Pozwolę ci odejść

Okładka książki Pozwolę ci odejść Clare Mackintosh
Okładka książki Pozwolę ci odejść
Clare Mackintosh Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobieca strona thrillera kryminał, sensacja, thriller
Kobieca strona thrillera
I Let You Go
Prószyński i S-ka
2015-06-23
2015-06-23
Magdalena Rychlik
Magdalena Rychlik

Od razu domyśliłam się o co z Jenną i wypadkiem chodzi, ale nie przeszkodziło mi to, by miło spędzić czas z książką. Mimo przewidywalności jest na prawdę dobrze napisana. Bardzo rzeczywista, relacje międzyludzkie są prawdziwe, tak samo jak emocje bohaterów. Moje zresztą też, wzruszyłam się co najmniej kilka razy.

Świetna książka. Autorka wodzi za nos czytelnika przez pół książki i następuje nagły zwrot akcji. Zaskakująca, pełna emocji i napięcia historia. Polecam

Zaczęło się ciekawie, potem było bardzo nudno, już chciałam rzucić i nagle: bum! Było to dość nieoczekiwane i fajnie, bo wreszcie zaczęło się coś dziać, ale poczułam się lekko oszukana przez autorkę. Akcja ruszyła z miejsca , ale nie odpowiadało mi prowadzenie narracji w drugiej osobie, na dokładkę ta narracja nie pasowała mi stylem do postaci.
Główna bohaterka pokazana po tragedii jako silna zdeterminowana kobieta, natomiast kłóci się to z jej brakiem instynktu samozachowawczego.
Wątek prywatnego życia policjanta w ogóle niepotrzebny i nic nie wniósł.
Ogólnie można przeczytać, ale bez szału.

Główna bohaterka pokazana...

Świetny thriller, wartka akcją, super się czytało!

Świetny thriller, wartka akcją, super się czytało!

Gdy w zupełnie przeciętnej powieści stosuje się nieumiejętnie niepopularny zabieg w jej połowie, rezultatem jest taka ocena.

Bardzo dobra książka. Powodująca dobre emocje. Zaskakująca główna bohaterka. Fabuła nieoczekiwanie się rozkręciła. Bohaterka budzi we mnie dużo pozytywnych emocji.

Czytałam w oryginale, stawiam dolary przeciw orzeszkom, że w tej wersji książka jest dużo lepsza. Autorka posługuje się ładną niebanalną angielszczyzną. Inna jej książka, którą czytałam w tłumaczeniu, wydaje się, że straciła. Nie sprawdzę, bo nie aż tak mi zależy, ale Clare Mackintosh będę raczej czytała w oryginale.

Książkę przesłuchałam w formie audiobooka. Może stwierdzenie, że jest to "przyjemna historia" jest nieco nie na miejscu, ale fabuła jest dość zwięzła i ciekawa. Kilka momentów naprawdę mnie zaskoczyło. Mogę śmiało polecić, jeśli ktoś szuka książki "na dwa popołudnia".

Bardzo dobra książka. Wciąga i wzbudza wiele skrajnych emocji.

Bardzo dobra książka. Wciąga i wzbudza wiele skrajnych emocji.

Książka była cudowna 💖 Autorka wodzi czytelnika za nos, po czym w połowie książki okazuje się, że nic nie jest tym, czym się wydaje. Końcówka wzrusza, skłania do wielu przemyśleń. Niesie ze sobą bardzo wartościowy przekaz. Polecam każdemu i na pewno przeczytam więcej książek tej autorki.

• Thriller/sensacja/kryminał

Clare Mackintosh Pozwolę ci odejść Zobacz więcej