, że to misternie utkana intryga. Ta...

Każda filiżanka herbaty jest wyimaginowaną podróżą.
Catherine Douzel

Ta powieść jest jak filiżanka herbaty. Dobrej, aromatycznej, wciągającej zaskakującym bukietem wyrafinowanego smaku. Epatuje spokojem nieśpiesznego wieczoru, kiedy sprawy dnia stają się już mniej ważne i masz w końcu czas dla siebie.

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/

virgo123 | 2018-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2018

Nawet fajna książka. Można poznać sporo nazw herbaty, chociaż niektóre są bardzo dziwne. Najbardziej zaskoczyła mnie końcówka, spodziewałam się czegoś innego, pewnie jak każdy ;) Ale książka jest wciągająca ;)

michal_m | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Nudna książka i do tego napisana ubogim językiem. Mój egzemplarz nie miał listów autorek (są na końcu) i może to i lepiej, bo od osób, które chwalą się swoimi podróżami i ciekawością świata i ponoć widziały część tego co opisują można było się spodziewać dużo bogactwa wrażeń. Tymczasem otrzymujemy mdłego bohatera o temperamencie martwej ryby, pozbawionego jakichkolwiek charakterystycznych cech, który przypadkowej kobiecie we włoskiej kawiarni przedstawia wspominki o tym jak los rzucał go po Azji. Opowieści o herbacie, można znaleźć więcej na opakowaniach pewnej markowej herbaty ekspresowej niż w książce, której najmocniejszą stroną zdaje się podtytuł. Płaskie opisy krajobrazów i miejsc, pozbawione jakiejkolwiek finezji, przywodzą mi na myśl raczej wypracowanie ucznia podstawówki na temat tego co widać na pocztówce. Informacje przywoływane w treści książki można z łatwością znaleźć w Wikipedii i tym bardziej sugerują, że jest to pisanie zza biurka-sztuczne i na siłę. Może dlatego...

Kiki87 | 2016-11-10
Przeczytana: 02 listopada 2016

Można przez nią przebrnąć, ale nie jest jakoś bardzo wciągająca. O herbacie jest niewiele, więc dla fanów herbaty też za dużo nie da się tu znaleźć. Szału nie ma, ale nie żałowałam, że zaczęłam ją czytać.

Daria | 2017-03-25
Przeczytana: 25 marca 2017

Wszystko byłoby świetnie, gdyby ta książka była przewodnikiem po krajach, w których powstała herbata i ceremonie z nią związane, w których kwitnie jej handel, itd. W tej książce znajdziemy różne ciekawostki dotyczące herbaty, jej odmian, pochodzenia, właściwości.

Tylko autorki koniecznie chciały wkleić tutaj jakąś interesującą fabułę. Czy to był dobry pomysł? Szczerze wątpię.

Historia dotyczy młodego chłopaka, którego dziadek prowadzi herbaciarnię, chłopak też chce ją prowadzić po jego śmierci, a nieziemsko bogaty kupiec chce odkupić od niego receptury na herbaty bezskutecznie. Chłopak poznaje młodą dziewczynę, nie wie o niej nic, zaprasza ją do domu, jego dziadek traktuje ją lepiej niż jego, pokazuje jej najróżniejsze triki związane z herbatą, gdzie, co trzyma, itd. Gdy dziewczyna nagle znika z magicznymi recepturami dziadka, jej ojciec (na pewno nie spodziewaliście się, że to ten nieziemsko bogaty kupiec) nie dzwoni na policję, nie uruchamia całego aparatu śledczego, aby...

Dorotka | 2016-07-06
Przeczytana: 10 maja 2016

Rzym. Marco zaczyna pracę w sklepie z herbatą swojego dziadka.

lostinwords | 2017-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cały czas nie mogę wyjść z podziwu po przeczytaniu "dodatku" na końcu książki w formie maili prowadzonymi między autorkami, że autorka nie odwiedziła danych miejsc przed opisaniem podróży Marco. Jestem naprawdę pod wrażeniem.
Jeżeli zaś chodzi o ogół - uwielbiam parzyć i degustować herbaty, to powód, dla którego sięgnęłam po "Herbaciarza". Przed czytaniem nie sprawdzałam opisów z tyłu książki ani tych umieszczanych w internecie, więc możecie mi wierzyć na słowo jak mile zaskoczona byłam fabułą! Herbaciarz z Włoch? Luigi idący za głosem serca nie tłumnie z espresso? Podróż do Azji, a w tym pobyt w Japonii (dla mnie najciekawszy, tym krajem osobiście się interesuję coraz bardziej)! I lis kitsune, który wg mnie był idealnym elementem spajającym całość.
Ta książka w dużej mierze otworzyła mnie na literaturę polską!

kamila0703 | 2016-11-15
Przeczytana: 15 lipca 2016