Dotyk ognia

Cykl: Mercedes Thompson (tom 9)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
karollllllla

Napięcie między nadnaturalnymi a ludźmi sięga zenitu. Mercy i Adam, alfa wilkołaczej watahy, zostają wezwani na pomoc. Powstrzymanie szalejącego trolla? Co to dla nich. Tylko, że to dopiero początek prawdziwych kłopotów. Przypadkiem odkrywają bowiem tajemnicę, która może całkowicie zniszczyć kruchą równowagę i pokój. Porwane przez nimfy ludzkie dziecko musi wrócić do domu. Aby ochronić...

Napięcie między nadnaturalnymi a ludźmi sięga zenitu.
Mercy i Adam, alfa wilkołaczej watahy, zostają wezwani na pomoc.

Porwane przez nimfy ludzkie dziecko musi wrócić do domu. Aby ochronić chłopca przed niebezpieczeństwem, Mercy i Adam będą musieli stawić czoła najpotężniejszemu wilkołakowi w kraju, nimfom i ludziom. Kto jednak ochroni ich samych przed chłopcem dotkniętym przez ogień?
Mercy, naprawdę? Zapomniałaś, że żaden dobry uczynek nie pozostanie bez kary?

źródło opisu: Fabryka słów

źródło okładki: https://fabrykaslow.com.pl/zapowiedzi/dotyk-ognia/

myfascinatingbooks | 2016-03-09
Przeczytana: 09 marca 2016

Na początek ... kilka ogólników
08 lutego wydano 9 część w cyklu Mercy Thompson. Moim zdaniem książka jest jeszcze lepsza niż poprzednie.
Świetny humor, dużo walki oraz akcji, kilka naprawdę zaskakujących wydarzeń (czasem aż szczęka opada)- wszystko w jednej części. Fabuła tej części wykracza poza dotychczasowy szablon pozostałych książek w tej serii, nie tracąc na jakości.

Kilka szczegółów - może nawet spojlerów

W "Fire Touched" Adam wreszcie reaguje na prośby byłej żony tak jak powinien reagować od początku!
Negatywne nastawienie niektórych wilkołaków w stosunku do Mercy zostaje "uciszone", co więcej poznajemy Adama z nieco innej strony (z resztą nie tylko jego).

Czytając "Fire Touched" miałam ochotę pobić Brana, zapłakać po stracie nie powiem czego lub kogo. Był moment kiedy czytając przeraziłam się o los mojego ulubionego wilkołaka. Na początku kilka razy śmiałam się do rozpuku z powodu kilku niewybrednych, sprośnych żartów. Ben zdołał totalnie powalić mnie jednym ze...

Nanik | 2016-04-12
Przeczytana: 29 marca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To się porobiło... Po Tri-Cities biega wkurzony troll, Marrok odwraca się od stada Adama, a nieludzie grożą wilkom wojną :) Cała pociecha w tym, że Christy została wysłana na Bahamy. Ok, a tak na poważnie - dziewiąty tom przygód Mercy podobał mi się bardziej niż poprzedni ("Night Broken"), gdyż tym razem autorka ciężar konfliktu umiejscowiła w świecie zewnętrznym, nie pomiędzy parą głównych bohaterów.

Więcej: http://nanikowy.blogspot.com/2016/04/fire-touched-patricia-briggs.html

owca626 | 2019-05-10

Wyczekiwany dziewiąty tom serii o Mercy Thompson – Dotyk ognia

Napięcie między nadnaturalnymi a ludźmi sięga zenitu.

Mercy i Adam, alfa wilkołaczej watahy, zostają wezwani na pomoc.

Mercy, naprawdę? Zapomniałaś, że żaden dobry uczynek nie pozostanie bez kary?

Wagabunda | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

Mercy kolejny raz zbawila mnie w totalnej suszy czytelniczej i podrzucila nieco wiedzy na tematy ludziow i nieludziow . Wiec szybciutko punktujemy -

- bez soli nie ruszamy na bitwe ze stworami swiata magii , bo wiadomo , jak posolisz , to padnie ( pieprzenie przereklamowane , nie dziala ) \
- posolone ale jeszcze ruszajace sie magiczne potworstwo dobijamy dziurawcem - ilosc dowolna , tu moc sie liczy wiec szufelka ziela na szklanke wydaje sie odpowiednia dawka
- do rokowan z Baba Jaga koniecznie zabrac jajka na twardo - wspomniana babinka przepada a u siebie jesc nie moze - wiec na neutralnym gruncie taka przekaska to punkty w negocjacjach
- i ostatnie -
- wilkolaki szturchamy - dziala to na zwierza mocno relaksujaco - na szturchajaca go pania w sumie..tez ..:)

Olinek | 2016-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2016

Uwielbiam tą serię i chciałabym aby trwała, ale to definitywnie nie jest najlepsza część. Fajnie znów spotkać ulubionych bohaterów i wraz z nimi pokonywać przeciwności losu ale hmm ta przygoda wydaje mi się być wymuszona szczególnie sposób w jaki została rozwiązana jak dla mnie świadczy, że można było wszystko dużo spokojniej załatwić i tak powstały dramat w książce po prostu nie działa. Mercy jak zwykle pokazuje swój silny charakter i odmienność ale hm , jak na zmiennokształtną chyba zapomniała jak się przemieniać, a coś mi się wydaje że kochała biegać jako Kojot czyżby wilkołak ją udomowił? (Albo to przegapiłam ale ani razu nie biega w postaci kojota) Pojawia się nowa ciekawa postać Sherwood (choć dopiero na sam koniec, wcześniej pojawia się też główna osoba dramatu ale jakoś nie przypadł mi do gustu) fajny z niego wilk i coś czuje, że z nim będą związane przyszłe losy bohaterów. Jak zwykle Ben był cudowny, szkoda że tak mało było Warrena i ogólnie jakoś mało Mercy pokazała...

Alathariel | 2017-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Ta część pokazuje, że ogniem dotknięty może być każdy. W domu, w pracy, w dzieciństwie czy w dorosłym życiu. Nigdy nie wiesz, kiedy nastąpi zapłon. A jak już się pali, dobrze mieć pod ręką gaśnicę. Chociaż Mercy z niejednych opałów wychodziła,tym razem dosłownie musi się z nim zmierzyć.
Kolejna odsłona działań naszego ulubionego mechanika powinna skusić każdego jej fana.:)

M_Wolha | 2019-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2019