Ktoś mnie obserwuje

Cykl: Follow Me Back (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
Follow me back
dla młodzieży, thriller
Bezimienna

Trzymający w napięciu thriller. Świat Tessy jest bardzo mały ‒ ogranicza się jedynie do jej pokoju. Dla dziewczyny, która cierpi na agorafobię jedynym kontaktem ze światem zewnętrznym jest internet. Tessa, oddana fanka nastoletniego piosenkarza Erica Thorna, wpada w najbardziej oczywistą pułapkę ‒ nawet przez chwilę nie zastanawia się, kto faktycznie odpowiada na jej posty na...

Trzymający w napięciu thriller.
Świat Tessy jest bardzo mały ‒ ogranicza się jedynie do jej pokoju.
Dla dziewczyny, która cierpi na agorafobię jedynym kontaktem ze światem zewnętrznym jest internet. Tessa, oddana fanka nastoletniego piosenkarza Erica Thorna, wpada w najbardziej oczywistą pułapkę ‒ nawet przez chwilę nie zastanawia się, kto faktycznie odpowiada na jej posty na Twitterze.
Historia opisana przez A.V. Geiger jest tym bardziej przerażająca, że może przydarzyć się każdemu z nas…
Druga część w 2019!

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/follow-me-back/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/follow-me-back/

katala | 2018-05-17
Przeczytana: 17 maja 2018

Ktoś mnie obserwuje to dziwna książka. Na tyle dziwna, że kiedy przeczytałam koniec to w pierwszej kolejności nie mogłam uwierzyć co przeczytałam. Potem pomyślałam i uznałam, że w sumie to ma sens i że autorka jest być może genialna, bo wszystkich oszukała. Potem przeczytałam raz jeszcze koniec i stwierdziłam, że w tym szaleństwie jest metoda bo w sumie może być jednak zupełnie inaczej, a jak jest to autorka chce, aby każdy dopowiedział sobie sam. Czyli znowu genialna.
A potem „przypadkiem” znalazłam informację, że jest do tego część druga. A kiedy przeczytałam o czym jest i kilka wypowiedzi na GR uznałam, że to co można powiedzieć o autorce to fakt, że wcale nie jest genialna.
Nie planuję czytać drugiej części ponieważ wrażenia po pierwszej mam raczej pozytywne, a zakończenie jakie widnieje jest na tyle dobre, że można je tylko zepsuć.
Historia całkiem ciekawa, na czasie. Opowiedziana przy użyciu środków i języka skierowanego do młodego odbiorcy. Przyznaję, że lekko na początku...

Bursikowa | 2018-04-03
Przeczytana: 31 marca 2018

Książka bardzo na czasie. Opowiada o losach dwójki osób, które posiadają najpopularniejsze profile na twitterze. On - znany piosenkarz. Ona - w sumie znana tylko dzięki swojemu profilowi wielbiącemu właśnie tego artystę.
Jestem bardzo przyjemnie zaskoczona fabułą książki. Trzymała mnie w napięciu od pierwszej strony. Czytam po nocach i nad ranem jak jeszcze rodzinka śpi w związku z tym musiałam ją przerywać w takim momencie, że cały czas miałam w głowie - jak to się skończy. Świetny thriller, postacie bardzo fajnie wykreowane. Dodatkowym atutem jest sposób pisania tej książki - chyba się jeszcze z takim nie spotkałam.

Polecam, bo mimo swych niewielu stron zapewni świetną rozrywkę :) Ja czekam na więcej :)

Ruthless_Woman | 2018-09-14
Na półkach: 2018, Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 14 września 2018

Bardzo na topie książka, poruszająca temat fobii oraz życia w mediach społecznościowych.
Osobiście nie mam konta na Twitterze, choć kiedyś miałam. Nie odnalazłam się w nim więc usunęłam.
Czekam z niecierpliwością na kolejną część.

Magdalena | 2018-05-17
Przeczytana: 14 maja 2018

OMG! OMG! OMG!
Ta książka, że tak powiem mnie zmiażdżyła, a dokładniej mówiąc sam koniec.
Od pierwszych zdań była wciągająca, więc rzuciłam wszystkie aktualnie czytane książki i wgryzłam się w nią.
Tak naprawdę cała książka była owiana tajemnicą. Najpierw dziewczyna nie mogąca wyjść z domu, chłopak będący gwiazdą pop, która ma dość i prześladowca. Tylko tak naprawdę kto tu był prześladowcą?
Cała książka trzymała mnie w napięciu. Tym bardziej końcówka. I w końcu tak się ucieszyłam czytając końcówkę, ale sam koniec tak namieszał, że chciałoby się krzyknąć: "Jak tak można zrobić?".
Wow! Po prostu WOW!
Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki.
Jest po prostu mega świetna.
A biorąc pod uwagę, że zakończenie daje nam mnóstwo możliwości do ciągu dalszego, ją widzę to tak, że jest happy end. Co prawda tylko w mojej głowie, ale zawsze ;).
Gorąco polecam!!!!!!!! <3

Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 marca 2018

To zaskakujące, jak szybko udało mi się przez nią przebrnąć i w jaki sposób zapisała się w mojej pamięci. Wielu mogłoby powiedzieć, że ta książka jest nieco przesłodzona, że możliwość na rozmowę z idolem - nawet, gdy ten zdecyduje się założyć fałszywe konto na Twitterze - porównywalna jest jak jeden do miliona, jednak osobiście uważam, że równie dobrze taka sama sytuacja mogłaby przydarzyć się w realnym życiu. Być może nie z udziałem znanego na całym świecie celebryty, lecz osoby, której łatwiej byłoby opowiedzieć o dręczących nas myślach niż najlepszemu terapeucie.

Tess od pewnego wydarzenia, które wydarzyło się zeszłego lata choruje na agorafobię. Jej świat ogranicza się do czterech ścian pokoju, a jedyną ucieczką są fanfiki na Wattpadzie, oraz Twitter, gdzie szybko uzyskała popularność, dzięki publikowaniu linków do swojego opowiadania i oznaczaniem go hashtagiem #EricThornObsessed, który momentalnie znalazł się na pierwszym miejscu popularności serwisu.

Mimo lęku,...

Lenka | 2018-10-05
Przeczytana: 04 października 2018

W tym szaleństwie jest metoda! To chyba najtrafniejsze podsumowanie tej historii. Bazowanie na twitterowych rozmowach i zapisach z przesłuchań nie jest oczywiste, jeśli idzie o pomysł na książkę. I moim zdaniem pomysł jest trafiony w dziesiątkę. Dla mnie, nieistniejącej na portalach społecznościowych, i niebędącej nigdy superfanką żadnej gwiazdy, to było przeniesienie się w zupełnie inny świat:)
Autorka starała się pokazać blaski i cienie (a właściwie głównie cienie) życia gwiazdy muzyki pop i trudny żywot dziewczyny cierpiącej na zaburzenia lękowe, której jedyną odskocznią od czterech ścian pokoju jest Twitter. Nie da się ukryć, że to dość oryginalny pomysł jak na parę głównych bohaterów.
Książka napisana jest w naprawdę przemyślany sposób, autorka stara się zaskakiwać i jeśli o mnie chodzi, to jej się to udaje. "Ktoś mnie obserwuje" to pozycja, o której szybko się nie zapomina. Jest wiele książek, w których cukierkowe zakończenie psuje odbiór całości. W tym wypadku słodki i...

Alex | 2018-03-11
Przeczytana: 05 marca 2018

Anonimowość sprzyja przekraczaniu granic, które wcześniej wydawały się niemożliwe do obejścia. W końcu nikt się nie dowie, że zrobiono coś co wcześniej wydawało się nieakceptowalne lub zbyt ryzykowne. A gdy już raz spróbowano to dlaczego by nie powtórzyć tego, zwłaszcza gdy nie było żadnych negatywnych konsekwencji?

Tessa boi się wyjść za próg własnego pokoju, opuszczenie domu jest wyzwaniem dla niej, któremu na razie nie umie sprostać. Internet pozwala jej utrzymać kontakt ze światem, na Twitterze może chociaż na chwilę zapomnieć o swoim lęku. Eric jeszcze do niedawna utożsamiał lęk z obawą, że jego singiel nie wejdzie na czołowe miejsce listu Billboardu, teraz jednak ma on już dla niego całkiem inne znaczenie. Ona jest jego fanką, a on ma dość bycia marzeniem milionów. Dziewczyna zna strach od podszewki, każdy nawet najmniejszy jego element, chłopak dopiero poznaje jego smak, oboje są zmuszeni podjąć walkę z nim, chociaż najchętniej chcieliby by pozostawić ich w spokoju –...

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł oraz opis na stornie wydawnictwa.
Głównymi bohaterami są:
Tessa – fanka pewnego piosenkarza uzależniona od portalu społecznościowego.
Eric – piosenkarz, który ma dość sławy. Zakłada prywatny profil na portalu. W ten sposób poznaje Tesse. Jego nick to Taylor, drugie imię. Ona jednak myśli, że rozmawia z dziewczyną.
Terapeutka Tessy oraz jej matka
Czyta się dobrze i szybko. Bardzo ciekawa historia od początku do końca.
Czy Tessa domyśli się, że koresponduje ze sławnym celebrytą?
Jest także postać, która obserwuje to co pisze Tessa z Taylorem (Eric). Nazywa się Blair. Kim jest dla Tessy? Dlaczego to robi?
Wszystkiego dowiecie się czytając. Polecam, rewelacyjna lektura.

LaylaA | 2018-09-15
Przeczytana: 15 września 2018

" WIDZĘ CIĘ. PRAGNĘ CIĘ. KOCHAM CIĘ."

Twitter od zawsze szczyci się ogromną popularnością, może w Polsce nie aż tak bardzo jak w innych krajach, ale coraz więcej osób się do niej przekonuję. Konto na twiterze ułatwia nam kontakt ze sławnymi osobami, oraz do śledzenia ich poczynań. Niestety zdarzają się również osoby, które potrafią zrobić z takimi informacjami złe rzeczy, a to dopiero początek, zwykłe zainteresowanie może zamienić się w natarczywość i prześladowanie.

Kto w tych czasach nie ma chociaż jednej znanej osoby, którą podziwia i lubi wiedzieć co ciekawego robi w swoim życiu ? Myślę, że social media stały się w takim stopniu popularne, że nic przed nami nie może się ukryć, zwłaszcza jeżeli dana osoba jest znana i jej poczynania śledzi kilkadziesiąt tysięcy osób. Niestety łatwy dostęp do różnych informacji sprawia, że niektórzy popadają w paranoje i zaczynają prześladować te osoby, kierując się uczuciami, które tak naprawdę przesłaniają nam wszystko.

Jestem osobą,...

Czytaczyk | 2018-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2018

Tessa cierpi na wyjątkowo uciążliwą chorobę jaką jest agorafobia, odczuwa paniczny lęk przed wyjściem z domu i znalezieniem się na otwartej przestrzeni. Dla nastolatki całym światem jest jej własny pokój. Zaś jedynym spoiwem łączącym ją z innymi ludźmi jest portal społecznościowy, od którego jest całkowicie uzależniona. Tessa nie ma dobrego kontaktu ze swoimi rodzicami, praktycznie z nimi nie rozmawia. Nastolatka jest totalnie zafascynowana młodym piosenkarzem, Ericem Thornem. Wkrótce na jej posty zamieszczane na Twitterze zaczyna odpowiadać tajemnicza osoba. Jak się później okazuje jest to fałszywe konto Erica, któremu już zbrzydła sława. Między nimi zaczyna się nawiązywać nić porozumienia, a Eric staje się coraz bardziej zauroczony Tessą.

A.V. Geiger stworzyła przyjemną i lekką poczytajkę, ale na pewno nie thriller. Fabuła opiera się na rozmowach , które zbliżają do siebie dwójkę nastolatków, a w to wplątane zostały zeznania. Autorka posługuje się lekkim i przystępnym...