Dziecko ognia

Okładka książki Dziecko ognia
S.K. Tremayne Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Thriller psychologiczny kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2017-05-10
Data 1. wydania:
2016-06-16
Anna Krochmal, Robert Kędzierski
literatura angielska obsesja poszukiwanie prawdy samotność strach thriller thriller psychologiczny trauma

Bardzo ciekawa, wciągająca ale dla mnie za długa czasem miałam wrażenie że strasznie się ciągnie.

Autor zabierze Cię do Kornwalii, pięknej, mrocznej, z legendami i historią w tle.
Zabierze Cię do pięknej i tajemniczej posiadłości.
Poznasz Rachel, Davida i jego syna. Od niedawna są rodziną... szczęśliwą rodziną...
Była żona Davida, i matka Jamiego, nie żyje. Nie umarła, jednak, w normalnych okolicznościach.
Z każdą stroną będziesz odkrywał ich życie i tajemnice...zrobi się niepokojąco...
Czy poznana przez Ciebie rodzina przetrwa to co się dzieje?
Jeśli lubisz mroczne historie rodzinne, rollercoaster emocji i stan podwyższonego napięcia - ta książka jest dla Ciebie.

Zabierze Cię do pięknej i tajemniczej posiadłości.
Z każdą stroną będziesz odkrywał ich życie i tajemnice...zrobi...

Ciekawa powieść lecz nie tak jak bliźnięta z lodu. Przeczytałem już 3 książki tego autora w dwóch pojawiają się wiersze słynnej poetki która popełniła samobójstwo i dwie dotyczą wszelako rozumianej psychozy czy choroby psychicznej. Końcówka książki fajna widać że bohaterka wie jak sprawić by ten wielki dom tętnił życiem. Przeszłość napędza teraźniejszość. Zdjęcie które dużo wyjaśnia.

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Kilka lat temu, czytałam „Bliźnięta z lodu” tego samego autora i to był genialny thriller. Tym razem miałam nadzieję na podobny spektakl, jednak czegoś mi tu zabrakło. Tej przysłowiowej wisienki na torcie. Sama fabuła ciekawa i nieprzewidywalna na tyle, żeby móc cieszyć się kolejno odkrywanymi fragmentami układanki. Postać Rachel nie przekonała mnie do siebie i momentami działała na nerwy. Za to opisy starych kopalń, klifów, zabójczo groźnego oceanu przyciągnęły mnie, jak magnes. Patrząc na tę pozycję, przychodzą mi na myśl książki B. A. Paris.

Ksiazka trzymajaca w napieciu, swietne opisy krajobrazow (Kornwalia) - z mila checia zobaczylabym je na zywo. Polecam

Daje 7 za słaby początek.

Daje 7 za słaby początek.

Zaczęło się banalnie. Romansidło, taka bajka o kopciuszku… jednak z każdą stroną zaczęło się rozkręcać. Książka wciąga tak, że nie potrafiłam się oderwać.
Cały czas trzyma w napięciu, do samego końca nie byłam w stanie przewidzieć jaki będzie finał tej historii.
Zakończenie zaskakujące!
Polecam!!

Zakończenie zaskakujące!
Polecam!!

Chłopiec i przybrana matka, słyszący i widzący "coś", czego nie ma. Ojciec, który bywa w domu tylko w weekendy. Przeszłość, która "nakręca" teraźniejszość i zdjęcie z którym jest coś "nie halo". A to wszystko osadzone w starej posiadłości na kornwalijskich rubieżach.
Nawet niezła pozycja (szybko się czyta).

Nawet niezła pozycja (szybko się czyta).

"Dziecko ognia" S.K. Tremayne to thriller psychologiczny, który naprawdę potrafi trzymać w napięciu. Mamy tu tak wiele tajemnic z przeszłości i teraźniejszości, że wielokrotnie zostałam wyprowadzona w pole, gdyż winnego wypadkowi Niny Kerthen dopatrywałam się co rusz w kimś innym.
Rachel wychodzi za mąż za szalenie bogatego Davida, spadkobiercę słynnego rodu Kerthen. Kerthenowie od dawna byli posiadaczami kopalni Morvellan w Kornwalii. Życie Rachel, która walczy z demonami z przeszłości, zapowiada się szczęśliwie. Kochający mąż, cudowny synek męża z pierwszego małżeństwa, imponująca posiadłość, legendy i historia rodu oraz kopalni i coś, co burzy ład - duch zmarłej Niny, którego widzi i czuje najpierw chłopiec, a potem także Rachel.
Grzebanie w przeszłości, w tajemnicach rodziny nie może skończyć się dobrze. David nagle ukazuje swoje drugie oblicze, a Rachel pogrąża się w psychozie i sama nie wie, komu i w co wierzyć.

Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło. Zupełnie nie spodziewałam się takich informacji, jakie otrzymałam. A co więcej, to muszę przyznać, że trochę mnie rozczarowało. Poczułam, jakby z balonu zeszło powietrze. Wyobraźcie sobie ponad 300 stron totalnego napięcia, momentami przerażenia, grozy, poczucia bezradności, złości, współczucia dla nieszczęśliwego, osieroconego dziecka i nagle wszystko znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w dwóch ostatnich rozdziałach.

Rachel niczego nie brakuje,gdy wychodzi za Davida. Zyskuje nie tylko bogactwo i miłość,ale także przybranego syna Jamiego. Pewnego dnia zachowanie chłopca się zmienia. Zaczyna on przewidywać przyszłość. Twierdzi,że nawiedza go duch zmarłej matki,poprzedniej żony Davida,która zginęła tragicznie. Rachel powoli odkrywa,co wydarzyło się w przeszłości i zaczyna nabierać coraz więcej podejrzeń w stosunku do męża.

Duszny klimat książki pozwala nam poczuć się niczym na urbexie. Stary dwór można powiedzieć. Do tego wizję chłopca. To wszystko sprawia,że czujemy się jak w horrorze. Dobrze zbudowane napięcie i klimat sprawia,że przez całą fabułę jesteśmy w stresie,co będzie dalej.

Czytałam poprzednie książki autora i były świetne. W tej (patrząc na poprzednie) jest dość spokojnie,ale za to bardzo klimatycznie pod względem thrillerowym wręcz idealnie. Końcówka niestety bez szału. Taka dość przeciętna bez opadania szczęki i wybałuszania oczu. Dla mnie 6⭐/10 tj dobra. Miała być przeciętna,ale klimat jednak w książce zrobił swoje,że zasługuje na nieco wyżej.

S.K. Tremayne Dziecko ognia Zobacz więcej
S.K. Tremayne Dziecko ognia Zobacz więcej