Narodziny królowej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
The Queen’s Rising
fantasty
aleqsia

Magiczne połączenie Gry o Tron i Czerwonej Królowej Valenia to Królestwo, w którym wyjątkowo uzdolnione dziewczyny uczą się w prestiżowej szkole, aby rozwinąć jedną z pięciu pasji. Dziadek Brienny umieścił swoją wnuczkę w jednej z placówek, chociaż doskonale wiedział, że dziewczyna nie ma w sobie odpowiednich zdolności, aby zdobyć patrona. W dniu letniego przesilenia Brienna jako jedyna z...

Magiczne połączenie Gry o Tron i Czerwonej Królowej

W dniu letniego przesilenia Brienna jako jedyna z uczennic zostaje bez opiekuna, przez co nie może dalej się rozwijać. Kilka miesięcy później na jej progu zjawia się tajemniczy mężczyzna, który oferuje pomoc. Nowy sojusznik tak naprawdę chce ją wykorzystać, aby obalić króla i przywrócić tron prawowitej królowej przylegającego królestwa.

W świecie, w którym to kobiety mogą władać magią, a ostatnia królowa Maevany została zdetronizowana podstępem, Brienna będzie musiała dokonać trudnego wyboru. Czy stanie po stronie biologicznego ojca, którego nigdy nie poznała czy może wraz z nowym opiekunem zwróci tron królowej?

źródło opisu: Kobiece

źródło okładki: Kobiece

Urelina | 2019-07-06
Przeczytana: 04 lipca 2019

Ta książka to przykład dobrej fantastyki,która wciąga na długie godziny.Na wielki plus zasługuje wątek romantyczny,który nie gra głównej roli i nie jest nachalny.

Bookvholic | 2019-07-06
Przeczytana: 07 maja 2019

Po całą recenzję zapraszam na: book-v-holic.blogspot.com
Moim ulubionym gatunkiem jest zdecydowanie fantastyka - opasłe tomy, historia osadzona w realiach sprzed setek lat, z rozbudowanym światem przedstawionym, wieloma bohaterami, często będąca skarbnicą wszelkiego rodzaju motywów. Jednak po takiej lekturze bardzo często sięgam po pozycję z kategorii fantastyki młodzieżowej - często bardziej schematyczną i przewidywalną, z mniej opisanym światem i elementami fantastycznymi, za to obfitą w emocje i wątki miłosne, a jednak mają one coś w sobie, że przyjemnie i szybko się je czyta. Choć wydaje się, że są już doszczętnie oklepane, nadal coś nas w nich pociąga.

Książka Rebecci Ross nieco wyłamuje się z tych schematów.

Anna Żmuda | 2019-05-16

Narodziny królowej...

Opis książki już na samym początku sugeruje nam kolejną powieść fantasy, utrzymaną w klimacie magii, wielkich rodów i pragnienia odzyskania władzy. Fabuła reklamowana jest jako połączenie Gry o Tron i Czerwonej królowej. Co prawda nie znam drugiej serii, lecz z pierwszą nie ma ona nic wspólnego, poza powtórzeniem pewnego schematu.
Mamy do czynienia z młodą dziewczyną, która odkrywa swoją przeszłość i jej znaczenie dla przyszłości. Śledzimy jej kolejne rozterki, działania oraz odkrywanie prawdy o sobie. Samą bohaterkę się lubi, choć jej naiwność jest momentami irytująca. Dziwnie szybko nawiązywane są jej relacje z innymi, szczególnie więź z przyszywanym ojcem i bratem, która pojawia się po zaledwie kilku rozmowach, co jest nielogiczne. Bohaterowie są gotowi zrobić dla niej wszystko, bez głębszego umotywowania dlaczego. Sam wątek romantyczny jest przewidywalny i patetyczny, wręcz niepotrzebny. Nie wybrzmiewa dobrze i szczerze oraz brakuje mu dojrzałości....

jovvi | 2019-05-13

Naiwna, przeciętna historia z gatunku " love z przeciwnościami". Postacie są jaskrawe i oczywiste a sama akcja mało pasjonująca:) Pasje do mnie nie przemówiły, choć autorka klepie o ich roli do urzygu. Właściwie nadal nie wiem po co cała ta historia z pasjami... Jaka niby maja pełnić rolę w świecie? Czy ktoś z Was zna odpowiedź?

nakartcepapieru | 2019-05-12

Główna bohaterka Brienna uczęszcza do szkoły w królestwie Valenii, w której można uczyć się jednej z pięciu pasji, którymi są: sztuka, sztuki dramatyczne, muzyka, błyskotliwość i wiedza.✨ Na początku jednak żadna z tych dziedzin nie interesuje młodej Brienny, a gdy dziewczyna kończy 17 lat powinna zostać wybrana przez patrona. Jednak tak się nie dzieje, a Brienna nie otrzymuje peleryny, która jest dowodem ukończenia nauki.🎓 Wkrótce w jej życiu pojawia się tajemniczy opiekun i dziewczyna zostaje zamieszana w sprawę zwrócenia tronu prawowitej królowej, aby obudzić uśpioną od dawna magię.

Książka bardzo mi się podobała i wciągnęła mnie od kilkunastu pierwszych stron. Powieść tą czytało mi się szybko i przyjemnie, zauroczyła mnie ona swoim klimatem i światem przedstawionym przez autorkę.📖 Postacie są moim zdaniem bardzo dobrze wykreowane, a fabuła nie była przewidywalna. Styl pisania autorki, również przypadł mi do gustu, pisze ona lekkim piórem i nic nie było rozwlekane w czasie, a...

Książkowe_cuda | 2019-05-05
Przeczytana: 03 maja 2019

Nigdy nie słyszałam o tej książce, ale ma przepiękną okładkę to pomyślałam, że przeczytam.

Historia nie jest jakaś odkrywcza, ale nie była zła. Początek ogromnie przyjemnie mi się czytało, jednak później, kiedy opuściliśmy budynek szkoły, zaczyna się robić nieco nudno.

Główna bohaterka nie jest głupia, ale czegoś jej brakuje, co by mnie do niej przekonało. Poza tym jest bardzo oczywista. Jest zbawicielką świata, która nigdy się nie myli i oczywiście nikt w całym kraju nie może zacząć rewolucji tylko ona i jej znajomi. Po prostu ma więcej szczęścia niż rozumu. Nie przeszkadzała mi, ale nie jest moją ulubioną postacią. Tak szczerze to do żadnej postaci szczególnie się nie przywiązałam, bo tych bohaterów jest po prostu za dużo jak na taką nieszczególnie grubą książkę. Na początku jest spis postaci, ale i tak nie jest on szczególnie potrzebny, bo pomimo wielu osób jakoś ogarniałam, kto kim jest. Dodatkowo, mniej więcej w połowie książki wszyscy zlewają się w jedną postać. Każdy z...

iwaly | 2019-05-02
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 02 maja 2019

Bardzo fajna książka. Idealnie napisana. Bez zbędnych opisów itd.

Zwiadowczyni | 2019-03-26
Przeczytana: 26 marca 2019

Czytałam z zapartym tchem. Jestem pewna że kiedyś do niej wrócę

Dzika_Róża | 2019-03-11
Przeczytana: 05 kwietnia 2019

Marzec zaczyna się ciekawie bardzo dobra książka inna bardzo dobrze bo mam już dość powielania historii tyle tylko że inne imiona i inny autor polecam

agata | 2019-03-11

Generalnie książka bardzo przyjemna. Czyta się ją błyskawicznie, ale brakuje jej takiego WOW! Mamy tutaj magię, intrygi, politykę i walkę o tron. Autorka bardzo fajnie wprowadza Nas w wykreowany świat. Zapoznaje ze szkołą, ideą nauki pasji, nakreśla charakterystykę głównej bohaterki. Potem pomału wprowadza w politykę i królewskie intrygi. Początek jest taki trochę leniwy, końcówka goni na "łep na szyję". Trochę tak jakby autorka przypomniała sobie, że książka zaraz ma się skończyć, a mamy jeszcze sporo wątków do zamknięcia. Samo zakończenie natomiast wydaje mi się być zamknięte. Zdziwił mnie fakt, że książka ma mieć kontynuację.