Bliźnięta z lodu

Okładka książki Bliźnięta z lodu S.K. Tremayne
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki Bliźnięta z lodu
S.K. Tremayne Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Thriller psychologiczny kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Lustrzane odbicie szaleństwa

Link do recenzji

2768 257 90

Książka dająca dużo do myślenia, porusza delikatne wątki w sercu. Nie można się od niej oderwać , jakby od nas zależały losy bohaterów. Ciekawa sceneria dodawała dreszczyku emocji . Polecam

Tyle słyszałam o tej książce, że musiałam ją przeczytać.Obok thrillera to to nawet nie leżało. Obyczajówka z dramatem w tle. Spodziewałam się czegoś mocnego.

W sumie to nie wiem co na sam początek napisać o tej książce. Wywołała we mnie tak dziwne emocje że kiedy o niej pomyślę nadal czuję się dziwnie. Ale muszę dodać, że wywarła na mnie ogromne wrażenie.

S. K Tremayne to jeden z pseudonimów brytyjskiego pisarza i dziennikarza, który znany jest również jako Tom Knox czy Sean Thomas. Specjalizuje się w thrillerach religijnych...

Czy wiecie Państwo jak to jest być rodzicem bliźniąt? Jak kochać dwie urocze dziewczynki, podobne do siebie jak krople wody? Nie wiecie? Ja wiem.
Miłość do nich trzeba najpierw w sercu podwoić, a potem podzielić. Albo pokochać je jako całość niepodzielną. I teraz wyobraźmy sobie, że jeden bliźniak ginie. Śmierć dziecka to dla rodzica zawsze ogromny ból, ale tu dodatkowo...

dobra, ale momentami przeciągnięta. Temat bliźniaków jest mi bliski, interesuje mnie ich ukryta osobowość. A Sara to taka trochę naciągana postać. Ale polecam!

"Bliźnięta z lodu" to trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Historia jest świetna, ponieważ do samego końca nie wiemy, czy mamy do czynienia z obłędem matki tytułowych bliźniąt, z szaleństwem jednej z bliźniaczek, a może z duchem zmarłej dziewczynki.

Pomysł na książkę jest interesujący. Mieszkająca w Londynie rodzina Moorcroft próbuje otrząsnąć się po tragedii,...

Od samego początku historia mnie wciągnęła, ciągle zaskakiwała, czytało się ją z przyjemnością, zainteresowaniem i bardzo szybko.

Czytałam to z 7 lat temu na wczasach na Minorce, wokół był upał, w książce był mróz, interesy nam się nie zgodziły, co tu dużo mówić.

Świetny kryminał z interesującą fabułą, książkę czytało się szybko i w moim przypadku z olbrzymią ciekawością. Osobliwość bliźniąt jednojajowych, to bardzo intrygujący temat i wydaje mi się, że autor dość dobrze przedstawił nam jego zarys. Zakończenie mocno emocjonujące, nie spodziewałam się takiej wersji wydarzeń....Polecam🙂

Uwielbiam klimaty wyobcowania, poczucia potrzasku i niebezpieczeństwa zrodzonego z natury i jej żywiołów. Autorka niezwykle realistyczne odmalowuje poczucie samotności i bezradności bohaterów.

Własna wyspa, na niej domek i latania morska. Wydaje się spełnieniem marzeń, prawda? A co jeśli ma to być ucieczka przed wspomnieniami? A gdyby w ten sposób ktoś chciał ratować swoje...

3 868
    2 764