Follow me back
dla młodzieży, thriller
Bezimienna

Trzymający w napięciu thriller. Świat Tessy jest bardzo mały ‒ ogranicza się jedynie do jej pokoju. Dla dziewczyny, która cierpi na agorafobię jedynym kontaktem ze światem zewnętrznym jest internet. Tessa, oddana fanka nastoletniego piosenkarza Erica Thorna, wpada w najbardziej oczywistą pułapkę ‒ nawet przez chwilę nie zastanawia się, kto faktycznie odpowiada na jej posty na...

Trzymający w napięciu thriller.
Świat Tessy jest bardzo mały ‒ ogranicza się jedynie do jej pokoju.
Dla dziewczyny, która cierpi na agorafobię jedynym kontaktem ze światem zewnętrznym jest internet. Tessa, oddana fanka nastoletniego piosenkarza Erica Thorna, wpada w najbardziej oczywistą pułapkę ‒ nawet przez chwilę nie zastanawia się, kto faktycznie odpowiada na jej posty na Twitterze.
Historia opisana przez A.V. Geiger jest tym bardziej przerażająca, że może przydarzyć się każdemu z nas…
Druga część w 2019!

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/follow-me-back/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/follow-me-back/

katala | 2018-05-17
Przeczytana: 17 maja 2018

Ktoś mnie obserwuje to dziwna książka. Na tyle dziwna, że kiedy przeczytałam koniec to w pierwszej kolejności nie mogłam uwierzyć co przeczytałam. Potem pomyślałam i uznałam, że w sumie to ma sens i że autorka jest być może genialna, bo wszystkich oszukała. Potem przeczytałam raz jeszcze koniec i stwierdziłam, że w tym szaleństwie jest metoda bo w sumie może być jednak zupełnie inaczej, a jak jest to autorka chce, aby każdy dopowiedział sobie sam. Czyli znowu genialna.
A potem „przypadkiem” znalazłam informację, że jest do tego część druga. A kiedy przeczytałam o czym jest i kilka wypowiedzi na GR uznałam, że to co można powiedzieć o autorce to fakt, że wcale nie jest genialna.
Nie planuję czytać drugiej części ponieważ wrażenia po pierwszej mam raczej pozytywne, a zakończenie jakie widnieje jest na tyle dobre, że można je tylko zepsuć.
Historia całkiem ciekawa, na czasie. Opowiedziana przy użyciu środków i języka skierowanego do młodego odbiorcy. Przyznaję, że lekko na początku...

Bursikowa | 2018-04-03
Przeczytana: 31 marca 2018

Książka bardzo na czasie. Opowiada o losach dwójki osób, które posiadają najpopularniejsze profile na twitterze. On - znany piosenkarz. Ona - w sumie znana tylko dzięki swojemu profilowi wielbiącemu właśnie tego artystę.
Jestem bardzo przyjemnie zaskoczona fabułą książki. Trzymała mnie w napięciu od pierwszej strony. Czytam po nocach i nad ranem jak jeszcze rodzinka śpi w związku z tym musiałam ją przerywać w takim momencie, że cały czas miałam w głowie - jak to się skończy. Świetny thriller, postacie bardzo fajnie wykreowane. Dodatkowym atutem jest sposób pisania tej książki - chyba się jeszcze z takim nie spotkałam.

Polecam, bo mimo swych niewielu stron zapewni świetną rozrywkę :) Ja czekam na więcej :)

Magdalena | 2018-05-17
Przeczytana: 14 maja 2018

OMG! OMG! OMG!
Ta książka, że tak powiem mnie zmiażdżyła, a dokładniej mówiąc sam koniec.
Od pierwszych zdań była wciągająca, więc rzuciłam wszystkie aktualnie czytane książki i wgryzłam się w nią.
Tak naprawdę cała książka była owiana tajemnicą. Najpierw dziewczyna nie mogąca wyjść z domu, chłopak będący gwiazdą pop, która ma dość i prześladowca. Tylko tak naprawdę kto tu był prześladowcą?
Cała książka trzymała mnie w napięciu. Tym bardziej końcówka. I w końcu tak się ucieszyłam czytając końcówkę, ale sam koniec tak namieszał, że chciałoby się krzyknąć: "Jak tak można zrobić?".
Wow! Po prostu WOW!
Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki.
Jest po prostu mega świetna.
A biorąc pod uwagę, że zakończenie daje nam mnóstwo możliwości do ciągu dalszego, ją widzę to tak, że jest happy end. Co prawda tylko w mojej głowie, ale zawsze ;).
Gorąco polecam!!!!!!!! <3

Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 marca 2018

To zaskakujące, jak szybko udało mi się przez nią przebrnąć i w jaki sposób zapisała się w mojej pamięci. Wielu mogłoby powiedzieć, że ta książka jest nieco przesłodzona, że możliwość na rozmowę z idolem - nawet, gdy ten zdecyduje się założyć fałszywe konto na Twitterze - porównywalna jest jak jeden do miliona, jednak osobiście uważam, że równie dobrze taka sama sytuacja mogłaby przydarzyć się w realnym życiu. Być może nie z udziałem znanego na całym świecie celebryty, lecz osoby, której łatwiej byłoby opowiedzieć o dręczących nas myślach niż najlepszemu terapeucie.

Tess od pewnego wydarzenia, które wydarzyło się zeszłego lata choruje na agorafobię. Jej świat ogranicza się do czterech ścian pokoju, a jedyną ucieczką są fanfiki na Wattpadzie, oraz Twitter, gdzie szybko uzyskała popularność, dzięki publikowaniu linków do swojego opowiadania i oznaczaniem go hashtagiem #EricThornObsessed, który momentalnie znalazł się na pierwszym miejscu popularności serwisu.

Mimo lęku,...

Alex | 2018-03-11
Przeczytana: 05 marca 2018

Anonimowość sprzyja przekraczaniu granic, które wcześniej wydawały się niemożliwe do obejścia. W końcu nikt się nie dowie, że zrobiono coś co wcześniej wydawało się nieakceptowalne lub zbyt ryzykowne. A gdy już raz spróbowano to dlaczego by nie powtórzyć tego, zwłaszcza gdy nie było żadnych negatywnych konsekwencji?

Tessa boi się wyjść za próg własnego pokoju, opuszczenie domu jest wyzwaniem dla niej, któremu na razie nie umie sprostać. Internet pozwala jej utrzymać kontakt ze światem, na Twitterze może chociaż na chwilę zapomnieć o swoim lęku. Eric jeszcze do niedawna utożsamiał lęk z obawą, że jego singiel nie wejdzie na czołowe miejsce listu Billboardu, teraz jednak ma on już dla niego całkiem inne znaczenie. Ona jest jego fanką, a on ma dość bycia marzeniem milionów. Dziewczyna zna strach od podszewki, każdy nawet najmniejszy jego element, chłopak dopiero poznaje jego smak, oboje są zmuszeni podjąć walkę z nim, chociaż najchętniej chcieliby by pozostawić ich w spokoju –...

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł oraz opis na stornie wydawnictwa.
Głównymi bohaterami są:
Tessa – fanka pewnego piosenkarza uzależniona od portalu społecznościowego.
Eric – piosenkarz, który ma dość sławy. Zakłada prywatny profil na portalu. W ten sposób poznaje Tesse. Jego nick to Taylor, drugie imię. Ona jednak myśli, że rozmawia z dziewczyną.
Terapeutka Tessy oraz jej matka
Czyta się dobrze i szybko. Bardzo ciekawa historia od początku do końca.
Czy Tessa domyśli się, że koresponduje ze sławnym celebrytą?
Jest także postać, która obserwuje to co pisze Tessa z Taylorem (Eric). Nazywa się Blair. Kim jest dla Tessy? Dlaczego to robi?
Wszystkiego dowiecie się czytając. Polecam, rewelacyjna lektura.

Czytaczyk | 2018-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2018

Tessa cierpi na wyjątkowo uciążliwą chorobę jaką jest agorafobia, odczuwa paniczny lęk przed wyjściem z domu i znalezieniem się na otwartej przestrzeni. Dla nastolatki całym światem jest jej własny pokój. Zaś jedynym spoiwem łączącym ją z innymi ludźmi jest portal społecznościowy, od którego jest całkowicie uzależniona. Tessa nie ma dobrego kontaktu ze swoimi rodzicami, praktycznie z nimi nie rozmawia. Nastolatka jest totalnie zafascynowana młodym piosenkarzem, Ericem Thornem. Wkrótce na jej posty zamieszczane na Twitterze zaczyna odpowiadać tajemnicza osoba. Jak się później okazuje jest to fałszywe konto Erica, któremu już zbrzydła sława. Między nimi zaczyna się nawiązywać nić porozumienia, a Eric staje się coraz bardziej zauroczony Tessą.

A.V. Geiger stworzyła przyjemną i lekką poczytajkę, ale na pewno nie thriller. Fabuła opiera się na rozmowach , które zbliżają do siebie dwójkę nastolatków, a w to wplątane zostały zeznania. Autorka posługuje się lekkim i przystępnym...

Książkomaniacy | 2018-03-15
Przeczytana: 15 marca 2018

www.ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Tessa cierpi na agorafobię. Od jakiegoś czasu w ogóle nie wychodzi z domu. To jednak nie przeszkadza jej być wszędzie tam, gdzie praktycznie nie może być. Jej światem jest internet. To on pozwala jej przenieść się tam, gdzie nie jest to możliwe ze względu na jej chorobę. Tessa jest ogromną fanką Erica Thorna - nastoletniego piosenkarza. Posiada konto na Twitterze, na którym dzieli się fanowskimi teoriami i robi to, co wszystkie fanki - czyli wszystko, byle tylko pozostać zauważoną. Na Twitterze tworzy hashtag #EricThornObsessed i dopiero wtedy się zaczyna... Fala popularności zalewa zarówno ją jak i piosenkarza. Tessa odkrywa, że wcale nie chciała do tego doprowadzić, a sława zaczyna ją nieco przytłaczać...

Eric Thorn czuje się wypalony. Miewa ciągle nawracające myśli dotyczące swojej kariery. Odczuwa, że fanki patrzą tylko na jego wygląd, a jego muzyka, to, co tworzy wkładając w to całe serce, jest nieważne. Męczy go już wszystko, co łączy...

Elizabeth | 2018-03-31
Przeczytana: 28 marca 2018

Wczoraj wieczorem zaczęłam czytać książkę "Ktoś mnie obserwuje" i skończyłam czytać ją kilka godzin później. Historia ta tak mnie zaciekawiła, że przeczytałam ją w jeden wieczór, nie mogłam jej odłożyć i zostawić na kolejny dzień, ponieważ bardzo mnie ciekawiło zakończenie.
Książka ta mimo wszystko naprawdę bardzo mnie zaskoczyła bo nigdy bym się takiego zakończenia nie spodziewała!
Wszystkim którzy lubią ciekawe i czasami zaskakujące historię to polecam bo warto przeczytać!
Ja z niecierpliwością czekam na drugi tom 😏

White | 2018-06-13

Recenzja z bloga -> https://ksiazki-wiktorii2.blogspot.com

Zasiadając do tej lektury, nie za bardzo wiedziałam, czego się spodziewać. Opis brzmiał zachęcająco, a okładka przyciąga wzrok. Nie miałam żadnych oczekiwań w związku z tą pozycją. Zaczęłam czytać i szczerze mówiąc, bardzo się zaskoczyłam. Jest ona thrillerem z nutką romansu i klimatem detektywistycznym. Jest ciekawa, wciągająca i potrafi zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie.
Tessa to nastolatka chorująca na agorafobię - chorobę, która uniemożliwia opuszczanie swojego domu. Jej jedynym oknem na świat jest telefon i internet, w którym siedzi prawie dwadzieścia cztery godziny na dobę. Dziewczyna jest oddaną fanką nastoletniego piosenkarza Erica Thorna, śledzi uważnie jego Twittera oraz pisze opowiadanie z chłopakiem w roli głównej. Pewnego dnia dostaje na portalu społecznościowym wiadomość, która zmienia jej życie.
''Ktoś mnie obserwuje" to bardzo intrygujący tytuł. Od samego początku, jeszcze przed rozpoczęciem...