Zanim umarłam

S.K. Tremayne Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Thriller psychologiczny kryminał, sensacja, thriller
Just Before I Died
Dorota Pomadowska
Czarna Owca
Just Before I Died
Czarna Owca
kryminał, sensacja, thriller
Dorota Pomadowska
Thriller psychologiczny

Nie miałam dużych oczekiwań co do tej książki i nie myliłam się...Bohaterowie wykreowani bardzo sztucznie i po prostu źle. Bardzo często powtarzający się motyw śmierci zwierząt. Czas poświęcony tej pozycji uważam za zmarnowany. Zakończenia można domyślić się już w połowie, a i tak nie jest zbyt szokujące. Generalnie nie bawiłam się dobrze, więc nie polecam💪😈❤

Mam zupełnie mieszane uczucia. Z jednej strony historia całkiem ciekawa, powoli zapełniało się z Kath luki w jej pamięci, interesujące przedstawienie dziecka ze spektrum autyzmu. Jednak za dużo było opisów scenerii, zbyt dużo przemocy i drastycznych scen, to nie dla mnie. Zakończenie w zupełności oderwane od reszty, nagły zwrot akcji przed samym końcem książki.

Jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem i styl pisania przypadł mi do gustu, natomiast czasami pojawiają się zbędne opisy.

Bohaterowie są niby opisani dobrze, a jednak mam wrażenie, że czegoś brakuje. Postacie pojawiające się raptem kilka razy w książce, są praktycznie nie opisane, co mnie irytowało. Nie zostały też wytłumaczone powody dla których podejmują takie, a...

Ależ dla mnie wszystko w tej książce pasuje do siebie. Ogólny klimat, bohaterowie, miejsce akcji, opisy. Wszystko bardzo spójne, bez pustych, nic niewnoszących scen czy opisów. Doskonały thriller.

Po raz drugi czytam książkę tego autora poprzednia to "Bliżnięta z lodu" i widzę, że autor ma pewien schemat w książkach czyli małżeństwo, dziecko z problemami, samotne, inne i motyw fantastyczny.
Początek trochę nudny, ale byłam ciekawa zakończenia. Końcówka trochę ciekawsza, ale brakowało trochę napięcia i rozwinięcia historii.

No cóż. Jak zwykle za dużo oczekiwałam. Taka jak inne, nie pozostaje na długo w pamięci.

Chętnie dam 6,5/10, ale nie ma takiej możliwości ;)
Z początku bardzo wciągnęła, potem klimat i opisy trochę mi się dłużyły. Nie mam tej książce nic konkretnego do zarzucenia, dobrze spędziłam czas podczas czytania, jednak styl autora nie trafił do mnie w 100%. Ucieszyłam się, że to już koniec. Może za kilka miesięcy sięgnę po inną jego powieść, na razie potrzebuję czegoś...

W scenerii zimnych i mglistych wrzosowisk Kornwalii Autor myli tropy, a napięcie utrzymuje się do samego końca. Tu każdy jest podejrzany, każdy skrywa tajemnice. Krwisty thriller od którego trudno się oderwać. Polecam gorąco!

Kath miała szczęście - z wypadku, którego nie powinna przeżyć, wyszła lekko poobijana, z tymczasową utratą pamięci. Wszystko wskazuje jednak na to, że rodzina nie podziela jej entuzjazmu. Mąż jest oziębły, niemal wściekły, a ich córka zachowuje się jeszcze bardziej nietypowo niż zwykle. Twierdzi, że ze wzgórza przygląda się jej nieznajomy mężczyzna.
Kath nie może przestać...

Próbuję ułożyć w głowie, co mam napisać. I nie potrafię zdecydować. Zakończenie kompletnie wybiło mnie z rytmu.

Ale może po kolei. Interesująca historia kobiety uwikłanej w śledztwo we własnej sprawie. Po wypadku i stracie pamięci próbuje odzyskać wspomnienia. Podąża śladami zapachów i głosów, miejsc i osób. Nie wszystko jest jasne, nic nie układa się w spójną całość....

• 2019
  • 2020