Lęk. Oswój go i odzyskaj wewnętrzny spokój

Okładka książki Lęk. Oswój go i odzyskaj wewnętrzny spokój Kamran Bedi
Okładka książki Lęk. Oswój go i odzyskaj wewnętrzny spokój
Kamran Bedi Wydawnictwo: Bellona poradniki
poradniki
Bellona
2024-02-28
2024-02-28

„Lęk. Oswój go i odzyskaj wewnętrzny spokój” to debiutancki poradnik autorstwa Kamran Bedi. Autor, który kiedyś odnosił sukcesy taneczne, teraz postanowił nieść pomoc ludziom, podpowiadając, jak można walczyć z lękiem i stresem, które niestety zagościły w naszym życiu na co dzień. Autor sam przez całą taneczną karierę musiał walczyć ze stresem, który towarzyszył mu niemal przy każdym kolejnym występie!
Czasy, w których przyszło nam żyć, niestety są ciągłym pędem, nieustającą gonitwą za kolejnymi wyznaczonymi sobie celami. Życie w pośpiechu niestety skutkuje wzmożoną ilością stresów, które towarzyszą każdemu z nas, każdego dnia. Myślę, że każdy człowiek lepiej, czy go gorzej próbuje w każdej stresowej sytuacji walczyć z lękiem i stara się go pokonać. Niemniej jednak jest to niezwykle trudne. Ciągła presja, która jest na nas wywoływana, jedynie potęguje stres, który przeradza się w lęk, z którym coraz gorzej sobie radzimy. Stąd również wzmożona ilość depresji, czy prób samobójczych, które niestety często kończą się śmiercią.
Autor w książce podpowiada nam, w jaki sposób możemy zacząć zwalczać lęk. Podkreśla, jak ogromne znaczenie ma nasze nastawieni, największa część problemu znajduje się przede wszystkim w naszej głowie i braku wiary w siebie. Ludzie w dzisiejszych czasach, którzy ciągle są do kogoś porównywani, narażeni na gonienie za ideałem, który często ideałem wyłącznie być się wydaje. Ile osób wzoruje się na idealnym życiu, idealnej figurze, czy byciu idealnym rodzicem, które kreowane są w social mediach. To wykreowany świat, który powoduje utratę poczucia naszej wartości, myślimy, że jesteśmy gorsi, tracimy wiarę w siebie i swoje możliwości, co w dużej mierze skutkuje pojawiającym się w naszym życiu lękiem i stresem, który potęguje problem.
To właśnie pewność siebie, poczucie własnego ja i siła do stanięcia oko w oko z własnymi lękami, stawienie czoła stresogennym czynnikom pomaga nam w zwalczeniu lęku z naszego życia! Ponadto autor podsuwa nam inne ćwiczenia, czy medytacje, które pozwolą nam się odprężyć, zapomnieć o lęku i przywrócić do naszej codzienności harmonię!
Książka jest napisana bardzo prostym językiem, w taki sposób, że zrozumie ją każdy, dlatego bardzo polecam sięgnąć wszystkim, którzy w mniejszym, czy też większym stopniu nie potrafią sobie radzić z lękiem i stresem w swoim życiu!

Jak opanować swoje myśli i odzyskać wewnętrzny spokój
Wyeliminuj lęk ze swojego życia

Macie tak, że lęk nie daje wam spokoju? Że myśli nie dają wam spokoju? Że choć bardzo byście chcieli, nie potraficie wyjść ze strefy komfortu i przezwyciężyć obaw? Jeśli tak, to książka dla was.

Może nie rozwiąże od razu wszystkich waszych problemów, ale na pewno będzie cenna wskazówką na drodze ku walce z lękiem. Pomoże go zrozumieć, zmotywuje i wskaże możliwe działania aby odciąć się od strachu.

Wszystko zaczyna się od zmiany myślenia, od tego zależy jak się czujemy, jak się zachowujemy. A ta książka może pokazać nam jak zmienić myślenia. Jak zmienić życie. Jak pokonać lęk.

Bardzo motywująca i inspirująca, w ciekawy i przystępny sposób przekazuje informacje, a przede wszystkim jest wartościowa i każdy powinien ją przeczytać

Jak opanować swoje myśli i odzyskać wewnętrzny spokój
Wyeliminuj lęk ze swojego życia

Co wzbudza w Was największy lęk?

Przychodzę do Was dziś z zamiarem przekazania Wam metod autora na zaznanie spokoju wewnętrznego. Swoją wiedzę zawdzięcza swemu wykształceniu, doświadczeniu zawodowemu, a także odczuwaniu skrajnego lęku we wczesnym życiu. Zwraca się do nas jak przyjaciel, który chce nas wesprzeć w potrzebie. Mimo że często trudno jest opisać, co czujemy w środku, istnieją łatwe sposoby wspomagania umysłu, aby zwiększyć kontrolę nad sobą i samoświadomość.

Poznamy tu krok po kroku narzędzia, które pozytywnie wpłyną na naszą przyszłość. Zrozumiemy lepiej nasze potrzeby i pragnienia lękowe, dezaktuwujemy swoje lęki , poprawimy sposoby myślenia i tożsamości, a wszystko dzięki prostym zaprezentowanym ćwiczeniom, ale też zaskakującym ciekawostkom.
Przeczytacie tu o metodach od tworzenia listy momentów, w którym myśleliśmy o czymś, co wywołało u nas lęk po ćwiczenie metodą szyfru lękowego i przypomnienie sobie negatywnych wspomnień, aby pomóc sobie iść w lepszym kierunku. Przyjrzymy się też wzorcom lękowym, co jest ich podłożem, fobiom, zespołowi stresu pourazowego, lękowi okołoporodowemu czy zaburzeniom obsesyjno-kompulsywnym.

To fascynująca lektura, która uświadomiła mi, że lepiej mogę poznać siebie, a tym samym pomóc sobie z lękami, które przynosi codzienność. Część popularnonaukowej wiedzy jest przekazana lekko i przystępnie, a czytelnik z przyjemnością zajrzy w swoje wnętrze i sam sobie stanie się trenerem. Ćwiczenia tutaj zawarte to niezmierne wsparcie.

Jeśli jesteś na skraju wytrzymałości nerwowej - jest to lektura dla Ciebie.

To kolejna fantastyczna propozycja, która wesprze rozwój osobisty.
Polecam z całego serca.

Co wzbudza w Was największy lęk?

Żyjesz w ciągłym napięciu? Jesteś zestresowany/a? Często towarzyszy Ci lęk, depresja lub obniżony nastrój? Przytłacza Cię gonitwa negatywnych myśli? A może odczuwasz emocjonalne wyczerpanie i dyskomfort? Sięgnij po poradnik samopomocy profesjonalnego psychoterapeuty Kamrana Bedi zatytułowany "Lęk Oswój go".

Autor - Kamran Bedi - certyfikowany trener programowania neurolingwistycznego (NLP) i hipnozy, pracujący z ludźmi w dziedzinie lęków i zespołu stresu pourazowego, w przystępny sposób tłumaczy czym jest lęk, jak powstaje oraz jak wyzwolić się z jego okowów, by wieźć spokojne i szczęśliwe życie.

Jak mówi Bedi we wstępie: „lęk zaczyna się w umyśle od naszych myśli”, które następnie oddziałują na nasz układ nerwowy. Gdy układ nerwowy pozostaje długo w stanie gotowości (reakcja „walcz” lub „uciekaj”) możemy doświadczać szeregu przykrych objawów jak zmęczenie, niepokój, bezsenność, problemy z trawieniem problemy skórne czy wahania nastrojów.

Autor analizuje wzorce lękowe i uczy jak posługiwać się umysłem i zmienić myślenie, by uzyskać wewnętrzny spokój i lepszą kontrolę nad emocjami.
Poprzez pracę z ciałem i umysłem, przedstawia różne sposoby radzenia sobie z lękiem.

W II części poradnika, zatytułowanej "Samodzielne działanie", czytelnik znajdzie szereg ćwiczeń, które może wykonywać samodzielnie z książką. Bedi twierdzi, iż codzienna praca nad sobą i wytrwała praktyka proponowanych przez niego metod, pomaga w „przełamaniu nawykowych wzorców myślenia lękowego”. Dzięki niej, czytelnik może poczuć się lepiej, żyć lepiej, myśleć lepiej i zmniejszyć lub nawet wyeliminować z życia lęk.

Praktyczny poradnik dla zestresowanych ! Polecam!👍💚

Autor - Kamran Bedi - certyfikowany trener programowania...

"Lęk. Oswój go i odzyskaj wewnętrzny spokój" to książka stanowiąca interdyscyplinarny przegląd mechanizmów psychologicznych związanych z doświadczaniem lęku oraz prezentująca metody jego skutecznego zarządzania. Autor, Kamran Bedi, wykorzystuje zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne narzędzia terapeutyczne, aby zaoferować czytelnikom kompleksowy przewodnik w procesie oswojenia i redukcji lęku.

Współczesne życie stawia przed nami wiele wyzwań, które często prowadzą do doświadczania lęku i stresu. Bedi zwraca uwagę na powszechność tych doznań i proponuje konkretny plan działania. W kontekście proponowanych rozwiązań, autor wskazuje na znaczenie programowania neurolingwistycznego, medytacji oraz technik oddechowych jako efektywnych narzędzi w terapii lęku. Jednocześnie podkreśla potrzebę indywidualnego podejścia oraz kontynuacji procesu terapeutycznego w dążeniu do osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Poprzez analizę współczesnych wyzwań życiowych i ich wpływu na stan psychiczny jednostki, Bedi eksploruje złożoność struktury lęku oraz jego wieloaspektowy charakter. Autor kładzie nacisk na rolę myśli w kształtowaniu odczuwanych emocji i zachowań, wskazując na konieczność świadomego kierowania nimi w celu osiągnięcia wewnętrznego spokoju.

Mimo wszystko, książka nie gwarantuje natychmiastowych efektów, stanowi jednak cenny motywator do dyskusji nad naturą lęku oraz sposobami jego przezwyciężania. Wnioski płynące z lektury skłaniają do refleksji nad własnymi mechanizmami obronnymi oraz zachęcają do podejmowania świadomych działań zmierzających do poprawy jakości życia poprzez kontrolę nad lękiem. Samo zrozumienie i świadomość własnych emocji jest kluczowe w procesie przezwyciężania lęku. Autor zachęca do refleksji nad własnymi odczuciami i do podjęcia próby zmiany.

"Lęk. Oswój go i odzyskaj wewnętrzny spokój" to poradnik, który inspiruje do odważnych zmian. Bedi dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami i wiedzą psychologiczną, tworząc tekst, który jest zarówno intymny, jak i uniwersalny. Jest to zdecydowanie książka godna polecenia dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się lęku i odzyskać spokój wewnętrzny.

ęk oswój go
✒Kamran Bedi
📓 Wydawnictwo Bellona
Współpraca barterowa

"Uwolnij się, by istnieć, czuć, żyć i podążać. Jesteś tu, żeby doświadczać magii, A jest jeszcze tak wiele do zdobycia , dzielenia się z innymi i przeżywania, jeśli tylko pozwolisz sobie myśleć swobodnie i przekroczyć bariery , które zatrzymały twoją własną historię."
*****

Wyeliminuj lęk ze swojego życia.
Masz wrażenie, że rzeczywistość cię przerasta? Gdy czujesz, że pod naporem atakujących twoją głowę myśli pękasz, pojawia się lęk. Jaki jest twój pierwszy odruch? Walczyć? Uciekać? Zastygnąć w bezruchu i przeczekać? Jak przetrwać kolejny dzień, kiedy nieustannie jesteś na skraju wytrzymałości nerwowej?
Czas się od tego odciąć.
Jeśli pragniesz zmiany, musisz zacząć od poprawienia jakości swoich myśli. Mają ogromny wpływ na to, jak się czujemy, a w konsekwencji, jak się zachowujemy. Nie wiesz, jak skierować je na właściwe tory? Ta książka jest dla ciebie.

Nie czytam poradników. Nie lubię ich. Jednak jako osoba zaburzona lękowo, postanowiłam dla tej pozycji zrobić wyjątek. I wzięłam sobie do serca rady oraz sposoby radzenia sobie z lękiem. Sporo nawet zapisałam w notesie.
Moje serce otwierało się na różne ćwiczenia z wielką radością wrzucając z siebie okrutny lęk, jaki towarzyszy mi niemal codziennie.
Bardzo podobało mi się zagadnienie o myślach podróżujących w czasie. Aby zamiast strachu poczuć życzliwośc dla samego siebie.
Ta książka jest tak lekka w odbiorze, nie ma tu naukowych i niezrozumiałych pojęć. Wszystko jest łatwe do zrozumienia. To terapia zaklęta na stronach. Lek bez recepty.
Warto sięgnąć po nią i dac sobie pomóc. ♥️

ęk oswój go
✒Kamran Bedi
📓 Wydawnictwo Bellona
Współpraca barterowa

*****

Wyeliminuj lęk ze swojego...

Każdy z nas się czegoś boi. Czasem jest to trach o lepsze jutro, czasem obawa o zdrowie bliskiej osoby, czasem panika przed publicznym występem, a czasem przed spojrzeniem w dół z wysokości. Karman Bedi w swoim poradniku "Lęk. Oswój go i odzyskaj wewnętrzny spokój" stara się jednak pokazać nam, że nie taki ten potwór straszny. I chociaż każdy z nas jest sumą własnych strachów, to Karman Bedi wychodzi z założenia, że z lękiem i stresem, które często idą ze sobą w parze, można sobie poradzić.

Jaka jest recepta Bediego na wyjście z lękliwego impasu? Jak okazuje się, przedstawia on czytelnikom cały zestaw potencjalnych narzędzi, które mają zagwarantować koniec życia w strachu. Jak wskazano już na wstępie celem poradnika Bediego, kiedyś profesjonalnego tancerza, który tremę musiał opanowywać, przed każdym wyjściem na scenę, a teraz psychoterapeuty, jest bowiem nie tylko w pierwszej kolejności zidentyfikowanie problemu, ale później praktyczne, a zwłaszcza skuteczne okiełznanie lęku, przez skonfrontowanie się z nim po to, aby osiągnąć wewnętrzny spokój.

Książka zaczyna się od zwrócenia uwagi na powszechność występowania zachowań lękowych. Autor zwraca uwagę, że współczesne wyzwania stawiane przed każdym z nas sprawiają, że ze stresem i strachem borykamy się na  co dzień. To sprawia, że wydawać by się mogło, że znamy już wroga i wiemy jak z nim postępować. Nic jednak bardziej mylnego – strach zadomowił się w naszej rzeczywistości i stał się jej częścią, stanowiąc naturalną reakcję naszego organizmu na różnorodne sytuacje życiowe. I to jest fakt, z którym absolutnie się zgadzam.

Zgodności już jednak nie ma co do dalszych założeń poradnika. Autor proponuje bowiem konkretny plan działania, aby oswajać i kontrolować własny lęk i tutaj odwołuje się do szeregu technik, które mają nam pozwolić uporać się z lękiem . I chyba w pierwszej kolejności najczęściej pojawiającym się terminem i tym samym dominującą metodą na walki z lękiem ma być programowanie neurolingwistyczne, czyli nic innego tylko wmówienie sobie, kolokwialnie mówiąc, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Ta technika w ocenie Autora ma skłonić nas do pozytywnego myślenia, do wdrukowywania sobie entuzjastycznego podejścia do życia. Do mówienia do własnej podświadomości, że niczego i nikogo się nie boimy. Tylko żeby to było takie proste. Łatwo jest coś napisać, ale zdecydowanie trudniej jest ten stan faktycznie osiągnąć. Zatem umówmy się, można zaklinać rzeczywistość, ale i w tym zakresie są pewne granice.

To zaś z czym się zgodzę to próba kontrolowania poziomu lęku chociażby przez praktyki medytacyjne cz przez techniki oddechowe. Te z pewnością pozwolą na okiełznanie emocji i uspokojenie organizmu, co jednak nie znaczy, że wyeliminują poczucie strachu. Lepszy zatem rydz niż nic, ale będę się jednak upierać, że ludzka psychika jest zbyt skomplikowana, aby takie proste metody zaprowadził nas do celu i pozwoliły na osiągnięcie nirwany.

Jeśli jednak chcecie poznać punkt widzenia Bediego, to sięgnijcie po „Lęk”. Jest to z pewnością poradnik dostępny dla każdego, choćby z racji tego, że napisany został w prosty i czytelny sposób. Brak w nim skomplikowanych naukowych terminów, a język jest przyjazny dla laika.

Mój lęk nie został po lekturze książki wprawdzie wyeliminowany, ale pamiętajcie, że z pewnością zależy to od indywidualnych predyspozycji każdego czytelnika. Być może moment w którym sięgnęłam po tę książkę również nie był zbyt odpowiedni i stąd brak efektów pozyskanej wiedzy przekładających się na życie. Pomimo tego bynajmniej nie odradzam. Sprawdźcie sami, może Wy po lekturze poczujecie się jak nowonarodzeni. Czego serdecznie Wam życzę.

W tej stosunkowo krótkiej aczkolwiek przemyślanej książce, Kamran Bedi odsłania subtelne niuanse ludzkiego umysłu w obliczu lęku. Poprzez wyjątkowe narracje i głębokie refleksje, autor prowadzi czytelnika w podróż, gdzie lęk nie jest demonem, lecz przyjacielem, który może zostać oswojony.

Bedi nie unika trudnych tematów ani skomplikowanych emocji. Zamiast tego, wnikliwie bada mechanizmy, które prowadzą do lęku i omawia strategie jego pokonywania. Treść poradnika jest nie tylko pouczająca, ale również inspirująca, zachęcając czytelnika do odwagi w obliczu własnych obaw.

Przeplatając osobiste doświadczenia z wiedzą psychologiczną, Bedi tworzy tekst, który jest zarówno intymny, jak i uniwersalny. Każdy, kto kiedykolwiek zmagał się z lękiem, znajdzie w jego książce zrozumienie i wsparcie.

"Lęk oswoj go" to nie tylko książka, to przypomnienie o sile ludzkiego ducha i możliwościach przemiany. Bedi prowadzi czytelnika przez mroczne zakamarki umysłu, by na końcu odkryć, że lęk może być kluczem do osobistego rozwoju i odwagi.

Jest to jedna z lepszych książek o tematyce lęku jaką czytałam i z pewnością będę ją polecała wszystkim, którzy takiego wsparcia potrzebują.

Czasami czujemy się tak jakby nasze życie zaczynało nas przerastać. Mamy wrażenie, że pod naporem negatywnych myśli zaczyna narastać w nas lęk. Lęk, który znacznie obniża jakoś życia i odbiera szczęście. Na szczęście istnieją sposoby, które pomagają pozbyć się lęku i niechcianych myśli. Jeśli chce się dokonać zmian należy poprawić jakość swoich myśli. Mają one przeogromny wpływ na to, co się odczuwa a w konsekwencji na nasze zachowanie i odczucia.
Nie zaprzeczę, że książka jest wartościowa. Nie przeczę, że dzięki treści, jaka się w niej znajduje ktoś może pomóc sobie przezwyciężyć lęk. Nie mogę powiedzieć, że autor nie starał się przekazać swojej wiedzy w jak najmniej skomplikowany sposób. A jednak nie do końca autorowi udało się mnie przekonać, co do skuteczności sposobów, które według niego miały pomóc uwolnić się od lęków i negatywnych myśli. Nie do końca rozumiałam ich idei. Co oczywiście nie znaczy, że nie znalazłam w środku ciekawych wątków, nad którymi warto się było zastanowić. Być może moje wątpliwości wynikają z tego, że Lęk. Oswój go i odzyskaj swój wewnętrzny spokój przeczytałam tylko raz. Być może należy ją studiować wielokrotnie by ją dobrze zrozumieć. Jakby nie było, w moim przekonaniu warto po nią sięgnąć. Warto podarować sobie możliwość by żyć bez lęku.

UWAGA! Ta książka może powodować wewnętrzny spokój, wyciszenie, a nawet radość. Zauważa się także większą kontrolę nad emocjami i samoświadomość. Czytasz na własną odpowiedzialność świadom powyższych skutków ubocznych.
Skoro to czytasz, to zapewne radzisz sobie świetnie z Internetem i mediami społecznościowymi? A czy radzisz sobie ze swoim lękiem? Zadaniem tej książki jest, aby odpowiedzi na oba te pytania brzmiały tak.
Aby móc rozprawić się z problemem, trzeba go najpierw zrozumieć. Dlatego ważna jest samoświadomość. Natłok myśli w głowie wyczerpuje nas pod wieloma względami. Nie tylko nie pozwala się skupić, ale także zaburza odczuwanie emocji, a nawet wyczerpuje fizycznie. Bardzo ważne jest, aby jednak dać emocjom dojść do głosu i zastanowić się co czujemy. Nie możemy wszystkiego zastąpić jednym słowem „lęk”. Co czujesz? Jesteś zdenerwowany, a może boisz się?
W dalszej części autor kieruje do czytelnika wiele pytań, które pomogą zwiększyć tą naszą samoświadomość, opisuje przypadki ze swojej pracy zawodowej, a nawet przytacza własne doświadczenia z prywatnego życia. Podpowiada metody, którymi samodzielnie, praktykując je w domu, krok po kroku będziemy dążyć do zmian.
W walce z ogólnie pojętym lękiem może ci pomóc lista emocji wraz z opisem sytuacji w których je czułeś. Przerwij potok zalewających cię obrazów wciskając pauzę, wsłuchaj się w swój wewnętrzny głos i postępuj ze wskazówkami autora. Takich i podobnych ćwiczeń znajdziecie tu więcej. Dorzućcie do nich ćwiczenia z oddechu, a nawet jogę, spacery, tai chi albo… okazywanie wdzięczności.
Ta książka jest drogowskazem, dostarcza narzędzi i podsuwa metody, które możemy zastosować sobie sami. Przekonałam się, że naprawdę nie potrzeba dużo czasu, aby rozpocząć codzienny trening okiełznania mojego „lęku”. Ale wiecie co jest najtrudniejsze? Zacząć, wygospodarować te 10-15 minut, aby skupić się na sobie. Niby to nic trudnego, ale w codziennym biegu, przytłoczeni obowiązkami, odpowiedzialnością staramy się pamiętać o wszystkim, zapominając właśnie o sobie.
Nie bójcie się swoich emocji, skupcie się na tym co czujecie i w jakich sytuacjach, a będzie to początkiem zmian.
Polecam. To przystępnie i ciekawie napisany poradnik. Autor nie używa skomplikowanych pojęć, a poruszany temat odnosi do naszych codziennych sytuacji i dobrze znanych nam odczuć. Zaproponowane metody i ćwiczenia także nie są skomplikowane, wymagają tylko czasami notatnika pod ręką (może być też taki w telefonie).

• Samodzielne
  • Przeczytane w 2024
  • Poradniki
  • 02. Epub?
  • Popularnonaukowe
  • Legimi 2024

Dodaj cytat z książki Lęk. Oswój go i odzyskaj wewnętrzny spokój