Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Bliźnięta z lodu

Tłumaczenie: Robert Kędzierski
Wydawnictwo: Czarna Owca
Ice Twins
EwaK

Rok po tym, jak w wypadku ginie jedna z bliźniaczek jednojajowych, Lydia, Angus i Sarah Moorcroft przeprowadzają się na maleńką szkocką wysepkę, którą Angus odziedziczył po babci. Liczą na to, że będą mogli tam podnieść się z traumy. Jednak gdy ich żyjąca córka, Kirstie, twierdzi, że pomylili jej tożsamość – i że w rzeczywistości jest Lydią – koszmar powraca. Zbliża się zima i Angus jest zmuszony opuścić wyspę, by podjąć pracę. Sarah czuje się odizolowana, a Kirstie (a może to Lydia) staje się coraz bardziej niespokojna. Gdy potężny sztorm odcina od świata Sarę i jej córeczkę, zmuszone są stawić czoła temu, co naprawdę wydarzyło się tamtego feralnego dnia.

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Wydawnictwo

ChicaDeAyer | 2016-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2016

„Bliźnięta z lodu” to książka będąca swego rodzaju syntezą thrillera z horrorem – autor wyciągnął pierwiastki z tych dwóch gatunków, czerpiąc pełnymi garściami z potencjału, jaki za nimi stoi. W efekcie powstała hybryda, która powinna zadowolić miłośników zarówno jednego, jak i drugiego.

Szczerze przyznam, że opowiedziana historia przerosła moje początkowe oczekiwania – wydawało mi się, że niektóre motywy wchodzące w skład poszczególnych elementów składowych są tak wyświechtane i wyeksploatowane, że opieranie się na nich nie może zdać egzaminu. Jednak autor uniknął wtórności i sztampy dzięki umiejętności odpowiedniego rozłożenia akcentów. Udało mu się rozminąć z przesadą i sztucznością, między innymi wskutek przyłożenia się do rysu psychologicznego oraz mocnego popracowania nad klimatem, jaki roztacza się nad snutą opowieścią. Aura niepokoju, umiejętnie podsycana i wzmagana, jest namacalna już od pierwszych stron tego tytułu, a zainteresowanie jakie budzi, nie opuszcza aż do...

Kiwi_Agnik | 2016-03-10
Przeczytana: 10 marca 2016

Mroczny, klimatyczny, tajemniczy i niebanalny thriller psychologiczny, o szaleństwie, odrzuceniu, samotności i przygnębieniu, wydaję mi się, że z powodzeniem miałaby szansę na sukces gdyby został przeniesiony na ekran.

Książka jest ciekawa, bohaterowie są bardzo realistyczni, a język przystępny.
Jednakże w niektórych fragmentach dominuje przyrost formy nad treścią i zabrakło mi takiego "pstryczka w nos", oczekiwałam większej dawki emocji i dreszczy, niemniej jednak książka pochłania czytelnika i zapada w pamięć.

Polecam, bo wieczory, pod kocem, z tą pozycją na pewno nie będą nudne.

Nina | 2015-12-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Ebook
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Ta książka boli... autentycznie. Czułam ból matki, czułam ból ojca, czułam ból Kirstie (a może Lydii?)Intryga niesamowita, czytałam, i czytałam, i czytałam, dopóki nie skończyłam. Nie dałam rady oderwać się od tej książki. Od pierwszej do ostatniej strony trzyma czytelnika w napięciu. Rewelacyjny thriller psychologiczny. POLECAM!

Mollinka_90 | 2017-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Fenomen bliźniąt to fascynujące zagadnienie, które może zainspirować pisarza do stworzenia naprawdę intrygującej historii. S. K. Tremayne zbudował wokół niego mrożący krew w żyłach thriller psychologiczny, z powodzeniem nadający się też na lekturę dla miłośników horrorów. W czasie czytania miałam momentami ciarki na plecach, które potęgowały realistycznie oddane okoliczności przyrody, sztormy i wiatry wiejące na skalistej szkockiej wysepce, na której toczy się większość akcji.

Kirstie-ko i Lydie-lo to dwie urocze siedmioletnie bliźniaczki jednojajowe. Identyczne z wyglądu, różniące się niewieloma szczegółami związanymi z zachowaniem, nazwane przez swego dziadka bliźniętami z lodu z racji ich blond włosów i błękitnych oczu. Jedna z nich jest typową córeczką tatusia, a druga ulubienicą mamusi. Rodzice - Sarah i Angus - to typowi przedstawiciele współczesnego pokolenia trzydziestolatków. On - acrhitekt, ona - dziennikarka, zaabsorbowani pracą, chcący mieć również czas na życie...

Sargento_Garcia | 2015-09-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 12 września 2015

Książka od której nie można się oderwać.

Trzyma czytelnika w mocnym uścisku od pierwszej do ostatniej strony. Przepełniona mrocznym klimatem i nagłymi zwrotami kierunku i tempa akcji. Koniówka historii wciska czytelnika w fotel.

POLECAM!

Stokrotka | 2018-05-06
Przeczytana: 06 maja 2018

Sarah i Angus Moorcroftowie po śmierci córeczki (jednej z bliźniaczek) postanawiają przeprowadzić się na wyspę Torran i rozpocząć nowe życie – tak zaczyna się akcja thrillera „Bliźnięta z lodu”.
Przypuszczałam, że będzie to dobra książka, a dostałam nawet więcej niż się spodziewałam. Autorka świetnie budowała napięcie. Dosłownie jednym zdaniem, a czasem nawet jednym słowem potrafiła wprowadzić taki niepokój, że zastanawiałam się, do jakiego finału doprowadzą wydarzenia.
Świetna sceneria, niejednoznaczni bohaterowie, tajemnica z przeszłości, niedopowiedzenia, silne emocje targające małżonkami, dziwne zachowanie osamotnionej bliźniaczki. To jedna z tych książek, które czytałam zachłannie, aby się dowiedzieć prawdy o bohaterach i ich rodzinnej tragedii.
Polecam, bo naprawdę warto.

mclena | 2015-09-23
Przeczytana: 23 września 2015

"Nie tyle moja własna śmierć jest nie do zniesienia, ile śmierć najbliższych. Bo ich kocham. I część mnie umiera razem z nimi. Dlatego można by powiedzieć, że wszelka miłość jest formą samobójstwa."

Sara i Angus po śmierci jednej z bliźniaczek jednojajowych postanawiaja przeprowadzić się na wyspę, odziedziczona przez Angusa po zmarłej babci. Jednak każde z nich robi to z innego powodu, przytłoczone tajemnicami, które skrywaja przed soba nawzajem. Kirstie i Lydia były nierozłaczne i Kirstie ogromnie przeżyła stratę siostry. Jednak po ponad roku od tragicznego wypadku, Sara odkrywa, że Kirstie zachowuje się inaczej, że bardziej przypomina Lydię. Ma jej zachowania, cechy, nagle okazuje się, że nie lubi matematyki, i zdecydowanie lepiej czyta - co było typowe dla jej siostry bliźniaczki, odrzuca starych przyjaciół na korzyść tych, które miała jej siostra, a kiedy prosi mamę, by nazywała ją Lydia, bo to jest jej prawdziwe imię, że to Kirstie nie żyje, Sara zaczyna mieć wątpliwości, czy...

Ewelina229 | 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Najstraszniejsza dla rodzica jest śmierć dziecka, kiedy Sarah (mama bliźniaczek) po roku od pogrzebu jednej ze swoich córeczek zaczyna dochodzić do siebie coś złego zaczyna dziać się z dziewczynką, która przeżyła i która uważa, że wcale nie jest Kirstie tylko Lydią a rodzice pomylili siostry ze sobą. Koszmar wraca i nawet zmiana miejsca zamieszkania nie zmienia tego, a wręcz się pogłębia. Dziewczynka chce by mówiono do niej Lydia, a w nowej szkole mówi dzieciom, że bawi się i rozmawia z Kirstie, przez co dzieci zaczynają się jej bać a zarazem wyśmiewać.

Wyśmienity thriller psychologiczny, trzyma w napięciu dosłownie do ostatniej strony, książka ta okazała się dla mnie prawdziwą dawką różnorakich emocji. Bo tutaj nic, co wydaje się rzeczywiste, rzeczywistym i prawdziwym nie jest.
Serdecznie polecam

Ania | 2015-10-13
Przeczytana: 12 października 2015

Jest to niesamowicie intrygująca historia,czyta się ją z zapartym tchem.Przede wszystkim głównym tematem jest tu strata dziecka,pokazuje psychiczną kondycję całej rodziny oraz ich relacje.Opowieść o szaleństwie,społecznym odrzuceniu,dojmującym pogłębieniu i przerażających tajemnicach,których odkrycie zmieni to co uważało się za rzeczywistość.Thriller psychologiczny to powieść którą po prostu trzeba przeczytać!POLECAM!!!

SeVIIen | 2017-05-19
Przeczytana: 19 maja 2017

„Czasem wszystko jest zupełnie inne niż sobie wyobrażamy a czasem to, co uważaliśmy za rzeczywistość w ogóle nie istnieje.”

Rok po śmierci jednej ze swoich córeczek – bliźniaczek jednojajowych -Lydii, Angus i Sarah Moorcroft postanawiają, że ich rodzina będzie odtąd zamieszkiwać Torran, maleńką szkocką wysepkę. Tym sposobem cała rodzina chce uciec od wspomnień. Jednak niespodziewanie ich córka Kristie – ta, która przeżyła, zaczyna twierdzić, że wszyscy się pomylili, a ona jest Lydią… Koszmar powraca. Na wysepce odciętej od świata wszystko wydaje się jeszcze bardziej przytłaczające… Z którą bliźniaczką mamy do czynienia – z Lydią czy Kristie? Co tak naprawdę działo się owego feralnego dnia, kiedy jedna z nich zginęła w nieszczęśliwym wypadku?

Kiedy zaczęłam czytać „Bliźnięta z lodu”… Czułam, że to będzie świetna książka. Napięcie rosło, wszystko zaczynało być coraz bardziej tajemnicze i niezrozumiałe, autor prowadził swoistą grę psychologiczną z czytelnikiem… Miałam nadzieję, że...