Dotyk ognia

Patricia Briggs Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Mercedes Thompson (tom 9) fantastyka, fantasy, science fiction
Fire Touched
Data 1. wydania:
2016-03-08
Kaja Wiszniewska-Mazgiel
Fabryka Słów
Fire Touched
Mercedes Thompson (tom 9)
fantastyka, fantasy, science fiction
Kaja Wiszniewska-Mazgiel

Na półkach: , , , , , ,

Mercy tym razem może nie aż tak spektakularnie jak w poprzednim tomie, ale równie dobrze. Bawiłam się świetnie.
Mamy wielki powrót Baby Jagi oraz pojawienie się Aidena, który może być bardzo fajną postacią.

W tym tomie walczymy z Pradawnymi, którzy jak zwykle chcą działać według własnych zasad i nie dbają o ludzi. Mercy będzie musiała temu zapobiec.

Ogólnie bardzo ciekawa...

Nowy bohater, który pojawił się w tym tomie, Aiden, miał naprawdę spory potencjał, ale nie został on moim zdaniem należycie wykorzystany. To samo można powiedzieć o wyprawie do Podgórza - zapowiadała się spektakularnie, a wypadła raczej mało interesująco. Z wampirów pojawił się tym razem tylko Thomas, który nie należy do moich ulubieńców. Choć jego ukochana, Margaret,...

Na początku był troll, jednak to tylko przedsmak prawdziwych kłopotów Mercy i Adama. Świetna!

Kolejna świetna książka o przygodach Mercy. Sporo humoru i jak zwykle ciekawa i wciągająca historia. Tylko mam wrażenie, że jakoś szybko się skończyła. Mimo to była przyjemną odmianą po słabych pozycjach, które ostatnio czytałem.

Naprawdę ciężko jest mi wybrać, który z trzech ostatnich przeczytanych przeze mnie części najbardziej mi się podoba, ale obstawiam, że jest to właśnie „Dotyk Ognia” 😂 Nie ma to jak zdecydowanie 😁😁 Bardzo polubiłam postać, która w stadzie pojawiła się pod koniec 8 tomu – wielkiego ognistego „psa”, który drzemie wewnątrz człowieka i bardzo cieszy mnie fakt, że w tej części...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W książce tak jak i w poprzednich częściach ciągle coś się dzieje nie ma chwili wytchnienia.
Mercy musi znów zmierzyć się z nadnaturalnymi i z ich przebiegłością.
Mercy ogłasza że jaj miasto stało się strefą gdzie wilkołaki pilnują porządku i chronią niewinnych (którzy czasami są bardzo groźni).

Emocje wciąż te same, Mercy daje czadu, kłopoty się piętrzą, a ona w tym wszystkim na granicy dobra i zła. Chociaż widać pewną dozę zwolnienia po poprzedniej części, gdy nasza główna bohaterka prawie zginęła. Zarówno ona jak i Adam odczuwają to, że Mercy jest śmiertelna i dużo łatwiej ją zabić niż wilkołaka. Pojawiają się nowi bohaterowie, ale również starzy pokazują nowe...

Mercedes Thompson to zmiennokształtna, może zmienić się w kojota. To również mechanik samochodowy, obecnie bez warsztatu. Jest to również żona i partnerka alfy wilkołaków, macocha jego córki, przyjaciółka wampira i córka Kojota. Przy takich powiązaniach jej życie nie może być proste.
Tym razem zaplątała się razem z watahą w konflikt z pradawnymi. Są to bardzo silne,...

Wciągająca, wartka akcja i jak tu nie kochać bohaterów... Mercedes, Adama mini mojego ulubieńca Mrocznego Kowala ❤️

I znowu przyjdzie mi zrobić sobie przerwę od przygód Mercy, tym razem niekoniecznie dobrowolną. Swoją drogą jestem ciekawa, ile książek ostatecznie ta seria będzie liczyć. Na razie nic nie wskazuje na to, żeby Autorka z jakiegoś powodu zamierzała ją porzucić, a tomów powstało już 12. Ale urban fantasy stosunkowo często tworzy tasiemce.

Mercy wraz ze swoim stadem po raz...

Dyskusje

• Fantastyka